binbir dert eşimin surekli her konuda beni suclamasi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Sevgicicegim99

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2018
1.037
357
Hangisini anlatmaya başlasam bilmiyorum ki! hem nankör hemde sürekli laf sokan yardim etmeyen,belim agriyo diye kenara çekilen bir eş, diger yandan beraber oturalim diye ısrar eden, ben kabul etmeyince de kötü gelin ilan edilen ben....

Ya dinen de kanunen de ben kayinvalideyle beraber oturma mecburiyetim yok ama kaynanamin bu ısrari niye, sonunda yine ben kötü oluyorum. hoş kabul etsem de anlasamayacagimizdan eminim tartismalar sorunlar cikacak yinee kötü olan BEN olacağım. Kalabalik ortami sevmedigimi evlenmeden önce söylemiştim eşime, bunu biliyor kafam götürmüyor yani kalabaligi cümbüşü, sakin ortami seviyorum benim kaldi ki dediğim gibi eş kisisiyle de sorunlarimiz var zaten. Evde her gun esimin laf sokmasi,benim ona olan öfkem. . Kaynanam da benimle anlaşamaz ben de onla anlasamam bile bile neden beraber oturma ısrari? Ustelik kv evli. yani kocasi var ve eli ayağı tutuyor. 8 sene herkes rahatina alışmış bu saatten sonra beraber oturmak neden. Bir de dedigim dedik çenesi durmayan bi kadin.

En son bir araya geldigimizde bu kis beraber oturalim dedi kabul etmeyince "ben çadır da yaşarım" die duygu sömürüsü yapti.
Niye çadırda yaşasın kapi gibi kocasi varken? Kendini acindirmasi canımı sıkıyor

Biz evlenmeden önce kaynanam anneme bizim her zaman yanimizda olacagini söyledi dedigini de yaptii kiradayken az da olsa maddi yardim ettiler. 8 senelik evliyiz ilk bikac sene kirada oturduk,ilk birkac yil az da olsa yardimlari oldu. Buraya kadar sorun yok.
Sonra kayinvalidemler kendi evlerini kiraya verip başka eve tasindilar. Sonra kiraciyi yine çıkarttılar biz kirada oturuyorduk. Orada oturmak Istemememe rağmen eşim kira ödeyeceğimize annemlerin evinde otururuz dedi.
Taşındık ama bu sefer kaynim kudurdu. Beraber oturmak istemiyorum diye eşime karsi ve herkese karşı beni kötüledi. Adım "yaşlıları istemiyor" a çıktı. Yahu misafir olarak gelsinler ama beraber oturmayi kimse istemez bu devirde üstelik geleni gideni cok onlarin cümbür cemaat 4 tane gorumcem 2 kaynim var eee bir de bunlarin çocukları var her birinde 3 ser 4 er cocuk. 🥱🥴 benim kızdığım ve kırıldığım nokta benim beraber oturmak istemediğim için adımın "Yaşlıları istemiyor" a çıkması... esim de bugun yine bana laf soktu.
"babamlar senin yuzunden kiraya çıkıyorlar" dedi.
herkesin beyaz esyasi koltuğu tv si dolaplari mobilyasi var 1 eve nasil sığacak okadar eşya hem?
Şimdi ben ne soyleyeyim bu adama? Çıldıracağım... sinirlerim çok bozuk kimseye tahammülüm yok

Ya Allahim yemin ederim bu kandil günü hirsimdan ağladım. Beni ne eşim anliyor ne yanimda oluyor ne de kaynana ne de gorumceler vs.

Kaynanama beraber oturamayiz ev üstüne ev olmaz herkesin ayri evi olmali gerekirse biz kiraya cikariz dediğimde ertesi gün baktim gorumcemler beni sosyal medyadan takipten cikmis . Tabi annelerinle beraber oturmadim ya........ Annem yillarca babannemle oturdu da sanki halamlar annemi cok mu el üstünde tuttu Allah aşkına.
(Kv Benim dedikodumu yapmış olmali ki ertesi gun sosyal medyadan takipten çıkmaları)

Şimdi hanimlar bana tavsiye verin ne diyeyim ki sussunlar eşim dahil. Bu davranislarina karşı nasil tutum sergilemeliyim.? 🤔 ayrica biz kiradayken de sorun ediyorlardi. Neden beraber oturmuyonuz bizle diyorlardi. ee ben evlenirken oyle bi teklifte bulunan olmadiki.

Gelelim eş kişisine,biz kiradayken dolap boş olsa da ben sorun etmezdim az ile yetinmeyi bilirdik, simdi kira vermiyoruz ama bu sefer eşim haftada 2 kere pazara çıkıyor. Dolabi meyve sebze ile dolduruyor. Beyfendi kira vermiyor çünkü. Sofrada guzel yemekler istiyor. köfte, tavuk,et kavurma,akliniza ne gelirse, ama biz kiradayken mercimek yemeği de yesek sorun etmezdi çünkü kiradaydik. Fakat şimdi mercimek yemegi koysam önüne beğenmez yemez. Üstüne birde nankörlük yapar. Bayat ekmekleri yemez. Bana yedirmeye çalışır surekli böyle ama. Daha neler neler. çocuk aglarsa bana bağırır. Çocuğa "annenin kafasini kircam bak" der . Burada bi yorum görmüştüm "bir cinnet herseyi çözer" diye.
okul öncesi çocuk daha,ona yansitma diyorum anlamiyor . Çocuğa bile beni kötülüyor. Cocuk ateslense hasta olsa " cocugu sen hasta ettin " diyor.
Doğduğundan beri bu böyle. Bosanmam senden asla diyor birde.

Son düzenleme:
Hangisini anlatmaya başlasam bilmiyorum ki! hem nankör hemde sürekli laf sokan yardim etmeyen,belim agriyo diye kenara çekilen bir eş, diger yandan beraber oturalim diye ısrar eden, ben kabul etmeyince de kötü gelin ilan edilen ben....

Ya dinen de kanunen de ben kayinvalideyle beraber oturma mecburiyetim yok ama kaynanamin bu ısrari niye, sonunda yine ben kötü oluyorum. hoş kabul etsem de anlasamayacagimizdan eminim tartismalar sorunlar cikacak yinee kötü olan BEN olacağım. Kalabalik ortami sevmedigimi evlenmeden önce söylemiştim eşime, bunu biliyor kafam götürmüyor yani kalabaligi cümbüşü, sakin ortami seviyorum kaynanam da benimle anlaşamaz ben de onla anlasamam bile bile neden beraber oturalim. ustelik kv evli. yani kocasi var ve eli ayağı tutuyor. 8 sene herkes rahatina alışmış bu saatten sonra beraber oturmak neden. Bir de dedigim dedik çenesi durmayan bi kadin

Biz evlenmeden önce kaynanam anneme bizim her zaman yanimizda olacagini söyledi dedigini de yaptii kiradayken maddi yardim ettiler. 8 senelik evliyiz ilk bikac sene kirada oturduk,bu süreçte az da olsa her ay yardim ettiler. Buraya kadar sorun yok. Sonra kayinvalidemler kendi evlerini kiraya verip başka eve tasindilar. Sonra kiraciyi yine çıkarttılar biz kirada oturuyorduk. Orada oturmak Istemememe rağmen eşim kira ödeyeceğimize ne istersen alirsin kendine vs dedi. Taşındık ama bu sefer kaynim kudurdu. Beraber oturmak istemiyorum diye eşime karsi ve herkese karşı beni kötüledi. Adım "yaşlıları istemiyor" a çıktı. Yahu misafir olarak gelsinler ama beraber oturmayi kimse istemez bu devirde üstelik geleni gideni cok onlarin cümbür cemaat 4 tane gorumcem 2 kaynim var eee bir de bunlarin çocukları var her birinde 3 ser 4 er cocuk. 🥱🥴 benim kızdığım ve kırıldığım nokta benim beraber oturmak istemediğim için adımın "Yaşlıları istemiyor" a çıkması... esim de bugun yine bana laf soktu.
"babamlar senin yuzunden kiraya çıkıyorlar" dedi. Şimdi ben ne soyleyeyim bu adama?

Ya Allahim yemin ederim bu kandil günü hirsimdan ağladım. Beni ne eşim anliyor ne yanimda oluyor ne de kaynana ne de gorumceler vs.

Kaynanama beraber oturamayiz ev üstüne ev olmaz herkesin ayri evi olmali gerekirse biz kiraya cikariz dediğimde ertesi gün baktim gorumcemler beni sosyal medyadan takipten cikmis .
(Kv Benim dedikodumu yapmış olmali ki)
ben ne diyeyim ki sussunlar eşim dahil. Bu davranislarina karşı nasil tutum sergilemeliyim.? 🤔
Gorumcenler niye kaynanasiyla oturmuyor
Yada senin lafını eden kaynin niye karısıyla beraber anasigille yaşamıyor

Yani gobek baginizi kesseniz mi ailecek kv kpden. 8 yil niye her ay size yardim ettiler. Niye kv evine çöktünüzde onlar kiraya cikti. Bir zahmet kendi ayaklariniz uzerinde durun artik. Siz o aileyi sömürdükce bu beklentiler bitmez.Geri kalan kisimlar teferruat.
biz onlardan birsey istemiyoruz sömürmyoruz da

Yani gobek baginizi kesseniz mi ailecek kv kpden. 8 yil niye her ay size yardim ettiler. Niye kv evine çöktünüzde onlar kiraya cikti. Bir zahmet kendi ayaklariniz uzerinde durun artik. Siz o aileyi sömürdükce bu beklentiler bitmez.Geri kalan kisimlar teferruat.
biz sömürmedik kirada oturuyorduk kredi ile evlendik eşim de yillarca ablalarina abilerine para vermis eşimi sömürmüşler

Hanfendi yillarca bnm eşimi sömürmüşler maddi manevi,kaynanam bize 8 yil yardim etmedi 4 sene yardim etti bu kadar basit

Beraber oturmak zorunda değilsiniz. Eşinizi ikna edin.
Eşiniz inat ederse, ya beraber otururuz ya da sen evden gidersin derse ne yapmayı düşünüyorsunuz?

Beraber oturmak zorunda değilsiniz. Eşinizi ikna edin.
Eşiniz inat ederse, ya beraber otururuz ya da sen evden gidersin derse ne yapmayı düşünüyorsunuz?
inat etmiyor evden git vs de demiyor çünkü boşanmam senden asla diyor. Ama sorun şu ki kaynanamlarin şuan kirada olmalari benim yuzumdenmiş. Beraber oturmayi kabul etmedigim için suçlu ben oldum 😒 eltimler,gorumceler varken

Ben ilk evliligimde kv ile beraber oturdum.suan düşünüyorum da kv ile oturmasam belki şuan o eşinle hala evli olabilirdik.
Çekilecek çile değil.asla kendi ailen yada kv ailesiyle oturulmaz.
İlk evliligimde bir kez cinnet geçirdim ve evet işe yaradı.o cinnetden sonra beraber oturmadik ama daha başka sorunlar çıktı.bu seferde kv ve görümce eşimi doldurup bana gönderdi ve şiddet başladı.bunu bı düşünün siz.

Şuan 2. Evliliğim.11 yıl bitmek üzere.esimin ailesiyle 11 yılda 11 kez görüşmedim,konuşmadım.kafam o kadar rahat ki.bunu siz sağlayacaksınız.kavgayla,ağlamakla olmuyor.
Madem eşin ve kv çok istiyor buyursun birlikte otursunlar.giderim annemin evine istediklerini yapabilirler.
Boşanmak istemiyor ayrılmaz falan kusura bakmayın hikaye.ben gittikten sonra istediği kadar bosanmasin.madem sizde resti çekin blöf bile olsa bunu yapın ki görun sonucu.yoksa böyle yaşamaya devam edeceksiniz.

Görümceler kaynanalari ile mi yaşıyormus ki size karışıyor öyle de olsa karışamaz tabi de. Valla cok haklısınız ben olsam bende istemezdim kendi ailemle bile yaşamak istemem evli barklı kaldı ki yani...

Kayınvalide mevzusu bambaşka şiddet.

Neden sadece size yapılan bir baskı bu.
Çünkü fırsat veren biri var.

Ama alıntıladığım iki durum bambaşka şiddet.
Evladınızı bu ortamda büyütmek sağlıklı mı?
Bizim evdeki şahısın kafasi çalışmıyor ki kendi beyni ölmüş. konuşuyorum konuşuyorum boş boş bakiyor birde yuzume. alıp bavulumu ve cocugumu gidicem zaten o günü bekliyorum. Bu evlilik bitti ztn gözümde. Yuzune de söyledim hatta. Zaten sinirlenince tehdit de ediyor. Şemsiyeyi kafanda patlaririm beynini patlatirim vs. İşte o büyük kavgayi bekliyorum. Kodes e tiktiracagim onu. Çünkü zaten ilk vukuati da var bana yaptığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X