Bir de bana yardım edin arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum..

pardon ama baldızım cok ıyı demıssınız baldız demek eşinizin kız kardesi baldız sayılır bır bayanın baldızı kım oluyor acep:) acıklarmısınız burayı anlayamadım

arama anahtarınıda verme ayrıca kaynın gelcek diye sen hep evde onumu beklicekmişsin dışarı çıkmıcakmısın kayınvaliden anneni arayıp ne dicekmiş senimi şikayet edicek bu ne saçmalık

pardon ama baldızım cok ıyı demıssınız baldız demek eşinizin kız kardesi baldız sayılır bır bayanın baldızı kım oluyor acep:) acıklarmısınız burayı anlayamadım

O benimde dikkatimi çekti ama galiba kendini iyi ifade etmek isterken kazara yazmış diye düşündüm yerimseniben

Kızlar ben azeriyim.Bizde her iki eşin kardeşi baldız.yani benim baldızım eşimiz kız kardeşi eşimin baldızı benim kız kardeşim sayılır..benim kayınım eşimin erkek kardeşi eşimin kayını benim erkek kardeşim.Sizde nasıl bilmiyorum ama..

Bizde erkeğin kız kardeşleri görümce erkek kardeşleri kayın erkek kardeşin karısı elti
Kadının kız kardeşi baldız erkek kardeşi kayınbirader

gelmezse gelmesin cokta tin....bosver daha rahat edersin ama bu durum esinle aaranizda uzaklasmaya neden olacaksa kötü...benim evimden kimene degilmi ben evde yokken kendi evi gibi girip cikacak yok daha neler....gitsin 1 günde ögle yemegini disarda yesin parasinami kiyamamis ne görgüsüz insanlar var ya..bide sen haber etmisin yani yarin evde olmayacagim diye....1 günde idare etmeliydi ki zaten senin onu her öglen agirlama gibi bi sorumlulugun yok

Evet bizde de eşimin erkek kardeşinin karısı elti de.Kayınım henüz bkar :)...Ama görümce yok bizde o da baldız.Kayınbirader de yok o da kayın ..:)

Kırılmalarına neden buymuş canım.yani evden hırsızlıkmı yapıcak evi yeyecekmi neden anahtar bırakmamışım.Sorun bu.
Bir de hayır eşimle aramızda uzaklaşma olmadı..Her şey çok daha iyi..Bir huyumu daha öğrendiler bu sefer :)

Kayın kayınbirader aynı şey bizde kısadan kayın diyoruz
Ayrıca eşinin sana destek çıkması çok hoş. Seni hiç arada bırakmadan halletmiş
ınşallah hep böyle devam eder
Benim eşimde ablasına yakın yerde çalışıyor ama hiç gidip ablasında yemiyor yada anahtar istemiyor
Ya yanında götürüyor ya ben uğrayıp bırakıyorum yada hazır yiyor
Senin kaynın paşa torunu mu hazır yiyemiyo hizmet bekliyor bide çocuk gibi annesine şikayet ediyor
Sen o gün evde olsan ve tam banyodan çıkarken kaynın gelip anahtarla kapıyı açsa daha mı hoş olacak
Anahtar o evde yaşayanlara ait bişeydir misafire verilmez

esinle aran iyiymis ne güzel o zaman takma onlari cünkü haksizlar..bekle kendileri anlasin yaptigini

canım kendini suçlu hissetme sen anahtar vermek gibi bi lüksün yok gelmezlerse gelmesin boşver muhtaç değilsin şimdiye kadar fedakarlık yaptında noldu.ya çok tuhaf geldi bana sanki yol geçen hanı gibi ev kaynın ne işi var senin evde gitsin evinde yesin olmadı lokantada yesin gelip bide evde uyuyorakannehirözel hayat denen bişey var

Pes diyorum,başka da birşey demiyorum.O kadar garipsedim ki meseleni,belki de senden fazla gerildim.Çünkü ben evli değilim,evlenmeyi düşünüyorum.Üzerine alınma kesinlikle,burada evli bayanlar öyle sorunlarını yazıyorlar ki(senin örneğin gibi) evlilikten soğuyorum,korkuyorum ve çok olumsuz bakmaya başlıyorum.Aklım almıyor;nasıl kocanın ailesi evinin anahtarını ister ve sen prensip icabı vermeyince mesele olur??? Offf ya acayip saçma geldi ve gerildim.Allah başıma vermesin ama böyle bir saçmalık başıma gelse, 5 çocuğum da olsa bitiririm ben o evliliği.Bu ne yaa....Sen fazla yüz vermişsin,şimdi astarını istiyorlar derim ben buna.Senin eşinin kardeşini günlerce kendi eviymiş gibi ağırlaman bile saçma geldi bana.Ben bunu da yapmazdım.En iyisi eşinin ailesiyle aynı evde birlikte yaşayın siz.Çok gerildim çookkk....Allah sabır versin sana.

ne alaka yaa
kım ıster evınde kendı yokken baskasını
ne düşüncesızlık bu

Günaycım, tabiiki haklısın evin anahtarlarını vermemekle ve vermeyi düşünmemekle...

Ne yani her istediklerinde ellerini kollarını sallaya sallaya evinizin kapısını mı açacaklardı...:1ninca:

Hiç prim verme valla bu işe...

Eşin de sanırım senin iznin olmadan anahtar yedeği yaptırıp da kimseye vermemiş anladığım kadarıyla..Aferin eşine de bence..

Sizin eviniz özeliniz siz hariç kimse anahtar sokup eve giremez,girmemeli...

Kayınvalden sana bir şey diyemediğine göre sen de bilmezden gelmeye devam et..Senin gibi bir gelinin kıymetini bilsinler.Elinden gelen iyi niyeti gösteriyorsun zaten..Bu iyi niyetin suistimal edilmesine izin verme :1hug:

Aslında bu anlayışı onlardan bekledim ben ama anlayış göstermediler canım..Ama aranın çok açılmasını istemiyorum..Yani her şey üstü kapalı şekilde çözüldü..

evının anahatarı baskasına verılırmı hıc ev halı ogun dagınık olur hersey olur cok sacma buna darılmaları bıde sanamı guvenıp kaynın orda ıse gırmıs sen olmasaydın acmı kalacakmıs koca adam ne kadar kotu bıse ya tavrını koymussn sen en guzelı sakın tavız verme canları ısterse ooh ne guzel yapınca ıyı yapmayınca kotu esınde kendı sorunun dıosa hıc aldırıs etme bosver onlar tıpıs tıpıs gerı gelırler hatasını anlayıp

X