Evliliğim tehlikede olabilir mi? Yardım edin

sizin cidden eşinizle bir şeyler paylaşmaya gönlünüz varsa, gece uyuyup kalsanız bile eşiniz uyandırabilir. Ben bebeklerimi uyuturken sızardım bazen, eşim de bir saat sonra falan uyandırırdı. bir kahve içip kendime gelirdim ve en azından vakit geçirebilirdik. siz eşinizi sevdiğinizden emin misiniz?

Bir tek ben mi bu konunun feyk olduğunu düşündüm? Hadi diyelim konusu doğru ancak arada yazdığı mesajlar pes dedirten cinsten. Psikolojik destek alsanız lazim gibi duruyor eğer dogruysa
Yok ben inandım var böyle kadınlar..

Telaşlanmış bir de Evliliğine bir şey olacak diye..

Kadın biliyor; Babasının evinde bile böyle rahat etmeyecek.. Kocayı bebeleri sinir krizi geçirip püskürtüyor,

Bir işe gidiyor onun dışında hep uyuyor nerde bulacak bu konforu?

Bir sene önce de bu üye benzer şeyler yazmış,

Ben olaya farkli bir yönden bakmak istiyorum.
Ayni meslegi paylaşıyoruz, bazen oturup aglayasim geliyor yogunluktan .
Telefonuma bakamıyorum o kadar .
Bende cok erken yatıyorum.
Biraz psikolojik, biraz yipranmislik benim gördüğüm.
Bu yogunluga 10 yil suresince 2 cocuk sigdirmissin.

Ne kadar cocuk o kadar zaman, o kadar emek demek.
Benim bir tane var. Ve ben ona yetisebilmek adina ikinciyi bu sektorde dusunmedim bile.
Tiroit hastaligi bende de var.
Kan degerlerinize baktirin.
Ayrica zamaninizi alan uygulamalari direkt silin.
Benim bir cocukla kendime ayiracagm vakit daha kolay.
Sizin zor anliyorum.
Gun 24 saat. Belli saati is de harciyoruz.
Geri kalani napiyoruz ona odaklan.
Uygulamalari sil baktikca bakasin gelir ve kayda deger seyler degil instagram vs gibi

Çok yoğun bir hayatınız var tamam da bu yoğunluğun içinde ne eşinize ne de çocuklarınıza vakit ayırmıyorsunuz. Bu olacak iş mi?
Çalışmak için yaşıyor olmuşsunuz.
Eşiniz aldatmıyorsa bile soğumuş, yokluğunuza alışmıştır.
Çocuklarla bile yeterince ilgilenmiyor olmanız ve cinselliği geçiştirmeniz çok önemli 2 sorun. Bunun için boşanılır bile, aldatılmaya hacet yok.
Sabah çok erken kalkarak iş yapmayın, uyku sürenizi sabah uzatın bari, belki faydası olur.

Aldatıyor diyemem ama soğumuş olması çok muhtemel. Cinselliğin olmadığı evliliği ne yapayım cidden yani. Adam artık sogumustur. Çocuklara da yeterli tahammulunuz yokmuş. Bence kendinizi değiştirmeniz lazım aksi halde böylesine yardımcı ve sizinle ilgilenmek isteyen eşi kaybedebilirsiniz. Bizde 10 yıllık evliyiz cinsellik hiç 2. Plana dusmedi hamilelik zamanları hariç. Eşinizle ilgilenme zamanınız gelmiş geçiyor bile. Bide insanın cinselliğe nasıl vakti olmaz ki? 10 da değil 10.30 da uyusan bile böyle olmazdi yani yarım saat.

akşamları istanbul trafiğinden sebep 8 i buluyor eve gelişim. haftasonları cumartesileri genelde anneme gidiyorum. yakın oturuyoruz. çocuklar kuzenlerini özlüyor oynamak istiyorlar. akşam eve geçiyoruz 6-7 gibi yine aynı düzen. çok çok arada bir film izliyoruz. onun da yarısında sızıyorum genelde yine. çocuklar sabah erken uyandığı için çok fazla yatma saatini uzatamıyoruz. sabah 7-8 dedimi çocuklar ayakta asker gibi
Her cumartesi böyle yapmak yerine çocukları annenize bırakıp eşinizle vakit geçirebilirsiniz.
Her hafta olmasa bile 2 haftada bir hadi baş başa bir şeyler yapalım diyebilirsiniz.
1 2 saat bile sadece karı koca olarak zaman gecirmeniz önemli mesele sadece cinsellik değil çocuklar olmadan eş olarak zaman geçirmek önemli bence.

Ayrıca işinizi değiştirme şansınız yoksa bile şubeyi değiştirmek ne bileyim mumkunse ise yakın ev tutmak falan yapılabilir belki.
Bu kadar yoğun saatler çalışan ve dışarda olan birinin iki çocuğa cesaret etmesi de şaşırttı beni üstelik kronik hastalığıniz da varken.

Siz çocuklar ve eşinizin hayatında sadece 2 saat falan varsınız yani hafta içi.
Sizce bu normal mi kendinize dışardan bakın derim biraz.

işin garibi çocuklar da genellikle eşimde uyuyor. kızımızın uyku konusunda sorunu yok bana çekmiş her koşulda uyuyabilir. ancak oğlan biraz yoruyor henüz 28 aylık. o da bende uyumak istiyor ama benle vakit geçiremediği için uyumakta zorlanıyor. bir süre sonra ben de geriliyorum bağırıp çağırmaya başlıyorum sonra babası alıyor 5 dakikada uyutuyor. o oğlanı uyuturken genelde ben de sızmış oluyorum yorgunlukla.
Cinselliği geçtim adamla oturup tv izleyip çekirdek çitlemiyorsunuz, yani bu bile paylaşım olurdu. İki sohbet desen o da yok. E çocukları da babaya sevk ediyorsunuz hep. Üstüne bir de cinsel hayatınız da yok. Eee bu nasıl evlilik?
Bence adam sizden soğumuş artık, beklentisi kalmamış. Aldatıyor diyemem ama sizden vazgeçme eşiğinde olabilir. Eee bundan da ben olsam korkardım şahsen.

E evlimutluikicocuklu83
Neden konuna cevap vermiyorsun konu sahibi. Aydınlanma yaşadın mı düzelteyim bazı şeyleri mi dedin yoksa bize mi kızdın ondan mı bu suskunluk. 🤪
arkadaşlar yoğun çalıştığımdan bahsetmiştim mesaiden fırsat kaldıkça bakıyorum telefonuma. bir yandan yorumlarınızı okuyorum yetişebildiğim kadarıyla da cevap vermeye çalışıyorum. bir yandan da söyledikleriniz düşünüp neleri yanlış yapıyorum diye kendi kendime muhakeme yapıyorum. o yüzden bazen cevap veremiyorum yazdıklarınıza.

Kızlar merhaba,

Daha önce de yazmıştım evliliğimle ilgili diye. bu sefer evliliğimi tehlikede hissettiğim için sizin de görüşlerinizi almak istedim.

Baştan söylemeliyim biraz uzun olacak.

Geçen yıla kadar son 4 yıldır kayınvalidemler bizim evimizde kalıyorlardı çocuklara baktıkları için. Ben 17 yıldır bankacıyım dolayısıyla yoğun çalışıyorum. Eşim o dönemde servis işiyle uğraşıyordu. son 1 yılda eşim evde daha fazla zaman geçirebilmek, çocuklarla daha fazla ilgilenebilme için işlerini tümüyle değiştirdi. şimdi hem karavan kiralıyor hem de evden e ticaretle uğraşıyor.

Geçen nisan gibi evde kızılca kıyamet koptu ve kayınvalidemleri gönderdik evden. sonrasında çekirdek aile olarak yaşamaya başladık.

Ben genç kızlığımdan bu yana uykuya düşkün biriyim. Kronik tiroit hastasıyım. 10. yılımıza girdik evliliğimizde. 10 yıldır da genelde akşam en geç 10 dedimi sızar kalırım bir yerlerde.

Eşim daha geç saatlere kadar ayakta kalabilen birisi. uyku problemi yok.

kayın validemlerin gidişinin ardından hayat düzenimizi anlatmak istiyorum biraz. sabah 5-6 gibi kalkıp mutfakta biriken işler varsa tezgahı falan toplayıp bulaşıkları yerleştirip yıkanacak çamaşır falan varsa makinaya atıp hazırlanıp evden çıkıyorum. o sırada eşim geç yattığı için uyuyor, çocuklar uyuyor.

genelde çocuklar ben evden çıktıktan sonra uyanıyor. eşim onların kahvaltısını vs yaptırıp hazırlayıp okula gönderiyor. sonra da kendi işleriyle ilgileniyor. akşam ben henüz işteyken eşim çocukları okuldan alıp eve geliyor karınlarını doyuruyor akşam yemeği hazır olana kadar aç beklemesinler diye, ilgileniyor oyunlar oynuyor.

işten eve geliyorum hemen üst baş değişimi sonra mutfağa dalıp yemek hazırlama seansları. bu arada yapılacak yemeğe hazırlanacak malzemeler vs eşim yapabiliyorsa yapıyor. gün içerisinde evi temizler siler süpürür alışverişi yapar. anlayışlı ve yardım sever adamdır vesselam.

neyse. akşam yemeğini hazırlayıp masaya otururuz genelde 8.30 gibi. yemek faslı biter biraz telefonda tv de zaman geçiririm eşim o sırada bilgisayar başında çalışır genelde. sonra çocukları uyutma seansı derken saat saat 10 olur ve ben sızarım.

son 1 aya kadar eskiden eşim biraz sıkıştırır hadi bişeyler yapalım yüzüne hasret kaldım, karneyle görüyoruz vs falan derdi cinsellik adına. artık onu da demez oldu. ben eskiden beri çok istekli biri değildim, buna karşılık eşim her gece istesem hayır demez. yeri geldi beni isteklendirmek, yatağımızı hareketlendirmek için oral yapmak istediği, erotik şeyler izlettiği bile olmuştur.

artık gün içerisinde aramaz sormaz oldu, ben aradığımda soğuk ve kısa konuşuyor, akşam neredeyse sohbet hiç yok. bazen çocuklarla zaman geçirmiyorsun telefondan kafanı kaldırmıyorsun diye söyleniyor sadece. artık yanımda da yatmamaya başladı.

endişeleniyorum. açıkçası korkuyorum. acaba hayatına birini mi alıyor? hiç öyle bir adam da değil halbuki. evine, çocuklarına, ailesine bağlı, telefonu ortalarda gezen hiç kısıtlama yapmayan bir adam.

korkmalı mıyım kızlar? yumuşak atın çiftesi pek olur derler.
Korkmaya başlayın derim. Anne baba saatinde siz sürekli uyuyormussunuz. Kim olsa sıkılır.

Cevapları okuduktan sonra çocuklara üzüldüm 28 aylık bebek daha ona bile tahammülünüz yok. O cocuklar büyüdüklerinde kim bilir ne travmaları olucak. Çocukların ebeveynlerinden tek istedikleri sevgi başka birşey degil. Özellikle de anne sevgisi o yavrucagin sizin koynunuzda sizin kokunuzu alarak uyuması gerekirken siz kriz geçirip birde bagiriyorsunuz. Gerçekten çok üzüldüm çocuklara. Herkes anne baba olmamalı, içgüdüsel bir duygu herkeste olmuyor demek ki.
İleri de siz kaybedersiniz o çocuklar büyüyecek ve herşeyi hatırlayacaklardır o zaman da istediğiniz ilgi ve şefkati onlar size göstermez emin olun. Sizinki kusura bakmayın ama tembellik, mıy mıy bir yapınız var belli ki.
Yoksa isterseniz evde herkesi memnun edecek bir düzen tutturursunuz ama istemiyorsunuz. Eşinize ve çocuklara üzüldüm

Ay okurken içim sıkıldı

Neden telefonla oynuyorsunuz, bu bir

Cinsel hayatı bu hale siz getirmişsiniz isteksizliğinizle, bu iki.
Tam istediğiniz gibi olmuş aslında.
Adam istesin ama ben pek istemeyeyim mi diyorsunuz anlamadım

Cinsellik olmadan evlilik olmaz.

Eşim beni istemese ve cinsel hayatımız olmasa ya boşanırdım, boşanmaya cesaret edemeyecek kadar korkak biri olsaydım da aldatırdım

Bu hikayenin tam tersini ben yaşıyordum. Eşinizin yaşadığı soğukluğu da ben yaşıyordum. Özellikle eşim çok yoğun çalışıp 2 çocukla ben evde beklerken o sadece yatmaya geldiği zamanlar... kendi kendime dusunuyordum ki madem sadece eve para getirecek, Güleryüz, sevgi ilgi yok bu evlilik neden var? Sanki burası otel yeme içme dahil gece yatmaya gelecek.
Bence bu hissin esinizde olduğunu düşünün. İlla başka birisi olması gerekmez ama bu birde erkektir neticede. Kadında 1 akıl 10 nefse sahip çıkarmışta erkekte 10 akıl bir nefse sahip cikamazmis

Ay okurken içim sıkıldı

Neden telefonla oynuyorsunuz, bu bir

Cinsel hayatı bu hale siz getirmişsiniz isteksizliğinizle, bu iki.
Tam istediğiniz gibi olmuş aslında.
Adam istesin ama ben pek istemeyeyim mi diyorsunuz anlamadım

Cinsellik olmadan evlilik olmaz.

Eşim beni istemese ve cinsel hayatımız olmasa ya boşanırdım, boşanmaya cesaret edemeyecek kadar korkak biri olsaydım da aldatırdım
Aynen öyle. Tam olarak istediği bu bence. Kocam çocuklarla ilgilensin, beni istemeye de devam etsin ama ben istememeye devam edeyim diyor.
Adamla duygusal cinsel olarak hiçbir şey paylaşmıyor. Buna rağmen adamın peşinden koşmasını bekliyor. Fazla naz aşık usandırır diye boşuna dememişler. Adriana Lima da olsanız ya da başka bir sürü cazip özellikleriniz de olsa böyle sistematik bir şekilde eşinizi dışlarsanız terk edilirsiniz. Ya evliliğin içinde ya da boşanarak terk edilirsiniz.

Evlilikten sıkılmışınız. . Erken yatmanız değil problem. Var bir sürü tanıdığım erken yatıp kalkan. Çocuklara da genel anlamda bakım konusunda kayın aileniz en başta çok yardım etmiş. Birebir bağ biraz eksik kalmış. Aslında cumartesi dışında ( ki orda da anneniz yardım ediyor). Çocuklarla hiç basbasa zamanınız yok. Onlarla basbasa zaman ayırın.
Sizin korkunuz eşinizin gözünü açması. Bu ne bicim duzen deyip kacmasi sizi urkutuyor. Zaten arzulamiyorsunuz. Bu işler zorla olmaz. Cinsel terapi ya da çift terapisi alabilirsiniz.

X