Evliliğim tehlikede olabilir mi? Yardım edin

Eşiniz iyi bir adammış. İş düzenini dahi değiştirmiş ve çocuklarıyla da ilgileniyor maşallah.
Biraz daha kendini zorlaması gereken sizsiniz gibi duruyor.

işin garibi çocuklar da genellikle eşimde uyuyor. kızımızın uyku konusunda sorunu yok bana çekmiş her koşulda uyuyabilir. ancak oğlan biraz yoruyor henüz 28 aylık. o da bende uyumak istiyor ama benle vakit geçiremediği için uyumakta zorlanıyor. bir süre sonra ben de geriliyorum bağırıp çağırmaya başlıyorum sonra babası alıyor 5 dakikada uyutuyor. o oğlanı uyuturken genelde ben de sızmış oluyorum yorgunlukla.
çocuklarla geçireceğiniz tek vakit onları uyutmakken buna da bağırıyorsanız ne bileym çok garip. Sanki bütn yük eşinizde gibi geldi bana. Telefona bakmak yerine bu kadar saygılı ve anlayışlı adamla gün içinde beler yaptığınızı konuşup vakt geçirebilirsiniz. Hayatınız biraz renk istiyor bence

Bende tiroid hastasıyım senelerdir ilaç kullanırım ama sizin gibi değilim. Erkenden uyumam. Henüz çocuğum yok ama eşimi de evimi de ihmal etmem. Eşiniz aldatıyor mu bilemem ama sabırlı bi insan olduğu çok belli. Kusura bakmayın ama sizin gibi davranan kadına hiçbir eş sabretmez.

Kızlar merhaba,

Daha önce de yazmıştım evliliğimle ilgili diye. bu sefer evliliğimi tehlikede hissettiğim için sizin de görüşlerinizi almak istedim.

Baştan söylemeliyim biraz uzun olacak.

Geçen yıla kadar son 4 yıldır kayınvalidemler bizim evimizde kalıyorlardı çocuklara baktıkları için. Ben 17 yıldır bankacıyım dolayısıyla yoğun çalışıyorum. Eşim o dönemde servis işiyle uğraşıyordu. son 1 yılda eşim evde daha fazla zaman geçirebilmek, çocuklarla daha fazla ilgilenebilme için işlerini tümüyle değiştirdi. şimdi hem karavan kiralıyor hem de evden e ticaretle uğraşıyor.

Geçen nisan gibi evde kızılca kıyamet koptu ve kayınvalidemleri gönderdik evden. sonrasında çekirdek aile olarak yaşamaya başladık.

Ben genç kızlığımdan bu yana uykuya düşkün biriyim. Kronik tiroit hastasıyım. 10. yılımıza girdik evliliğimizde. 10 yıldır da genelde akşam en geç 10 dedimi sızar kalırım bir yerlerde.

Eşim daha geç saatlere kadar ayakta kalabilen birisi. uyku problemi yok.

kayın validemlerin gidişinin ardından hayat düzenimizi anlatmak istiyorum biraz. sabah 5-6 gibi kalkıp mutfakta biriken işler varsa tezgahı falan toplayıp bulaşıkları yerleştirip yıkanacak çamaşır falan varsa makinaya atıp hazırlanıp evden çıkıyorum. o sırada eşim geç yattığı için uyuyor, çocuklar uyuyor.

genelde çocuklar ben evden çıktıktan sonra uyanıyor. eşim onların kahvaltısını vs yaptırıp hazırlayıp okula gönderiyor. sonra da kendi işleriyle ilgileniyor. akşam ben henüz işteyken eşim çocukları okuldan alıp eve geliyor karınlarını doyuruyor akşam yemeği hazır olana kadar aç beklemesinler diye, ilgileniyor oyunlar oynuyor.

işten eve geliyorum hemen üst baş değişimi sonra mutfağa dalıp yemek hazırlama seansları. bu arada yapılacak yemeğe hazırlanacak malzemeler vs eşim yapabiliyorsa yapıyor. gün içerisinde evi temizler siler süpürür alışverişi yapar. anlayışlı ve yardım sever adamdır vesselam.

neyse. akşam yemeğini hazırlayıp masaya otururuz genelde 8.30 gibi. yemek faslı biter biraz telefonda tv de zaman geçiririm eşim o sırada bilgisayar başında çalışır genelde. sonra çocukları uyutma seansı derken saat saat 10 olur ve ben sızarım.

son 1 aya kadar eskiden eşim biraz sıkıştırır hadi bişeyler yapalım yüzüne hasret kaldım, karneyle görüyoruz vs falan derdi cinsellik adına. artık onu da demez oldu. ben eskiden beri çok istekli biri değildim, buna karşılık eşim her gece istesem hayır demez. yeri geldi beni isteklendirmek, yatağımızı hareketlendirmek için oral yapmak istediği, erotik şeyler izlettiği bile olmuştur.

artık gün içerisinde aramaz sormaz oldu, ben aradığımda soğuk ve kısa konuşuyor, akşam neredeyse sohbet hiç yok. bazen çocuklarla zaman geçirmiyorsun telefondan kafanı kaldırmıyorsun diye söyleniyor sadece. artık yanımda da yatmamaya başladı.

endişeleniyorum. açıkçası korkuyorum. acaba hayatına birini mi alıyor? hiç öyle bir adam da değil halbuki. evine, çocuklarına, ailesine bağlı, telefonu ortalarda gezen hiç kısıtlama yapmayan bir adam.

korkmalı mıyım kızlar? yumuşak atın çiftesi pek olur derler.
10 da uyuyan birisi için akşam 8 buçukta yemek yemek çok sıkıntılı durum.
Tiroit için ilaç durumu vardır.Esinizde haklı olabilir.Kendinize eşinizle zaman yaratın.Yalniz kalın.Evliliginizi koruyun.En azından haftasonu anneanne babaanne'ye gitsin çocuklar.

Sizin ayrı eşiniz ve çocukların ayrı bir hayatı var. Yani açılacasi bir evlilik hayatı yok . Evet yoruluyor olabilirsiniz anlıyorum o zaman yardımci birini tutun yemekler ve ev temizliği için . Akşam sekiz buçukta yemek yemek çok geç . Kaçta geliyorsunuz ?
Yani bankada işler beste bitiyorsa evi yakın bir yerden tutun. Kiralar çok arttı biliyorum ama aile hayatınız daha önemli . Robot süpürge alın yemekleri günlük yapmayın üç günlük çorba bile yapin gerekirse.haftasonu dışarda yiyebilirsiniz . Yani eşiniz ve çocuklarınizla bir hayatınız yok .

arkadaşlar yoğun çalıştığımdan bahsetmiştim mesaiden fırsat kaldıkça bakıyorum telefonuma. bir yandan yorumlarınızı okuyorum yetişebildiğim kadarıyla da cevap vermeye çalışıyorum. bir yandan da söyledikleriniz düşünüp neleri yanlış yapıyorum diye kendi kendime muhakeme yapıyorum. o yüzden bazen cevap veremiyorum yazdıklarınıza.
günaydın
aydınlanma yaşadınız mı koca hafta sonu geçmiş mesela değişik bişeyler yaptınız mı?
yoksa yine anneye git iş yap bağır çağır devam mı?

ya bu kadın rorbot değil ya. oabilir bend e erken uyurum yani 11 gibi. ama gece arada uyandığım için anca uykumu alıyorum. haftasonları farklı değerlendirebilrisiniz hiç olmazsa. hadi hafta içi olmadı diyelim. bu yoğunlukta haftasonu bile yeter bana kalırsa.

Kızlar merhaba,

Daha önce de yazmıştım evliliğimle ilgili diye. bu sefer evliliğimi tehlikede hissettiğim için sizin de görüşlerinizi almak istedim.

Baştan söylemeliyim biraz uzun olacak.

Geçen yıla kadar son 4 yıldır kayınvalidemler bizim evimizde kalıyorlardı çocuklara baktıkları için. Ben 17 yıldır bankacıyım dolayısıyla yoğun çalışıyorum. Eşim o dönemde servis işiyle uğraşıyordu. son 1 yılda eşim evde daha fazla zaman geçirebilmek, çocuklarla daha fazla ilgilenebilme için işlerini tümüyle değiştirdi. şimdi hem karavan kiralıyor hem de evden e ticaretle uğraşıyor.

Geçen nisan gibi evde kızılca kıyamet koptu ve kayınvalidemleri gönderdik evden. sonrasında çekirdek aile olarak yaşamaya başladık.

Ben genç kızlığımdan bu yana uykuya düşkün biriyim. Kronik tiroit hastasıyım. 10. yılımıza girdik evliliğimizde. 10 yıldır da genelde akşam en geç 10 dedimi sızar kalırım bir yerlerde.

Eşim daha geç saatlere kadar ayakta kalabilen birisi. uyku problemi yok.

kayın validemlerin gidişinin ardından hayat düzenimizi anlatmak istiyorum biraz. sabah 5-6 gibi kalkıp mutfakta biriken işler varsa tezgahı falan toplayıp bulaşıkları yerleştirip yıkanacak çamaşır falan varsa makinaya atıp hazırlanıp evden çıkıyorum. o sırada eşim geç yattığı için uyuyor, çocuklar uyuyor.

genelde çocuklar ben evden çıktıktan sonra uyanıyor. eşim onların kahvaltısını vs yaptırıp hazırlayıp okula gönderiyor. sonra da kendi işleriyle ilgileniyor. akşam ben henüz işteyken eşim çocukları okuldan alıp eve geliyor karınlarını doyuruyor akşam yemeği hazır olana kadar aç beklemesinler diye, ilgileniyor oyunlar oynuyor.

işten eve geliyorum hemen üst baş değişimi sonra mutfağa dalıp yemek hazırlama seansları. bu arada yapılacak yemeğe hazırlanacak malzemeler vs eşim yapabiliyorsa yapıyor. gün içerisinde evi temizler siler süpürür alışverişi yapar. anlayışlı ve yardım sever adamdır vesselam.

neyse. akşam yemeğini hazırlayıp masaya otururuz genelde 8.30 gibi. yemek faslı biter biraz telefonda tv de zaman geçiririm eşim o sırada bilgisayar başında çalışır genelde. sonra çocukları uyutma seansı derken saat saat 10 olur ve ben sızarım.

son 1 aya kadar eskiden eşim biraz sıkıştırır hadi bişeyler yapalım yüzüne hasret kaldım, karneyle görüyoruz vs falan derdi cinsellik adına. artık onu da demez oldu. ben eskiden beri çok istekli biri değildim, buna karşılık eşim her gece istesem hayır demez. yeri geldi beni isteklendirmek, yatağımızı hareketlendirmek için oral yapmak istediği, erotik şeyler izlettiği bile olmuştur.

artık gün içerisinde aramaz sormaz oldu, ben aradığımda soğuk ve kısa konuşuyor, akşam neredeyse sohbet hiç yok. bazen çocuklarla zaman geçirmiyorsun telefondan kafanı kaldırmıyorsun diye söyleniyor sadece. artık yanımda da yatmamaya başladı.

endişeleniyorum. açıkçası korkuyorum. acaba hayatına birini mi alıyor? hiç öyle bir adam da değil halbuki. evine, çocuklarına, ailesine bağlı, telefonu ortalarda gezen hiç kısıtlama yapmayan bir adam.

korkmalı mıyım kızlar? yumuşak atın çiftesi pek olur derler.
aldatma değilde günlük hayatın telaşına kapılıp biraz eşiniz ötelenmiş gibi geldi o demesin siz diyin biraz geç yatın tembellik yapın askeri düzen sisteminden bi gün de olsa çıkın ben aldattığı hissine kapılmadım ama yatak herşeydir ona o fırsatı vermeyin

akşamları istanbul trafiğinden sebep 8 i buluyor eve gelişim. haftasonları cumartesileri genelde anneme gidiyorum. yakın oturuyoruz. çocuklar kuzenlerini özlüyor oynamak istiyorlar. akşam eve geçiyoruz 6-7 gibi yine aynı düzen. çok çok arada bir film izliyoruz. onun da yarısında sızıyorum genelde yine. çocuklar sabah erken uyandığı için çok fazla yatma saatini uzatamıyoruz. sabah 7-8 dedimi çocuklar ayakta asker gibi
Siz cocuklarinizin hayatinin neresindesiniz sizce? Hafta sonu ananeyle kuzenlerle hafta ici babayla? Esiniz gider baskasini bulur da ben cocuklara uzuldum. Ilgi istediklerinde de bagirip cagiran bi anne.

adam tüm sorumluluklarını yerine getiriyor anlaşılan
ama siz getirmiyorsunuz belliki ve adam uzaklaşmış sizden
neden aldatma olsunki
kendinize dönüp bakın ve fedakarlık yaparak sorumluluklarınızı ertelemeyin
adam uzak durmakta haklı ben de olsam aynısını yapardım

Arkadaşlar merhaba, size yazdıktan ve yorumlarınızı okuduktan sonra biraz düşündüm ve haksızlık ettiğimi ben de kabul ettim. ki zaten haftasonu eşim beni karşısına alıp 10 yıldır hiç konuşmadığı kadar net konuştu. sizin yazdıklarınızı bir de onun ağzından doğrudan dinledim. aldatma söz konusu değilmiş. benim için çabalamaktan vazgeçmek istemiyormuş ancak yapabileceklerinin sonuna gelmiş. eğer bu düzende devam edersem hiç bir şeyi değiştirmeden çocukların biraz daha büyümesini bekleyip 10 yıla kadar ayrılmayı planladığını bile söyledi. hayatımda bu konuda hiç bu kadar net konuştuğuna şahit olmamıştım belli ki çok bunalmış ve sıkılmış. 10 yıla yaklaşan evliliğimizde ilk defa boşanmayı konuştu. ben de dinleyince hak verdim. sonrasında haftasonu çocuklar uyuduktan sonra açtık şarabımızı, televizyon kapalı bir şekilde uzun süredir yapmadığımız gibi sohbet ettik. ne kadar keyif aldığımı hatırladım onunla birşeyler paylaşınca. sonra müzik açtı, ilk dans müziğimizi; dans ettik sonrasında da keyifli bir gece yaşadık. hepinize yorumları ve iyi niyeti için teşekkür ediyorum. evet yorucu bir hayat yaşıyoruz ancak sizlerin de söylediği ve benim de bizzat eşimden dinlediğim gibi paylaşım olmayınca ne kadar seversen sev sonunda birşeyler zarar görmeye başlıyormuş. bundan sonrası için daha fazla çabalayacağıma söz verdim hem kendime hem eşime hem de çocuklarıma. umarım bu konularda son paylaşımlarım olur sizlerle. hepinize desteğiniz için çok teşekkür ediyorum tekrar.

X