Bir derdim var...

Glz0

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
18 Mart 2021
27
-1
Herkese merhaba 22 yasindayim.1 bucun yil once evlendim esim memur.düğünden 1 gün önce aileler arasinda sorun yasandi telefonda tartismislar dugun meselesi yuzunden .kendi babam dugunu iptal etmek istedi ve bana da ister kal isterse emanetinizi (gelinliginizi)alip git dedi bi nevi kovdu şok oldum .esimi aradim ailesiyle birlikte bize geldiler konustular bi sekilde düzeltildi olaylar dügunumuzu yaptik ama hicbirsekilde mutlu olamadim cok kotu gecti her neyse artik evlenmistik .memleketten uzakta yasiyoruz 8 9 saat nerdeyse esim ailemle eskisi gibi olmamisti artik ne aileme gitmek istiyordu nede beni gondermek istiyordu çeyizim çok az çok eksigim vardi evlenirken ailemin durumu kötuydu bulasik makinam vs yok esyalarim falan eskiydi kiz kardesim evlendi herseyi guzel oldu esyalari cok luks ben yine art niyetli bakmadim alsin hakki dedim ama esim kuruntu yapti onlarin ki yeni pahali bizimki eski ve kotu dedi hakliydi biz tayinci oldugumuz icin boyle olmustu esyalarimiz durumumuzda kotuydu ama kiz kardesime en guxeli oldu ben neyse dedim ama esim kabullenemedi . Ne beni gonderdi nede onlar gelsin istedi ailemi gormek istemedi ben ailemi cok seviyorum esimi de seviyorum ikimizin hicbir sorunu yok ama ailemi gorememek beni çok uzuyor esim goreve gitmisti 1 yil once 4 ay kayinvakidemlerde kaldim aileme 1 hafta gittim baskada gidemedim yine izne gidicez onden git bari demisti 4 -5gun kal demisti simdi fikrini degistirmis hani gonderecektin onden dedim susuyor daha once kayin validemde beni arayip oğlum napicak yanliz 4-5 gün rezil olur dedi .ogluna cok duskun ama beni kimse dusunmuyor burda yapayanlizim ne arkadasim ne bisi hickimsem yok pskolojik olarak kotuyum benim ailem sonucta gormek istemiyorsa beni gonderebilir ama onlara ceza cektirmek istiyir beni gormelerini istemiyor .cok ozluyorum onlari kardeslerimi onlarda cok ozluyor bosan bile dediler ama bizim hicbir sorunumuz yokki baska esimi ikna etmek istiyorum cocugumuzdw olmuyor bi yandan onun derdindeyim. cok yiprandim kilo aldim stresten kimse anlamiyir beni derdimi kimseye anlatamiyorum beni sucluyorlar susuyorum saniyorlar konusmuyorum dua ediyorum rahatliyorum ama biyere kadar kayinvalidemler esimle belki konussa yumsar ama konusmuyorlar yardimci olmuyorlar karismiyorlar sanki memjun gibiler. Kendisi oğluna cok duskun kendi yerine koymuyor beni hic bemimde ailem var bende insanim evlendim diye ailemden kopamam ki ...
Bi nebze rahatlamak icin yazdim okuyan arkadaslara simdiden tesekur ederim.

Eşimin ailesiyle ne sorunlar yaşarsam yaşayayım ister gider ister gitmez kendi tercihidir.
kendi ailemle eşim ne yaşarsa yaşamış olsun (ki eşiniz o kadar da büyük problemler yaşamamış ne yani 1 sorun da hemen kesip atmak)
Kimse ailemle görüşüp görüşmeyeceğimin kararını veremez. Bakın eşim demiyor hiç kimse.

ne demek beni ailemden koparmak.
kimin haddine.
bu yüzü eşinize siz vermişsiniz.
planımı yaparım haberimi veririm aileme giderim.
tam olarak bunu yapacaksınız.
he eşiniz ailenize gittiniz diye gelme,boşanıyorum,kavga gibi durumlar olacaksa baştan olsun. Kimsenin kız evladını ailesinden koparmaya hakkı yok.
eşiniz çok merhametsiz. Kusura bakmayın ama sinir oldum.

Herkese merhaba 22 yasindayim.1 bucun yil once evlendim esim memur.düğünden 1 gün önce aileler arasinda sorun yasandi telefonda tartismislar dugun meselesi yuzunden .kendi babam dugunu iptal etmek istedi ve bana da ister kal isterse emanetinizi (gelinliginizi)alip git dedi bi nevi kovdu şok oldum .esimi aradim ailesiyle birlikte bize geldiler konustular bi sekilde düzeltildi olaylar dügunumuzu yaptik ama hicbirsekilde mutlu olamadim cok kotu gecti her neyse artik evlenmistik .memleketten uzakta yasiyoruz 8 9 saat nerdeyse esim ailemle eskisi gibi olmamisti artik ne aileme gitmek istiyordu nede beni gondermek istiyordu çeyizim çok az çok eksigim vardi evlenirken ailemin durumu kötuydu bulasik makinam vs yok esyalarim falan eskiydi kiz kardesim evlendi herseyi guzel oldu esyalari cok luks ben yine art niyetli bakmadim alsin hakki dedim ama esim kuruntu yapti onlarin ki yeni pahali bizimki eski ve kotu dedi hakliydi biz tayinci oldugumuz icin boyle olmustu esyalarimiz durumumuzda kotuydu ama kiz kardesime en guxeli oldu ben neyse dedim ama esim kabullenemedi . Ne beni gonderdi nede onlar gelsin istedi ailemi gormek istemedi ben ailemi cok seviyorum esimi de seviyorum ikimizin hicbir sorunu yok ama ailemi gorememek beni çok uzuyor esim goreve gitmisti 1 yil once 4 ay kayinvakidemlerde kaldim aileme 1 hafta gittim baskada gidemedim yine izne gidicez onden git bari demisti 4 -5gun kal demisti simdi fikrini degistirmis hani gonderecektin onden dedim susuyor daha once kayin validemde beni arayip oğlum napicak yanliz 4-5 gün rezil olur dedi .ogluna cok duskun ama beni kimse dusunmuyor burda yapayanlizim ne arkadasim ne bisi hickimsem yok pskolojik olarak kotuyum benim ailem sonucta gormek istemiyorsa beni gonderebilir ama onlara ceza cektirmek istiyir beni gormelerini istemiyor .cok ozluyorum onlari kardeslerimi onlarda cok ozluyor bosan bile dediler ama bizim hicbir sorunumuz yokki baska esimi ikna etmek istiyorum cocugumuzdw olmuyor bi yandan onun derdindeyim. cok yiprandim kilo aldim stresten kimse anlamiyir beni derdimi kimseye anlatamiyorum beni sucluyorlar susuyorum saniyorlar konusmuyorum dua ediyorum rahatliyorum ama biyere kadar kayinvalidemler esimle belki konussa yumsar ama konusmuyorlar yardimci olmuyorlar karismiyorlar sanki memjun gibiler. Kendisi oğluna cok duskun kendi yerine koymuyor beni hic bemimde ailem var bende insanim evlendim diye ailemden kopamam ki ...
Bazı konularda eşlere taviz verilmemesi gerekir diye düşünüyorum. Özellikle aile konularında. Evet kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama saygı duyacak. Eşin görüşmeyebilir ama sen görüşmek istiyorsan gorusursun buna karışmaya hakkı yok. O 4 aylık dönemde 2 ay annede 2 ay kv de kalabilirdin eğer annenlerde okadar kalmaya izin yoksa hiç birine gitmiyorum diyecektin. Allah'tan eşimle bu konularda tartsmayiz annende kaldın benm annemede kalacaksin demez asla. He ama görüşmek istemezsen ozaman kimseyle gorusmeyecegiz der bende haklı bulurum dediğim gibi sevmek zorunda değil ama saygı duyacak nasıl onun annesi oğlumda oğlum diyor empati kursunlar biraz yazık günah sende okadar taviz verme annene gitmek için kocadan izin bekleme onlar benm anne babam bu konuda beni görüştürmeme hakkın yok de

En basindan kiyameti koparsayfim belki hersey daha farkli olurdu diye dusunuyorum suan cok sabrettim bunun farkindayim burdaki cogu kiside bu yüzden linçliyor.gram yasama istegim yok ölmek icin dua ediyorum ben.
zaman tanimak istedim ben duzelir belki diye ...

Izin vermiyor da ne? Bi adam icin ailenden olma. Hic kimse seni ailenden uzak tutmaya hakki yok.

En basindan kiyameti koparsayfim belki hersey daha farkli olurdu diye dusunuyorum suan cok sabrettim bunun farkindayim burdaki cogu kiside bu yüzden linçliyor.gram yasama istegim yok ölmek icin dua ediyorum ben.

Neden ölmek istiyorsunuz , ne var ki yaşadığınız şeyde.

Evlilik yaptınız olmadı , çocukta yok, tek imzayla kurtulacaksınız hepsi bu.

Canınız ne kadar kıymetsizmiş. Unutmayın, kendinize ne kadar değer verirseniz , karşı tarafta o kadar verir.

Göndermemek ne demek? Gitmek istiyorsanız biletinizi alıp gidersiniz. Veliniz mi bu adam. Evlendiniz diye mülkiyetiniz ona mı ait, kendi karar mekanizmanız yok mu? Tamam kendisi görüşmesin, kırılmış incinmiş olabilir, ama sizi bu yaşa getiren de aileniz kusura bakmasın.

ben bunları yaşasaydım eşyalarımı da toplar çeker giderdim erkek adam başkasının aldığı ev eşyasına mı kalırmış der lafları da bir güzel sokardım oh. hakikaten çalışan adam gibi adam karısının ailesinin alacağı hediyeye mi minnet eder :KK11:

Esim aileme karsi tavrini gizliyor . kotu olmak da istwmiyor ama benide gondermiyor onlara acı cektirmek istiyor düzelmesini istiyorum cok konustum yumsuyor bi anda katilasiyor gondericem dedi simdi susuyor. Napmaya calisiyor bilmiyorum birisi mi kiskirtiyor 🤷‍♀️
hemen birilerinin günahını almayın
biri kışkırtmak istese de kışkırmayıversin oda kaç yaşında adam

ah ah
elinize mesleğinizi almadan evleniyorsunuz sonra da beyim izin verse de gitsem moduna dönüyorsunuz

Çok merak ediyorum eşinize annene gitmeni istemiyorum deseniz ne yapar? Ben söyleyeyim sizi ciddiye bile almaz. Çünkü ailesine önem veriyor. Size ezdirmez. Eh yeter be senden izin mi alacağım deyip gidemiyorsunuz çünkü boşanmaktan korkuyorsunuz. Peki eşiniz neden ben böyle davranırsam boşanırız diye korkmuyor valla çok merak ediyorum. Gidin görün ailenizi. Korkmayın boşamaz sizi. Kendiniz söylediniz evde her şeyini ben yapıyorum diye. Bakıcısı olmadan duramaz. Koşa koşa gelir af dilemeye. Bir daha da ağzını açmamayı öğrenir. Bu adamların nasıl alıcısı oluyor ben ona şaşırıyorum

Eşinize karşı en doğal hakkınızı savunmak ölmek istemekten daha mi zor geliyor?

22 yaşındasın 1 yıllık evlisin, çocuğun olmuyor, eşinden izin almadan bi yere gidemiyorsun, baskı yapıyor vs doğru mu anladım?
senin yaşındakiler gezeyim tozayım sınavlara gireyim kampüste şenliklere katılayım derdinde
sen bunlarla mı uğraşıyorsun?
o yaşta evlenmeyi neden istedin?
düğünden önce nasıl bişey oldu da aileler koparma noktasına geldi?
kayınvalide ve eş seni neden parmaklarında oynatıyor, neden bunlara izin veriyorsun?
30 yaşındaki kadınlar 1 yıllık evliliğe bebek getirmeye korkar cesaret edemez sen nasıl hemen doğurcam kafasına girdin bide bebeğim olmuyor demeye başladın?
kendini bu hayata mı layık görüyorsun?

Esim izin vermiyor esim gondermiyor. Ben boyle bir erkekle evlenmek hic istemedim ustelik degistikleri icin , ya boyle olursa naparim soyle yaparim diye kendime yol cizdim. Gerci ne yolum varsa. Ama ezdirmemek en mantiklisi. Siz bir bireysiniz. Onun ailesiyle 4 ay kalabiliyosun kendi ailende neden kalamiyosun. Cok sacma. Bence ikisinde de kalma kendi evinde kal ama ikisine de esit gitmelisin. Daha dogrusu esinin iznine tabii degilsin. Gonul rizasi ayri ama izin baska. Gonlu de razi olmali sonucta annen baban. Gormelisin.
Ayrica ben de evlenirken ceyizimi calisip kendim taksitle odedim hatta evlendikten sonra beraber odedik. Bu sorun yapilcak bisi degil. Kimse tarafindan

hemen birilerinin günahını almayın
biri kışkırtmak istese de kışkırmayıversin oda kaç yaşında adam

ah ah
elinize mesleğinizi almadan evleniyorsunuz sonra da beyim izin verse de gitsem moduna dönüyorsunuz
Kimse basina bunlar gelsin diye evlenmiyor gelecegi de goremiyoruz .
Okusaydim degisecekmiydi elime meslegkmi alsaydim🤔 her okuyanin kocasi mukemmel mi cikiyor .okumak icin durumumuz varmiydi 3 kardesiz biz evlenesiye kadar da calistim hep okula giderdim hafta sonu calisirdim .. . bunlari bilmeden yorum yapiyorsunuz kimse kimsenin oncesinde neler yasadigini bilemez ssdece bu anlatiklarims gore yorum yapiyorsunuz hayatimi anlatamam ben size özet gecebilirim sadece .
Veya disaridan okumak icin adim atmadigimi nereden biliyorsunuz sadece elestirio yorum yapiyorsunuz .
Lutfen elestirecekler yorum yapmasin ben bu konuyu beni elestirin diye acmadim fikir verin diye actim ..
benim derdim kendime yetiyor bi zahmet mantikli olun ya elestirmek icin elestiryorsunuz lincliyorsunuz bu kiz dertli zaten demiyorsunuz cozum icin yorum yapayim demiyrosunuz yaa ....

Göndermiyor derken kendiniz gidemiyor musunuz?
Neden izin alma ihtiyacı hissediyorsunuz anlamadım

Ortada bir ah varsa o da annenin ahıdır. Ah etmemiştir de kırgındır. Bir bebek kolay büyümüyor inşallah bir gün sen de anlayacaksın. Ailelerin seni ben doğurdum, ben büyüttüm diyerek çocuklarının hayatını ipotek altına almasına karşıyım ancak kocasına "orda bir dur annemle görüşmek için kimseden izin alacak değilim" dedirtecek kadar da mı kıymetim olmayacak benim bir anne olarak? Ömrümden seneleri veriyorum ben şuan, karşılık da beklemiyorum ancak bu emeklerle büyüttüğüm kızımla görüşmek için damat beyden izin kağıdı almam gerekirse damada kızmam, ona bu fırsatı veren kızıma kırılırım.

Kimse basina bunlar gelsin diye evlenmiyor gelecegi de goremiyoruz .
Okusaydim degisecekmiydi elime meslegkmi alsaydim🤔 her okuyanin kocasi mukemmel mi cikiyor .okumak icin durumumuz varmiydi 3 kardesiz biz evlenesiye kadar da calistim hep okula giderdim hafta sonu calisirdim .. . bunlari bilmeden yorum yapiyorsunuz kimse kimsenin oncesinde neler yasadigini bilemez ssdece bu anlatiklarims gore yorum yapiyorsunuz hayatimi anlatamam ben size özet gecebilirim sadece .
Veya disaridan okumak icin adim atmadigimi nereden biliyorsunuz sadece elestirio yorum yapiyorsunuz .
Lutfen elestirecekler yorum yapmasin ben bu konuyu beni elestirin diye acmadim fikir verin diye actim ..
benim derdim kendime yetiyor bi zahmet mantikli olun ya elestirmek icin elestiryorsunuz lincliyorsunuz bu kiz dertli zaten demiyorsunuz cozum icin yorum yapayim demiyrosunuz yaa ....
Sadece okumaya bağli değil, farklı sebeplerde olabilir,yaşın biraz daha büyük olsaydı yada kendine ve dolayısıyla ailene saygın olsaydı, eşim ailemle görüşmeme izine vermiyor diye bir cümle kurmazdın, eşine böyle bir hak vermezdin, lafı dahi geçemezdi.
Görevdeyken kendi ailesinin yanında 4 ay yaşamaya mecbur bırakmazdı.

Aileyle görüşmek gibi çok normal birşey için kocanın mükemmel olmasına gerek yok zaten. İnsan olan buna karışma hakkını görmez kendinde. Kocamın kusuru da bu diyeceğin birşey değil sana yaşattığı. Hala tam olarak anlamış olduğunu sanmıyorum.

Son düzenleme:
X