Bir derdim var

yediXXL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Mart 2014
602
11
Öyle bir derdim var ki, kimi insanın küçümseyecegi, kimi insanında büyük merakla gerisini okuyacağı...
Öyle bir derdim var işte.

2 yıllık birlikteliğim vardı. Bana, evlat sahibi olmayan kişiye bana evlat gibisin lafını dedirtten ilk kişiydi. Ve muhtemelen son kisi olacak. Hani derlerle aşk bir kere gelir, gerisi hikaye. Kendimi bildim bileli bu sözün koca palavra olduğunu düşen biriydim. Aptalmışım gercekten o dedikleri aşk bir kere gelirmiş.

2 ay oldu ayrılalı. Dişlerimi sıka sıka yazmıyorum, çok özledim demiyorum. O kadar aşığım ama gel yapamıyorum diyemiyorum. En başından beri olan problemlerimizi çözemedigimiz icin diyemiyorum. Etme bana hakaret, kufur etme diye yavlardigim halde cekinmeden devam ettigin icin susuyorum. Çok aşığım ama susuyorum.

Hayat bir şarkı gibi hani ya
Biri biter diger yenisi başlar.
Ben tekrar tekrar seni dinleyecektim
Bikmadan, usanmadan, son nefesime kadar!

Neden bile diyemiyorum. Ona diyemiyorum sizlere dedim. Bir yardim beklemiyorum. Okuyup, deger verene sevgiler.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Son düzenleme:
İç döküşler hafifletir insanı,
en iyisini yapmışsınız.

Daha iyi olmanız dileğimle

16 yaşındaydım ,gözümü onunla açtım ,21 yaşına kadar yaşadığım aşk tarifi imkansızdı ,nefesimdi ,ömrümdü ,evleneceğim tek kişlydi ,onsuz bir an düşünemezdim,
hani dedinya aşk bir kere gelirmiş ,işte o öyle değil ,doğrusu şu ,aşk ne zaman nerde nasıl kaç kere gelir bilinmez .
İlk aşk unutulmaz ama yerini dolduran çıkar elbet ,ben asıl aşkı eşimde buldum ,çıkmaz dedim ama karşıma öyle bir anda çıktı ,öylesine herşeyi unutturdu ki bana ,yeniden doğdum onunla
asla ümitsiz olma ,unutursun ,ölüm bile kabulleniliyor ,unutuluyor ,bu mu unutulmaz ,
az önce arkadaşım bi paylaşım yapmış çok hoşuma gitti .aşktan ölenlerin sayısı ishalden ölenlerden daha az ,kendinize gelin diye ,bence çok manidar.

Öyle bir derdim var ki, kimi insanın küçümseyecegi, kimi insanında büyük merakla gerisini okuyacağı...

2 yıllık birlikteliğim vardı. Bana, evlat sahibi olmayan kişiye bana evlat gibisin lafını dedirtten ilk kişiydi. Ve muhtemelen son kisi olacak. Hani derlerle aşk bir kere gelir, gerisi hikaye. Kendimi bildim bileli bu sözün koca palavra olduğunu düşen biriydim. Aptalmışım gercekten o dedikleri aşk bir kere gelirmiş.

2 ay oldu ayrılalı. Dişlerimi sıka sıka yazmıyorum, çok özledim demiyorum. O kadar aşığım ama gel yapamıyorum diyemiyorum. En başından beri olan problemlerimizi çözemedigimiz icin diyemiyorum. Etme bana hakaret, kufur etme diye yavlardigim halde cekinmeden devam ettigin icin susuyorum. Çok aşığım ama susuyorum.

Neden bile diyemiyorum. Ona diyemiyorum sizlere dedim. Bir yardim beklemiyorum. Okuyup, deger verene sevgiler.

Sana Hz. Mevlana'nın en sevdiğim sözünü paylaşmak istiyorum.. Sevgilerle..

Allah der ki;
Kimi benden çok seversen onu senden alırım.
Ve ekler;
Onsuz yaşayamam deme, seni onsuz da yaşatırım.
Ve mevsim geçer, gölge veren ağaçların dalları kurur,
Sabır taşar,
Canından saydığın yar bile bir gün el olur.
Aklın şaşar, dostun düşmana dönüşür.
Düşman kalkar dostun olur.
Öyle garip bir dünya,
Olmaz dediğin ne varsa olur.
Düşmem dersin düşersin.
Şaşmam dersin şaşarsın.
En garibi de budur ya;
Öldüm der durur yine de yaşarsın...

Mevlana Celaleddin Rumi

Sana Hz. Mevlana'nın en sevdiğim sözünü paylaşmak istiyorum.. Sevgilerle..

Allah der ki;
Kimi benden çok seversen onu senden alırım.
Ve ekler;
Onsuz yaşayamam deme, seni onsuz da yaşatırım.
Ve mevsim geçer, gölge veren ağaçların dalları kurur,
Sabır taşar,
Canından saydığın yar bile bir gün el olur.
Aklın şaşar, dostun düşmana dönüşür.
Düşman kalkar dostun olur.
Öyle garip bir dünya,
Olmaz dediğin ne varsa olur.
Düşmem dersin düşersin.
Şaşmam dersin şaşarsın.
En garibi de budur ya;
Öldüm der durur yine de yaşarsın...

Mevlana Celaleddin Rumi

Öncelikle size cok tesekkur ederim bunu paylastiginiz icin. Ve biliyor musunuz bunu cogu kez okuyup hep korkardim cok sevmekten onu :)

Dedigim gibi birikti boyle bir yer gordum yazdim gectim. O kadar. Ben zaten kabullenmisim ama susamiyorum daha fazla kalmadi yerim :)

Son düzenleme:

ay içim kıpır kıpır oldu:)hepimizin başından geçti okadar tatlı ve aacı günler olacakki sonra onlar.çok üzülüyosun şimdi. sonra belki silinicek hafızandan .sen yaşadığın heyecanı seviosun şimdi:KK66: geçer üzülme. ama bir daha böle heyecan yaşamıyacaksın orası da ayrı.benim bile şimdi aklıma gelince pır pır ediorum çiçek kokuları gelio burnuma. off off.allah kolaylık versin. inşallah çabuk atlatırsın. çünkü o senin eşin olmayacak asla.. hiç farketmediğin başka bi yerde başka bi insan beklio seni emin ol.

Bu birlikteliğinden ve ayrılığınızdan sizi iyi edecek veya bir daha ki ilişkinizde veya aynı ilişkinizde neler yapıp neleri ,yapmamanız gibi bir takım çıkarımlarda bulunup bir sonuca vardıysanız ne mutlu size..
Bunlar yapılan hatalar olabilir..
Görmezden geldiğiniz mevzular olabilir..
Karşı tarafın hatalar olabilir vs..

Hakkınızda hayırlısı olur inşallah..

Öncelikle size cok tesekkur ederim bunu paylastiginiz icin. Ve biliyor musunuz bunu cogu kez okuyup hep korkardim cok sevmekten onu :)

Dedigim gibi birikti boyle bir yer gordum yazdim gectim. O kadar. Ben zaten kabullenmisim ama susamiyorum daha fazla kalmadi yerim :)

Rica ederim canım ne demek.. Bende senin gibiyim aynı şekilde.. O yüzden herşeyin hayırlısı hepimiz için.. Belki de doğru olanı budur ne kadar acı olursa olsun.. Susmayın zaten içinizde birikmesin zamanla ağır gelir.. Avazınız çıktığı kadar yazın buralara rahatlarsınız:KK34: Unutmayın herşeyin hayırlısı..:KK34::KK16:

Evli çocuklu sözlü nişanlı yaşı kaç olursa olsun Inan ki şu bir kaç cümleyle herkesin duygularına dokundunuz.

Umarım kuruyan kabuk tutan yaralar tekrar kanamamistir. Hassasiyetle birazcık içim aciyarak okudum. Ama emin olun ki hayat devam ediyor ve sizi temin ederim ki en az bu hissiyatiniz kadar güzel şeyler sizi bekliyor olacak ..

Burada karşınıza çıkacak erkeklere çok büyük rol düşüyor. " Aşkı tatmis kadın daha aziyla tatmin olmaz "

Güzellikler yaşamanız dileklerimle;

Sevgiler ,

Ben de 16 yaşımdaki sevdiğim için bunu düşünmüştüm bi kere oldu bidaha olmaz tek onu sevicem falan diyodum
şimdi bakıyorum -kendim için diyorum size değil- çok arabeskmişim
seversiniz hem de daha çok seversiniz :KK16::KK16:

X