Bir öğretmen konusu da benden ( 1. Sınıf)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çoğu öğretmrn konusunda olur onun tarzı vs derim de sınav kaygısı olmasın diye 1-2-3 de sınav yok zaten

Pavlov modunda ödülle motive mi olur

Evet ödül olur ama bu basit bir aferin baş okşama vs olur diğerinin gözüne sokulmaz

Şikayet edilmiş de ne olmuş anında soruşturma başlatılıyor sonra ne olmuş

Alabiliyorsanız ikinci dönem başka okulda yeni sayfa açın imkanınız varsa da özel ders vs kaygısını yendirip yeni okula okuyarak gitmesini sağlayın

Özel ders olmazsa da internette var her harf videolar vs siz çalıştırın ara tatilde ben biliyorum moduna girsin

Yapabileceği sınavlar hazırlayın evde 100 alsın ben yapamıyorjm zaten algısı oluşmasın

Öğretmenin kusan, kurdeşen döken öğrencilerden , çocuğuna döve döve odev yaptıran velilerden haberi var mı? Varsa buna yorumu nedir? Merak ediyorum. Ayrıca sınav yaparkenki beklentisi nedir? Sınav kaygısını öğretmen mi yoksa veliler mi körüklüyor? Merak ediyorum.
Evet her çocuğun kapasitesi farklı ama benim çocuğum neden yavaş öğreniyor? Altında yatan başka bir sebep var mıdır, ben bir yerde yanlış yapıyor olabilir miyim diye de irdelemek gerekmez mi?
Keşke öğretmeni de dinleyebilme şansımız olsaydı.
Anlattıklarım velilerden duyduklarımdı bunu onlar öğretmene söylediler mi inanın bilmiyorum haliyle bende gidip filanın çocuğu şöyle diğerinin böyle olmuş demedim hiç bir zaman
Geride kalma meselesini de yazdım diğer arkadaşlara ama size de yazayım ödevleri eksik yapınız bu sebebten geri kaldınız ama ben ona güveniyorum hallolacak şeklinde konuşuyor

Saygı ve iyi niyet çerçevesinde derdimi anlayıp seviyeli yorum yapan herkese çok teşekkür ederim

Mune Mune konumu kapatır mısınız lütfen

Çok teşekkür ederim ben evet ev hanımıyım inanın nasıl gerideyiz bende bilmiyorum
Bakın matematikde çok çok iyiyiz 20 sayısına kadar toplama çıkarma yapıyoruz gün içersinde zihinden bile soruyorum anında cevaplıyor
Okuma da geri kalma kısmını öğretmene sorduğumda ödevlerini eksik yaptığı için diyor ki bu doğru yani yoruldum anne dediği anda ben ödevi bıraktırdım
Matematik zekası yüksektir. Benim oğlumda birinci sınıf. Matematiği çok önde. Gel gör ki yazı yazmak istemiyor.Okumaya geçti ama çok hevesli değil. Hep matematiksel konularla ilgili.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X