Bir öneri lütfen :( Evimde 15 kedi var hepsi sokaktan gelme...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ceycey Ankara'da mı yaşıyorsunuz?
Annemin evi de bahsettiğiniz gibi. Nedense sanki oradan yazıyormuşsunuz gibi hissettim 😊
Konuyla ilgili aynı korkulara,aynı fikirlere sahibim belki de ondandır.
Hayvanları uzaktan sevenlerdenim malesef korkum daha baskın.
evet Ankara da şehir dışına yakın bir yerde yaşıyorum.her yer hayvanların rahatı için müsait burada.kulübeleri var gezme dolaşma alanları çok fazla.yiyecek içecek su problemleri asla yokk.herkes ilgileniyor.ama a101 e girmeleri gerekiyormuş orasını çözemedim işte :KK45:

O owll sizinle alakası olmayan, hatta hiçbir kötü içeriği bulunmayan mesajım için "beğenmedim" butonuna basmanız aşırı komik geldi sevgili üye 😄😄😄🤣
Kısas yaptınız yani he, bu kadar içselleştirmeyin, hepimiz anonimiz.

Cidden komik.....
Korkuyor olmamızı beğenmiyor 😬
Korkmakla sevmemenin bambaşka şeyler olduğunu anlamak konusunda zorlanıyor

O owll sizinle alakası olmayan, hatta hiçbir kötü içeriği bulunmayan mesajım için "beğenmedim" butonuna basmanız aşırı komik geldi sevgili üye 😄😄😄🤣
Kısas yaptınız yani he, bu kadar içselleştirmeyin, hepimiz anonimiz.

Cidden komik.....
Sizin begenmeme luksunuz oldugu gibi benim.de yok degil mi sevgili pinhan 😂

evet Ankara da şehir dışına yakın bir yerde yaşıyorum.her yer hayvanların rahatı için müsait burada.kulübeleri var gezme dolaşma alanları çok fazla.yiyecek içecek su problemleri asla yokk.herkes ilgileniyor.ama a101 e girmeleri gerekiyormuş orasını çözemedim işte :KK45:
😄 Onu çözmek zor😉
Sağlık olsun, insanın hayvana, hayvanın insana zarar vermediği bir dünya dileyeyim,
ben çekileyim 👍🏼🙋🏻‍♀️

Korkuyor olmamızı beğenmiyor 😬
Korkmakla sevmemenin bambaşka şeyler olduğunu anlamak konusunda zorlanıyor
aynı yılandan korkan fareden korkan insanlar gibi köpeklerden korkmamızı neden anlayamıyorlar ben de ona şaşıyorum.sevmiyoruz demiyoruz ki korkuyoruz diyoruz.ben mecbur muyum her gün korka korka dolaşmaya markete bile gitmeye çekinmeye?atm nin yükseltisinde oturuyor yahu 50 kilo köpek.para çekebilirsen çek haydi

aynı yılandan korkan fareden korkan insanlar gibi köpeklerden korkmamızı neden anlayamıyorlar ben de ona şaşıyorum.sevmiyoruz demiyoruz ki korkuyoruz diyoruz.ben mecbur muyum her gün korka korka dolaşmaya markete bile gitmeye çekinmeye?atm nin yükseltisinde oturuyor yahu 50 kilo köpek.para çekebilirsen çek haydi
Senin hayvanlardan korkmana yada bir baskasinin korkmasina kimse yorumlarda bir sey demedi ki, orada burada kendinize destek olacak birilerini ariyorsunuz bence komik olan sizlersiniz. Orada o kadar sey yazacagana benim yazdiklarimi okusaydin ne demek istedigimi anlardin. Korkmak baska bir sey gitsinler baska yerde yasasinlar demek baska bir sey. Cocugunuz da var ayrica saniyorum, hayvan sevgisini ona da asilarsaniz ileri de cok saglikli ruh hali olur cunku. Onlar icin hayat o kadar zor ki, hani oturdugunuz yerden soyle olsun boyle olsun demekle olmuyor. Ben bunu anlatmaya calisiyorum. Face'de hayvanlarla ilgili sayfalari takip etmenizi oneririm cunku bilmediginiz bir sey hakkinda fikir sahibi olursunuz.

Mune Mune bu owll denen üye kendi özel geyik topiğimizde bile bizi izleyip yazdıklarımıza karışıyor ve buraya yazıyor. Polemiğe çekmeye çalışıyor devamlı ve hayvan sevmediğimiz şeklinde hedef gösteriyor bizi.çocuğuma kadar bulaşıyor. Nereden biliyor çocuğumun hayvan sevmediğini?

Mune Mune bu owll denen üye kendi özel geyik topiğimizde bile bizi izleyip yazdıklarımıza karışıyor ve buraya yazıyor. Polemiğe çekmeye çalışıyor devamlı ve hayvan sevmediğimiz şeklinde hedef gösteriyor bizi.çocuğuma kadar bulaşıyor. Nereden biliyor çocuğumun hayvan sevmediğini?
Hayir tesadufen gordum, ortada sikayetlik bi durum yok. Kendisi inceler zaten. Polimik nerede? Sizin yaptiginiz davranis cocukca sadece. Okudugunuzu anlayin once lutfen. Ayrica bana "bu" diye hitap edemezsiniz. Ben size oyle hitap etmedim cunku.

Sevgili mune, kisinin sahte hesaplarla yazdigini dusunuyorum kendisini incelerseniz sevinirim, tesekkurler...
Mune Mune hanım benim sahte hesaplarım varmış lütfen ortaya çıkarır mısınız bu hesapları ben de bileyim. Bunca yıldır sitedeyim bunu da duyacak mışım meğer😅ısrarla polemik peşinde üye. Şikayetçiyim. Tek kelime yazmadım bugün kendisine ama ısrarla benle uğraşıyor. Lütfen ilgilenir misiniz

Pardon, "inceler misiniz" diyorum ama tabi ki bu insanlarin da kendine ait ozel hayatlari var degil mi sevgili ceycey. Gormezden geliyorum artık seni burasının kadınlar klubu oldugunu biliyorsundur umarim cocuklar klubu degil 😂 Ceza aldiginda sahte hesaplar almissin sanirim ilk vukuatin degil bu neyse, sana hayvan sevgisiyle dolu bi gun diliyorum ❤

Pardon, "inceler misiniz" diyorum ama tabi ki bu insanlarin da kendine ait ozel hayatlari var degil mi sevgili ceycey. Gormezden geliyorum artık seni burasının kadınlar klubu oldugunu biliyorsundur umarim cocuklar klubu degil 😂 Ceza aldiginda sahte hesaplar almissin sanirim ilk vukuatin degil bu neyse, sana hayvan sevgisiyle dolu bi gun diliyorum ❤
Mune hanım siteye giriyorum çıkıyorum bakıyorum hala bana yazıyor😅ceza almışım haberim yok sahte hesaplarım varmış haberim yok. İlk vukuatım da değilmiş. Ne vukuatlarım varmış benim haberim yok. Bu üyeyi ilk kez bu konuda gördüm. Amacını yeminle anlayamadım mune hanım. Daha neler göreceğim bu sitede nelere şaşıracağım bilmiyorum😀

Şöyle bir göz gezdirdim, aslında yazmayacaktım ama dayanamadım.

Kedi besledim, köpek besledim evde koku oldu diyen arkadaşlar, o sizin kendi bilgisizliğinizden.
Büyük ihtimalle zırt pırt hayvanı yıkadınız, yıkayınca temiz olacağını düşündünüz, halbuki yıkadıkça kokar, çünkü deri ph bozulmuş olur, tüyleri matlaşır, duruma göre mantar olabilir.

Ya marketten gidip Pedigree tarzı mama aldınız ya ev yemeği verdiniz. Kalitesiz mama dışkısında da koku yapar, hayvanın kendisinde de, ev yemeğine hiç girmiyorum zaten.

Kalitesiz mama, kalitesiz kedi kumu, köpeğin düzenli olarak gezdirilmemesi, eve tuvaletini kaçırması, sık sık yıkanması gibi etkenlerde elbette eviniz kokacaktır. Hayvanlara has bir durum değildir bu, siz de kötü beslenseniz, siz de tuvaletinizi odaya kaçırsanız o ev yine kokar.

Korkuyorum diyenlere çok söylenecek bir şey yok, kimisi gerçekten korkuyor kimisi ise prenses modunda gezdiğinden oluyor, zarar vermediğiniz/zarar verilmesine sebep olmadığınız sürece ne denilebilir ki.

Barınak diyenlere vicdan diliyorum, ya bilgisizsiniz ya vicdansız, kalbinizden başkaları adına geçenleri yaşarsınız umarım hep.

Kısırlaştırma, yeniden sahiplendirmeden başka çözüm aklıma gelmedi evde bakılmaları için. Acaba apartmanın önüne kedi evlerinden alıp koysanız orada baksanız uygun olur mu sizin için, çünkü apartmanda yaşayan bazı insanlar sokakta yaşamak zorunda olan hayvanları bu şekilde soğuktan koruyorlar. Ya da apartman yakınlarında uygun yer varsa sağlıklı kedileri kedi evlerinde bakabilirseniz bir nebze yük kalkmış olur üzerinizden. Malum havalar soğuyor hayvanların soğuktan korunmaları gerek.

hayir bahce katinda yasiyor anlattigi kedi evini bile kafes seklinde anlatiyor.
dikkatli okuyun bence.
o kediler bahcede cikip dolasiyor mu onda bile supheliyim ben.
kedi evinin balkona uzantisi olacakmis balkondan kedi evine dolasicaklarmis.
sizce bu mantikli bir dusunce mi hayvansever olarak uzulmuyor musunuz o hayvanlara
Evcil kediler neden bahçeye çıkıp dolassinlar ben de bu öneriyi anlamadım.
Nerede görülmüş ev kedilerinin arada bir ben çıkıyorum akşam gelirim demesi ???
Benim balkonum 40 M2
Çoğunuzun evinin salonundan daha büyük ..
Hepsinin ayrı yatakları var .
Hepsinin zamanında aşıları ve bakımları periyodik olarak yapılıyor ..
Bu hayvanlara bakmak bir çocuğa bakmakla eş değer benim için .
Nasıl baktigimi nereden biliyorsunuz da böyle yorumlar yapabiliyorsunuz .
Siz bir hayvan için cabaladiniz mi bugüne kadar ??

Kısırlaştırma, yeniden sahiplendirmeden başka çözüm aklıma gelmedi evde bakılmaları için. Acaba apartmanın önüne kedi evlerinden alıp koysanız orada baksanız uygun olur mu sizin için, çünkü apartmanda yaşayan bazı insanlar sokakta yaşamak zorunda olan hayvanları bu şekilde soğuktan koruyorlar. Ya da apartman yakınlarında uygun yer varsa sağlıklı kedileri kedi evlerinde bakabilirseniz bir nebze yük kalkmış olur üzerinizden. Malum havalar soğuyor hayvanların soğuktan korunmaları gerek.
Hepsi kısırlar .. Sokağa bırakma gibi bir durumum olamaz eve alışık bunlar ,sokak bilmiyorlar ..araba , köpek ,insan böyle tehlikelerden haberleri yok .

Bakın siz de konu sahibi de biz hayvanseverlerden (lafta değil) bile tepki aldınız. Hepimiz elimizden geldiğince, kendimizce bişeyler yapıyoruz ama 15 tane canın bir apartman dairesinin balkonuna ya da adım atamayacakları bir kafese kapatılmalarının normal olmadığının da farkındayız. Problem çok uç noktalara kaymanız.
Kudra ben de seni severim de .
Kedilerimi kollarını ,bacaklarını kirmisim da bir balkona kitlemisim izlenimi nereden uyandı onu anlamadım .
Benim balkonum cam balkon ve 40 M2 .
Bana bağımlı 3 kedim zaten evin içinde geri kaldı 12 kedi .
Hepsinin yatağı ayrı ,tuvaletleri mevcut.
Ben hepsi ile günlük ilgileniyorum .
Burada bir çocuğun kıçını zor toparlayıp bundan yuksunen kadınlar beni anlamayabilir .
Ama eğer ben böyle olmasaydim en büyügu 3.5 yaşında ve çoğu tekir olan 15 kediye bakamazdim.
Sizin bir şeyi beceremiyor ya da yapamıyor oluşunuz bunun dünyada imkansiz olduğunu göstermiyor .
Yapabilenler var demek ki ..
Akli dengemde de hiçbir problem yok .
Ben merhametli davrandım hep de böyle olacak hayvanlara karşı .
Çok ciddi maddi rakamlar da ödüyorum
Çoğu insanın ev gecindirdigi paraya ben hayvan bakıyorum ve gayet memnunum.
Tek sorun vardı koku ..
Onu da çözdük .
15 kedi çocuğum ve biz yaşamaya devam edeceğiz ..
Sevgilerle

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X