Bir vazgeçiş hikayesi...

bebekedi

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2017
1.052
1.753
Öncelikle sabırlar diliyorum bu kadar yol deneyip pes edeceksen neden basa donesin onca emek zahmet e karşılık pes mi edeceksin umudun herzaman olsun ama hayırlısı olsun demelisin illaki olsun dememelisin
Oyle bi gayem yok ama bu kadar uğraşın sonunda ellerim bomboş kalmak cok zor sorulara aldırıs etmemek her doktora yanıt vermek aile ici donemsel baskılar yani bugun herkezde sildim attım yalvavarım bahsetmeyin artik ben düsünmuyorum yoruldum biraz üzerime gelmeyin dedim umarım bi süre rahat birakirlar bebek konusunda

renksizgokkusagi

Goddess of Wisdom
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
11 Ağustos 2013
5.889
22.318
Vazgeçtim...

Çok uzun zaman olmadı ama yaşadıklarım ve yaşatılanlar yüzünden vazgeçtim...

9 bebek kaybettim ben her hamileliğim her cift cizgi bi umuttu benim için...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 derken son adım dedim bi adım daha dedim 1 sene gecti üzerinden atlayamadım tam tamam dedim doktoruda buldum çok kişiye gittim çok şehir gezip çok doktorum deyip doktorluk yapamayan gördüm...
Son 1 adım ya tek bi adım Allah istemedi bende atamadım fırsat vermedi yaptıramadım.. çok yoruldum bu bi iç dökme deyin siz benim yazdıklarıma belki benimle üzülen ortak olan vardır hislerime ama bitti vazgeçtim ben bugün daha bugün vazgectim hemde..
Bir daha denememek üzere vazgectim bana umut verip İstanbula çagıran doktordansonra vazgeçtim bana umut verip beni yarı yolda bırakan o prof dan sonra vazgectim bana yapalım deyip 1 gece onceden olduğu yere çağırıp ertesi gün gelme sen dön ben seni sonra çağırırım diyen kendini umut vermeye adayan adamdan sonra vazgectim ben ve hiç birsey diyemedim gittiğim onca yolun harcadığım onca emeğin zorla toparladığım paramın hesabını bile soramadan vazgeçtim ben...

Umut verip söndürenlere gitmeyin içinizdeki heycanı küle cevirenlerle yola cıkmayın yolda eşimden duyduğum tüm laflarda üstüne tuzu biberi oldu ramazan ramazan evime alışveriş yapamadım ben İstanbul a gidip otelde kalıcaz diye arabamıza benzin koyup o doktora gidicez diye içimden hiç gelmedi senin yüzünden gittik dedi diye artık vazgectim.. tek başına çıkış olmuyor hiç bir kapıdan hep götüren biri oluyor.. Rabbim inşallah şifasını arayana kucağı bos kalmasın diye dua edene isteyene herkese nasip etsin anneliği babalığı ama benim dualarım olmadı belki hayırlısı buydu hep hayırlısı olsun istedik ama nasibimizi verip hayırada cevirmedi demekki bu kadarmış sınavım yada daha yeni başlıyor... Ben artık vazgectim canım acıdı bile diyemiyorum yaşadığım onca gerçeği acıyı anlatamiyorum kürtajlar ameliyatlar kalan parçalar doğurucam diye inat edip gecirdiğim iç kanama kesilen damarlar evde ellerime dogan 4 aylık bebeğim... bahsedemiyorum onları anlatamıyorum bitti bende gerçekten vazgeçtimmm

Okuyup ortak olanlar allah razı olsun rabbim size hic zorluk yaşatmasınn kusura bakmayın hakkınızi helal edin zamaninızı çaldım
Adiniza uzuldum.
Ama soyle dusunun..
Anneye muhtac kucucuk bebeler var yetimhanelerde..
Birini evlat edinip tum sevginizi ona aktararak da mutlu olabilirsiniz..
Olmuyorsa vardir bi zamani elbet..
Kendinizi bedeninizi bu denli yipratmak pes etmek neden?
Annelik illa kendi cocugunu dogurmak midir?
Dusunuyorum ben anne olamasam ve durumum el verse mutlaka evlat edinirdim.
Cunku insan yeri geliyor bir kediye bir kopege bir kusa dahi annelik yapabiliyor..
Annelik bir olgudur, kavramdir.
Bunu yasatabilirsiniz.

bebekedi

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2017
1.052
1.753
Adiniza uzuldum.
Ama soyle dusunun..
Anneye muhtac kucucuk bebeler var yetimhanelerde..
Birini evlat edinip tum sevginizi ona aktararak da mutlu olabilirsiniz..
Olmuyorsa vardir bi zamani elbet..
Kendinizi bedeninizi bu denli yipratmak pes etmek neden?
Annelik illa kendi cocugunu dogurmak midir?
Dusunuyorum ben anne olamasam ve durumum el verse mutlaka evlat edinirdim.
Cunku insan yeri geliyor bir kediye bir kopege bir kusa dahi annelik yapabiliyor..
Annelik bir olgudur, kavramdir.
Bunu yasatabilirsiniz.

Öyle çok istiyorum ki bunu da yapabilmeyi ama yanınızdaki eş buna olur gözüyle bakmayinca o cocuğa bunu yapamam diyorum sadece anne şevkati ile alıp büyüteceğim her ihtiyacına koşacağım bi cocuğu bende cok isterim ona orda kaldığı hissiyatı unutturacağım gibi belki bi cocuğa daha yanaşabilirim bu şekilde.. ama bi tek kişide bitmiyor dediğiniz gibi bi kedi bi kopek belki bi tavşan bi kuş ne olursa eşim vicdanlıdır evde 2 kedim var ne zaman tutup bi canli getirsem eve benden çok ilgilenir sahiplendirirken üzülür ama bu bi insan olacak duyguları değerleri olacak evlat edinelimm dedimde ki konuşmalar gercekten sıcak değil... Yada ben soyleyince olmuyor bu olgu ben isteyince ona olmaz geliyor gectigimiz haftalarda cocukları olan bi arkadası esim 2. Yi dogurmak istemiyor evlat edinelim diyor abi siz neden boyle birsey yapmiyorsunuz bakın biz basvurucaz demis o gün gelip bana anlatti aslinda mantıkli diye ama gerisi gelmedi

Asaletanne

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2021
447
370
27
Oyle bi gayem yok ama bu kadar uğraşın sonunda ellerim bomboş kalmak cok zor sorulara aldırıs etmemek her doktora yanıt vermek aile ici donemsel baskılar yani bugun herkezde sildim attım yalvavarım bahsetmeyin artik ben düsünmuyorum yoruldum biraz üzerime gelmeyin dedim umarım bi süre rahat birakirlar bebek konusunda
Herşey gönlünce olsun

flamefire

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2018
8.035
6.947
Vazgeçtim...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 derken son adım dedim bi adım daha dedim 1 sene gecti üzerinden atlayamadım tam tamam dedim doktoruda buldum çok kişiye gittim çok şehir gezip çok doktorum deyip doktorluk yapamayan gördüm...
Son 1 adım ya tek bi adım Allah istemedi bende atamadım fırsat vermedi yaptıramadım.. çok yoruldum bu bi iç dökme deyin siz benim yazdıklarıma belki benimle üzülen ortak olan vardır hislerime ama bitti vazgeçtim ben bugün daha bugün vazgectim hemde..
Bir daha denememek üzere vazgectim bana umut verip İstanbula çagıran doktordansonra vazgeçtim bana umut verip beni yarı yolda bırakan o prof dan sonra vazgectim bana yapalım deyip 1 gece onceden olduğu yere çağırıp ertesi gün gelme sen dön ben seni sonra çağırırım diyen kendini umut vermeye adayan adamdan sonra vazgectim ben ve hiç birsey diyemedim gittiğim onca yolun harcadığım onca emeğin zorla toparladığım paramın hesabını bile soramadan vazgeçtim ben...

Umut verip söndürenlere gitmeyin içinizdeki heycanı küle cevirenlerle yola cıkmayın yolda eşimden duyduğum tüm laflarda üstüne tuzu biberi oldu ramazan ramazan evime alışveriş yapamadım ben İstanbul a gidip otelde kalıcaz diye arabamıza benzin koyup o doktora gidicez diye içimden hiç gelmedi senin yüzünden gittik dedi diye artık vazgectim.. tek başına çıkış olmuyor hiç bir kapıdan hep götüren biri oluyor.. Rabbim inşallah şifasını arayana kucağı bos kalmasın diye dua edene isteyene herkese nasip etsin anneliği babalığı ama benim dualarım olmadı belki hayırlısı buydu hep hayırlısı olsun istedik ama nasibimizi verip hayırada cevirmedi demekki bu kadarmış sınavım yada daha yeni başlıyor... Ben artık vazgectim canım acıdı bile diyemiyorum yaşadığım onca gerçeği acıyı anlatamiyorum kürtajlar ameliyatlar kalan parçalar doğurucam diye inat edip gecirdiğim iç kanama kesilen damarlar evde ellerime dogan 4 aylık bebeğim... bahsedemiyorum onları anlatamıyorum bitti bende gerçekten vazgeçtimmm

Okuyup ortak olanlar allah razı olsun rabbim size hic zorluk yaşatmasınn kusura bakmayın hakkınızi helal edin zamaninızı çaldım
Bu mubarek gunlerın yuzu gozu hurmetıne rabbım acılarınızı dındırsın

mutlusey

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2016
3.736
4.862
36
Evlat edinmeye düşünmez mısınız? Yuvasız bir yavruya anne olursunuz , doğurmak analık degildir emek ve sevgi analiktir. Vucudunuzu bu kadar yıpratmaya gerek yok bence size yazık

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 375 gün geçti.

bebekedi

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2017
1.052
1.753

bebekedi

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2017
1.052
1.753

bir mucizee

kahretsin böyle de çok tatlıyım :D
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mart 2020
4.149
7.418
Vazgeçtim...

Adınıza öyle çok üzüldüm ki..benzer şeyleri 3 defa yaşamış biri olarak ve 4. olarak da bir kimyasal..ama sizin yaşadıklarınız 9 kayıp 4 aylık elinize doğan koca bir bebek tüylerim ürperdi..Allah sabırlar versin..
insanı en çok yıpratan da düşüklerin bi sebebinin bulunanaması.. doktorların acaba genetik mi acaba sağlıksız yumurta sperm döllenmesi mi sebepsiz düşükte olabilir diye diye bi çözüm gösterememesi.
hamile kalabiliyorsun ama ilerlemiyor kalbi gelişimi duruyor..pıhtılaşmaya iğne ilacını herşeyi kullanmana rağmen..
sonra kürtajlardan yıpranan ilaçlardan şişen moraran vücudun..ve sonrasında ecza deposu gibi kalan ilaç kutuların da cabası..
imtihan, sabr.. ağır süreçler, yaşamayan anlayamaz..o karnımızın başkaları gibi kocaman şişmeyeceği kucağımıza sağlıklı bi şekilde alamayacağız ve hiç anne olamayacağım hissi o kadar güçlü ki bütün umutları bastırıyor bazen..
ama bizi gören bilen Rabbimiz var dualarımız var bitti desekte bitmeyen ümitlerimiz var..inşallah Rabbim sen ben ve bizim gibilerinde müjdeli haberlerini verecek sağlıklı hamilelikler hayırlı sağlıklı doğumlar nasip etsin canım..

Aybush

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2019
7.598
12.701
31
Rabbim gönlünün muradını versin.. Doktor yüzü görmeden gebe kalasın rabbim in rahmeti üzerinde olsun.

maivesiyah

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2020
47
76
30
Şu mübarek günde Rabbim hayırlı sağlıklı bir bebek nasip etsin inşallah nasibinde olan gelip seni bulacaktır tanımıyorum ama içime öyle doğdu

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-09-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 80 gün kaldı.

Önümüzdeki 3-4 gün içinde bebeğinizin derisi, deri altında biriken yağlardan dolayı daha pürüzsüz ve yumuşak hale gelecek. Şiddetli baş ağırısı, bulanık görme, ani kilo artışı, veya ellerinizde, ayaklarınızda, ayak bileklerinizde ve yüzünüzde şiddetli şişme gördüğünüz durumlarda hemen doktorunuza başvurunuz. Çünkü bu belirtiler, hem sizin hemde bebeğiniz için çok tehlikeli olan yüksek tansiyonun belirtisi olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Nooneknows

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2013
1.270
1.485
Şu mübarek günler hatrina tüm içtenlikle dua ediyorum, Allah isteyen herkese ve size sağlıklı sıhhatli hayırlı evlatlar nasip etsin. Allah büyüktür inşallah sağ salim bir evlat kucağınıza alırsınız

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 409 gün geçti.

bebekedi

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2017
1.052
1.753
Adınıza öyle çok üzüldüm ki..benzer şeyleri 3 defa yaşamış biri olarak ve 4. olarak da bir kimyasal..ama sizin yaşadıklarınız 9 kayıp 4 aylık elinize doğan koca bir bebek tüylerim ürperdi..Allah sabırlar versin..
insanı en çok yıpratan da düşüklerin bi sebebinin bulunanaması.. doktorların acaba genetik mi acaba sağlıksız yumurta sperm döllenmesi mi sebepsiz düşükte olabilir diye diye bi çözüm gösterememesi.
hamile kalabiliyorsun ama ilerlemiyor kalbi gelişimi duruyor..pıhtılaşmaya iğne ilacını herşeyi kullanmana rağmen..
sonra kürtajlardan yıpranan ilaçlardan şişen moraran vücudun..ve sonrasında ecza deposu gibi kalan ilaç kutuların da cabası..
imtihan, sabr.. ağır süreçler, yaşamayan anlayamaz..o karnımızın başkaları gibi kocaman şişmeyeceği kucağımıza sağlıklı bi şekilde alamayacağız ve hiç anne olamayacağım hissi o kadar güçlü ki bütün umutları bastırıyor bazen..
ama bizi gören bilen Rabbimiz var dualarımız var bitti desekte bitmeyen ümitlerimiz var..inşallah Rabbim sen ben ve bizim gibilerinde müjdeli haberlerini verecek sağlıklı hamilelikler hayırlı sağlıklı doğumlar nasip etsin canım..

Ben artık öyle eminimki öyle bi sey olmayacak o karnim hic sişmeyecek bu yolda destek olan bi eşte olmayınca koomple bıraktım artık o ugrasmayıp soylenecekse bende ugrasmiycam kendime yazık bende bi annenin bebegiyim evladıyım o yuzden vazgectim hic umudum kalmadı