Bir yıldır devam eden kronik mantarı nasıl yendim?

Bir şey sormak istiyorum. Benim iki yıldır mantarim var. Aynı sizin gibi gitmediğim Doktor kullanmadığım ilaç kalmadı. Lakin bu süreçte mantar kaşıntı dışında sizde ne gibi sorunlar yarattı? Mesela yanmaniz batmaniz vajinada acı hissiyatınız var mı? Ya da tahrişe bağlı yara oldu mu ?
Yalnızca kaşıntı ve ağrılı cinsel ilişki.Başka şikayetim yok.Kaşıntı berbat boyutta ama bazen..😔

Canım çok teşekkür ederim öyle büyük bir sevap işledin ki çok sağol

Merhaba ben borik asit fitil hazırlayan bir eczane biliyorum ben ordan aldm. Lakin ben sürekli idrar yolu enfeksiyonu geçirdiğim için borik asiti düzenli kullanamadım :KK43: ama şu an içerde yanma batma var mantar kaynakli mi yoksa yara mi oldu onu ayırt edemiyorum. Neyse eczanenin ismi canpark eczane. İstanbul'da Anadolu yakasında canpark avm de. Eczacinin adı Özlem hanım.
İzmir'deyim ben gerçi ama arayıp kargolama yapıp yapamayacakları soracağım.Çok ama çok teşekkür ederim🙏

Ben de tanıdık bir eczaneye rica minnet yaptırdım. Maalesef çok basit bir şey olduğu halde söylendiğinde öcü görmüş gibi bakıyorlar. Kaliteli ve güvenli bir borik asit temin ettikten sonra bitkisel 00 boyutlu bir kapsül almanız yeterli olacaktır. İnternette araştırın derim. Bir sonraki sefere ben de kendim yapmayı düşünüyorum.
Çok teşekkür ederim🙏Herhangi bir borik asit olur mu sizce?Internette güvenilir markalar var ama uzerlerinde farklı numaralandırmalar yazıyor bazen,emin olamadım ne almam gerektiğine..😔İyi bayramlar diliyorum ayrıca❤

Çok teşekkür ederim🙏Herhangi bir borik asit olur mu sizce?Internette güvenilir markalar var ama uzerlerinde farklı numaralandırmalar yazıyor bazen,emin olamadım ne almam gerektiğine..😔İyi bayramlar diliyorum ayrıca❤
Istanbulda borık asıt hazırlayan eczaneler var kargo yapıyorlar canpark eczane yapıyor ne oldugu bellı olmayan urunlerı almayın bence

Esimle/partnerimle cinsel hayatim kalmadi, uyaniyorum, kasiniyorum, kokuyorum diyen kadinlar gordukce cok uzuluyorum. Ben de 1,5 yildir vajinit tedavisi goruyorum. Mantar oluyorum devamli, bakteriyel enfeksiyonum da var siklikla hortlayan. Yukardaki duygulardan beni kurtaran tek sey oldu:

SIRKELI SU

Borik asit konusuluyor baslikta, ben de deneyecegim ama borik asitle ilgili endiseli olanlar ya da ondan da care bulamayanlar icin soyluyorum: Benim gunluk hayat kalitemi arttiran ve tekrar cinsel hayata baslayabilmemi saglayan sey sirkeli su oldu.

Bazi insanlar sirkeli suyla tedavi de olabiliyor ama bendeki vajinal flora bozulmasi orta duzeydeydi ve tamamen gecirmedi. Ama 1 yildir asla kullanmaktan vazgecmedim cunku bazen 24 saat bazen 2 gune kadar koku, akinti, kasinti problemlerimi cozuyor. Tam bir tedaviye kavusana kadar gunluk problemlemleri cozebilmek benim psikolojimi inanilmaz rahatlatti o yuzden paylasmak istedim.

Doktorumun tavsiyesiyle basladim sirkeli su uygulamasina. Nasil yapiyorum?

1 litre icme suyuna 3-4 yemek kasigi elma ya da uzum sirkesi koyuyorum (baska sirke olmaz dedi doktorum). Parmagima bir gazli bez sarip onu da bu suyla iyice bol bol islatiyorum (ben eldiven giyiyorum oncesinde ama giymek zorunda degilsiniz). Sonra parmagimi vajen icine mumkun oldugunca derine sokarak tum vajina duvarini iyice siliyorum. Sonra temiz bir gazli bezle 1 kere daha ayni islemi tekrarliyorum. Inanin ne koku kaliyor ne kasinti. Sonra bol bol sevisin partnerinizle 😊 Hatta sevistikten sonra bir kez daha uygulama yapabilirsiniz (ozellikle iceri bosalma durumlarinda. Cunku spermin ph'i bazik, ph'i asidik. Sirkeli suyla vajinayi tekrar asidik ortamina kavusturmus olursunuz).

Yogun kasintili, akintili donemlerimde gunde 2 kere bile yaptigim oluyor. Zaten yaptiginiz anda rahatliyorsunuz. Geceyi evde gecirmeyeceksem mutlaka minik bi siseye sirke koyuyorum, gazli bezle birlikte atiyorum cantama. Su dedigin her yerde var, gittigim yerde hemencik hazirlayip uyguluyorum. Hic üșenmiyorum, sonucta kullanacaginiz onemli bir ilaci yaniniza almayi nasil unutmazsaniz bu da benim icin oyle. Hayat kurtaricim!

Detayli anlatmaya calistim ama varsa sorulariniz yanitlayayim. Herkese tez zamanda sifa diliyorum, her illeti ancak ceken biliyor...

Bende aynı sorunu 1sene yaşadım hatta bana kanser başlangıcı denildi,sonra sıra beklerken yaşlı bir teyze vardı konuşurken konuşurken birşeylerden bahsetti koca karı işi dedim neyse eve gelince netten hepsini ayrı ayrı araştırdım evet yapanlar vardı bende ne olur deneyim dedim hepsini tek tek yaptım 7sene felan oldu ne kadar devam ettim hatırlamıyorum ama atlattım .Neden ilaç kullanmadığıma gelince 1 sene içinde içmediğim kullanmadığım fitil krem hap antibiyotik kalmadı onlar daha kötü yaptı .Yaptıklarımı yazmadım çünkü alternatif tıp olduğundan kimseyi yönlendirmek istemem diye .Ama şükür atlattım ya o değilde ne iğrenç bir illet şu mantar 😔 inşallah bir daha yaşamam amin .
yöntemi anlatabilir misiniz?

Ben de fatihtekini duydum burdan. Aynı eczane olmalı. Ama geçenlerde borik asitli vajinal duş ile ilgili araştırma yaparken ınstagramda bir kadın bana aynı problemi yaşadığını ve çözüm bulduğunu, canpark eczanesini aramami ona dua edeceğimi söyledi. Kadın Kayseriden ulaşmış oraya. Ben de aradım konuştum. 42 tanesini 450 TL ye aldım. Ama dediğim gibi henüz başlamadım test sonucumu bekliyorum
Merhaba verdikleri fitiller kapsül içinde miydi

Kullandınız mı herhangi bir yan etkisi oldu mu acaba bende aldım canpark tan kullanmaya korkuyorum
Kullanıyorum ama ben de daha çözüme ulaşmış değil. Ben sabah akşam koyuyorum bazen sabah koymayı unutayim akşama ne muhallebi kıvamında bembeyaz akıntı geliyo.

Kullanıyorum ama ben de daha çözüme ulaşmış değil. Ben sabah akşam koyuyorum bazen sabah koymayı unutayim akşama ne muhallebi kıvamında bembeyaz akıntı geliyo.
Sarı akıntı var mı sizde sabah akşam koyunca tahriş olmuyo mu bide ayaktayken akmıyo mu geri

Sarı akıntı var mı sizde sabah akşam koyunca tahriş olmuyo mu bide ayaktayken akmıyo mu geri
Sarı akıntım yok. Önceden vardı ama önceden bir sürü enfeksiyon vardı bende. Çok ilaç içtim. Tahriş olmuyor. Ben de aylarca araştırdım borik asit ismi korkutucu gelmişti. Ya beni zehirlerse fln diye. Ama çok şükür bence yanma batmalari o kesti. Ayaktayken akiyo. Hatta bazen toz tam erimiyo çamaşırıma akiyo. Tuz gibi zaten.

Merhaba ,bir yildir mantarim hic gecmedi.yaklasik 20kutu ilac kullandm.kultur testinde 4 une direncli sadece amfoterasine duyarli cikti.bir hafta damar tedavisi olarak serum aldim.fakat yine gecmedi.denemedigim hicbirsey kalmadi.cay agaci yagi ,sarimsak,yogurt,flora duzenleyici ve probiyotikler..cinsel hayatim kotulesti ve moralim cok bozuldu.doktorlar en sonunda ilaclari birakmami soyledi.cunku cok fazla ilac kullandigim icin flora bozuldu.burda borik asiti okudum.dediginiz gibi katarin kapsul ve borik asitle bes gunde gecti ve bi aydr hic tekrarlamadi.ben devam etmedim,cunku korkuyorum fitilden vajina islandikca bile tekrar mantar olurum diye kestim.gecmeyen kroniklesenlere tedavi olur diye yaziyorum.doktorlar hcbir cozum bulamadi.asla vajinal ovul kullanmam.zaten benimki direncli olmasina ragmen hicbir doktor kultur alamdi alti ay bosuna ilac kullandigim icin bu hale geldi.tek geciren sey eczaneden aldigim borik asit tozu oldu
Merhaba fitili siz kendiniz mi aldınız? Nasil tatbik ettiniz paylaşabilir misiniz? 🙏

Öyle iğrenç bir sorun ki, çözümü sizlerle paylaşabilmek için üye oldum.
Geçtiğimiz yıl haziran aylarında yoğun bir antibiyotik tedavisi gördüm ve mantar ile tanıştım Hemen doktora gittim, flucan isimli ilacı verdi. Tek doz olanlardan. Geçmedi. Daha sonra Antalya’da bu konu ile ilgili ne kadar özel hastane, iyi dedikleri doktor varsa gezdim durdum. Yok hiç bir şekilde geçmiyor. Değişik ilaç krem kombinasyonları deniyor her doktor olmuyor. Ozon tedavi önerdiler, bence tam bi para tuzağı, ona da gittim 3 seans. Neyse bu konuda hiç bir doktorun artık bana yardım edemeyeceğini düşünmeye başladım. Mutsuzum, cinsel hayatım bitti. Yoğun canlı bakteri takviyeleri aldım ki bunlar da mantarı tedavi etmeden işe yaramıyor. Derken yabancı sitelerdeki forumları okudum. Ve internetten toz borik asit aldım. Burası Türkiye 00 ölçülerinde boş kapsül bulamadım. Eczaneden katarin alıp içini iyice boşalttım ve borik asit tozu ile bu kapsülleri doldurdum. ( bu işlem sırasında eldiven giymelisiniz)
2 kapsül sabah, 2 kapsül akşam vajinal fitil gibi yerleştirdim. 3. Günümde mantardan eser yok. Bu araştırmayı okuduğum forumlarda 14 gün boyunca mantardan kurtulduğunuzu düşünseniz bile devam etmeniz gerektiği yazıyordu, o yüzden ben de devam ediyorum.
Neredeyse bir yıldır çektiğim ve tedavisi için özel hastanelere, doktorlara milyarlarca para ödediğim kronik mantar, 14 liralık borik asit tozu ve 5 liralık katarin kapsülü ile yok oldu.
Hamile kimselerin asla ve asla denememesi gerekir.
Borik asit vajinal tablet olarak kullanıldığında zararsız, ancak ağız yolu ile ilaç gibi içildiğinde ölümcül derecede toksik bir maddedir. SAKIN AĞIZ YOLU İLE KULLANMAYINIZ!!
Kronik mantarda eğer 14 günlük tedaviden sonra mantar geri dönüyorsa 6 ay boyunca haftada iki gün aynı işlemin tekrarlanması gerektiği yazıyordu.
Tabi ki önceliğiniz bir doktora görünmek olsun. Eğer flucan benzeri ilaçlara direnç gösteren bir mantar problemi yaşıyorsanız, bu yöntemi deneyebilirsiniz. Gelişmeler doğrultusunda yazımı güncellemeye devam ederim. Hepinize geçmiş olsun
Merhaba..borik asit tozunu nereden aldınız acaba..yardımcı olabilir misiniz..antalyada yaşıyorum

Merhaba..borik asit tozunu nereden aldınız acaba..yardımcı olabilir misiniz..antalyada yaşıyorum
Ben trendyoldan siparis ettim, urunu gormeniz icin linki yolluyorum asagida. Siz de bunu sorabilirsiniz eczaneye ya da online siparis edebilirsiniz. Ben 10 gundur kullaniyorum.

Ben trendyoldan siparis ettim, urunu gormeniz icin linki yolluyorum asagida. Siz de bunu sorabilirsiniz eczaneye ya da online siparis edebilirsiniz. Ben 10 gundur kullaniyorum.

Merhaba borik asit uygulamasına ben de başladım. Sizde son durum nedir, geçirdi mi? Bilgi verirsiniz sevinirim

X