Bir yıldır devam eden kronik mantarı nasıl yendim?

Hepsiburada var bende bu gün aldım bakalım be olacak inş biter bende de iki yıldır var şeker tetikliyor benimkini bakalım borik asit işe faydalı olacakmı. Doktorların verdiği hiç birşey fayda etmiyor tekrar başlıyor eşimle ilişki yaşamaktan çekiniyorum hayırlısı inş bakalım ne olacak

Canım benim de 5 yıldır aynı sorunum var.Gitmediğim doktor kalmadı.Şimdi microbiyolog uzmanına gittim.Ermeni hastanesinde kadın doğum testlerimi yaptı.Microbiyolog uzmanı test sonuçlarını inceledi.Yıllardır kullanılan ilaçlar vajinanın ph dengesini bozmuş.Yani vajinada savaşak iyi bakteri kalmamış.Bu yüzden de sürekli enfeksiyon tekrarlıyor dedi.Sakın borik asit,sarımsak,sirke kullanmayın.Ben hepsini denemiş birisi olarak söylüyorum.Gynfloor ve Gynbiotic kullanıyorum. Bunlar bozulan vajinayı eski haline getiriyor.Flora düzenleyici.Gynfloorun hiçbir zararı yok ilaç değil.Gece yatmadan önce alabilirsiniz.Öncesinde cinsel birlikteliğe girebilirisiniz.Sadece aldıktan sonra ilişkiye girmeyin.Ben 2. kutuyu kullanıyorum.Enfeksiyon devam etse dahi kullanmaya devam edin.Eğer kokulu yeşil akıntınız yok ise,varsa bakteriyeldir doktorun verdiği ilaçları kullanın ama sonrasında yine gyn floor kullanın ki bozulan vajinayı düzenlesin.Adetten sonra da yine gynfloor kullanın bir süre hayatınızın bir parçası olsun.İnternetten bakın araştırın Bı tekrarlayan mantarlar genelde candida oluyor ve kullanılan ilaçlarda savaşacak iyi bakteri kalmadığı işin yine oluyor.Özellikle adet öncesi veya sonrası olur çünkü hormonel denge değişiyor bakterilere açık hale geliyor.Veee bir süre kandida diyeti yapmanız lazım.Mantar şekerle besleni mayalı yiyecekler yemeyin.Süt ürünleri tüketmeyin.Gynflooru internetten araştırın İlaç olmadığı için tavsiye edyorum İçinde bolca iyi bakteri var.Benim tedavim başarılı olursa yine burdan bilgilendiririm sizi.Geçmiş olsun.
merhaba suan ne durumdasınız acaba.gynoflor ben de kullandım ama uzun surelı kullanmadım yani bir kutu bitince diger kutuyu almadım. siz sureklı her gun mu kullandınız kaç ay surdu bu kullanım

Hepsiburada var bende bu gün aldım bakalım be olacak inş biter bende de iki yıldır var şeker tetikliyor benimkini bakalım borik asit işe faydalı olacakmı. Doktorların verdiği hiç birşey fayda etmiyor tekrar başlıyor eşimle ilişki yaşamaktan çekiniyorum hayırlısı inş bakalım ne olacak
Benim yıllardır olan mantar şikayetim bu şekilde çözülmüştü,doktorumun önerisiyle ki Allah razı olsun piyasada kullanmadığım ilaç probiyotik kalmamıştı.Umarım sizinde sonlanmıştır.

arkadaşlar ben bıraktım tüm fitilleri ilaçları neredeyse 1 aya yakın zamandır. takviyeler vs kullanıyorum. ve ciddi manada azaldı mantar durumum şükür. regl dönemim bitince acayip çok ve yoğun akıntı başlardı, şimdi biteli 10 gün oldu ve mantarım azaldı bayağı. bazen günde 2-3 kere çamaşır değiştiriyorum. normalde ben günde 10 kez değiştirirdim, o şekilde çoktu benim yıllardır. fitil kullandığım zamanlar bile bu kadar temiz olmuyordum. ama beslenmeme dikkat etmediğim an, şekerli hamurlu gıdalar vs tekrar başlıyor. beslenme de çok önemli

Kizlar bende gecen sene yillardir biktigim ve gittigim abartmiyorum 93. Kadin dogumcudan sonra servisit yani rahim agzi iltihabi teshisi konmustu.Surekli tekrar eden akinti koku ile gezdim butun fitil ilac krem herseyi kullandim.kriyoterapi gordum 6 ay sonra tekrar etti.Hicbir fitil ve ilac yine gecirmedi.simdi yine kriyoterapi ve koter yapildi.Doktorum bugun yuzde 1 lik borik asit verdi eczaci hazirladi kullanicam.Bunun yaninda probiyotik ve kefir icmeki soyledi.Bunu yasamayan bilemez resmen psikolojim bozuldu sevgilimi cok seviyorum ama ayrilmayi bile dusunuyorum surekli hasta bi kadini istemez diye.size tavsiyem ayrintili bir kultur testi yaptirmaniz ve KOLPOSKOPI ALETI olan bir doktora muayahne olmaniz cunku bana hep kasikla baktilar mantar deyip yolladilar ama kadin o aletle bakinca rahim agzinda iltihap ve enfeksiyon dolmus NABOTHI KISTLERI gordu.Kaynagini kesmeden sadece kulanndigim fitiller hem ise yaramadi hemde direnc kazandi mikroplar.Afedersiniz millet onune gelenle birlikte olur,camasir bile degismez benim kadar titiz insan yok cantamda camasir,sebamedle gezerim o kadar hijneye onem veriyorum basima geldi.Sakin SARIMSAK SIRKE KOYMAYIN.Asitli oldugu icin tahris edip daha cok enfeksiyon yapiyor.Rahminizde yara olusur kisirliga yol acar.Once iyi bi doktor.BORIK ASITI BUGUN KULLANIP yazarim sonucuda size benjmki gerci islemden sonra dezenfektan amacli verdi.Birde VAGI FLORA tavsiye ederim yararli bakteri.onuda gittigim her doktor verdi.Insallah kurtuluruz topluca
Çok geçmiş olsun doktorunuz kimdi

Canım benim de 5 yıldır aynı sorunum var.Gitmediğim doktor kalmadı.Şimdi microbiyolog uzmanına gittim.Ermeni hastanesinde kadın doğum testlerimi yaptı.Microbiyolog uzmanı test sonuçlarını inceledi.Yıllardır kullanılan ilaçlar vajinanın ph dengesini bozmuş.Yani vajinada savaşak iyi bakteri kalmamış.Bu yüzden de sürekli enfeksiyon tekrarlıyor dedi.Sakın borik asit,sarımsak,sirke kullanmayın.Ben hepsini denemiş birisi olarak söylüyorum.Gynfloor ve Gynbiotic kullanıyorum. Bunlar bozulan vajinayı eski haline getiriyor.Flora düzenleyici.Gynfloorun hiçbir zararı yok ilaç değil.Gece yatmadan önce alabilirsiniz.Öncesinde cinsel birlikteliğe girebilirisiniz.Sadece aldıktan sonra ilişkiye girmeyin.Ben 2. kutuyu kullanıyorum.Enfeksiyon devam etse dahi kullanmaya devam edin.Eğer kokulu yeşil akıntınız yok ise,varsa bakteriyeldir doktorun verdiği ilaçları kullanın ama sonrasında yine gyn floor kullanın ki bozulan vajinayı düzenlesin.Adetten sonra da yine gynfloor kullanın bir süre hayatınızın bir parçası olsun.İnternetten bakın araştırın Bı tekrarlayan mantarlar genelde candida oluyor ve kullanılan ilaçlarda savaşacak iyi bakteri kalmadığı işin yine oluyor.Özellikle adet öncesi veya sonrası olur çünkü hormonel denge değişiyor bakterilere açık hale geliyor.Veee bir süre kandida diyeti yapmanız lazım.Mantar şekerle besleni mayalı yiyecekler yemeyin.Süt ürünleri tüketmeyin.Gynflooru internetten araştırın İlaç olmadığı için tavsiye edyorum İçinde bolca iyi bakteri var.Benim tedavim başarılı olursa yine burdan bilgilendiririm sizi.Geçmiş olsun.
Merhabalar çok geçmiş olsun doktorunuz kimdi

Canım borik asitle geçti mantarım demişsin bende kullanacağım tamamen bitti mi acaba

Öyle iğrenç bir sorun ki, çözümü sizlerle paylaşabilmek için üye oldum.
Geçtiğimiz yıl haziran aylarında yoğun bir antibiyotik tedavisi gördüm ve mantar ile tanıştım Hemen doktora gittim, flucan isimli ilacı verdi. Tek doz olanlardan. Geçmedi. Daha sonra Antalya’da bu konu ile ilgili ne kadar özel hastane, iyi dedikleri doktor varsa gezdim durdum. Yok hiç bir şekilde geçmiyor. Değişik ilaç krem kombinasyonları deniyor her doktor olmuyor. Ozon tedavi önerdiler, bence tam bi para tuzağı, ona da gittim 3 seans. Neyse bu konuda hiç bir doktorun artık bana yardım edemeyeceğini düşünmeye başladım. Mutsuzum, cinsel hayatım bitti. Yoğun canlı bakteri takviyeleri aldım ki bunlar da mantarı tedavi etmeden işe yaramıyor. Derken yabancı sitelerdeki forumları okudum. Ve internetten toz borik asit aldım. Burası Türkiye 00 ölçülerinde boş kapsül bulamadım. Eczaneden katarin alıp içini iyice boşalttım ve borik asit tozu ile bu kapsülleri doldurdum. ( bu işlem sırasında eldiven giymelisiniz)
2 kapsül sabah, 2 kapsül akşam vajinal fitil gibi yerleştirdim. 3. Günümde mantardan eser yok. Bu araştırmayı okuduğum forumlarda 14 gün boyunca mantardan kurtulduğunuzu düşünseniz bile devam etmeniz gerektiği yazıyordu, o yüzden ben de devam ediyorum.
Neredeyse bir yıldır çektiğim ve tedavisi için özel hastanelere, doktorlara milyarlarca para ödediğim kronik mantar, 14 liralık borik asit tozu ve 5 liralık katarin kapsülü ile yok oldu.
Hamile kimselerin asla ve asla denememesi gerekir.
Borik asit vajinal tablet olarak kullanıldığında zararsız, ancak ağız yolu ile ilaç gibi içildiğinde ölümcül derecede toksik bir maddedir. SAKIN AĞIZ YOLU İLE KULLANMAYINIZ!!
Kronik mantarda eğer 14 günlük tedaviden sonra mantar geri dönüyorsa 6 ay boyunca haftada iki gün aynı işlemin tekrarlanması gerektiği yazıyordu.
Tabi ki önceliğiniz bir doktora görünmek olsun. Eğer flucan benzeri ilaçlara direnç gösteren bir mantar problemi yaşıyorsanız, bu yöntemi deneyebilirsiniz. Gelişmeler doğrultusunda yazımı güncellemeye devam ederim. Hepinize geçmiş olsun
Yanlış anlamayın karışmakta istemem ama buraya bu kadar detaylı anlattıysanız. Toplumsal bilinç adına sizve diğer kadınlarda bilmelidir ki..
KRONİK MANTAR enfeksiyonu çok eşlilikten ötürü oluşur..
Eşiniz çok eşlilikten vazgeçmediği ve kendisi de tedavi olmadığı sürece sürekli tekrar eder..
Eczaneler zaten borik adit ovülü yapıyor.. Eczaneden de temin edebilirsiniz.
Ama önce eşiniz ile ilgili olan meseleyi çözün..
Maalesef erkekler inkar ediyor kadınlar enfeksiyondan ölüyor..

Yanlış anlamayın karışmakta istemem ama buraya bu kadar detaylı anlattıysanız. Toplumsal bilinç adına sizve diğer kadınlarda bilmelidir ki..
Eşiniz çok eşlilikten vazgeçmediği ve kendisi de tedavi olmadığı sürece sürekli tekrar eder..
Yanlız şunu belirteyim eşim Dr gitti ürolojiye ve hiç bir hastalık çıkmadı Dr sorun sizde dedi ve ben eşimle 2 aydır birliktelik yaşamadım geçmesi gerekmiyor mu bu hastalığın şuan adet dönemindeyim hala eşimle ile birlikte olmayacağım iyileşmediğim sürece oda anlayışla karşılıyor

Ben neredeyse bir yıldır cinsel iliskiye girmedim ve sorundan gectim bir yılı yıllardır kurtulamıyorum. Ergenlige girdigim zamandan beri uğraşıyorum. Hic bir zaman akıntısız olmadım. Annem de benim gibiymis, menopoza girdi rahatladı. Eşli tedavi önemli evet ama tahliller tertemiz çıkıyor sorun devam ediyor. Ya da bakirelerde de kronik mantar olabiliyor. Direkt eşinizle ilgili meseleyi çözün demek de, başına gelmemiş kişinin yorumu oluyor....

Ben neredeyse bir yıldır cinsel iliskiye girmedim ve sorundan gectim bir yılı yıllardır kurtulamıyorum. Ergenlige girdigim zamandan beri uğraşıyorum. Hic bir zaman akıntısız olmadım. Annem de benim gibiymis, menopoza girdi rahatladı. Eşli tedavi önemli evet ama tahliller tertemiz çıkıyor sorun devam ediyor. Ya da bakirelerde de kronik mantar olabiliyor. Direkt eşinizle ilgili meseleyi çözün demek de, başına gelmemiş kişinin yorumu oluyor....
Bakirelerde durum çok ayrı…
Bende yazın havuzdan kaptım ve 1 yıldan fazla uğraştım..
Ama evlilerle bekarların yaşadıkları çok farklı..
Sizde sönme dönemleri oluyor, temizlik hassasiyetinize göre zaman zaman alevleniyor…
Yurtta kalmak ortak makina kullanmak da çok etkiliyor…
Bu arada annenizde veya evinizde bu şekilde biri varsa ve aynı banyo eşyaların beraber yıkanması gene durumu kronikleştirir…
Evlilerde durum çok daha farklı…
Eşili tedavi gerekiyor.. Eşi tedavi olsa dahi çok eşlilik devam ettiği sürece devam ediyor..

Gençler eşle ilgisi yok bu durumun Allah aşkına ya . Daha doğrusu çok eşlilikle alakası yok . Flora bozulunca mantar olabiliyor işte . Virüs gibi değil bu illa cinsel bulaşıkla geçsin . Bahsettiğim canditon da borik asit fitili bu arada . Piyasadaki tek borik asit fitili . Vallahi çok oldu uğraşıyorum bu dertle . Bir tek borik asit iyi geldi bana . Ama bence her adetten sonra bir süre kullanmak lazım . Adet olduktan sonra flora tekrardan bozuluyor hop sil baştan

Çok güzel bir cevap yazmışsın canım ellerine sağlık bilmeyen konuşuyor işte

Gençler eşle ilgisi yok bu durumun Allah aşkına ya . Daha doğrusu çok eşlilikle alakası yok . Flora bozulunca mantar olabiliyor işte . Virüs gibi değil bu illa cinsel bulaşıkla geçsin . Bahsettiğim canditon da borik asit fitili bu arada . Piyasadaki tek borik asit fitili . Vallahi çok oldu uğraşıyorum bu dertle . Bir tek borik asit iyi geldi bana . Ama bence her adetten sonra bir süre kullanmak lazım . Adet olduktan sonra flora tekrardan bozuluyor hop sil baştan
Aynen öyle cnm fiyatı nedir acaba bu fitilin

X