Bir zamanlar kilo almaya çalışan şimdi de vermeye çalışan biri olarak tavsiyelerim...

Merhabalar herkese.
Bundan üç sene önce bende bu konuda takılıyordum sürekli. Kendimi bildim bileli zayıftım çünkü.
Üniversite birinci sınıfta 39 kilo (boyum da 1.54 ) olduğu için beni ortaokul öğrencisi sanıyorlardı ve ben çok içerliyordum. Neyse..
Tabi balık yağları, pekmezler, şuruplar vs. denemediğim şey kalmadı.
Öncelikle şunu belirteyim. Bir şurup var yan etkisi iştah açması herkes bilir onu sakın kullanmayın. Ben kullanırken bir gün şekerim düştü yurtta odada tektip bir de yattığım yerden kalkamadım sakıncalı yani aman diyim.
Peki nasıl kilo aldım ?
Öncelikle bu iş mide büyütmekten geçiyor hanımlar.
Zorla morla midenizi büyüteceksiniz.
Çok acıktığınız zamanlarda kendinizi kesinlikle küçük şeylerle geçiştirmeyin.
Özellikle bebe büsküvisini tavsiye ederim. Acıkınca öğle yemeklerinde bol bol bebe büsküvisi yiyin.
Makarna vs de olur ama yiyin.
Buradaki püf nokta şu ama. Midenizi genişletmeye sevdiğimiz şeyleri yemeklerle başlayın. Ne kadar iştahsız olduğunuzu tahmin edebiliyorum ama illa sevdiğiniz bir şeyler vardır. Onlardan bir tabak yerine iki tabak yemekle başlayın.
Tabi bunları yaparken bir süre sonra spor da yapın hafif hafif ben o kısmı atladım şimdi göbek sorunu çekiyorum.
İnanın birçok insan beni tanımadı ve ben olduğumu anlayınca şok oldular. Böyle daha güzel olduğumu söyleyenlerin sayısını hatırlamıyorum bile. Önceki fotoğraflarımı gösterdiğim herkes çok şaşırıyor.
Sizin gibi bu durumu çekmiş biri olarak her sorunuza cevap verebilirim bu başlığın altında:)
Metabolizmamiz hızlı o yüzden kilo alamıyorum yani mide genişliği bir yerde boş hikaye oluyor

Nişanlımın tarafı hepsi balık etli bende kuru kemik 😄 her arayan kilo al deyip telefonu kapatıyo😏

İnanin vermeyi isteyip verememek de en az sizinki kadar zor..Bir tane sekerpare tatlisi bizim icimizde 4 tane oluyor.metabolizmam yaradilişim,ailemin üyeleri böyle...kan tahlilerim normal ve ben bu tip şeylerin genetik oldugunu düşünüyorum.Biz de aç gezmek zorundayiz....
Al benden de o kadar. Hayatım boyunca dikkat etmek zorundayım. İstersem bir haftada rahat 5 kilo alırım herhalde. İsteyince hemen veriyorum ama dikkat etmezsem kısa sürüyor

Oo benim gibi yemegin yanindan gecse kilo alanlar icin cok sansli gruptasiniz. Bende yaklasik 32 kg vermis biriyim suaralar 5 6 kg fazlam var vermeye calisiyorum. Ben nasil aldim onu yazayim esime uyarak :)) gecenin bi vakti yatmadan once kokorec vs gbi yagli yicekleri tuketerek. :)) karbonhidrata dikkat etmeyerek. Yani ekmek hamurisi vs tukettigimde hemen fark ediyor kilom. Hep dikkatli olmak ve spor yapmak zorundayim o yuzden masallah diyorum size:) ama soyle bi durum da var bi arkadasim cilgin gibi yer 45 ten oteye gecmezdi 25 ten sonra kg almaya basladi suan 65 kg civari ve vermekte zorlaniyor. Yasla birlikte metabolizma hizi etkilendigi icin kg alinabiliyor.

Nişanlımın tarafı hepsi balık etli bende kuru kemik 😄 her arayan kilo al deyip telefonu kapatıyo😏
Kilo aldiginizda da kilo ver diye baski yaparlar hic hoslanmiyorum bu tavirlardan. Herkesin fizigi tercihi kendine kime ne. Ama bilerek zayif kalip onlari kiskanan bi cok insan oldugunu da biliyorum. Takmayin bence. 🤗

Kilo aldiginizda da kilo ver diye baski yaparlar hic hoslanmiyorum bu tavirlardan. Herkesin fizigi tercihi kendine kime ne. Ama bilerek zayif kalip onlari kiskanan bi cok insan oldugunu da biliyorum. Takmayin bence. 🤗
Bende gerçekten çok zayıfım ama ya biraz alsam iyi olcak galiba😄 ama alamıyorum 🤷‍♀️

Bende gerçekten çok zayıfım ama ya biraz alsam iyi olcak galiba😄 ama alamıyorum 🤷‍♀️
Yahu bebe biskuvisiiii . Deneyin gerekirse üç öğün yiyin yemek yerine onu yiyin içine bir şey karıştırmaya da gerek yok bazen bal vs katin diyorlar iştahsız olan onu yiyemez zaten . Bebe bisküvisi süt tamam 👍🏻

Yahu bebe biskuvisiiii . Deneyin gerekirse üç öğün yiyin yemek yerine onu yiyin içine bir şey karıştırmaya da gerek yok bazen bal vs katin diyorlar iştahsız olan onu yiyemez zaten . Bebe bisküvisi süt tamam 👍🏻
Bugün markete gidip koli koli alıyorum 😄

X