Biraz fıstık kabuğu biraz sim:)

evrim2008

Sabırlıyım,bekliyorum:)
Kayıtlı Üye
18 Mart 2009
572
0
Çiçek şeklinde olan kabuklardan fıstık kabuklarından,diğeri yine kabuklardan,terlik şeklinde olanda hani et alınca etin altındaki kap (köpük gibi ) birazda sim ve vernik...

Eklentiler

• $Buzdolabı süsleri.jpg
    $Buzdolabı süsleri.jpg
    85,3 KB · Görüntüleme: 721
attachment.php

evrimcim ellerine sağlık
sormak istediğim bir kaç yer var
1- mor çiçeği yaparken o fıstık kabuklarını nasıl bu kadar muntazam tutabildin, bir puf noktası varmı? bide ortasına sabitlemek için ne kullandın
2- diğer çiçeği hangi kabuklarla yaptığını cözemedim

çok değişik bir fikir harikasın canım.................zemuszemusçok şık olmuşlar.........hayırlı ramazanlar olsun.....................

attachment.php

evrimcim ellerine sağlık
sormak istediğim bir kaç yer var
1- mor çiçeği yaparken o fıstık kabuklarını nasıl bu kadar muntazam tutabildin, bir puf noktası varmı? bide ortasına sabitlemek için ne kullandın
2- diğer çiçeği hangi kabuklarla yaptığını cözemedim[/QUO

1-Önce yuvarlak bir karton kesiyorsun sonra silikonla tek tek yapıştırıyorsun sonrada tohumlarıda ortada kalan boş yere yapıştırıyorsun annem toplamıştı mor çiçeğin kabuklarını tam olarak ne bilmiyorum...
2-Her türlü kabuktan yapılabilir onlar fıstık kabukları,kozalak dallarındanda yapabilirsin,badem kabuklarından,kuru çiçekler var koku veriyor onlardanda yapabilirsin seçenek çok...Vernikliyorsun sonra kurumadan sim bu kadar...İyi havalandırmak lazım yoksa kötü kokuyor.

Teşekkür ederim canım

çok değişik bir fikir harikasın canım.................zemuszemusçok şık olmuşlar.........hayırlı ramazanlar olsun.....................

Teşekkür ederim canım beğenmene sevindim:kedi:Sanada tüm kadınlar kulübüne hayırlı olsun ramazan...

ellerine saglik canim,benimde hosuma gitti,hemde cok..opuyorumnanaktanama bende tam anlamadim nasil yapdigini.resimlerle anlata bilirsen cok sevinirim.

off gerçekten bunlar harika..fıstık kabugundan oldugunu yazmasanız valla anlasılmayacak..ellerinize sağlık kaydirigubbakcemile5

ellerine saglik canim,benimde hosuma gitti,hemde cok..opuyorumnanaktanama bende tam anlamadim nasil yapdigini.resimlerle anlata bilirsen cok sevinirim.

Teşekkür edrim canım inşallah resimlerle yapılışını anlatayım ama bunları resimlemeyi unutmuşum yeni yapınca ekleyeyim kısaca anlatayım belkide resim koymadan yaparsın...

Yuvarlak bir karton kesiyorsun kolilerden bir parça kessen olur sert olsun biraz yeter fıstık kabuklarını iç tarafı alta gelecek şekilde yani kartona gelecek şekilde yapıştırıyorsun kartonun kenar kısımlarına sonra orta kısmına yine fıstık kabuklarını yapıştırıyorsun silikonla yada uhuyla sonra ortasına boncukta koyabilirsin sadece simde dökebilirsin yada bir foto koyup renkli fotokopi çektirip koyarsan foto ziyan olmamış olur fotonun kenarlarını simleye bilirsin pullar,boncuklar v.s. koyabilirsin tamamiyle hayalgücü yani aklına ne gelirse.ıllaki fıstık kabuğu olması gerekmiyor yapraklardan,kozalaklardan,kuru çiçeklerden,gazetelerden boyayarak v.s. yapabilirsin...Vernik sürüp kurumadan sim dökersen daha iyi olur.Kartonun arkasınada bir mıknatıs bitti.Kolay gelsin şimdiden...

Son düzenleme:
X