Birikim

nsrnakyl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2019
524
1.571
Sanırım yanlış yere konu açıyorum ama bilen biri de cevaplarsa çok sevinirim. Birikim yapmaya karar verdim iki çeyrek alarak ise başladım ama alisla satış arasında neredeyse 30 liraya yakın fark var iki altında 50_60 lira ediyor. Tamam bende hemen aldığım gün bozdurmayacagim ama o kadar değer kaybı saçma geldi yani. Siz nasıl altın aliyor yada birikim yapıyorsunuz? Umarım izah edebilmişimdir. Şöyle soyleyeyim 637 liraya aldığım altını 603 liraya bozuyor

Ne kadar doğru bilmiyorum ama bende altın biriktirmekten vazgeçtim sırf bu yüzden. Baktım para biriktiremiyorum borca girmem lazım diyip araba aldım. Daha 1 yılı dolmadan 30 bin lira üstüne koydu araba

Ne kadar doğru bilmiyorum ama bende altın biriktirmekten vazgeçtim sırf bu yüzden. Baktım para biriktiremiyorum borca girmem lazım diyip araba aldım. Daha 1 yılı dolmadan 30 bin lira üstüne koydu araba
Gercekten tuhaf yanı. Tamam çok uzun vadede kazandırıyor olabilir ama uzun vadede olacağının garantisi yok ki. Gidip iki altin alıp 60 lirayı çöpe atmak saçma geldi. En mantıklı birikim nedir bilen hatunlar bi el atsın

Bende boyle dusunuyorum. Borcsuz bir sey alinmaz. Altin parasini hesabinda da biriktirebilirsin. Dolar alan da cok oluyor aslinda.

• Beğen
Reactions: 000
Gercekten tuhaf yanı. Tamam çok uzun vadede kazandırıyor olabilir ama uzun vadede olacağının garantisi yok ki. Gidip iki altin alıp 60 lirayı çöpe atmak saçma geldi. En mantıklı birikim nedir bilen hatunlar bi el atsın
Siz o 60 liraları düşünmeden bu birikimi yapmalısınız.. Aldığınız altını koyun bir kenara unutun gitsin.

En Azından elinizdeki para gün ve gün değer kaybetmeden ufak ufak artışa geçer diye düşünün..ve altın alıyorsanız uzun süre ellememelisiniz.
Altın döviz gibi anlık değer kaybetmez artışı güzel olur.

Başka yatırım yapmaya fırsatınız yoksa Altın en güzel yatırım şeklidir.. Gram altın da alıp bozdurabilirsiniz.O da çok karlı.

Bundan 2 buçuk sene önce 100 gram altın aldım. 15 bin liraya.

Şu an 39 bin lira oldu.

Altın birkac aylık bir birikim değil. Seneler sonra faydasını göreceğiniz bir birikimdir.

Araba da iyi bir yatırımdır. Ama tehlikelir. En ufak bir çizilmede değer kaybeder.

Yakıtı. Kaskosu sigortasi vardir. Yani masraflıdır. Araba yatırımdan cok kullanim amaclidir.

Yatırımdaki amac gideri azaltmak. Bunun da en iyi yöntemi altındır. Altın en azından 5 senelik yatırımdır.

Kısa dönemde altın kaybettirir.

Sizin sorununuz yatırım yapmayı bilmemek bence 😊

Altına vereceğiniz parayı biriktirin diyenler var yorumlarda .
ahahahha😂 ya birikim yapmayı bilmeyen atıp tutmasin lütfen.

Şimdi kenara bin lira koysan... o bin lira orda bin lira olarak kalır. 2 sene sonra da kiymeti kalmaz. Bin liraya ancak market alışverişi yaparsiniz 2 sene sonra.

Ama bin liralik altin 2 sene sonra 5 bin liralik altin olur.

Bilmem anlatabildim mi

Son düzenleme:
Alış satış arasında mutlaka fark olur ama zamanla o fark fazlasıyla kapanır. Ben de gram altın üzerinden yatırım yapıyorum, çok iyi kazandırıyor

Altın birikimi yapacaksanız bankada altın hesabı açıp gram olarak orada biriktirin, çeyrek alarak birikim olmaz. Olur ama çok uzun vadede olur. Ki şu an altın zaten mantıklı bir yatırım aracı değil, muhtemelen değer kaybedecek kısa vadede.

Az biraz banka işlerinden anlıyorsanız öyle 300-500liralarla olmaz ama 10 bin üstü bir parayı farklı yatırım araçlarına koyup sürekli takipte kalarak karlı olana göre yerini değiştirmek güzel para kazandırıyor. Bence eğlenceli de, oyun gibi.

Bireysel emeklilik de parayı yatırıp beklemezseniz, temsilcinizle temasta kalıp farklı yatırım araçlarına yönlenirseniz iyi kazanç sağlar. Ama her ay koyayım bekleyeyim derseniz anca birikir.

Siz o 60 liraları düşünmeden bu birikimi yapmalısınız.. Aldığınız altını koyun bir kenara unutun gitsin.

En Azından elinizdeki para gün ve gün değer kaybetmeden ufak ufak artışa geçer diye düşünün..ve altın alıyorsanız uzun süre ellememelisiniz.
Altın döviz gibi anlık değer kaybetmez artışı güzel olur.

Başka yatırım yapmaya fırsatınız yoksa Altın en güzel yatırım şeklidir.. Gram altın da alıp bozdurabilirsiniz.O da çok karlı.
Karli mi diyorsunuz yani? Ben de her altında 30 lira olsa ayda iki altın alsam senede iki altın parasini havaya vermek saçma mi diye düşünmüştüm. Uzun vadede eklemeyi düşünmüyorum zaten

Bundan 2 buçuk sene önce 100 gram altın aldım. 15 bin liraya.

Şu an 39 bin lira oldu.

Altın birkac aylık bir birikim değil. Seneler sonra faydasını göreceğiniz bir birikimdir.

Araba da iyi bir yatırımdır. Ama tehlikelir. En ufak bir çizilmede değer kaybeder.

Yakıtı. Kaskosu sigortasi vardir. Yani masraflıdır. Araba yatırımdan cok kullanim amaclidir.

Yatırımdaki amac gideri azaltmak. Bunun da en iyi yöntemi altındır. Altın en azından 5 senelik yatırımdır.

Kısa dönemde altın kaybettirir.

Sizin sorununuz yatırım yapmayı bilmemek bence 😊

Altına vereceğiniz parayı biriktirin diyenler var yorumlarda .
ahahahha😂 ya birikim yapmayı bilmeyen atıp tutmasin lütfen.

Şimdi kenara bin lira koysan... o bin lira orda bin lira olarak kalır. 2 sene sonra da kiymeti kalmaz. Bin liraya ancak market alışverişi yaparsiniz 2 sene sonra.

Ama bin liralik altin 2 sene sonra 5 bin liralik altin olur.

Bilmem anlatabildim mi
Çok guzel anlattınız🤣 şimdi kafama yattı o zaman altına devam. Çok teşekkürler

Karli mi diyorsunuz yani? Ben de her altında 30 lira olsa ayda iki altın alsam senede iki altın parasini havaya vermek saçma mi diye düşünmüştüm. Uzun vadede eklemeyi düşünmüyorum zaten
Tabi ki çok karlı..Altın hiçbir zaman çok fazla değer kaybetmemiştir.Şimdi çeyrek 6 yüz küsure çıktı.. 6 yüzden aşağıya düşmez.
Ama döviz öyle değildir her şeyden etkilenip anlik düşüş yaşar.

Gram altın alacaksanizda sürekli iniş çıkışları takip edip bozdurup tekrar alarak kara geçersiniz.

Benim o kadar enerjim yok derseniz Çeyrekleri kenara atmaya devam edin 2- 3 yılda güzel kârınız olur, paranız çarçur olmaz.

Sanırım yanlış yere konu açıyorum ama bilen biri de cevaplarsa çok sevinirim. Birikim yapmaya karar verdim iki çeyrek alarak ise başladım ama alisla satış arasında neredeyse 30 liraya yakın fark var iki altında 50_60 lira ediyor. Tamam bende hemen aldığım gün bozdurmayacagim ama o kadar değer kaybı saçma geldi yani. Siz nasıl altın aliyor yada birikim yapıyorsunuz? Umarım izah edebilmişimdir. Şöyle soyleyeyim 637 liraya aldığım altını 603 liraya bozuyor
Vadeli hesaba birikim yapın

X