Birtakım Olumsuzluklar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Esin seni zorlamiyormus ne güzel, kendi kendinin canını sıkıyorsun resmen. Kaynanan düzenini bozup gelmesin, sende kendi düzenini bozup gitme. Herkes kendi evinde rahattır
depremden sonra hic bir arkadasim kaynanasinda kalmadi sadece ben kaldim herkes bana şaşırıyor. Evimi düzenimi o kadar özledim ki. Ne kadar rahat ettirseler de ne olursa olsun baskasinin evi duzeni kurallari. Sonucta gelinsin yani

Eşinin ailesiyle arana mesafe koy yoksa çok mutsuz olur ömrünü yollarda mekik dokuyarak geçirirsin . Eşin konuşsun ailesiyle bence

Yok artık hangi şehir bu ya ben kendi ailem varken niye eşimin ailesinde kalıyım ne saçma düşünce yapısı bu ya ailemi devreye sokar yinede kalmazdım. Ezdirmeyin kendinizi

depremden sonra hic bir arkadasim kaynanasinda kalmadi sadece ben kaldim herkes bana şaşırıyor. Evimi düzenimi o kadar özledim ki. Ne kadar rahat ettirseler de ne olursa olsun baskasinin evi duzeni kurallari. Sonucta gelinsin yani
Ben kendi annemin evinde bile rahat edemiyorum artık bırak kaynanami. Tıka kulaklarını bosver ne derse desin. Sen üzüleceğine kendileri üzülsün

Kocanız akıllı maşallah. Kaynanadan uzak durmakta her türlü fayda var. Hele seninki gibiyse.

Başlıktan eşinizin asker olduğunu anldım
Evliliğim boyunca bunun kavgasını yaptık
Ne onlar vazgeçti ne ben
Şimdi de boşanıyoruz
Siz şanslısınız ki eşiniz sizin tarafınızda sizin gibi düşünüyor
Ailesine karışmamasını söylesin yazdıklarından da anlaşıldığı üzere senin lafını takmazlar. Ya da sen çağırsalar da gitmeyeceksin öyle öyle durmaları gereken yeri göstereceksin onlara

Geldigin yerin huyunu suyunu alacaksın falan dedi bana kaynanam. Kendi ailemde kalayım desem onu da istemiyorlar. Yakısanı çoğunlukla onlarda kalmammış vs vs
yani şunlara rağmen hala kötü gelin olmamak için uğraşıyorsunuz ya pes. Eşiniz siz uzakta olsanız aylarca ailenizde kalır mı acaba bu ne saçma şeydir

Birincisi, eşiniz ne diyorsa o.
Eşiniz "eve geç" demiş, size ne kayınvalidenizin ne dediğinden.
Biz burada anasıyla göbek bağını koparamamış erkekler var diye biliyorduk, şimdi sayenizde kayınvalidesiyle göbek bağı olan gelin öğrenmiş olduk.
Gönlünüzün istediği ile eşinizin istediği aynı. Bitti.
Siz ikiniz bir ailesiniz. Kendi kararlarınız var. Bu kadar.
Bunu bir içselleştirin artık.

İkincisi, hayatta biraz "kötü olmayı" göze almak zorundasınız.
Bu, bugün olmasa, bir gün illâ başınıza gelecek...
Öbür türlü kendinize saygınızı kaybeder ve genellikle "kötü olmamak için" boyun eğdiğiniz şeyler nedeniyle de sonunda hep mutsuz olursunuz.
Üstelik, siz boyun eğdikçe alttan aldıkça, kıymetiniz artmaz, aksine azalır.
Sizin tabirinizle 30 yıl geriden gelen insanların ataerkil dayatmasına karşı, karar hakkınıza sahip çıkacaksınız altı üstü.
Kötü olunuyorsa bununla, oluverin gitsin.

Son olarak; Güle güle gitsin güle güle gelsin eşiniz. Şimdiden Allah kavuştursun. Yeni yuvanız hayırlı uğurlu olsun.

Son düzenleme:
Yahu bırak kötü bilsinler kaynana kim ki senin nerede kalacağına karar veriyor , azıcık akıllı uyanık ol , kocan bile senden taraf iken kendini nasıl zor bir duruma sokuyorsun, sen böyle yaparsan kaynana duracağı yeri bilmez ve hayatınız hakkında her zaman konuşur, açıkça tek kalacağım lütfen kimse ısrar etmesin deyip kestirip atın, kötülük olmasın diye bişey yok , kocaman insan olmuşsunuz bıraksınlar da kendi kararlarınızı alın, şuan dediklerimi dikkate almazsan kendine büyük kötülük edeceksin , buradaki eş ve kayınvalide konularını bir oku istersen ...

Yüz göz olma, her dediklerini yapma. Eşinin dediği gibi evi ayarlayın. Eşim böyle karar verdi dersin. Elin adamıyla kadınının yanında ne işin var nikahın kocana. Yüz verirsen tepene …

Ne yaparsanız yapın ne kadar iyi olursanız olun ağzınızla kuş da tutsanız , bir kere bile kayınvalidenizin istediği şeyi yapmayın siz yine kötü olacaksınız bu hiç şaşmaz . Bence kimseyi dinlemeden kendi istediğiniz plan doğrultusunda ilerleyin . Yeni evlisiniz baştan sizi nasıl tanır bilirlerse bundan sonra da size öyle davranırlar , baskı kuramazlar . Bu arada eşinizle gitmek de bir seçenek bunu düşündünüz mü ?

Hahaha ailesi ile arası falan bozulmaz. Merak etme bu kadar üstünlük kurmaya çalışan bir tip kuramayinca siner. Ömrünün sonuna kadar kayinvalide lafı dinlerim diyosan her dediğini yap. Bunun hamileliği var, lohusaligi var. Kendini sil at. Bil ki 20 yıl yerde paspas olsan 21. yıl yeter desen bu zihniyetteki insanlar Ahhh 20 yıl ne iyi gelindi demeyecekler. Yapmasaydi diyecekler. En iyisi yıpranmadan herkesin yerini bilmesi.
En iyisi baştan mesafeli olmak. Ki çoğu kadından avantajlisin. Esin destek. Bu süreçte bu kadar gidip gelmeseydin. Bugün bu lafları edemezlerdi. Eger şimdi kv yanina gidersen bu baskının dozu daha artacak. Yapma bu kendine.

Işte sen sustukça kayınvalide kendi saçma sapan eski akıllarını uygulayacak, ne demek bize uyacaksın, sorun sizde kusura bakmayın, bu kadar susmak , alttan alıp idare etmek asla size huzur getirmeyecek...

Ben depremden çıkıp onların evine geldiğimde 1 gece kaldım ve ertesi gün beni ailem almaya geldi. Bana onun lafını yapıyor. Koştur koştur beni neden almaya gelmişler birkaç gün daha kalmam gerekirmiş. Yahu dedim siz iyi misiniz benim kafama taşlar yağdı ben resmen enkazdan çıktım. Ailem tabiki koştur koştur beni gormeye almaya gelecekler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…