Birtakım Olumsuzluklar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eşim yurtdışına çıktı istersen annemlerde kal yada onlar gelsin dedi, ne münasebet???? Yalnızlığı seven, bekarken iş için il il gezen ben evimde tek başıma kalabilirim..

Of hepsi mi aynı olur? Hepsi mi mutluluğa kaktüs dikerler of of

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum Biraz yufka yürekli bir insanım. İnsan kırmayı hiç sevmem ama sanırım evlendikten sonra beni bazı şeylere mecbur edecekler gibi. Eşim ailesini tanidigindan daha keskin kararlar alabiliyor. Bende böyle böyle tanıyorum kendilerini. Dediginiz gibi bu gidisle elbet birgun zaten kotu olacagiz gibi geliyor. Çünkü ben en ufak hakkimi savunduğum da ayni tepkileri alacagim belliki

Çok haklısınız kayınpederimi çok seviyorum üzmek de istemiyorum. Sırf onun hatırı için 1 ay kendi ailemde 1 ay orda kalirim 3 ay idare ederim orada diye düşünüyordum ancak su yorumlari okudukca fikrimden vazgectim

siz yetişkin bir birey olarak , sırf sizi kötü bilmesinler diye ortalarda rezil olmayı+ kayınvalide emrinde yaşamayı nasıl kabul edebiliyorsunuz ya ?

evlenmiş barklanmışsınız , afedersiniz ama sahipli hayvanlar gibi sanki tasma takacak kayınvalideniz , eşiniz bile takma evde otur derken , siz hala kötü olmayayım diye kendinizi ezdiriyorsunuz ,ben bunu asla anlayamıyorum mesela , bugün bu konuda böyle yapan kayınvalide ,yarın en ufak şeye karışma hakkını bulur ,herkese haddini ve yerini bildirmezseniz veyahut sınır çizmezseniz , onun emrinde yaşamaya alışın şikayet etmeyin madem seçim sizin

İyi de bunu niye mesele haline getiriyorsunuz.
Gidin ailenize

Eşimin görevi gereği onunla gitmem mümkün degil detay veremiyorum suanda ama emin olun mümkün olsa beni asla birakmazdi geride. Ne kadar zor günlerden geçip nelere göğüs gerdigimi Allahtan iyi biliyor

Kaynanan çok fena uzak dur , bu olayı fırsat bil ve hemen bu bahane ile uzaklaş, bırak kötü bilsin ama genelde kuzu olurlar , sen kendine saygı duyar kendi kararlarını uygularsan karışamazlar ama sessiz sinik ve saf durursan iyi olacam diye tepene çıkarlar böyle, 3 ay kalmanız bile büyük hata...

Evinizin olduğu yerde hemen bir meşgale bulun ve o mesgaleyi bahane edin. Mesleğiniz varsa o meslekle ilgili kurs yoksa meslek edinmek adına halk eğitim , kpss vs vs o zaman zorlamazlar.
Oldugu

Ah ah daha baska detaylara yer vermedim. Ben depremden sonra ailemin yanına 2. Kez gidisimde 1 hafta kalirim dedim sonra durum degisti 15 gun kalmam gerekti de kaynanama bunu telefona soyledigimde bana nasil bagirdi sen 1 haftaligina gittin ne demek 15 gun kalacagim dedi. Sonra esimle durumu paylastim. Ben oyle uygun gordum 15 gun kalacaksin orda dedi konuyu kapatti.

Canınız daha çok sorun istiyorsa gidin kalın. Yahu arkanızda duran melek gibi eşiniz var. Canınız elaleme yaranmak için macera arıyor resmen

Eşimin görevi gereği onunla gitmem mümkün degil detay veremiyorum suanda ama emin olun mümkün olsa beni asla birakmazdi geride. Ne kadar zor günlerden geçip nelere göğüs gerdigimi Allahtan iyi biliyor
Allah yardımcınız olsun . Eşiniz de sizi destekliyorsa siz istediğiniz gibi hareket edin derim . 14 yıllık evliliğimde kv ilişkimdeki tecrübelerime dayanarak söylüyorum.

Lütfen akıllı olun , burdaki kadınlar uzun yıllardır evli ve hepsi kayinvalidelerin, eş ailelerinin ciğerlerini biliyor, asla yaranamazsınız, ben de 4 yıllık evliyim ve gerçekten yaranılmıyor, verdikçe daha fazlasını istiyorlar, çocuğun yokken gereken mesafeyi koymazsan çok mutsuz olursun , şimdiden mesafeni koy , valla ben mesafe koyunca daha kıymetli oldum ...

Kötülük olursa olsun bu kadar takmayın onlar sizi kaale alıyor mu ki siz bu kadar takıyorsunuz neden tek kalamayacakmışsınız size mi güvenmiyorlar ben olsam hayırdır diye çoktan patlamıştım , eşiniz de sizden yana sallayın gitsin

Siz detay verdikçe sinir bastı bana burda.

Sen kendi evine geç 1 aya kalmadan bozamam dediği düzeni bozup damlar zaten. Sen de bu naiflik kvden de bu kasabalilik varken daha çok konu açarsın.
Niye tatlım? Millet eşi o kıvama gelsin diye didinip duruyor? Helal olsun eşine. Patır patır anaaamm ne derse o diyen adamlar yüzünden oluyor bosanmalar. Aklı basinda esin varmış, eşimle böyle münasip gördük de çekil.

Burda ilk defa eşi aklı başında, kv cozutuk, gelin de gidip es yerine cozutuk kv dinliyor.

Daha da fenası tartisirken olan bir detayi daha anlatmak istiyorum. Ben depremde tek basima evdeydim ve den cikamadim formanto yikilinca 3 saat evde rehin kaldim ve kapimi kirip beni cikarttilar evden. Ben ilk 2.5 saat caresizce bekledim ama son yarim saatte deprem hic durmayinca umidimi kesip annemi aradim helallik istedim. Sonra hatlar zaten gitti. Bana tutmus diyor ki sen herseyde once ailenle paylasiyorsun bizi benimsemiyorsun bir ayagin hep kapida deprem aninda anneni aradin beni aramadin. Beni de arasaydin benle de konussaydin

Böyle bir yanlışa düşmeyin lütfen. Sizin bu konudaki şansınız eşiniz olmuş. Malum bu ülkede erkeklerin yarısı annesiyle göbek bağını kesememiş. Baştan taviz vermeyin. Ne derlerse desinler dik durun, kararınızdan dönmeyin. Nokta kadar menfaat için virgül kadar eğilmeyin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…