bitmek bilmeyen açlık..sürekli yemek düşünüyorum !

amsterdam12

Moryel
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2011
3.731
3.979
sorunum sürekli yemek düşünmek..
kilo alıyorum ve kendimi durduramıyorum..
motivasyonum yerlerde..sürekli kilo vermeyi düşünüyorum..ya da yemek yemek..resmen psikolojim çöktü..

sosyal ortamlara katılmak istemiyorum..diyette olduğumu düşündüğümdem..1 hafta diyet yapıp kilo verdiysem ve sonrasında bir yere davetliysem ufacık bişey yesem diyeti bozduğumu düşünüp günlerce yemek yiyorum..
kafayı yemeye az kaldı..sanki hayatımın tek amacı yemek yemekmiş gibi :KK43:

bu arada kilom 78..daha önce de 98 lerden 70 kg ya kadar indim..diyetisyene başladım geçen hafta ama halen listeye başlayamadım..diyetisyenim diyet fikrini aklından çıkar zihnin çok yorulmuş dedi..gelin görün ki sürekli yemek düşünüyorum..aç olduğumdan değil.sadece yemek istiyorum..psikologa da gitmiştim bununla ilgili.duygusal açlık yaşadığımı söylemişti..ne zaman stresli ve gergin olsam durmadan yemek yiyorum..insan canı acıyana kadar yemek yer mi?ben böyle acınası bir haldeyim işte ...bütün emeklerim boşa gidecek diye çok korkuyorum ve üzülüyorum..bunun dışında bir problemim de yok..sadece kilo vermeyi istiyorum ama eskisi gibi değilim :KK43::KK43:

sizinle paylaşmak istedim...

Ben de bir anda, kısa zamanda yaklaşık 7-8 kilo aldım. Ama kısa zamanda vereceğim çünkü beslenme düzenimi değiştirdim.
Karatay beslenmesini araştırın. Ekmek olmadan asla doymam diyordum, inanın ben bile şaşkınım nasıl bu kadar süre tok kalabiliyorum diyorum.
Ekmek, hamur işidir bizi acıktıran diyor kadın, kendim denedim ve anladım ki doğru.
Sabah arkadaşlarım çift tost yiyorlar, öğlen tekrar acıkıp ekmek arası yiyorlar.
Kahvaltıda ekmek, simit, poğaça yemeyen ben acıkmıyorum, çift tost yiyen olanlar acıkıyor.

Akşam yemeğimi yiyeceğim birazdan. Hem de tıka basa. Ama hem sağlıklı beslenmiş olacağım hem de kilo vermiş.

Lütfen sadece 2 gün bir deneyin Karatay beslenmesini, kendiniz göreceksiniz.

Ay resmen beni gizli gizli izlemişsiniz de beni anlatmışsınız gibi hissettim. Birebir aynıyız Merops :KK43: Benim yaşama amacım yemek yemek gibi hissediyorum. Yemek yersem çok çok çok mutlu oluyorum yemezsem mutsuz. Öğle yemeği yiyince bile durur akşam yemeğine ne kadar kaldı ki ne yesem diye düşünürüm. Nasıl düzelicez vallahi bilmiyorum. Diyet yapmaya çalışmaktan da bıktım artık kendime söz verdim yok diyet denemesi falan diye. Sağlıklı beslenme işini nasıl hayat tarzı haline getirebiliyolar ki :110:

Birakitamolsa Birakitamolsa igib spora başladım ben de 1,5 ay oldu :spor: :KK49: Tartıda eksiyi de artıyı da gördüm . Oruç tutuuğum ve protein almadığım dönemde yağdan artı kastan eksi görmüştüm. :sus: Niyet ettim zayıflamaya YaRâbbim :KK70: :dua: Ama hep M e g g M e g g gibi bizde de ne aburcubur bitiyor ne de siz gibi iştahı azalıyor. o_O Bende de ciddi yeme bozukluğu var. Ya inat edip hiç yemiyorum , ya da koyveriyorum. İki durumda da hep artı görüyorum. Yakında kapılardan da geçmem herhalde :KK43: :KK17:

evde atıştıracak mazeme bulundurmayın markete alışverişe aç çıkmayın asansör kullanmayın yürüyebileceğiniz mesafeleri yürüyün hayatınızda yeni uğraşlar olsun
ve ben acıktığım zaman çay içerim sadece çay extra bir şey yok

Ben de sizin gibiyim. yaşamak icin degil yemek icin yaşıyorum desem yeridir. Yemek yemek en büyük eğlencem. Mesela bir cips paketini actiysam bitirmeden rahat edemem, biraz yiyip kalani kaldirabilen insan tipi hep idolum olmuştur.:duduk::hamarat::sinirli:
Şu an işlerim nedeniyle diyet yapamıyorum ama Dukan diyeti beni çok rahatlamışti. Katı bir diyet kabul ediyorum ama serbest olan yiyeceklerden sınırsiz yeme imkanı sunması (çoğunlukla protein), yemek yeme saatinde sınırlama olmaması fikren beni çok rahatlamışti. Yogun protein sağlığınız acisindan risk yaratmiyorsa belki deneyebilirsiniz.

Ben de sizin gibiyim. yaşamak icin degil yemek icin yaşıyorum desem yeridir. Yemek yemek en büyük eğlencem. Mesela bir cips paketini actiysam bitirmeden rahat edemem, biraz yiyip kalani kaldirabilen insan tipi hep idolum olmuştur.:duduk::hamarat::sinirli:
Şu an işlerim nedeniyle diyet yapamıyorum ama Dukan diyeti beni çok rahatlamışti. Katı bir diyet kabul ediyorum ama serbest olan yiyeceklerden sınırsiz yeme imkanı sunması (çoğunlukla protein), yemek yeme saatinde sınırlama olmaması fikren beni çok rahatlamışti. Yogun protein sağlığınız acisindan risk yaratmiyorsa belki deneyebilirsiniz.
Yalnız Dukan insan sağlığını tehlikeye attığı için tutuklandı. Yani diyetini yapmazsanız sağlığınız için iyi olur.

Diyete çok kararlı olduğumda bile son gün evdeki herşeyi yiyip 5 kilo alıyorum sonra diyet yapıp aldığımı veriyorum resmen kısır döngü :confused::KK53:
Bende yiyorum yiyorum karnim doyunca diyete karar veriyorum, acikinca once sunlar bitsin sonra baslarim diyorum.
Donguden cikinca veririz ama insanin acken cikasi gelmiyor. :kk77:

aynı durum bende de var. özellikle geceleri bi açılıyor iştahım pir açılıyor.tok bile olsam sürekli bişeyler yemek istiyorum. ama şu günlerde nedense o kadar kalmadı. en azından acıksam bile çokta yiyesim olmuyor. bilmiyorum bu neden oldu geçici mi kalıcı mı ama ben spordan dolayı biraz geçtiğini düşünüyorum. çünkü hayatımda başka bi değişiklik yapmadım spora başlamak dışında.
her gün 1 saat evde spor yapmaya başladım önce ısınmak için dans türü egzersizler sonra da fitness videoları eşliğinde fitness yapıyorum, başlayalı çok olmadı ama hayatımdaki tek değişiklik bu oldu. spor vücuda çok yararlı insülini düzenlemeye bile fayda sağlıyor resmen vücudu normale dönderiyor.
ilk 2 gün aşırı zorlandım, zaten ter içinde kalıyorum spor bitince kendimi duşa atıyorum direkt. ama alışınca daha rahat yapmaya başlıyorsun.
diyeti falan boşver, akşam 6 dan sonra hiç bi şey yeme sadece yeşil çay vs iç, bi de düzenli spora başla. bi kaç gün içinde iyileşme görecek misin dene bi.

Bende malesef kendimi durduramiyorum:KK43: 9'dan sonra kalkıp makarna haşlıyorum papates kizartiyorum.. Ve hep eşim gece nöbeti 'nde olduğu zamanlar böyleyim yani 2güne bir:KK43: kilo almıyorum şükür ama bu halim beni usandirdi

Ben de bir anda, kısa zamanda yaklaşık 7-8 kilo aldım. Ama kısa zamanda vereceğim çünkü beslenme düzenimi değiştirdim.
Karatay beslenmesini araştırın. Ekmek olmadan asla doymam diyordum, inanın ben bile şaşkınım nasıl bu kadar süre tok kalabiliyorum diyorum.
Ekmek, hamur işidir bizi acıktıran diyor kadın, kendim denedim ve anladım ki doğru.
Sabah arkadaşlarım çift tost yiyorlar, öğlen tekrar acıkıp ekmek arası yiyorlar.
Kahvaltıda ekmek, simit, poğaça yemeyen ben acıkmıyorum, çift tost yiyen olanlar acıkıyor.

Akşam yemeğimi yiyeceğim birazdan. Hem de tıka basa. Ama hem sağlıklı beslenmiş olacağım hem de kilo vermiş.

Lütfen sadece 2 gün bir deneyin Karatay beslenmesini, kendiniz göreceksiniz.

ben 3 sene once dogum yaptigimda Karatay diyetinden filan haberim yoktu hala da protein diyeti yapmam ama o donem
sirf sutum artsin diye kemik suyu icmeye basladim sebzeli kemik sulu corbalar derken 4 ayda 36 bedene dusmustum,dogum oncesi kilomun altina bile inmistim.
sonradan iyice arastirdim bu kemikte kolejen cok yogunmus,yani cildi de guzellestiriyor,selma hayek filan gunde 1 kase icermis meger sirkeli filan kemik suyu.
hakikaten yuzumden kan fiskirirdi resmen o kemik suyu ictigim donem,saclarim filan cok guzeldi.
suan yine hamileyim ama ete yaklasamiyorum:KK43: zorlayarak 2 gunde 1 2 yumurta yiyorum o da iskenceden hallice..resmen tansiyonum dusuyor kokusunu duyunca etin yumurtanin,sut urunlerine sardim oyuzden ama hamilelik sonrasi yine kemik suyuna baslamak istiyorum,aklinizda olsun gercekten harika ve ekonomik bisey.
et yemek daha kulfetli gibi,hele ki turkiyede daha bi pahali :bicak:

Kızlar bir de ben geçen sene karın germe ameliyatı oldum..Karın bölgemde ki sarkıklıklardan kurtuldum.Şimdi tüm emeklerim çöpe gidecek diye korkuyorum.Yan simitler aldı başını gidiyor..hani diyete dayanamazsın yersin ayrı..Ben durmadan yemek yiyorum akşamları.27 kg nasıl verdim daha önce inanamıyorum şu an kendime..

Kendime zarar verdiğimi biliyorum ama..Karnım şişken uyumak beni çok kötü hissettiriyor.Kötü rüya görüyorum sürekli..Rüyam da bile diyet,kilolarım..
Biri çok kilo vermişsin dese ben deli gibi yiyorum..
İyice sinirlerim bozuldu..eski resimlerimle şimdiki halimi görseniz bana daha çok kızardınız eminim..
İçimden resmen bir insan çıktı..15 kg daha vermem gerek

X