İğneli Epilasyon Bıyıklarımı alsam da bıyık varmış gibi kapkara ama leke gibi değil

berna8735

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2009
284
0
kızlar bu konuyu lekeli ciltler bölümüne actım. bıyıklarımı alıyorum ama sanki kılar orda duruyormuş gıbı bır gölge var. kıl köklerin kalınlastığı için lazer faln yaptrman gerekiyor demiş bir arkadaş. bu sebepten iğneli yada lazer yaptıran ve sonuç alan varmı

kızlar bu konuyu lekeli ciltler bölümüne actım. bıyıklarımı alıyorum ama sanki kılar orda duruyormuş gıbı bır gölge var. kıl köklerin kalınlastığı için lazer faln yaptrman gerekiyor demiş bir arkadaş. bu sebepten iğneli yada lazer yaptıran ve sonuç alan varmı

eğer beyaz tenli, siyah kıllıysan lazere git. tüylerse mutlaka iğneli epilasyon yoksa lazer tetikliyor.tabiki uygun işlemle sonuç alıyorsun.

yok canım ben esmerim. tüylerimde orta kalınlıkta. böle bır durum yasayam sonuc alan varmı diye merak ettim ama ben tekim heralde :KK43:

alsamda almasamda o gölge bendede mevcut ama iğneliye başladım.Aydınlanırsam seni bilgilendiririm canım:)

aynı sorun bende de var ama azldı sole kı ben oncelerı cımbızla alıyodum kakartıyomu sbılmıyodum sonra ıple alrımaya baasladım o da karaktıyomus kuaforume sordum agdayla alım her geldıgınde azalır dedı ııttg rehgımde agdayla alırırım acsı hem daha az oluyo hem o golgelıkte azaldı benım

en iyi yöntem iğneli
fakat bıyık bölgesi en çok iz kalma riski olan ve en zor iyileşen yer
oyüzden çokçok güvenilir biyerde yaptıman lazım.bide mutlaka alacağın iğne en ince yüz için olan iğne olmalı

Son düzenleme:
kızlar bu konuyu lekeli ciltler bölümüne actım. Bıyıklarımı alıyorum ama sanki kılar orda duruyormuş gıbı bır gölge var. Kıl köklerin kalınlastığı için lazer faln yaptrman gerekiyor demiş bir arkadaş. Bu sebepten iğneli yada lazer yaptıran ve sonuç alan varmı

canım o bölge güneşe karsı çok duyarlı güneste gezdiysen uzun süre ondan olmustur

bende düşünüyorum bi lazer bakalım ne olucak

lazer bıyık için risli çünkü bıyığın etrafınıda tetikliyo.ben 1 seans lazer attırmıştım bıyığıma 2-3 hafta sonra yanaklarıma doğru olan ayva tüylerimin kalın ve uzadığını gördüm.
sonradan iğneli ile hallettim onları

lazer ; genital,alt bacak ve koltuk altında müthiş işe yarıyor

ewet benim görümcemde bıyık bölegesine sir yaptırdıktan sonra güneşe çıkmış o bölgede leke var bıyık gibi duruyo

leke açıcı krem kullanabilir mesela expigment ama bunu gece sürmesi gerek.ilacın güneş görmemesi lazım
(yinde eczaneye danışsın)

ewet benim görümcemde bıyık bölegesine sir yaptırdıktan sonra güneşe çıkmış o bölgede leke var bıyık gibi duruyo

bende de oldu oyüzden hemen aklıma o geldi

sabah yürüyüsüne çıkmıştım gecen sene sabah 11 e kadar yürüyünce ve o bölge terli olunca leke oluyo ama zamanla geçiyo

ben butun vucuduma lazer yaptırdım . tum lekelerı acıyor zaten cıldı beyazlastırıyormus ve kullanılan uyusturucu kremde beyazlastırıyomus cıldı . benım cıldım baya temızlendı tum lekeler. kıllar bıtmesede kesın cozum lekeler bıtıyor

yorum yapan herkese teşekkür ediyorum. benımkı yanık yada güneş lekesi gibi değil. hanı kılları yoğun olan erkekler tıraş olduktan sonra bile köklerden kaynaklanan bır renk vardır yüzlerinde o tarz birşey benımkı. sirle alıyordum. cıldı sarkıtır faln dedıler bende ipe döndüm. bilemedim ki ne doğu ne yanliş :KK43:

arkadaşlar, bu ezelden beri çektiğim bir sorun. iple aldım senelerdir hafif kararma vardı. ağdayı deneyeyim dedim, onu da ancak sephora benefit bar'da. kılları 2 kere ağdalık uzatabildim devam edemedim. (ki zaten küçük kıllar çoğalıyor filan) en son canıma tak etti, en pahalısından (saati 400 TL) iğneli yaptırdım ilk seans. aradan 2 hafta geçti, şimdi lekelerde koyulaşma var, ikinci seansa cesaret edemedim. evde fucidin, fito, medacassol, expigment, locoid, dermovate, dermaroller var. daha da vardır bişeyler kesin :) hiçbirini kullanmaya cesaret edemiyorum. öyle bıyıklı ve lekeli duruyorum, forum okuyorum. afedersiniz ama doktorların da bi işe yaradığına inanmıyorum pek. aklımda medacasso, bepanthen, kil maskesi, fito, dermaroller ve c vitamini yapmak var. ama bir yandan da 2 hafta sonrasına soprano diode randevusu aldığım için bunlardan en az soyan, en az cilt inceltenleri seçeyim diyorum. çatladım çatlıycam. any comments?

X