Biz şimdi neyiz ve ortak arkadaş sıkıntısı

Selaaaam,
Bugün okuyanların "hay senin derdine" diyeceği bir konu açmak üzereyim. Ama napayım henüz bir kaynanam yok, olursa burada o tarz konular açmayı da dört gözle bekliyorum :KK70:
Şimdi benim taaa yıllar öncesinden tanıdığım biri var hatta kendisi ilk aşkımdı. Ama platonik takıldım zaten yaşım çok küçüktü o zamanlar lise1 falan işte. Aradan yıllar geçti geçen sene tanıştığım bir kız arkadaşımın arkadaşıymış bu kişi. O sayede biz konuşmaya başladık ama arkadaşça bir konuşma. Öyle geyik falan yapıyorduk. 8-9 ay böyle arada bir konuşmaya devam ettik. Derken biz 1 ay falan hiç mesajlaşmadık sonrasında doğum günümü kutladı ve attığım bir storye cevap verdi. Laf lafı açtı biz her gün konuşmaya başladık.
Ama bu sırada ortak arkadaşımızın mesajlarına cevap vermiyormuş. Bir gün arkadaşım bana yazdı x'ten haberin var mı haftalardır mesajlarıma cevap vermiyor çok sinir oldum başına bir şey mi geldi diye bile düşündüm dedi. Ben de ara sıra konuşuyoruz kötü bir durumu yok dedim. Gidip x'e sordum neden cevap vermiyorsun diye o da konuşmak istemediğini ve bir sebebi olmadığını söyledi.

Ben biraz gerildim çünkü bir anda benimle her gün konuşmaya başladı bu arkadaşım tarafından yanlış anlaşılabilir gibi geliyor o yüzden her gün konuştuğumuzu ona söylemedim. İki kişinin iletişimine karışmak da istemedim çünkü benlik bir şey yok. Biz x'le buluştuk baya güzel geçti hala da konuşuyoruz ama neyiz belli değil. Arkadaş mı flört mü sevgili mi soramıyorum da. İlk konuşmaya başladığımızda olduğu gibi arkadaşça davranmıyor ona eminim.
Sizce sormalı mıyım yoksa akışına mı bırakmalıyım? Bir de ortak arkadaş mevzusu kafamı karıştırıyor. Yorumlarınızı bekliyorum🤍
Ortak arkadaş konusuna siz dahil olmayın derim. Kendi konuları sadece yakınsan onunla görüştüğünü ama senin hakkında bir konu geçmediğini dile getirip doğruyu söylersin. Çünkü aklında acaba o mu görüştürmüyor sorusu geçebilir ve size gard alabilir.
Her gün konuşmak buluşmak ve yakınlaşmak flört aşamalarıdır zaten. Ne kadar süredir böyle bilemem ama çok uzarsa konuşabilirsiniz. Hakkımda ne düşünüyorsun bir adım ileri taşıyabiliriz durumumuzu gibi konuşabilirsiniz. Daha çok erkense biraz daha bekleyebilirsiniz.

Bence siz müdahil olmayin. Belli ki flortoz bir durumları vardı. Sizinle öyle oluncanunla görüşmeyi kesti. Çocukla bi ilişki istiyorsanız bu durumu kurcalamamaniz gerek çünkü o tercihini yapmis gibi duruyor

X