Bizim geline nasil davranmaliyim?

peki siz toplamayınca sofra kalıyormuşya sizde toplamayın yada yoplamayınca surat asılıp herşeyi çarpa çarpa iş yapma durumuda varmı yada arkadaşlar samimiyetten demiş başka konulardada samimiyetini hisediyormusunuz merak ettim

İyi ama hata sizde,başkasının evinde kendi eviniz gibi davranmak garibinize gidiyorsa işk kez gittiğiniz evde bardak koymak için bile olsa mutfağa gitmemeniz gerekiyordu ,yardım edilecek bir şey var mı diye sormuşunuz oda olur demiş.siz alıştırmışsınız,ayrıca kardeşinizle konuşulcak bir konu değil eğer rahatsız iseniz geline söyleyin ,benim eşime görümcem benimle ilgili bir rahatsızlığını söylese çok kırılırdım.arkamdan kardeşine beni şikayet etmiş derdim .

Gelini böyle alistiran sizsiniz biraz da.
Mesela yemek yap mı dedi a tabi sen başla soganlari dogramaya de ondan sonra başka bir şey ver eline.
Mesela mutfaktan sürekli seslen canım gel de hayır tabi ki yardım edersiniz ama tek başına aşçı gibi neden sizi yalnız bırakıyor ki?
Ayrıca siz garson musunuz onun arkadaslarina ikram yapiyorsunuz ?
Mesela orada kızla buyrun tabaklarnizi alabilirsiniz diyebilirsiniz .
Sonuçta siz ablasiniz onlar sizden küçük yaptıkları saygısızlık bence.
Ayrıca gelin bana çok uyanık geldi siz de uyanık olun biraz.

yapmayın istediklerini. kırmayın ama yapmayın.
benim de ablam böyle rahat. ben de yemekle baya haşır neşirim, işim bu. yemeği sen yapar mısın der, gel beraber yapalım derim. işine gelirse ^^

toplam 4 kere gitmişsiniz zaten bir daha gittiğinizde oturun kalkmayın o yapsın. sizden bir iş rica ederse de rahatsızım ayakta duramıyorum dersiniz mecbur kendi yapar öyle öyle alışır gider. Allah başka dert vermesin.

Bence kullanıyor. Siz gelininizi gorumcem olarak anlatmış olsaydınız yine kötü niyet görmeyenler, kullanmiyor diyenler ayni seyi soylermiydi merak ediyorum.

Bence ilk gorusmenizle simdiki gorusmeniz arasinda nuans var. Kimse demis mi bilmiyorum tum sayfalari okumadim ama gelininizin suan beslenmesi ve bakiminin yapilmasi gereken bir bebegi var, haa cok rahatsiz oluyorsaniz da bence acikca soyleyin. ama suan ona yardim size wn buyuk sevaptir.

Bence uyanık ve rahat birde size de kendi ev rahatliğini hissettimek istiyor olabilir.
Bence sizin ben yapayım o yanımda otursun isteğinizi geline söyleyin.canim sıkılıyor yanımda otur da sohbet edelim diye.
Soyleyebilirsinz

Bence dert etmeyin huyu öyle demek ki. size guveniyor ve benimsemis olmali ki izin veriyor rahat davranıyor . ben olsam ben icerdeyken mutfağıma biri gitse killanirim cok rahatsiz olur peşinden giderim :KK70: hele ki yatak odasi.

Gelininiz iyi niyetli falan degil sizi saf görmüs kullaniyor bariz belli maalesef.
Yerinizde olsam mutfaktaki yardimi en fazla cay demlemeye ya da salata yapmaya indirirdim.
Tatli dilli görünüp saman altindan su yürüten tipleri iyi bilirim.
Öyle oldugu sizi evine cagirip güler yüz tatli dil gösterip totosunu yerinden kaldirmayisindan belli.
Hadi lohusalik dönemi de gecti, simdi ne oluyor ya? Yazik vallahi.

Keske benim de erkek arkadasimin ablalari sizin gibi olsa ahh ahhh....

Gelininizin annesi, ablası yada yakın akrabsı yok mu? Belki kimsesi yoksa sizden yardım istemiştir.

adı herneyse cagırıp gelip gösterirmisin bulamıyorum diyin.
birde senin sunun iyi bunun iyi lafları iyi tamamda herdefasında birsey yaptırmak istiyorsa bir bahane bulun arada yapmayın.
birde bazı insanlar emir kipi ile konusur yapabilirmisin demez yap der sen cevap olarak yapabilirim dersen bir durur düsünür .

ohoooo bu cok sacma yardım demek sen görümcesin hemde istemede en fazla iki tabak içeri götürmek demek. benm kaynanamda cok yardım severdir kadın teklifsiz herseye kosturur ama ben tutupta esime annen cok yardımsever bana yarfım eder diye bir sey söylemem heleki yeni evliysen. senin o özelliğini almıs kapmıs. bundan sonra hayır demeyi ögrwnmeniz gerek . kırılacak diye birsey yok kendinizi düsünün

ben kullandigini dusunmedim pek ama fazla rahat cogu insan gorumcesinin mutfagina girmesini yatak odasina girmesini istemez bekarlikta aileye karsida boyleyse sizede ayni sekilde davraniyodur bence kendisine soyleyin bana gel yeri goster bulamiyorum aradigimi herdefasinda diye

Ne iyi görümcesin :halay: benim görümcem bebeğimi görmeye bile zor geldi :KK70:

çok çok ihtiyacı olmadığı sürece her şeyine koşturma bence.
en ufak bir şeyde adın görümce olur ama kıymetin olmaz

Yo kullansa her dk cagirir.size kendi kardesi gibi muamele yapmis rahat takiloyor.sende rahatlasan sorun kalmaz.kendi evindeymissin gibi hissettrmis sende oyle hisset takilma karistr et..ya tepende dedektif gibi her halini kontrol etseydi daha mi iyi :)

Ben size hak verdim.İnsan nezaketen dahi bir uğrar mutfağa.Ayrıca başkasının evinde sen niye ev sahibi elini sürmezken toplamaya başlıyorsun? Böyle yaparsan kullanan çok olur.

Bence sizin aranizda buyutulecek bir sorun yok.. olabilir.. belki oyle rahat ediyordur.. ha belki yerlerini gosterse daha iyi olur ama onun yapisida oyle.. kullanmiyor bence.. bende rahatligi seven bir insanim mesela, ama ben mesela kardesimin esi geldiginde sen otur ben yaparim derim..

Kullandığını sanmam bence seni kendine yakın görüyor, samimiyetten rahat davranıyor bence tersi olsa inanki rahat edemezsin. Sen fazla ince düşünüyorsun o daha relaks

Sezeryan ile doğum yaptım eve geldim. 3. Gün herkesi yolladım. Arada görümcemi arardım temizlik yapsın diye değil çocukla oyalansın diye ya gelmez yada nazlanır dı. Annem kv nin yardım tekniği aynı. Çocuğu bize getir temizlik yap gel al. Akıla bak emen çocuk bu. Bide evleri aynı sokakta sanki. Yani yardım edermiş gibi görünen ama yardım etmeyen insanlar oldu hep çevremde. Sonuç ben yinede her işimi gördüm. Gerekirse çocuğu ana kucağına koydum yine yaptım işimi.

Şimdi bitanesi var bizde anne alışverişe gidicem diye çocuğu bir bırakıyor akşama kadar bulabilene aşk olsun.

Sımartmayın benim genel olarak cevremde de gördüğüm. Çocuklarını sürekli destekle büyüten kişiler bunu alışkanlık haline getiriyor. Kendine güvenmeyen çocuk yapmasın arkadaş. En olmadı al abla sen tut çocuğu diyecek sende benim görümce gibi işe yararım diye korkmuyorsan Yeğen sevme işini aradan çıkarırken o işini gücünü yemeğini yapacak.

Enemmm tatlı su kurnazı resmen. Ama çok akıllı bir gelininiz var maşallah

Emin olun "dur ben bakarim dolaba/ gardroba" deseydi eger, asil o zmn kendinizi kotu hissedersiniz.
" acaba bana guvenmiyormu? biseymi calicam saniyor" diye.
Bence evet azda olsa haklisiniz.
Ama yinede sukretmelisiniz.
Bazi gelinler var mutfaga sokmuyor kimseyi, dokundurmuyor.
Boyle evlerde diken ustunde oturmaktansa en guzeli sizin durumunuz.
Basta bende cekinirim ama baktim gelinimiz sorun gormuyor, hatta oyle olsun istiyor. O zmn bende ararim dolaplari felan. Cok normal.
Yeni dogum yapmis, bence biraz kendini agirdan satabilir.
Yardimci olun sevaptir. Kendi yigeniniz icin sirf.
Gelin dedgimiz el kizidir. Ne guzel abla diyor size. Cekinme sakin evimde diyor.
Benimde yengem var. Bazen zit dusmuslgumuz oluyor ama ertesi gun hic bisey olmamis gibi yapiyorum. Sifirdan basliyorum. Cunku abimin evindeki huzur benim oncelgimdir.

Belki de sen yabancilik cekme kendi evinmis gibi dusun diye oyle rahat davraniyordur. Ben kotu niyetli yaptigini dusunmuyorum.

2 senede 4 kere gitmişsiniz nasıl kullansın ?
Gereksiz şeylere aşırı takılmışsınız bence..
Yani mutfağa yemek yapmak için giren bi insanın peşinden ben de olsam gitmem...
Tencerenin baharatın yatak odasında olacak hali yok dolaplardan birinde elbette ki :kahve:
Gunaydin arkadaslar cok uykusuzum bu yuzden tek tek cevap veremedim k.bakmayin.

Aksam kardesimin evine gittim. Cocukta hafif bir soguk alginligi var. Gece cocugu bana verdi kendisi sadece emzirmeye kalkti. Dedim ki dinlensin ben bakayim cocuk gece boyu hic durmadi besige koyuyorum agliyor ayagimda salladim azar azar uyudu ama cok degil.

Saat 6 da kardesim gece mesaisinden geldi. O ara kalkti kardesime cocuk hep agladi gece rahat yatamadim dedi :KK57: kardesim de beni bildiginden ablam yardimci olmustur sana dedi. O da evet ama, bebegin sesinden uykumu alamadim dedi.

Bebek guc bela biraz once uyudu ben de insanim dinlenmek istedim 1-2 saatte olsa cunku gece boyu uyumadim.

Gelin abla kahvalti yapalim hem sut olur bana sonra dinlen dedi. Ben de sasirdim cunku oncekilerde hep ben hazirladim. Sonra bana dedi ki abla en son yaptigin menemeni cok begendim menemen yapar misin? :KK57:

Kardesim dedi ki ablam gece uyumamis menemeni baska gun yersin peynir, zeytin vs. Gibi seylerden yeriz o dinlensin biraz. Gelin de ablami her zaman bulamiyorum ama cok guzel yapiyor menemeni dedi. Ben de canim oglen yaparim simdi uyuyayim biraz dedim. Yuzunu asti peki dedi.

Su an da kardesim birseyler hazirliyor mutfakta ben kanepede uzaniyorum. Bebek uyuyor, gelinimizde karsi kanepede yorgani cekmis yatiyor.

Alismisti hep tamam dememe 1 kere yok dedim boyle yapti. Ne bileyim kendi dusunmesi gerekti gece boyunca kendi dinlensin dedim yegenime baktim fakat ben de insanim ve gozumden uyku akiyor.

Bebek uyumusken ben de uyumak istedim. Su an da uyku benim icin kahvaltidan daha onemli.

Bugun eve donerken kardesimin beni merkeze birakmasi gerekiyordu. Dun gelin bana xxxx sabah mesaiden cikar gelince hemen uyusun, uykusunu alinca seni birakir abla demisti ama, kardesim su an da mutfakta.

Simdi ben de sirf kardesim icin mutfaga gececegim. Cunku cocugun isi tehlikeli uykusunu alamazsa Allah korusun basina birsey gelebilir. Normalde aksam ise gitmesi lazim ama cocuk var diye fazla mesai yapiyor ve ogleden sonra ise gidecek.

Muhtemelen ben de kardesimi uyandirmamak icin merkeze kadar yururum (7 km) basina birsey gelse vicdan azabi cekerim.

Bana gayet normal geldi.
Peki rahatlığından değilde sizi kendi ablası gibi görüp, onun evini kendi eviniz gibi görmenizi bekliyor olabilir mi acaba? Nedense aklıma böyle bir soru geldi :KK70:

Bakın siz ne güzel kardeşim çalışıyor,kardeşim uykusuz kendim yürürüm diye o kadar ince düşünüyorsunuz ama o ablam uykusuz hem misafir o kadar yüklenmeyeyim diye düşünmüyor. sorun çok düşüncesiz bi gelininizin olması. sizin kadar ince düşünebilse keşke.

Aksam kardesimin evine gittim. Cocukta hafif bir soguk alginligi var. Gece cocugu bana verdi kendisi sadece emzirmeye kalkti. Dedim ki dinlensin ben bakayim cocuk gece boyu hic durmadi besige koyuyorum agliyor ayagimda salladim azar azar uyudu ama cok degil.

Saat 6 da kardesim gece mesaisinden geldi. O ara kalkti kardesime cocuk hep agladi gece rahat yatamadim dedi :KK57: kardesim de beni bildiginden ablam yardimci olmustur sana dedi. O da evet ama, bebegin sesinden uykumu alamadim dedi.

Bebek guc bela biraz once uyudu ben de insanim dinlenmek istedim 1-2 saatte olsa cunku gece boyu uyumadim.

Gelin abla kahvalti yapalim hem sut olur bana sonra dinlen dedi. Ben de sasirdim cunku oncekilerde hep ben hazirladim. Sonra bana dedi ki abla en son yaptigin menemeni cok begendim menemen yapar misin? :KK57:

Kardesim dedi ki ablam gece uyumamis menemeni baska gun yersin peynir, zeytin vs. Gibi seylerden yeriz o dinlensin biraz. Gelin de ablami her zaman bulamiyorum ama cok guzel yapiyor menemeni dedi. Ben de canim oglen yaparim simdi uyuyayim biraz dedim. Yuzunu asti peki dedi.

Su an da kardesim birseyler hazirliyor mutfakta ben kanepede uzaniyorum. Bebek uyuyor, gelinimizde karsi kanepede yorgani cekmis yatiyor.

Alismisti hep tamam dememe 1 kere yok dedim boyle yapti. Ne bileyim kendi dusunmesi gerekti gece boyunca kendi dinlensin dedim yegenime baktim fakat ben de insanim ve gozumden uyku akiyor.

Bebek uyumusken ben de uyumak istedim. Su an da uyku benim icin kahvaltidan daha onemli.

Bugun eve donerken kardesimin beni merkeze birakmasi gerekiyordu. Dun gelin bana xxxx sabah mesaiden cikar gelince hemen uyusun, uykusunu alinca seni birakir abla demisti ama, kardesim su an da mutfakta.

Simdi ben de sirf kardesim icin mutfaga gececegim. Cunku cocugun isi tehlikeli uykusunu alamazsa Allah korusun basina birsey gelebilir. Normalde aksam ise gitmesi lazim ama cocuk var diye fazla mesai yapiyor ve ogleden sonra ise gidecek.

Muhtemelen ben de kardesimi uyandirmamak icin merkeze kadar yururum (7 km) basina birsey gelse vicdan azabi cekerim.
Evet gelini hala normal ve iyi niyetli bulanlar ???
Bence kendisiyle ciddi bir konuşma yapın kendisine bi çeki düzen versin bu iş böyle gitmez.

Bakın siz ne güzel kardeşim çalışıyor,kardeşim uykusuz kendim yürürüm diye o kadar ince düşünüyorsunuz ama o ablam uykusuz hem misafir o kadar yüklenmeyeyim diye düşünmüyor. sorun çok düşüncesiz bi gelininizin olması. sizin kadar ince düşünebilse keşke.
Hic bir zaman bencil olamadim. Dun facebook ta bir resim paylasmistim. Su yazili resimlerden " Her zaman guler yuzluyumdur ama, hakedene tersim pistir" gibi bir yaziydi. Halam bile " yegenim, ben senin hic ters halini gormedim" yazmis. Yani cevremde hep bu sekilde bir izlenim var sanirim. Hayir diyememek, iyi niyetli dusunmek, insanlari kirmamak. Oysa ki halam bile cok ilgili bir hala degildir. Yani hep onemsiz gibi davrandi bize ve ben nasil gozukuyorsam disariya o da oyle bir yorumda bulunmus.

Evet gelini hala normal ve iyi niyetli bulanlar ???
Bence kendisiyle ciddi bir konuşma yapın kendisine bi çeki düzen versin bu iş böyle gitmez.
Iste bu konusmayi yapabilsem keske :KK43:

Su an da hala uyumadim 1 bardak cay ictim. Kardesim abla tansiyonun duser yesene dedi. Gelinde o hasta ondan yemiyor alismistir bunyesi dedi.

Son donem bazi skintilar ve uzuntuler yuzunden. Yemek yiyemedim ve 2 beden dustum. Hep psikiyatri hem de vitamin ve kan ilaclari kullaniyorum.

Baska insanlari dusunmekten kendimi cok ihmal ettim :KK43:

Şu son mesaja kadar abartıyor diyordum ama işin rengi değişti. Tembel ve uyanık belli ki. Başka bi kötülüğü yoksa idare edilebilir. Geçimsiz suratsız sinsi biri değil en azından. Ama gardinizi almanız lazım. Siz büyüksünüz madem gel beraber yapalım sen de öğren ben olmadığım zamanda da yapabilirsin vs gibi siz de uyanık olun. Direk birden tepki vermeyin hafif hafif çekin elinizi. Huzursuzluk olmasın da bi kap yemek nedir yapılır.

Benim kaynanam da der mutfağını karıştırmak istemiyorum diye ve bende hiç yemek yapmaz. Çalışıyorum ise giderim akşam gelirim hanım bütün gün evde oturur gelir yemeği hazırlarım. Yardıma bile gelmez. Çocuklarıma bakmaz mutfaktaki malzemelerin yerlerini bilmiyormuş diye. Mutfak benim özelimmis karıştırmak istemezmis. Uyanık her yerde uyanık.

Ben de o rahatlıktan istiyorum. Gelinin kötü düşüncesi yok bence sen oraya gittiğinde kendi evinmiş gibi davran. Dolabı aç, bak, yabancılık çekme! İstediği bu. :KK66:

Şu son mesaja kadar abartıyor diyordum ama işin rengi değişti. Tembel ve uyanık belli ki. Başka bi kötülüğü yoksa idare edilebilir. Geçimsiz suratsız sinsi biri değil en azından. Ama gardinizi almanız lazım. Siz büyüksünüz madem gel beraber yapalım sen de öğren ben olmadığım zamanda da yapabilirsin vs gibi siz de uyanık olun. Direk birden tepki vermeyin hafif hafif çekin elinizi. Huzursuzluk olmasın da bi kap yemek nedir yapılır.

Benim kaynanam da der mutfağını karıştırmak istemiyorum diye ve bende hiç yemek yapmaz. Çalışıyorum ise giderim akşam gelirim hanım bütün gün evde oturur gelir yemeği hazırlarım. Yardıma bile gelmez. Çocuklarıma bakmaz mutfaktaki malzemelerin yerlerini bilmiyormuş diye. Mutfak benim özelimmis karıştırmak istemezmis. Uyanık her yerde uyanık.
Dogru diyorsunuz ben buyugum ama, bir bayramda seyran da bayramin 2. Ya da 3. Gunu aranirim. Son doneme kadar onemsemiyordum ama, psikiyatriye gittikten sonra dr. Un telkinleri gozumu acti biraz.

Ne yemek yapmaktan ne is yapmaktan gocunurum ama, hem beni davet edip hem de birseyler isteyip, yanimda oturmaya bile tenezzul etmemesi kendimi degersiz ve kullaniliyor hissettirdi. (Bebek yokken de eslik etmezdi)

Evine ilk gidisimde maddi durumum pek iyi olmadigindan el emegimle cam boncuk ve telden samdan ve sekerlik yapip goturdum. Onu yapmak gunlerimi aldi. Bana dedi ki " iyi de ben samdan kullanmiyorum, koltuklarin rengine de uymaz ama, olsun neyse..." o kadar bozuldum ki o an da.

Kardesim de durumu kurtarma adina yatak odasina koyarim. Kokulu mumda alirim benim cok hosuma gitti dedi.

Dogru diyorsunuz ben buyugum ama, bir bayramda seyran da bayramin 2. Ya da 3. Gunu aranirim. Son doneme kadar onemsemiyordum ama, psikiyatriye gittikten sonra dr. Un telkinleri gozumu acti biraz.

Ne yemek yapmaktan ne is yapmaktan gocunurum ama, hem beni davet edip hem de birseyler isteyip, yanimda oturmaya bile tenezzul etmemesi kendimi degersiz ve kullaniliyor hissettirdi. (Bebek yokken de eslik etmezdi)

Evine ilk gidisimde maddi durumum pek iyi olmadigindan el emegimle cam boncuk ve telden samdan ve sekerlik yapip goturdum. Onu yapmak gunlerimi aldi. Bana dedi ki " iyi de ben samdan kullanmiyorum, koltuklarin rengine de uymaz ama, olsun neyse..." o kadar bozuldum ki o an da.

Kardesim de durumu kurtarma adina yatak odasina koyarim. Kokulu mumda alirim benim cok hosuma gitti dedi.
Haklısınız hoş şeyler değil. Depresyonda olduğunuz için daha da yorucu geliyor size. Sizin değer görmeye ihtiyacınız var ve bu kadın size iyi gelmiyor. Bu depresyondan kurtulabilirseniz daha rahat baş edebilirsiniz bu durumla. Umarım bir an önce toparlarsiniz.

Haklısınız hoş şeyler değil. Depresyonda olduğunuz için daha da yorucu geliyor size. Sizin değer görmeye ihtiyacınız var ve bu kadın size iyi gelmiyor. Bu depresyondan kurtulabilirseniz daha rahat baş edebilirsiniz bu durumla. Umarım bir an önce toparlarsiniz.
Tesekkur ederim. Kullandigim ilaclar ve dr. Un telkinleri olmasa belki de bu kadar icimi dokemez ve yine polyannaciliga devam ederdim.

bu grlin bana fazlasıyla yüzdsüz geldi. kusura bakmasın aslında agzının payını vermek lazım. resmen kullnıyor . acındırıyor. bende emziriyorum ama tutup kimseye bana kahvaltıda sunu hazırla süt yapar demedim. hayır deyin özellikle böyle insanlara karsı . iyi niyetlisiniz ama bu insan sömürgeci. bozulsun kırılsın. yoksa siz hep kendinden ödün veren olursunuz

bu grlin bana fazlasıyla yüzdsüz geldi. kusura bakmasın aslında agzının payını vermek lazım. resmen kullnıyor . acındırıyor. bende emziriyorum ama tutup kimseye bana kahvaltıda sunu hazırla süt yapar demedim. hayır deyin özellikle böyle insanlara karsı . iyi niyetlisiniz ama bu insan sömürgeci. bozulsun kırılsın. yoksa siz hep kendinden ödün veren olursunuz
Az once bebegi besledi. Altini, ustunu degistireyim dedi. Ben de "Canim sen istersen ben burdayken yapman gerekn isin varsa onlari yap, ben bebegin bakimini yaparim hem de yegenimle ozlem gidermis olurum" dedim.

Bana diyor ki abla o ilaclar seni agresif yapmis :-) oysa ki soylerken ne yuzumu astim ne de sert bir ifade kullandim. Alismisti herseye tamam dememe. Simdi agresif gorumce oldum :)

Az once bebegi besledi. Altini, ustunu degistireyim dedi. Ben de "Canim sen istersen ben burdayken yapman gerekn isin varsa onlari yap, ben bebegin bakimini yaparim hem de yegenimle ozlem gidermis olurum" dedim.

Bana diyor ki abla o ilaclar seni agresif yapmis :-) oysa ki soylerken ne yuzumu astim ne de sert bir ifade kullandim. Alismisti herseye tamam dememe. Simdi agresif gorumce oldum :)
hahah iyi olmus

Hic bir zaman bencil olamadim. Dun facebook ta bir resim paylasmistim. Su yazili resimlerden " Her zaman guler yuzluyumdur ama, hakedene tersim pistir" gibi bir yaziydi. Halam bile " yegenim, ben senin hic ters halini gormedim" yazmis. Yani cevremde hep bu sekilde bir izlenim var sanirim. Hayir diyememek, iyi niyetli dusunmek, insanlari kirmamak. Oysa ki halam bile cok ilgili bir hala degildir. Yani hep onemsiz gibi davrandi bize ve ben nasil gozukuyorsam disariya o da oyle bir yorumda bulunmus.

Iste bu konusmayi yapabilsem keske :KK43:

Su an da hala uyumadim 1 bardak cay ictim. Kardesim abla tansiyonun duser yesene dedi. Gelinde o hasta ondan yemiyor alismistir bunyesi dedi.

Son donem bazi skintilar ve uzuntuler yuzunden. Yemek yiyemedim ve 2 beden dustum. Hep psikiyatri hem de vitamin ve kan ilaclari kullaniyorum.

Baska insanlari dusunmekten kendimi cok ihmal ettim :KK43:
Ama o konuşmaları yapamadığınız için antidepresan kullanacak hale gelmissiniz size yazık değil mi ?
En azından onun niyetini anladiginizi belli edin sizi saf sanmasın.
Gelinle konuşamıyorsaniz kardesinizle konuşun uyarsin esini.
En sevmediğim insan tipidir böyle insanları kullanan uyanık tipler.

Hah tam sırası canım hayırdır ne agresifligimi gördün diye sorun bence.
Doktorum kendim için yaşamam gerektiğini bencil insanların beni kullanmasina izin vermemem gerektiğini söyledi falan diyin mesela laf arasında.
Mesajı alsın.

Işte bundan bahsettim bende. Çocuğunu başkasına baktırmaya alışan anneler tamda böyle oluyor.

O çocuk yeni doğmuş çok sık emzirilmesi gazı vs birsürü işi var. Bir anne nasıl başkasına emanet edip uyuyabilir sabaha kadar bide uykusu bölünüp geri yapabilir. Annelik bebeği karnında taşıyıp doğum açısı ile falan kazanılmıyor. Işte dün annelikten sınıfta kalan biri. Çok kızıyorum böyle kişilere. Kusura bakmayın ama siz ve sizin gibi sessiz olanlara da. Annemle geçen konusu geçti. Eskilerin bir sözü varmış.

Kızı kızken görme gelinken gör. Gelini gelinken görme beşik ardında gör diye. Tamda gelininiz gibi bir gelin varmış onlardada yemiş annemden bundan 40 yıl önce zılgıtı hala söyler kadın ablam bana böyle yaptı diye.

Tum sozumu geri aldim.
Bu nasil gelin ya???

ne kadar terbiyesiz hadsiz biri siz de bu terbiyesize yardım mı ediyorsunuz dönün evinize saygısız
aklınca kullandığın ilaçlardan seni vuruyor

X