Bizim olmayan tapu masrafı yüzünden eşimle tartıştık 🤷

Mavistez

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2018
6.611
5.705
Eşimin babası babasından kalan yerleri bir türlü pay edemiyorlar. 3 erkek 3 kız kardesler. Kızların hepsi erkeklere cephe almış şekilde gorusmuyorlar yıllardır kusler. Erkekler aynı apartmanda oturuyor ama kardeş bağı nedense bu bizim kp var diğerleri ile bağlı değiller. Zamanında kp kvde den bileziklerini ver babama lazım kolyelerini ver abime lazım yüzüklerini ver kardeşime lazım diyip alıp elinden kardeşlerine harcamış ve hiç biri kenara yazılmamış tam miktar yok. Yerleri en büyük abi bolmeye yanaşmıyor sanırım bu mevzular dökülecek ortaya diye. Eşimde babalarının ölmesini bekliyorlar hukuka dayanacaklar senet kanıt yok biz bilmiyoruz diyip babamın verdiklerini yok sayacaklar diyor. Benm kp sınırlı bı tip kv de sesini o dönemler cikaramamis ağlayıp ağlayıp vermiş yazmadan etmeden. Senin bize bu kadar borcun var demeden. Bı olay oldu eşimde sinirlendi amcasına ve amcaogluna snra babasına gidip git konuş sunlarla bölün yerleri beni onun çocuklarıyla uğraştırma ilerde diye. Buraya kadar sorun yok. Herkesin derdi kendine demişler. Bunları derken eşimde diyor paramıZ varken hallet tapu masraflarini karşılarım altın bozdururum??? Gelmiş bana bunu anlatıyor birincisi ortada daha bişey yok diye sesimi çıkarmadım ikincide bende eee biz vericez ozaman ablanda verecek dimi dedim? Bizimki sinirden gözü döndü ablasini neden karistiriyormusum zamanı gelince de istediği tarlayı alırmış tapu masrafini ödedi diye falan onu ablasina karşı dolduruyormusum ben önce kendi kardeşimle aramda olan soruna bakacakmisim karismayacakmisim. Ulan ben kardeşimle sorun yaşadım da gidip ele anlatsam bukadar yüzüme vurmazdi en canımı sıkan sözü bu oldu. İkincide kaynvalidemin bileziği falan var yani ben neden karşılıyorum tapu masrafini carti curtu. benim evimin ihtiyacı var ben kendim bozdurup kıyamıyorum oraya niye hibe edilsin benim karstgim nokta bu. Ablasida verecekse amenna ortak verelim ben niye keriz gibi karşılayacagim. Karışma falan diyince en çok sinir olma sebebim kendisi sana sizinkilerden mal satılsa su kadar verirlermi diye sormasını biliyor ! Benim derdim mal falan değil kendi annemin babamın nerde tapulu tarlasi var gidip bakmadım bile seninkini napayım bide daha babasının malida değil. Tüm bunları dedikten 10dk snra şaka gibi gelmiş kuruyemiş canın istiyormu alayimmi gidip market yasağı bitmeden diyor sen beni dış kapinin dış mandali yap kendi paramızla alakalı, sonrasinda hicbisey olmamis gibi davranmami bekliyor birde. Bu konu açılınca sıra masraf parasına gelince susup hibe etmesine göz yumayimmi yoksa annen bozdursun kolundakini diye yine cikisayimmi. Şuan okadar soyutlandimki karnım acıksa bir ekmek al bile diyip parasını sahiplenesim yok ama benimde iki evladım var istekleri var ihtiyaçları var göz yummak hem içimden gelmiyor hemde nefret ediyorum onun parasından sadece kendi varmış gibi davranıyor ya zamanında babası kardeşlerine hibe etmis sıra bendemi yaaaa bendemi susucam kv gibi bide bana üstün körü bak çocuklara yazık edersin şeytan gibi davranma dedi güya bosanirm demeye getiriyor iki çocuk olmasa acaba ben sana katlanır miyim!! Sende onu istiyorsun da cesaret edemiyorsun dedi bana. ben daha önce başka bir tartışmada hiç umrumda değil bosanirz biter demiştim off ya ortada bişey yokken huzur kaçıyor bununda suçlusu beni ilan ediyor. Tapu senet mal mülk inanın hiç anlamam ama haksizmiyim ya niye ben veriyorum ilerde ablası verecekmi bakalım aaa sen ödemistin zamanında al bu çok yerde senin olsun diye lanet olsun yerinde zaten keşke olmasa hiç kavgasida olmazdı. Bende bidaha bana sorduğu zaman sizinkilerden yer satilirsa diye konu acinca yuzune vurmayı düşünüyorum sanane karışma benim mevzularima ister satıp yerler 5kurus vermezler diye söyleyeceğim. Yanlış düşünüyorsam lütfen söyleyin bana bende doğrumu yaptım yanlismi bileyim. Bu arada annemler tapu sahibi olurken masraflar için yer satıp aralarında öyle karşılamislar bana para sormadı annem babam masraf olcak diye eşimin atılmasına anlam veremiyorum.

Ben size bir şey diyemem ama böyle leş yiyici bir insanla işiniz zor
Evet bugün anlamış oldum. Birde babasida al oğlum buda senin yerin demeyecek ilerde ablasiylada böyle birbirini yiyecekler bende bacak bacak üstüne atıp onları izlemeyi düşünüyorum olan çocuklarıma oluyor mahrum kalıyorlar başka bişey olduğu yok büyük kızımın odası var küçük kızıma yatak almak istiyorum balkonumu kapattirmam lazım banyolarim eski kendiside bunları yaptırmak istediğini söylüyor altın düşük diye vazgeçtik ama iş babasinin tapu masrafina gelince biranda zarar edecek olması umrunda olmuyor

Haklısınız tabiki ben olsam bende derdim bizemi kalacak bu yer tamamen neden masrafını bwn ödeyeyim ileride yine miraslık olacak ablası hakkını isteyecek kocanız ana baba kuzusu galiba annesinin bilezikleri gitmesin kıyamıyor evdeki karısını çocuğunu düşünmüyor tapuyu üzerine yapsalar amenna ama abla da hak isteyecek konu para olunca kardeş birbirini tanımıyor çok kızdım kocanıza bir aile olduğunuzun farkında değil tutumunuzdan vazgeçmeyin anlaması gereken çok şey vae kocanızın

Siz anlatınca benim herifi okumuş gibi oldum dedim ben mi yazdım acaba bi şaşırdım Bu erkek milleti üstüne vazife olamayan şeylere hemen atlarlar zaten özellikle tapu konusunda.Neyi ispatlama çabasındalar anlamış değilim.Benimki de anneannesine düşen yerleri almaya kalktı kadın ben istemiyorum kardeşlerim alsın diyor neymiş üvey dayılara kalmasın o bizim hakkımızmış.Yahu anneannen düşünse zaten sana para harcatmaz alır üstüne.Sen niye zıplıyosun dayın varken gitsin o uğraşsın.Bende kesinlikle kabul etmedim.Tanımadığım bilmediğim bi köyde benim ne işim var ??Yani anlayamazsın işgüzarlık bu yaptıkları.Velevki eşin uğraştı bastı parayı ne belli size ne geleceği kardeşler zaten problemli.Evine köyüne harca canım hemen aç bi borç eşinin başına.

Tapu parasını verdiler diye üstüne yapacak halleri yok. En iyisi ortak ödemek. Şimdiden bu dertlere düşmesi de garip konu sahibinin eşinin.

Altınlar sizin birikiminiz mi eşiniz ile ortak mi.gidin bankaya koyun faize koydum veremem ne yaparsanız yapın falan diyin.bence de altinnlara vermeyin parası olan yapsın.annem de tapuları falan halletti biz kardeşimle para falan vermedik bize ve çocuklarımıza kalacak.tapu masrafı da baya yüklü olur bu arada.surekli bı masraf çıkar karşınıza.esine ayrı sinir oldum onu belirtmeden gecemicem.

Ablası tabikide hakkını isteyecek bende o da ödesin ortak ödeyelim dedim makul olan bu ben okadar para dökeceğim 300 500 TL olmuyor ki bu hibe edeyim. Evet tam bir ana kuzusu ama değişik bişey anaya babaya o biçim carlar saygı yok yani o konuda. Vazgecersem elimde olan biten altın o yani oda giderse acil durumda kenarda beş kurusum olmaz

Aynen canm dediğin gibi isguzarlik baska bişey değil. Tabu parasını karşılayacak ama tapu kp olcak. E ilerde ablası ver benim hakkımı diyecek benim tapu parası havada kalacak tam kerizlik eşimin yaptığı ama anlamıyor. Aynı kp gibi işte takmış ailede ailede ama bizi gören yok beni geçtim zaten bana tek kuruş vermesin aynı evinde lanet ettim ama evladimin hakkını vermek istemiyorum

Anaya babaya carlıyor konu mal olunca beyni hemen paraya çalışıyor. Altın falan vermeyin. Kocanızada söyleyin başkalarının malının planını yapmasın. Yok ilerde amca çocuklarıyla uğraşmak istemiyormuşmuş. Babasının olucak mal eşiniz niye kendine pay çıkarıyor adam belki alınca harcayacak bırakmayacak ona mı soracakta kendince hesaplar peşinde ki sizin ailenizle ilgilide mal derdine düşmüş. Bu adamdan cacık olmaz leşlik

Tapu parasını verdiler diye üstüne yapacak halleri yok. En iyisi ortak ödemek. Şimdiden bu dertlere düşmesi de garip konu sahibinin eşinin.
Bende eşime anlatamiyorum şimdiden neden bu şekilde zıpladı babasına masraflari öderiz dedi onu anlamiyorum ortak öde ablanla dedim diye suçlu ben oldum

Benim annemde bana para falan sormadı tapu aldı üstüne ilerde bana kalacak aynı sizin gibi. Altınlar eşimle ikimizin ondan habersiz öyle bişey yapamam ama o benim onayim olmadan o tarafa harcamayı düşünüyor. Evet malesef farkindayim altınlar buyuzden çöp olacak işte çocuklarımın hevesleri gerçekleşmeyecek çok sinirliyim ya

Çok haklısınız.simdj siz bu konuda hemen parlamayin zaten tapular ha deyince olmuyor.esinizi ikna edemez misiniz.altinlari bankaya yatiralim yada döviz alıp bankaya yatiralim hem boş boş durmasinlar gibi.
Esiniz ve ailesi tapuyu ne yaparsa yapsın siz birikiminizi vermemek adına bence cabalayin.ablasi para vermiş vermemiş hiç takılmayın bence.altinlari sağlama alırsanız kafanız rahat eder.
Eşinizin söylediklerine de cevap verin öyle kafasına göre size kizamaz hemde bu konudan.

Kimse için evladının rızkını harcama eşini ikna etmen gerekiyor yoksa bi kere elinden para çıktımı bu işin sonu gelmiyor

Bende onu anlatmaya çalışıyorum eşime baban sanki sanami verecek diyorum ilerde ablanda hakkını alacak sanami bırakacak dedim beni ablama karşı doldurma dedi benmde tek derdim ablasiydi zaten. Saflik salaklık ya yaptığı anası babası bı guzel yağlıyor bunu ablasına başka eşime başka diyorlar babasının arabasini kullanıyoruz benim bu ablamin değil diyor ablasida arabadan hak vermzse oturduğu evden hak alırım diyor ama onlarda uyanık yüzüne söylemiyorlar eşimin bana söylüyorlar ben kötü oluyorum nefret ediyorum şu mal mülk işlerinden ben kendi anneme babama sormuyorum senin babanın malını napayım

Fikir soruyorsunuz madem söyleyeyim ben hiç karışmam, isterse hibe etsin konu benim babamın malıysa da kimseyi kardeşlerimle arama sokmam

Eşime altınları şöyle böyle yapalım dersem seytanlikla bidaha suçlar anlar yani kacirdigimi ona direk yüzüne söylemem lazım ama anlattgm gibi dinlemiyor da beni şaştım kaldım altını 550den aldık biz ha diyince bozdurup kendi isimide gorduremem zaten dediğim gibi düşük diye vazgeçtik zarar etmeyelim diye

Burdaki konuları okudukça mirasımı kimseye bırakmamaya karar veriyorum. Daha hayatta olan dedenin mirasını çocuklarını da geçtim torunları paylaşmaya çalışıyor. Çok acayip.

Anladım haklısınız zaten ama eşiniz böyle düşündükçe sizin işiniz zor.

Kocanız çok fena diyim baksanıza araba benim falan diyor. Ben ablasının yerinde olsam bı baba onun babası değil ipleri koparır hakkımı alırım. Sizin kocanızın planını söyliyeyim. Tapu parasını ödeyip ordanda ablaya hiç bir şekilde yer vermemek yani ablasını düşündüğünden değil. Şöyle adamları bir kaşık suda boğmak istiyorum erkek ya ablası kim ki mal alsın haspam ya inşallah o kadın mahkemeye ilerde verir söke söke alır. Siz sakın altın vs vermeyin. Hem ablasının hakkına giricek hemde çocuklarınızın zira kp belki malını yiyecek vermeyecek eşinize ne oluyor yani ona mı hesap vericek. Kendini uyanık sanıyor. Ailenizden bir şey kalırsa söylemeyin bile zaten bu adam ilerde bir bok yesede Allahtan miras kalanlardan hak talep edemiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…