Bebek Beslenmesi blw yöntemiyle ek gıdaya geçiş

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Mama sandalyesi falan alan var mı. Ben arastiriyorum ama hala karar veremedim açıkçası

6 aylık hamileyken eşimin hevesiyle almıştık. Yemek masasında yerini aldı o günden beri ve 1,5 aydır da ana kucağı pozisyonunda ön tablası olmadan yemek saatlerinde yanımızda oturuyor kızımız
E bebekten almıştık. Markası joie Mimzy lx.
Devrilme riski sıfır.Tekerlekli her odaya sürebiliyorum. Katlanıp açılabilir. 3 tepsili. Arkaya doğru 3 kere yatabiliyor. Aşağı doğru da 3 kere boyu uzayıp kısalıyor. Ayak tarafındaki tablayı yukarı kaldırınca bebeğin kayıp düşmesi imkansız oluyor.
Tercih edilme ödülü almış.

Eklentiler

• IMG_0861.PNG
    134,7 KB · Görüntüleme: 70
Ben de joie nin multiply modelini aldım. Şimdiden çok sevdi. Masada bizle oturuyor bakıyor hergün menüde neler var diye

Doktor konusu konuşulmuş. Blw destekleyen doktor bulmanızı tavsiye ederim. Facebook'taki blw sayfasında başa tutturulan öğede doktor önerileri diye başlık var orda konuşulmuş. Ben de gittiğim hastaneden bi doktoru gördüm ona gideceğim inş 6. Ay rutin muayenesinde. Bu 4. Doktorumuz olacak umarım artık içimize siner ve devam ederiz.

Ya arkadaşım ne kadar dusuncelisin hakkın ödenmez senin çok ugrasiyorsun bizim için

Canım ben de etikete dahil olmak isterimteşekkür ederim valla bu sayfalari aciyosun bizim için
Bebeğim:Sarp
Doğum tarihi:20.07.2017
Blw tarihi:01.02.2018

Kızlar ben 2 gündür uyumuyorum çünkü oğlum beşiğinde yüz üstü dönüp öyle uyumak istiyor burnu tıkanır nefes alamazsa diye korkuyorum. He bide uyku sersemi emeklemeye çalışıyor popo havada o yüzden tetikte uyuyorum. Var mo sizinkilerde bu durumlar korkmalı mıyım

Ben de joie nin multiply modelini aldım. Şimdiden çok sevdi. Masada bizle oturuyor bakıyor hergün menüde neler var diye
Canım ya kafa dik duruyomu senin ki:) valla benmki durmuyo yani iradesyle kafa eğik hep:)) zaten ek gıdaya geçiş için dik durması gerekr dıyede okumuştm. Şmdi yollardaym evime varınca bende koycam artık inş mama sandalyesine ya bakalım

Canım sandalyede dik duruyor mecbur çünkü geriye yatık oturtuyorum :) erkenden oturttum ki o zamana kadar alışsın diye. Şimdi mesela masasını takınca durmuyor ağlıyor. Şuan sandalyeye alıştırıyorum başlamaya yakın da masa kısmını takıcam. İnşallah başarırlar. Ki zaten mama sandalyesi tam ayarlandığında öne yatma imkanı olmuyor pek. Dar oluyor tam oturuyor.

baldan_madam cnm sen de calişiyosun çınara blw yöntemini nasl uygulamayi düsünüyorsun ben de işe döneceğim ocakta kv bakıcak ben yapamam öyle diyor boğazina kaçiririm fln diyor zaten süt kaçsa bile hop oturup hop kalkiyor bakalım nasl yapcaz ztn cok üzlüyrm döneceğim diye kafamda deli sorular ohdude cnm cok gecmiş olsun biz hastane tipi mak kiraladik onla sağmaya başlicam sen de bi onu dene istersen en azındam hastaneye gdip göğsnü rahatlatabilirsin bebişini kontrole götürdüğünde Chen31 cnm sana da cok gecmiş olsun dikkat et bebişlerimizn bize ihtiyacı var

Benim de şimdilik annem bakıyor. Onlar da panik olur. Ben de ilk zaman güvenip bırakamam zaten blwye alışmadan. O yüzden akşam yemeklerinde tadım yaptırmayı düşünüyorum şimdilik. En azından kahvaltıya kadar herkes alışır. Bebiş de öğrenir annemler de durumu görür müdahale edilecek edilmeyecek zamanları anlar iyi olur. Sadece alerji riskinden dolayı gece tadım yaptırmak pek önerilmiyor ama başka çarem yok. Geceleri daha sık takip ederim artık napalım.

Alp
Dogum: 22.07.17
Blw baslangic: 22.01.18
6 aylik (tam 180 gun, saydim :)
baldan_madam
Ben de aliexpressten onluk kasik vs siparis verdim insallah yetisir o gune kadar :)
Mama sandalyesine de hala bakamadik tek denedigim antilop. Bi de mimzy denemek istiyorum insallah begeniriz artik birini.

baldan_madam canım butün hazırlıklar tamam demişsin ya neler aldın söyler misin eksik varsa tamanlıym bende. Bir de mutfak için neler düşündün pişirme için vs ekstra bişeyler aldın mı

Bugün 150 günlük oldu kızım
Bebek günlüğümüzde çıkan notu sizle de paylaşmak istedim
Canim sen mama sandalyeni ne kadara almistin? Ben de onu begendim Alp de begenirse alicam da ebebekte 400 tlydi sanirim uygun mu ki fiyati yoksa arastirsam mi biraz daha bilemedim.

baldan_madam canım butün hazırlıklar tamam demişsin ya neler aldın söyler misin eksik varsa tamanlıym bende. Bir de mutfak için neler düşündün pişirme için vs ekstra bişeyler aldın mı
Evet canım aldım bişeyler. Mama sandalyesi vakumlu tabak bebkler için eğilebilir çatal kaşık önlük çorba yoğurt kefir vb için küçük fincanlar. Mama sandalyesi altına sermek için de kullan at masa örtüsü aldım. Bir de buharda haşlama aparatı aldım. Tencerenin içine koyulanlardan.

sağlık ocağından geliyorum kızlar. 6. Ay aşısı ve kontrolü için gittik. Ek gıda sordu başlamadım dedim başlayabilirsin dedi. Genel eğilimi bildiğim için sessizce dinledim yoğurtla başladık meyve suyu çorba yumurta sarısı diye giderken içini çok pişirme demesiyle gözlerim pörtlemiş ebeye doğru çiğ mi vercem dedim yok çiğ değil ama tam pişmesin hafif çiğ kalsın dedi Bir kez daha doğru yolda olduğumuzu anladım. Kendimle gurur duydum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…