Border Collie beslemek istiyorum ama...

Kazen evde(bahçede) Border Collie

• beslesin, destekliyorum

OY: 365 43,3%
  • asla beslemesin

OY: 477 56,7%

• Ankete Katılan
    842
Terrier asla tavsiye etmem. En zor ırk huy olarak. Sahiplendirdigim terrierler hep geri gelirdi. Doğru yuva bulama kadar 2-3 kez yuva değistirirdi. Diğer ufak irklar kadar masraflı değiller ama kisilikleri garip, saldırganlar gürültücüler,tuvalet olayı cok zor, sizi sever esinizi düsman beller vs... Terrier sahipleri varsa daha iyi bilir :) Coocker sahiplenebilirsiniz cok kücük degil ama büyükte değil. İlla minicik isterseniz pekinez de olabilir biraz masraflılar ama cok iyi huylu köpekler :)

Kimse kimseyi kandirmasin.
1)asi masraflari etc karsiliginda kopek sahiplendirilmez.Dogurtmasaydiniz.hadi ordan.Kisirlastirsaydiniz.Hepimiz o zaman kopeklerimizi dogurtalip asi masraflari karsiliginda verelim.ooops satalim.Biz bunlari camiada cok gorduk.Gec bunlari.Kim kimi kafaladigini saniyor burada??
2)Eger bir dernek tarafindan veya Gonullu tarafindan kurtarilmissa da onlar da masraflari karsiliginda sahiplendirmez.Bir iki dernek var.Onlar da mama bagisi kabul ediyor.
3)Eger bir bireyseniz ve bu bebek veya yetiskin kopeklerin masrafina gucunuz yetmiyor ise gider Haysev gibi dernekler araciligi ile KLINIK hesabina yardim toplarsiniz.Veya bu yavrulari bir dernege teslim edersiniz.
4)Husky zor bir irktir.American cockerlar daha uyumlu,Ingilizler daha zor ve inatcidir.
5) Terrier sahiplenmek isteyenler FB de "Terriergiller",cocker isteyenler "cockergiller ",golden isteyenler"goldengiller"sayfasini ziyaret edebilir.Diger irk veya irk olmayan icin Patigiller vardir.Bir suru dernek var KurtaranEv gibi.
Haysev sayfasina girin.binlerce cins olan olmayan kopekler.bir suru yer var.
6)Bir yavru zaten anneden 8 haftaloga kadar ayrilamaz.Once puppy asisi vardir.Sonra da donusumlu Karma x2,Bronchine x 2 .Corona artik yapilmiyor.Son asi (hayvan minimum 3,5 aylik olunca da) kuduz.Dogurtmasaydin!!!Kisirlastirsaydin hayvanini.Basa mi cikamiyorsun.Gider bir dernek aracigi ile sahiplendirirsin.
Masraflari karsiligi imis.Yuru bakalim. ..Yemezler

Simdi bu gider buraya sunu da yazar.Kopegimi kisirlastirmaya mecbur muyum?Analigi tatsin.Kopekten anlasa zaten onlar arasinda bu bagin olmadigini bilir ve apayri bir konu.
Eger sen vebaline girdigin bebeklerin daha asi,mama masrafini karsilayamiyorsan analarinin masrafini nasil karsilayacaksin.
Turkiye de en iyi ultrasound ceken Halil hoca var.Son vizitesi 750 idi.Biyokimya,hemogram 1700 den aza cikmazsin.Murat hoca goz icin yazin en son vizitesi 500tl idi.Mr (duzgunu faultedeki dandirik degil) 2000 den basliyor bolgeye dogru yukseliyor.Kanser olsa radyosu,chemotherapy si.Bobrek hastaligi azodyl sirf ayda 75 usd & diyalizi.Ayagini kirsa ameliyati platini minimum 4000 ve yukari.Fizyoterapisi ,akupunkturu ,lazeri ....
Gelmisler bir de burda "yavrularin neden masrafi oldugunu anlamiyorlar"
Biz anliyoruz seni hic merak etme.Senin gibi cinlik yapmaya CALISANLAR la her gun karsilasiyoruz😅

Kimse kimseyi kandirmasin.
1)asi masraflari etc karsiliginda kopek sahiplendirilmez.Dogurtmasaydiniz.hadi ordan.Kisirlastirsaydiniz.Hepimiz o zaman kopeklerimizi dogurtalip asi masraflari karsiliginda verelim.ooops satalim.Biz bunlari camiada cok gorduk.Gec bunlari.Kim kimi kafaladigini saniyor burada??
2)Eger bir dernek tarafindan veya Gonullu tarafindan kurtarilmissa da onlar da masraflari karsiliginda sahiplendirmez.Bir iki dernek var.Onlar da mama bagisi kabul ediyor.
3)Eger bir bireyseniz ve bu bebek veya yetiskin kopeklerin masrafina gucunuz yetmiyor ise gider Haysev gibi dernekler araciligi ile KLINIK hesabina yardim toplarsiniz.Veya bu yavrulari bir dernege teslim edersiniz.
4)Husky zor bir irktir.American cockerlar daha uyumlu,Ingilizler daha zor ve inatcidir.
5) Terrier sahiplenmek isteyenler FB de "Terriergiller",cocker isteyenler "cockergiller ",golden isteyenler"goldengiller"sayfasini ziyaret edebilir.Diger irk veya irk olmayan icin Patigiller vardir.Bir suru dernek var KurtaranEv gibi.
Haysev sayfasina girin.binlerce cins olan olmayan kopekler.bir suru yer var.
6)Bir yavru zaten anneden 8 haftaloga kadar ayrilamaz.Once puppy asisi vardir.Sonra da donusumlu Karma x2,Bronchine x 2 .Corona artik yapilmiyor.Son asi (hayvan minimum 3,5 aylik olunca da) kuduz.Dogurtmasaydin!!!Kisirlastirsaydin hayvanini.Basa mi cikamiyorsun.Gider bir dernek aracigi ile sahiplendirirsin.
Masraflari karsiligi imis.Yuru bakalim. ..Yemezler
🥴🥴 Bunları site sahibine yazdınız 🥴
Ama şunu ekleyeyim Kazen, o dediğin cins köpekler için biraz hayal ürünü. Kimse kolay cins yavrusunu yavrulatıp minicik tatlı yavruyu mama aşı masrafı karşılığı vermiyor. Büyüklerini bulabilirsin belki. Ben de cins köpek istiyorum da oradan biliyorum. Artık bu canlar gelir kapısı olmuş. Hatta sattıklarını da hastalıklı satıyorlar. Ya bu sevdadan vazgeçeceksin ya da parayı verip alacaksın (yavru istiyorsan özellikle). Zaten uzun süredir de istediğin yoldan bulamamışsın sanırım..
Başka türlü yolunu ben senelerdir bulamadım😔

🥴🥴 Bunları site sahibine yazdınız 🥴
Ama şunu ekleyeyim Kazen, o dediğin cins köpekler için biraz hayal ürünü. Kimse kolay cins yavrusunu yavrulatıp minicik tatlı yavruyu mama aşı masrafı karşılığı vermiyor. Büyüklerini bulabilirsin belki. Ben de cins köpek istiyorum da oradan biliyorum. Artık bu canlar gelir kapısı olmuş. Hatta sattıklarını da hastalıklı satıyorlar. Ya bu sevdadan vazgeçeceksin ya da parayı verip alacaksın (yavru istiyorsan özellikle). Zaten uzun süredir de istediğin yoldan bulamamışsın sanırım..
Başka türlü yolunu ben senelerdir bulamadım😔

Bana yazdığını sanmıyorum zira yazdıklarından bir şey anlamadığım için üzerime alınmadım. Yazıda bir ara kopek irklarina girmiş sonra aşılara geçmiş ben anlayamadım. Belki iyi bir şey yazdı ama dedim ya anlamadım ben...

Sonuç olarak sokakta yavrulamış bir köpek alırım yine de para vermem. Bu cins olmaz sa olmazım mi değil.

nasıl şartlarda arıyorsunuz bilmiyorum ama hem yavru olsun hem şu cinsiyette olsun hem şu cins bu cins olsun diye kriterleriniz varsa kesenin ağızını açıp mümkünse işi iyice ticarete dökmemiş veya doğru düzgün şartlarda üretim yapan bir yerden alacaksınız.facebook,petcim vs sayfalarda var birçok ırk.ben facebooktan buldum.

ben cins hayvan seçimine asla karşı değilim çünkü o hayvan sizle 10-20 yil artık ne kadar ömrü varsa olacak.barınaktan alınan her hayvan herkese uygun değil.bu sebeple herkes bu yükün altına girmek zorunda değil.adaletsiz bir dünya burası o binbir çaba melezlemeyle üretilen ırklara her zaman talep olacak.siz alsanızda almasanızda bu çark dönecek.ben bu işe ortak olmam derseniz kendi tercihiniz.

o masrafı var ama diye aldığınız hayvanlarda masraf karşılığı falan size satılmıyor.insanlar para amaçlı satıyor.yukarıda arkadaş çok güzel açıklamış durumu.hayvanı doğurtuysanız masrafları gözünüze batmayacak onu sermaye olarak görmeyeceksiniz.doğurtup doğurtmamak sonuçlarına katlanmak hep sizin tercihiniz hayvanın değil.kimse kimseyi kandırmasın yani herşey para için.amaç para olmasa mama karşılığı bağış karşılığında sahiplendirme yapılabilir ama çok nadir yok gibi birşey.iki cins kedim var kısirlastiracagim çünkü yavruları verdiğim insanların onları doğurtup dağıtmalarını istemiyorum bir kuşak iki kuşak takibini yapabileceğimin garantisi yok.doğurtup dağıttığınız her hayvanın vebalide sizin üzerinizde olacak böyle bir yükün altına girmek istemem ama girende kendi bilir.

Bence apartman daireleri böyle büyük cins köpekler için uygun değil. Bahçeli eviniz varsa ve hayvanın rahat hareket edebileceği geniş bir alan varsa olabilir tabi ki.
Şimdi bir anım geldi aklıma. Benim çok sevdiğim bir yaşlı teyzem var, 7. katta oturuyor. Bir gün "karsı apartmanın balkonunda sıpa var, gelin bakın şuna" diyor. Biz şaşırdık tabi, "Ayol sabahtan beri hayvan balkonda, nasıl soktular apartmana, ne yapacaklar bu eşeği, balkonda eşek durur mu?" deyip duruyor. Bir baktık ki karşı apartmanın balkonunda bir danua :KK70: Dedim "o sıpa değil, danua, bir köpek cinsi" Teyze "öyle köpek mi olur? baksana koskoca eşek iste, sıpa" deyip duruyor. Üzüldüm ama hayvana...

Daha oncede dedim size cok sor saf kan cinslerde hele border collielerde barinaklarda golden labrador vs var collie danua gibi kopekler cok zor

zoru severim, yavrular için anneye mama, ilk aşı gibi ücretleri anlıyorum da bunların bir tık üstünü anlayamıyorum işte...

neyse bekleyelim bakalım

zoru severim, yavrular için anneye mama, ilk aşı gibi ücretleri anlıyorum da bunların bir tık üstünü anlayamıyorum işte...

neyse bekleyelim bakalım
Yavru buyutmek beslemek emek isidir emeginin karsiligi deyin mamasini asisini zaten kendi karsiliyor yavruyu alip buyutecek ailesine katacak olanda karsiligini verip sahiplenebilir oyle anlayin kolay is degildir yavru buyutmek

X