BOŞANINCA HAYAT

siz boşanmamak için bahane arıyorsunuz kendinize. ben 2 yaşında bir çocukla boşandım ve param dahi yoktu. gittim iş buldum çocuğumu kreşe yazdırdım ve düzenimi kurdum. kocaman çocuğunuz var bebek de değil zorlanacağınızı düşünmüyorum. elbette kolay değil ama bu söyledikleriniz kabul edilir şeyler değil.
Doğru diyorsunuz belkide tanımadığım insanlarda destek görmek istedim çevre baskısı sizede olmuştur belki zor bişey

Doğru yoldasınız şaşmayın. Etrafa kapatın kendinizi. Dayak yiyende sizsiniz, küfür işitende... Başkalarına konuşmak kolay.
Ayrıca annenizin evinde kalmak zorunda değilsiniz. 11 yaşında bir çocuk okula gidiyordur zaten, okuldan kalan zamanını evde tek başına geçirebilir. Büyüdü artık o kabul edin.
Doğru diyosunuz belki bu sıkıntılı süreç geçene kdr durup bi zaman sonra kendi evime geçerim maddiyatımıda toparlayınca

Doğru yoldasınız şaşmayın. Etrafa kapatın kendinizi. Dayak yiyende sizsiniz, küfür işitende... Başkalarına konuşmak kolay.
Ayrıca annenizin evinde kalmak zorunda değilsiniz. 11 yaşında bir çocuk okula gidiyordur zaten, okuldan kalan zamanını evde tek başına geçirebilir. Büyüdü artık o kabul edin.
Doğru diyosunuz belki bu sıkıntılı süreç geçene kdr durup bi zaman sonra kendi evime geçerim maddiyatımıda
siz boşanmamak için bahane arıyorsunuz kendinize. ben 2 yaşında bir çocukla boşandım ve param dahi yoktu. gittim iş buldum çocuğumu kreşe yazdırdım ve düzenimi kurdum. kocaman çocuğunuz var bebek de değil zorlanacağınızı düşünmüyorum. elbette kolay değil ama bu söyledikleriniz kabul edilir şeyler değil.
buarada yanlış anlamayın mesleğiniz iyi sanırım hem kira hem kreş ben tek kirayı nası ödicem yetermi fiye düşünüyorum asgari alırım çünkü büyük ihtimal

Doğru diyosunuz belki bu sıkıntılı süreç geçene kdr durup bi zaman sonra kendi evime geçerim maddiyatımıda

buarada yanlış anlamayın mesleğiniz iyi sanırım hem kira hem kreş ben tek kirayı nası ödicem yetermi fiye düşünüyorum asgari alırım çünkü büyük ihtimal
yoo ben asgari ücretle çalışan bir anneydim, son 1 senedir kendi işim ama kazancım çok mükemmel değil anca dükkanı döndürüyorum ve kiramı giderlerimi karşılıyorum. ayriyetten nafaka alacaksınız zaten.

Kimseye kulak asmayın siz. İnsanlar hep konuşur, sadece konuşur. "Tek şey" dedikleri başkasıyla otelde buluşma planı mı, size şiddet uygulaması mi? İkisi de kabul edilecek şeyler değil.

Dayak var aldatma var siz mi yanlış yapıyorsunuz? İnanılmaz. Çok okuyoruz burada böyle konular ama her seferinde şaşırıyorum bir kadın nasıl böyle düşünür diye

yok diyor ki ben tek başıma kirayı nasıl ödeyeceğimi düşünüyorum siz hem kira hem kreş durumunuz iyi sanırım demek istedi
Yaş muhabbetinden huylandim ya illa kurcaliyorum 😁😁
C785A4FD-AAF4-4F3F-BFE6-75ADD2F169CE.jpeg

17ADC207-0FB1-4998-BD1A-DFA2EE4E4CA9.jpeg

Mrblar direk konuya girmek istiyorum şuan eşimle boşanma aşamasındayım annemde yaşıyorum.30 yaşındayım 11 yaşında bir çocuğum var.Fakat kafam o kadar karışık ki napıcağımı bilemiyorum, eşimle bir tartışma yaşadık sebebi çok ufak bişeydi tartışma büyüdü ve ben bi ay önce telefonunda bir mesaj görmüştüm bi kadınla otele gitmek için konuşuyolardı sonrasında iptal oluyo gibi bi konuşma geçmiş, biraz beklemeyi seçmiştim hemen o an yüzleşmemiştim o günki tartışma esnasındada bunu dile getirdim tabiki inkar etti ta eski bi konuşma ve gitmedim dedi tartışma dahada büyüdü ve malesef tokat ve tartaklama şeklinde bi şiddet gördüm hemen evi terkettim ve boşanacağımı söyledim gittim darp raporu aldım çünkü vücudumda morluklar oluşmuştu şuandada kendisiyle konuşmuyoruz ben boşanmakta kararlıyım fakat herkes birşey söylüyor kimisi çok rahattın tek bir olayda boşanma diyor kimisi bu kabul edilemez birşey bir çocuğunuz var diyor bu sefer ister istemez acaba yanlışmı yapıyorum diye düşünmeye başladım.Şimdi hala neyi düşünüyosun diyenleriniz olucaktır fakat gerçekten öyle denildiği gibi kolay bişey değil arkadaşlar insan çocuğunu, sonraki hayatını düşünüyo muhtemelen bi işe giricem ve annemle yaşıcam ama annemde beni sıkarmı diye düşünüyorum ayrı yaşayacak durumda değilim çünkü çocuğum küçük ve ben işteyken birinin bakması gerekiyo o yüzden buna mecburum ama yinede gerçekten rahat bi hayatım vardı maddi anlamda, kendi ve çocuğumun rahatınımı düşünmeliyim diye aklımda sorular dönüyor ama biyandanda eşime daha güvenebilceğimi sanmıyorum artı şiddet anındaki cinnet geçirmesi gözümün önünden gitmiyo birde sizlere danışmak istedim uzaktan bi gözle ve bu arada dipnot eşim iyi biridir genel haliyle ama sinirlendiği zaman bas bas bağıran ve gaddar birine dönüşür ben onu idare ediyodum yada en ufak kavgada sen şöylesin böylesin sen o. Sun sen kendini kime beğendiriyosun gibi laflarla bana kötü yakıştırmalar yapardı bunlardan dolayı zaten ondan soğumuştum bunlarda tuzu biberi oldu açıkcası ama yinede evladım için düşünceler içerisindeyim.
Açık aramak değil yanlış anlama ,30 yaşındayım diyorsunuz bir önceki konunuzda 15 yıllık evliyim demişsin 15 yaşında mı evlendin ? Onu anlayamadım çünkü çok ama çok küçük yaşta yapılan bir evlilik,diğer konunda tartışma anında sana demiş ki eşin kezzaplarım seni,acaba Şuan içinde bulunduğun durumda etrafında olan insanların yorumundan kötü etkileniyor olabilir misin,onların ne dediğini boşver beni de boşver ,sen mutlu muydun o evde ? Onları düşün,maddi imkanların yeterli olmadığı için geri dönsem mi çocuğum için diye düşünüyorsun ? Mal paylaşımı olacak herhangi bir şey yok mu,ben boşanın diyemem genel olarak kimseye böyle yorumlar yapmam onu sen bilirsin ama boşanmak için de yeterince kötü şeyler yaşanmış gibi görünüyor,geri dönersen bir şiddeti normalleştirmiş olacaksın ikincisi aldatılmayı ve daha kötüsünün olmayacağından emin misin ?

Aldatma mesajını okuyan bir kadının vereceği ilk tepki kocasına hunharca saydırmak olur, kavga çıkarır. Diğer tepki de tepkisiz kalıp delil toplamak olur. İkisini de yapmamışsınız çünkü boşanmak istemiyosunuz. Çevreniz gibi düşünüyosunuz. Kavganızda mesaj konusunu koz olarak kullanmak istemişsiniz sadece.

Ayrıca adam aldatıyor, dayak atıyor, gözü kararınca öfke kontrolünü kaybediyor, size orspusun sen diyor. Ama iyi adam. Öyle mi..

Mrblar direk konuya girmek istiyorum şuan eşimle boşanma aşamasındayım annemde yaşıyorum.30 yaşındayım 11 yaşında bir çocuğum var.Fakat kafam o kadar karışık ki napıcağımı bilemiyorum, eşimle bir tartışma yaşadık sebebi çok ufak bişeydi tartışma büyüdü ve ben bi ay önce telefonunda bir mesaj görmüştüm bi kadınla otele gitmek için konuşuyolardı sonrasında iptal oluyo gibi bi konuşma geçmiş, biraz beklemeyi seçmiştim hemen o an yüzleşmemiştim o günki tartışma esnasındada bunu dile getirdim tabiki inkar etti ta eski bi konuşma ve gitmedim dedi tartışma dahada büyüdü ve malesef tokat ve tartaklama şeklinde bi şiddet gördüm hemen evi terkettim ve boşanacağımı söyledim gittim darp raporu aldım çünkü vücudumda morluklar oluşmuştu şuandada kendisiyle konuşmuyoruz ben boşanmakta kararlıyım fakat herkes birşey söylüyor kimisi çok rahattın tek bir olayda boşanma diyor kimisi bu kabul edilemez birşey bir çocuğunuz var diyor bu sefer ister istemez acaba yanlışmı yapıyorum diye düşünmeye başladım.Şimdi hala neyi düşünüyosun diyenleriniz olucaktır fakat gerçekten öyle denildiği gibi kolay bişey değil arkadaşlar insan çocuğunu, sonraki hayatını düşünüyo muhtemelen bi işe giricem ve annemle yaşıcam ama annemde beni sıkarmı diye düşünüyorum ayrı yaşayacak durumda değilim çünkü çocuğum küçük ve ben işteyken birinin bakması gerekiyo o yüzden buna mecburum ama yinede gerçekten rahat bi hayatım vardı maddi anlamda, kendi ve çocuğumun rahatınımı düşünmeliyim diye aklımda sorular dönüyor ama biyandanda eşime daha güvenebilceğimi sanmıyorum artı şiddet anındaki cinnet geçirmesi gözümün önünden gitmiyo birde sizlere danışmak istedim uzaktan bi gözle ve bu arada dipnot eşim iyi biridir genel haliyle ama sinirlendiği zaman bas bas bağıran ve gaddar birine dönüşür ben onu idare ediyodum yada en ufak kavgada sen şöylesin böylesin sen o. Sun sen kendini kime beğendiriyosun gibi laflarla bana kötü yakıştırmalar yapardı bunlardan dolayı zaten ondan soğumuştum bunlarda tuzu biberi oldu açıkcası ama yinede evladım için düşünceler içerisindeyim.
İlk defa mi şiddet oldu...Boşanan bir kadın olarak boşanmak hiç de kolay değil yanlış anlaşılmasın çalışıyorum kendi ayaklarimin üzerinde duruyorum ailemden ayrı yaşıyorum ama tüm bunlara rağmen zor bir şey ama sizin çok ciddi sebepleriniz de var ilk defa olduysa şiddet aile terapisti deneyin bir de öfke kontrolü için doktora gitsin yok daha önce de olduysa ayrılık tek çare gibi

bu arada dipnot eşim iyi biridir genel haliyle ama sinirlendiği zaman bas bas bağıran ve gaddar birine dönüşür ben onu idare ediyodum yada en ufak kavgada sen şöylesin böylesin sen o. Sun sen kendini kime beğendiriyosun gibi laflarla bana kötü yakıştırmalar yapardı

Anlamadığım şey buradaki yorumların bazılarında da görüldüğü üzere şiddet deyince neden illa ki fiziksel şiddet anlaşılıyor.
Fiziksel şiddetin dönüşü yoktur bana göre, bir kere kalkan el sonrasında mutlaka tekrar kalkar.
Ancak pisikollojik şiddetin de dönüşü yoktur ve uzun dönemde insan üzerinde çok daha büyük hasarlar bırakabilir.
Sinirlenince bas bas bağıran, en ufak kavgada eşine or*spu diyen, ona çeşitli yakıştırmalar yapan bir adamın yaptığı da psilkolojik şiddetten başka bir şey değildir.
Psikolojik şiddet çoğu zaman fiziksel şiddete dönüşür ki burada da aynı şey olmuş.
Böyle bir durumda "boşanmasan mı, rahatımı bozmasam mı?" cümleleri "nasıl bir rahatlık bu?" sorusunu gündeme getiriyor.
Bir çocuğun sürekli bunlara şahit olarak büyümek zorunda kalması fikri gerçekten çok üzücü.

Eee ozaman sen o.....sun demeye devam edecek çünkü sinirliyken diyormuş sinirlenecek gene bir gün ....birde şiddet uygulamış yani genede siz bilirsiniz ben rahatım için o lafları yemem kusura bakmayın madem devam edin yani elalem nazar boncuğu taksın bu elalemde garip yahu heralde hepsi erkek bu elalemin yoksa hangi kadın buna onay verir ki ...tabiki o kadın kimdi diye soracaktiniz nesi rahat bu evliliğin baya sindirmis sizi çocuk büyüyüp bu adam yaş alıp iyice beter hale gelince ne olacak buda var şimdi bunu yapan ilerde yaş da aldım siniriyle o çenesiyle çok da yaşatmaz sizi. Elalem iyi bilir o elalem verir telkini yutar salkımı

Kurban olayım seni başka kadınlarla otelde aldatan sinirlenince tokat atan o mübarek kocanı boşanma. Bu zamanda böyle kocayı bir daha nerden bulacaksın.

Affedecek gibi bir izlenim aldım sizden,bari hemen affetmeyin,kararsizim diyorsunuz da,adam gelip,dön pişmanım diye yalvariyor mu size

X