Boşanırken eşyaları düşünmek doğru mu?

Yurtdışı övülmüş de konu sahibi Rusyada 🥶

Adamlar tatile ülkemize geliyor yahu ne orada kalması? 😅

Rusyada soğuktan öte votka-mayonez-ayı (insan olan) görmekten bıkmıştım bir hafta yetti. Hiç kimse de İngilizce bilmiyor yardımcı da olmuyor konu sahibini çok iyi anladım.

Bizim en cahil denilen güzide vatandaşımız bile vücut diliyle yardımcı oluyor. Ruslara yol soruyorsun, yardım etmeyi bırak hiçbirşey demeden omuz atıyor bir de o kolunuzu tutup suratınıza kapı gibi çarpıyor. Şiddet otomatik yükleniyor. 😱

Paranız varsa Rusyada deli gibi yaşanır, yoksa rezil olursunuz, gelir farkı çok fazla.

Antalyanın Eskişehirin gözünü seveyim, onları bırak rastgele ağaç olmayan köye bile gidilir. Köydeki vatandaş kafamda süt kovası kırar mı diye korkmam en azından.

En mantiklisi satabileceklerinizi satip geri kalan esyaniz ile dönmek. Ben birakmazdim cöpümde olsa

Merhaba arkadaşlar, öncelikle yurtdışında olduğumu belirtmek istiyorum fakat boşanma durumunda Türkiye ye geri döneceğim.

3 yıl içinde nişan düğün fln derken gide gele bütün herşeyimi buraya getirdim fakat eviliğim asla düzgün gitmedi. İlk günden ortaya çıkan yalanlar, kumar, şiddet, madde herşeyi yaşadım.

Artık ülkeme dönmek istiyorum, psikolojim altüst olmuş durumda. Tüm birikimim de bitti, kargolar 1000 eurolara kadar çıkıyor zaten dil bilmiyorum, kimseyi tanımıyorum. Ayrılık durumunda eşim iyice pislikleşecek ve yardımcı olmayacak eminim.

Eşyadan kastım kıyafetler, kişisel bakım aletleri, kadın eşyaları işte birde çeyiz olarak getirdiğim şeyler. Burada bırakmak istemiyorum çünkü Türkiye de hiçbirşeyim yok. Nasıl sıfırdan başlayacağım 1 valiz eşya ile? Aslında belki biraz da gaza gelmeye ihtiyacım var. Olanları ailem de bilmiyor kimseyle konuşamamaktan iyice doldum.

Siz olsanız napardınız? Eminim herşeyi bırak dön diyenler olacak, peki nasıl olacak bir işe başladığımda kıyafeti, makyajı, saçı hep masraf. Mesleğimdeki tecrübem beni bir firmada yönetici yapacak muhtemelen ama toparlanmam zaman alacak, ev tutmak ev eşyaları almak bir yana birde kendime masrafım olacak. Son 3 yılı saymazsak ben hayatımda hiç yokluk yaşamadım bu şekilde ve Türkiye de sıfırdan başlama fikri korkutuyor, işin içinden çıkamıyorum. Fikirlerinize ihtiyacım var...
valla en buyuk hatayı buraya donmekle yaparsın zaten ilk önce sakın ol ve kendi cıkarlarını düsünerek hareket et

X