Boşanıyorum

Zaten hayatınızda yok ki eşiniz.
Ayrildiginizda da olmayacak .
Evinizden gitmeyin o gitsin.
İnşallah aklı başına gelir de düzelir.
Yazık değil mi ya mis gibi evliliğin böyle sorumluluk sahibi bir karın var be adam ne var kıymet bilseniz de böyle güzel kadınlar ayrılmak zorunda kalmasa da ömür boyu evli kalsa.
Düzenler bozulmasa o çocuklar da aileyle büyüse olmaz mı?
Keşke burayı erkekler de okusa.
Ahh keşke. Cinsellik konusunda da çok sıkıntılarımız var. Aldatılma yok eminim ama bana ayda 1 yaklaşıyor. Kısacası herşey biriktiği için bugün bu noktadayım

Evliyken bile rahatça nalbura giremiyorsanız boşanınca o ilçede nasil rahat yaşamayı planlıyorsunuz?
Boşanmak istemiyor ki zaten, hatta aslında boşanmayı aklının ucundan bile geçirmiyor.... Sadece boşanma tehdidiyle eşini duzeltebilecegini umuyor...Değil mi H Humeyra000 cım, doğru mu anlamışım?

Ahh keşke. Cinsellik konusunda da çok sıkıntılarımız var. Aldatılma yok eminim ama bana ayda 1 yaklaşıyor. Kısacası herşey biriktiği için bugün bu noktadayım
Hemen bitirmeyi düşünme bir yuva çok kolay kurulmuyor .
Çocuklar da olunca daha çok düşünülmeli.
Bu şekilde devam et demiyorum elbet ama biraz ağzı yanmalı.
Biraz ders vermelisin.
Ya da ne bilim bir çift terapistine gitmelisiniz.
Hani hep deriz ya çocuklarım için katlanıyorum bu evliliğe.
Bu yanlış.
Çocuklarımız için evliligimizi güzellestirmeliyiz

Hemen bitirmeyi düşünme bir yuva çok kolay kurulmuyor .
Çocuklar da olunca daha çok düşünülmeli.
Bu şekilde devam et demiyorum elbet ama biraz ağzı yanmalı.
Biraz ders vermelisin.
Ya da ne bilim bir çift terapistine gitmelisiniz.
Hani hep deriz ya çocuklarım için katlanıyorum bu evliliğe.
Bu yanlış.
Çocuklarımız için evliligimizi güzellestirmeliyiz
Ay öyle deme ben dedim linç yedim

Ben 😬 bu arada koronayım zaman bol buralarda takılıyorum. Bebeğim 11 aylık büyük yavrum 8 yaşındayken ayrıldık. Çok zorlandım ama başardım. Sizin gerçekten boşanacak nedenleriniz yok. Eşinizin kafasına dank etse tamamdır. Terapisti deneseniz belki çözğm bulursunuz. Ya da ailesi durumu bilse daha dikkat ederler. Bence çözüm yoluna odaklanın önce. Yapılıyor 2 çocukla tek başına ama kolay değil yani. He bir de şu kahve olayını çözün o bence aile olayından daha sıkıntı

Ay öyle deme ben dedim linç yedim
Siz , eşi aylarca gemilerde çalışırken, parasızlıktan ev tutamadiklari için 7 yıldır orda burda 2 çocukla barınan konu sahibinin psikopat kocasi bir de hergün telefonla namusuna kadar dil uzatıp ölümle tehdit etmeye başlayınca açtığı konuda vermistiniz bu tavsiyeleri .... Bu konudakiyle aynı şey mi ? Te allam ya

Son düzenleme:
Sen çok yanlış yerde dedin onu! Adam psikopattı 7 yıldır kadına doğru düzgün yuva verememişti iftiralar falan da vardı hatırladığım kadarıyla
Ama ben onu o adam için değil genel bir davranıştan rahatsız olduğum için dedim orda da belirttim zaten o yorumdan sonra da olay daha da derinleşti açığa çıktı .

Ama ben onu o adam için değil genel bir davranıştan rahatsız olduğum için dedim orda da belirttim zaten o yorumdan sonra da olay daha da derinleşti açığa çıktı .
İşte her doğru her yerde söylenmez. O kadının şahsi fikrim boşanması gerektiği. Çünkü aile içi katliama neden olabilecek bir iftira söz konusuydu onu burada diyebilirsiniz ama orada denmezdi

Siz , eşi aylarca gemilerde çalışırken, parasızlıktan ev tutamadiklari için 7 yıldır orda burda 2 çocukla barınan konu sahibinin psikopat kocasi bir de hergün telefonla namusuna kadar dil uzatıp ölümle tehdit etmeye başlayınca açtığı konuda vermistiniz bu tavsiyeleri .... Bu konudakiyle aynı şey mi ? Te allam ya
İftira da atsa, mağdur da etse, ölümle tehdit de etse pipili pipilidir. Allah kimseyi pipilisiz koymasın. (!)

O konuda terapistlik bir durum yok ama. Herif ya cidden hasta ya da kadını zaten bırakmak için sebep arıyor...
Bilmiyorum artık .buraya yazanlar genelde zor durumda kalıp konuşacak kimsesi danisacak kimsesi olmayan kadınlar oluyor .boşanma demeyi demek inan kolay ama ben mesela bana boşan denmesinden önce şu yolu dene şöyle yap denmesini tercih ederim .bide her lafa boşan diyenlere denk geldim .rahatsız oldum.demek istediğim o konudan bagimsiz olarak bu görüşümü belirttim evet yanlis konu altında yapılan bir yorum di .

Merhaba arkadaşlar. Buraya defalarca eşimle alakalı konu açmışımdır. Artık her yolu deneyip çözümsüz kaldığım konulardan dolayı boşanma kararı aldım.

Öncelikle 5 yıllık evliyiz. 5 sene de peşimden koşmuştu. Yaşım küçük diye istemiyordum. Çok yalvardı çok ikna etmeye çalıştı. Bende en sonunda bir şans verdim ve evlenmiş bulundum yani. Severek evlendik aslında. Ama evlendikten sonra çok değişti. İlgisizliği sorumsuzluğu başladı. Evle ilgilenmez arkadaşlarına çok daha ilgi gösterir. Ve ben artık yoruldum. Evliliğimizin başından beri ailesi yüzünden çok kavga ettik. Arabam var aileme çok sık giderim. Bana yakınlar. Annesine çok gidiyor bana o kadar gelmiyor diye kaynanamın tripleriyle uğraştım yıllardır. Hele çocuğum olunca daha beter oldu. Torununu annemden kıskanmaya başladı. Oraya çok gidiyor torunum bana o kadar gelmiyor diyor. Eşimin ailesine de giderim ancak her gittiğimde kaynanam benden iş beklediği için rahat ettiğim yer olan annemlere daha sık gidiyorum. Bu arada eşim benim ailemi haftada 1 görür ama benim ailem asla surat yapmazlar laf demezler. İster gelir ister gelmez diye düşünürler. Doğrusuda bu zaten. Kaynanam ameliyat oldu kayınpederim hastalandı hep üstüme düşeni yaptım baktım ilgilendim. Ailesi bişey demez ama eşime yine yaranamadım. 2 çocukla babasına yemek yaptığım halde yine kavga çıkaracak bişey buldu. Yine ses etmedim ailesine saygımı bozmadım. Çünkü bunlardan ailesinin haberi bile yok. Yani ailelerin arkasından kavga ediyoruz yüzyüze problem yokmuş gibi takılıyorız.

Eşim evle pek ilgilenmez musluk damlatır ampul patlar sandalyenin ayağı sallanır herşeyi ben yaparım. Çünkü söylemekten yoruluyorum. 4 ay musluk için yalvardım. Ben kdın başıma nalbura girip musluk mu alayım. Ama yoruldum yıldım.

2 çocuğum var küçüğüm 6 aylık. Ve iş güç yemek temizlik çocuk bakımı derken 2 gündür eşimden trip yiyorum aileme gitmiyosun diye. Oğlum huysuz diş çıkarma döneminde uyanıkken hep kıcağımda. O uyurken yapabildiğim işleri yapıyorum. Ama hiçbir şekilde beni anlamıyor. Sanki ne yapıyorsun ki çok abartıyorsun gibi tepkilerle karşılaşıyorum.

Dün artık ayrılmak istediğimi söyledim. Hayatımı mahfettiğini, kendime olan öz saygımı yitirmeye başladığımı söyledim. Sürekli kendimden ödün verdiğimi ailesi için bizi hiçe saydığını anlattım. Ama o yine kendini haklı gördü. Ama aileme gitmiyosun babam hasta diyor. Daha fazla yormadan bitsin istedim. Kendisi istemiyor boşanmayı ama yürütmek içinde bir çabası yok. Şunu bunu düzeltirim gibi sözler duymayınca boşanma fikrini gerçekleştirmeye karar verdim.

Çocuklarımı özlerim diyor. Ama zaten günde bir saat görüyor. Çünkü 6’da işten gelir 7’de kahveye gider ve gece 1 gibi gelir. Evliykende görmüyor ki çocuklarını. Henüz ailelerin haberi yok. Mutlaka engel olmaya çalışacaklar. Çünkü şiddet aldatılma gibi şeyler olmayınca mutlusun sanıyorlar. Uzun oldu kusura bakmayın arkadaşlar. 28 yaşında 2 çocuğumla yanlız yaşayabilecekmiyim bilmiyorum. Belki benim gibi ayrılmış kadınlardan güzel sözler duyarım diye sizinle paylaşmak istedim. Ailem arkamda olur her türlü ama kendi evimde kalmaya devam edicem. Aile evine dönemem çocuklarımın düzenini bozmak istemiyorum.
Peki eşiniz evden ayrılmayı kabul etmezse nolucak yani konuşmayı denediniz mi siz boşanmak istediğinizi söylemişsiniz eşiniz kabul etmemiş bence sizin ciddiyetinizin farkında değil

X