Boşanıyorum

Ben kadın başıma nalbura gidiyorum🙄 çok şükür elimden geldiğince tamirat yapıyorum şimdi ben aksam kocama diyim kadın başıma nie nalbura gidiyorum diye🤦🏻‍♀️
Çocuklarını en fazla 1 saat görüyor her işi siz yapıyorsunuz nie boşanırsam yanliz yapabilir miyim diyosunuzki yanlizsiniz zaten.
Babası hasta diye hergun gitmenizi bekleyen "Adam" kahveye gitmez babasıyla ilgilenir ama işte "Adam" olan ilgilenir

Bilmiyorum artık .buraya yazanlar genelde zor durumda kalıp konuşacak kimsesi danisacak kimsesi olmayan kadınlar oluyor .boşanma demeyi demek inan kolay ama ben mesela bana boşan denmesinden önce şu yolu dene şöyle yap denmesini tercih ederim .bide her lafa boşan diyenlere denk geldim .rahatsız oldum.demek istediğim o konudan bagimsiz olarak bu görüşümü belirttim evet yanlis konu altında yapılan bir yorum di .
Boşanması gereken konularda boşan deniliyor. Diğer türlü zaten kadında uyarılıyor hatta linçte yiyor burada. Siz öyle denmesini tercih edebilirsiniz ama gerçekler tektir ve acıdır.

Sen karısını eniştesinden kıskanıp, imalarda bulunan adamın karısına dedin bunu ama.
Ben o konu altında o konudan bagimsiz düşüncemi dedim ve bunu da orda belki onuncu kere demisimdir okumayı bilmiyorsan yada anlamıyorsan birşey diyemem ama bak burda da aynı şeyi diyorum .kabul yanlsi konu altında yorum yapıldı ama belirttim onu da .neden abartiyorsunuz bu kadar anlamiyorum

Ben o konu altında o konudan bagimsiz düşüncemi dedim ve bunu da orda belki onuncu kere demisimdir okumayı bilmiyorsan yada anlamıyorsan birşey diyemem ama bak burda da aynı şeyi diyorum .kabul yanlsi konu altında yorum yapıldı ama belirttim onu da .neden abartiyorsunuz bu kadar anlamiyorum
Okuma bilmiyom ağam napim af buyur :KK53:

Siz , eşi aylarca gemilerde çalışırken, parasızlıktan ev tutamadiklari için 7 yıldır orda burda 2 çocukla barınan konu sahibinin psikopat kocasi bir de hergün telefonla namusuna kadar dil uzatıp ölümle tehdit etmeye başlayınca açtığı konuda vermistiniz bu tavsiyeleri .... Bu konudakiyle aynı şey mi ? Te allam ya
Ohaa demek istiyorum... masallah kafalar pırıl pırıl. Sonra birde üstüne linç yedim yazmış.

Sürekli beğenmedim tuşuna basıp bu tuşu keşfetmemi sağlayan arkadaşım ben acizsem sen benden daha acizsin
Ben size hiç beğenmedim atmamışım bugüne ve bu konuya kadar. Hatta ilk siz attınız bana az önce. Ama sizin fikrinizin ne kadar değerli pardon değersiz olduğunu forum bile kabul etmişken aciz diyebilirsiniz elbet. :)

Kuzum gel öğreteyim .neyse bu konu sahibinin hakkına girmeyelim eminim şimdi telefon başında yorumları bekliyordur
Bencede siz hiç yorum yapıp konu sahibinin hakkına girmeyin. Anladığım kadarıyla yersiz zamanlarda gereksiz yorumlar yapıyorsunuz. Bırakın düzgün akil verecekler yorum yapsın.

Ben size hiç beğenmedim atmamışım bugüne ve bu konuya kadar. Hatta ilk siz attınız bana az önce. Ama sizin fikrinizin ne kadar değerli pardon değersiz olduğunu forum bile kabul etmişken aciz diyebilirsiniz elbet. :)
Hiçte aciz değilim kimse kimsenin düşüncesine katılmaz zorunda değil :) umrumda mı oda değil :)

Bencede siz hiç yorum yapıp konu sahibinin hakkına girmeyin. Anladığım kadarıyla yersiz zamanlarda gereksiz yorumlar yapıyorsunuz. Bırakın düzgün akil verecekler yorum yapsın.
Yorum yapıp yapmayacağımi size sorcak değilim yersiz değil kaç kere yazdım genel düşünce diye okuyorsunuz anlamiyorsunuz açıklamaktan sıkıldım artık oda sizin probleminiz

Merhaba arkadaşlar. Buraya defalarca eşimle alakalı konu açmışımdır. Artık her yolu deneyip çözümsüz kaldığım konulardan dolayı boşanma kararı aldım.

Öncelikle 5 yıllık evliyiz. 5 sene de peşimden koşmuştu. Yaşım küçük diye istemiyordum. Çok yalvardı çok ikna etmeye çalıştı. Bende en sonunda bir şans verdim ve evlenmiş bulundum yani. Severek evlendik aslında. Ama evlendikten sonra çok değişti. İlgisizliği sorumsuzluğu başladı. Evle ilgilenmez arkadaşlarına çok daha ilgi gösterir. Ve ben artık yoruldum. Evliliğimizin başından beri ailesi yüzünden çok kavga ettik. Arabam var aileme çok sık giderim. Bana yakınlar. Annesine çok gidiyor bana o kadar gelmiyor diye kaynanamın tripleriyle uğraştım yıllardır. Hele çocuğum olunca daha beter oldu. Torununu annemden kıskanmaya başladı. Oraya çok gidiyor torunum bana o kadar gelmiyor diyor. Eşimin ailesine de giderim ancak her gittiğimde kaynanam benden iş beklediği için rahat ettiğim yer olan annemlere daha sık gidiyorum. Bu arada eşim benim ailemi haftada 1 görür ama benim ailem asla surat yapmazlar laf demezler. İster gelir ister gelmez diye düşünürler. Doğrusuda bu zaten. Kaynanam ameliyat oldu kayınpederim hastalandı hep üstüme düşeni yaptım baktım ilgilendim. Ailesi bişey demez ama eşime yine yaranamadım. 2 çocukla babasına yemek yaptığım halde yine kavga çıkaracak bişey buldu. Yine ses etmedim ailesine saygımı bozmadım. Çünkü bunlardan ailesinin haberi bile yok. Yani ailelerin arkasından kavga ediyoruz yüzyüze problem yokmuş gibi takılıyorız.

Eşim evle pek ilgilenmez musluk damlatır ampul patlar sandalyenin ayağı sallanır herşeyi ben yaparım. Çünkü söylemekten yoruluyorum. 4 ay musluk için yalvardım. Ben kdın başıma nalbura girip musluk mu alayım. Ama yoruldum yıldım.

2 çocuğum var küçüğüm 6 aylık. Ve iş güç yemek temizlik çocuk bakımı derken 2 gündür eşimden trip yiyorum aileme gitmiyosun diye. Oğlum huysuz diş çıkarma döneminde uyanıkken hep kıcağımda. O uyurken yapabildiğim işleri yapıyorum. Ama hiçbir şekilde beni anlamıyor. Sanki ne yapıyorsun ki çok abartıyorsun gibi tepkilerle karşılaşıyorum.

Dün artık ayrılmak istediğimi söyledim. Hayatımı mahfettiğini, kendime olan öz saygımı yitirmeye başladığımı söyledim. Sürekli kendimden ödün verdiğimi ailesi için bizi hiçe saydığını anlattım. Ama o yine kendini haklı gördü. Ama aileme gitmiyosun babam hasta diyor. Daha fazla yormadan bitsin istedim. Kendisi istemiyor boşanmayı ama yürütmek içinde bir çabası yok. Şunu bunu düzeltirim gibi sözler duymayınca boşanma fikrini gerçekleştirmeye karar verdim.

Çocuklarımı özlerim diyor. Ama zaten günde bir saat görüyor. Çünkü 6’da işten gelir 7’de kahveye gider ve gece 1 gibi gelir. Evliykende görmüyor ki çocuklarını. Henüz ailelerin haberi yok. Mutlaka engel olmaya çalışacaklar. Çünkü şiddet aldatılma gibi şeyler olmayınca mutlusun sanıyorlar. Uzun oldu kusura bakmayın arkadaşlar. 28 yaşında 2 çocuğumla yanlız yaşayabilecekmiyim bilmiyorum. Belki benim gibi ayrılmış kadınlardan güzel sözler duyarım diye sizinle paylaşmak istedim. Ailem arkamda olur her türlü ama kendi evimde kalmaya devam edicem. Aile evine dönemem çocuklarımın düzenini bozmak istemiyorum.
Öncelikle bir kadın olarak her işi kendiniz yapabilirsiniz , kadın basıma nalbura mı gideyim gibi bir düşünce içinde olmayın.

Eşinizin düzelmek gibi bir cabası yok malesef olsaydı en azından terapi deneyin diyecektim.

Eğer boşanırsanız nasıl geçineceksiniz ?
Çalışıyor musunuz ?

Ahh keşke. Cinsellik konusunda da çok sıkıntılarımız var. Aldatılma yok eminim ama bana ayda 1 yaklaşıyor. Kısacası herşey biriktiği için bugün bu noktadayım
Bu yorumunuzu yeni okudum.

Aldatılmadıgınıza nasıl bu kadar eminsiniz ?
Eşinizin cinsel bir rahatsızlığı mı var ?

Sürekli beğenmedim tuşuna basıp bu tuşu keşfetmemi sağlayan arkadaşım ben acizsem sen benden daha acizsin
Çok zekisin gerçekten, attığın mesajlar saçmaydı ondan beğenmedim attım. Sen ise bunu savaş gibi algılayıp seri beğenmedim atmaya başladın. Kim aciz bunu sorgulamayalım bence 💅🏻:KK16:

Hanımlar burada diğer konuyu tartışmasak, bence konu sahibine ayıp oluyor.
Onun dışında bu adam evli gibi yaşamıyor, çocuklarını bir saat görüyormuş. Dexter bile üvey çocuklarıyla daha çok ilgileniyordu. Ve sabah akşam aileme gitmiyorsun diye dırdır ediyormuş ama kendisi bekar gibi kahvehanelerde gezmelerde.Konu sahibi yapabiliyorsunuz hiç durmayın, boşanın.

Evet adam tam boşamalik.
Ama biraz gerçekçi konuşacağım.
Küçük bir ilçede yasiyormussunuz galiba calismiyorsunuz iş güç meslek var mı bilmiyorum.
Eşinizin ailesi de o ilçede olduğu için ben size rahat vereceklerini sanmıyorum.
Eşinizle ve ailesiyle çocuklar sebebiyle muhatap olmaya devam edeceksiniz malesef.
İlçede de rahat kafanıza göre yaşamanıza izin vermezler diye düşünüyorum.

Yani böyle ilgisiz sorumsuz bir herife neden iki çocuk diye sormadan edemiyor insan.
Boşanmak kolay ama bosaninca şu andaki halinizden daha rahat edecekseniz bosanin derim maddi manevi olarak.

X