Boşanma aşamasındayız bir şans vermeli miyim?

Üslubum sert olabilir seni sinirlendirmiş olabilir ama ben de bi kızın kendini bu denli ezdirmesini kaldıramıyorum ona sinirleniyorum.
Sevdiğim için Altan aldım aldım ama karşı taraf bunu anlayamadı. Devam edersem kendimi ezdirmiş olurum. Bu arada ne demek istediğinizi anladım sorun yok yani

Annesi çoktan birini bulmuş.. Yeni öğrendim. Nikahın bitmesini boşanmaya bekliyorlarmış. Annesi kendi bulmuş oğlunun haberi var mı yok mu bilmiyorum

boşanmamayı yeni bir şans vermeyi geç keşke bu evlilik hiç olmasaymış
adamın sana saygısı yok ailene saygısı yok heyecan yok tutku yok
içki var işsizlik var kaynana sorunu var yalan var ne olması gerekiyorsa yok ne olmaması gerekiyorsa var
tek taraflı sizin emeğinizle gelmiş ama tek taraf da bu kadar götürür
niyeyse evlenen kadınlar ben ne kadar fedakarlık edersem ne kadar susarsam karşılığını o kadar güzel alırım diye düşünüyor ama öyle bir şey yok
zaten karşı taraf sevse oda senin için fedakarlıkta bulunur

sana bişey diyim mi içimden bi ses senin ahını kv nin bayıla bayıla almak istediği gelin çıkaracakmış gibi geliyo
Ağzına saglık valla. Bunu diyenler çok vsr. Bende öyle düşünüyorum kendisi çalışan biri istiyordu. Benim okulum daha bitmemişti. Seneye bitiyor. Buldugu kişi öğretmenmiş. Alır evlendirir ama burnundan da getirirler. Para kazanan istiyor ya.. parayı kazanan ben sana ne oluyor diyen cadı biri çıkar da görür o zaman.

Ağzına saglık valla. Bunu diyenler çok vsr. Bende öyle düşünüyorum kendisi çalışan biri istiyordu. Benim okulum daha bitmemişti. Seneye bitiyor. Buldugu kişi öğretmenmiş. Alır evlendirir ama burnundan da getirirler. Para kazanan istiyor ya.. parayı kazanan ben sana ne oluyor diyen cadı biri çıkar da görür o zaman.
Onlarin cekecegi pisman olacagi gunleri bekleme ama sakın.. Kendi vaktinden çalma.. Allah ne zaman isterse ozaman sorar her seyin hesabini.. Sen kendi yoluna bak..

Herkese merhaba. Herkese anlattım herkes farklı bşy söyledi. Ama beni tanımayan birilerine anlatma ihtiyacı hissettim. Bu yüzden yeni üye oldum
öncelikle kendimi tanıtayım 21 yaşındayım öğrenciyim evliyim. 2014 Eylül ayında eşimle tanıştım. 2015 nisanda nişanlandık. Temmuzda nikahımız oldu. (kendisi askeri personeldi nikah tayinden dolayı erken oldu) fakat daha sonra ortak kararla istifa etti. 2015 Aralık ayında geldi. Babam hediye olarak ev verdi. Eşim gelmeden önce eşyaları yerleştirmek istedim. Tabi her aldığım şeyde birlikte karar verdik fotograf attım sordum Vs. Eşyaların fiyatını ikiye böldük iki tarafta eşit ödedi. Düğünümüz 2016 Mayıs ayındaydı. Geldiğinden beri bazı değişiklikler farketmiştim. Askerlerin psikolojisi genellikle bozulur diye alttan aldım. Fakat bu değişiklikler ilerledi. Tartışmalarımız oldu alttan aldım baktım olmuyor ailelerden yardım aldım siz konuşun diye. Üç beş kere oldu bu. Şubat ayının sonuna geldik fakat ortada hiçbr şey yoktu yani gelinlik bile bakılmamıştı. Defalarca söyledim hep bir bahane buldu. Ben izmirde yaşıyorum kendisi Manisada yaşıyor ailesiyle birlikte. Evi geldiğinde iş bulur düğüne kadar izmirde kalır diye erkenden hazırlamıştım. Fakat iş konusunda hiçbir şey olmadı geldi bi kaç gün durdu Manisaya gitti. Her gittiğinde tartışmalar çıkıyordu. Nedeni de her gece arkadaşlarıyla içiyordu dışarıda. Düğünden sonra içkiyi bırakırım dedi. Anlayış gösterdim. Ama istediğim bly vardı mesela arkadaşıyla içti evine geldi. nasılsın dedikten sonra hemen uyumak yerine biraz konuşmasını istemiştim. Benimle ilgilenmesini... Bir gün sosyal medyada bir fotograf gördüm. Eşim ve yanında arkadaşı (erkek ve Bekar) üniv. Öğrencisinin evinde içip fotograf atmış. Kızdım tepkimi gösterdim. Fakt 2-3 kere bu devm etti. İçersen biter dedim. Düğünden sonra içerim bana bu şekilde şart koyma dedi. İnat etti. Evliliği için olumsuz bşy vardı ama o bunun farkına varamadı üstelik bana ilk yalanını içkiden dolayı söyledi ve güvenim tamamen bitti. Gecenin 1 inde içime dogdu aradım açmadı... Meğer yine o kişiyle içiyormuş. Kızdım ama sakin olup bana açıklama yapmak yerine senaryo yazma dedi inkar etti. Durum ailelere gitti bir kaç gün sonra. Ve herkesin toplanıp konuşmasına karar verildi. Manisaya kendi evimize gittik. Onların tarafından sadece anne ve babası geldi kendisi gelmedi. Şok oldum böyle bir konu var ve kendisi yok. Annesi beni baştan beri istemiyordu o da ayrı bir konu (aklında başkası varmış annesinin ve ben şuan okuyorum çalışmıyorum diye sorun etti çok şey yaptı olumsuz olarak) annesi gelir gelmez ogluna savunmaya geçti. Beni suçlamaya başladı. O konuşmadan bşy çıkmadı. Aradan haftalar geçti. Artık kararım kesindi boşanmak istiyordum. Eşim gelinlik alıp geldi ama o an sinirliydim o gün gelmemişti. Babam ve anneme saygısızlık yapmıştı üstelik hatasının farkında değildi özür bile dilemedi. Diğer gün çıkıp gelebilirdi. Aramadı sormadı. Gelinlik getirme nedeni tamamen vicdan azabıydı. Arkadaşlarınla içtiğin zamanı bir kere bile gelinlik bakmaya harcamadın bana o duyguyu yaşatmadın demiştim. Neyse bizim eve gelmek istedi babam izin vermedi. Kızgındı. Eşimde oturacağımız eve gelinliği yüzüğü evlilik cüzdanını bırakmış gitmiş. Annesinin hediye olarak getirdiği saksıyı almış gitmiş... Sonuç olarak 1 aydır durum böyle. Ailesi bir kere bile aramadı. Sormadı çabalamadı. Kendisi bir kere bile gelip gerçek anlamda özür dilemedi ailemin elini öpmedi. Gelen gün mesaj atmış şans isteme çabasına girip... Cevap vermedim çünkü bu kadar ciddi bir konu varken sadece mesaj atması çok saçma geldi. Ben o sinirle facedeki fotografları kaldırdım ilişkisi yok yaptım. Onu sildim ve mesaj attım sende fotografları kaldırır mısın dye kendisi de aynısını yapmış. . Burda hatalıydım diğer gün hatamı farkedip tamamen kapattım hesabımı.ben o an sinirliydim onada öyle söyledim ama kendisi beni uyarıp alttan alabilirdi. Tam tersine engellediğim onlarca kızın engelini kaldırmış. Bir bu eksikti 3.şahıs.. Onunda arayşlarına girmiş....Babam istemiyordu onca şeyden sonra ama ikna ettm. Son bie şans vermek istiyorum dedim. Babamda tamam o zaman ama düğün mayısta değil temmuzda olshn biraz zaman geçsin toparlanmak açısından dedi. Eşimi aradım. Çok sevinçli bir şekilde durumu anlattım. Ama babamın bir şartı varmış dedim düğün mayısta değilde temmuzda olsun. Anneni babanı al gel konuşalım dedim. Özür dilerim dedi durdu çok sevindim hatasını anladı diye. Ama devamı şuydu ; Düğün ertelenirse tartışma devam eder. Tartışmaların olmaması konusunda sana güvenmiyorum kendime de güvenmiyorum bu evlilik olmuyor.
Darbe üstüne darbe yaşadım...Madem öyle gel boşanalım o zaman dedim. Daha önce hiçbir istemiyordum. Şu zamana kadar maddi olarak seni hiç zorlamadım. Gelinliği kiraların ikinci el alırız düğünde tekrar takı takmayın nikahta takılan veririm o takılır dediö. Beğendiğim Tv ünitesi pahalı diye internetten sipariş ettim ucuzunu aldım..hepsinden öte çok emek verdim ama senin verdiğin değer emek buymuş dedim. Hakkımı alıcm nafaka tazminat ve eşyaların hepsini... Eşyaların hepsini cümlesi agzımdan istemsizce çıktı. Ama o günden sonra bana attığı he mesajda eşya konusu vardı. 1 aydır aramayan ailesi aramaya başladı. Kızınız böyle demiş eşya konusunda ama bizde faturalar var dedi.bi kaç gün geçti en sonunda kendisi şunu dedi. Tv beyaz eşya ve bilezikleri ver gerisi sende kalsın. Bunu deme nedeni de ikinci evlilik yaparsa bunları kullanabilir. Koltuk takımı Vs olursa evleneceği kişi kabul etmez diye. Bunca tartışmanın yanında şu konuda var. Yakın arkadaşı var evli. Evlendiği kişinin arkadaşı eşimin eski sevgilisi. Kız bu süre içinde farklı hesaplardan bana sürekli yazdı selam dedi ekledi..
Engelledi. Bunu eşimle paylaştım. Onların amacı bizim aramızı bozmak seninle onun arasını yapmak dedim. Ciddi kanıtlarım vardı. Ama yine beni suçladı... En sonunda her şey sende kalsın ama haram ediyorum Anlaşmalı boşanalım bir an önce bitsin dedi.
.. Çok yorgunum çok bitkinim psikolojim alt üst oldu. Çok şaşırıyorum beni deli gibi seven adam gitti. Yerine artan alkol sorunu... Annesinin dolduruşuna gelen... Arkadaşlarını bana tercih eden... Evlilik hazıelıgı konusunda hiçbir çabası hevesi olmayan adam geldi.... Bana hiç yalan söylemeyen adam yalanlara başladı....Çok emek verdim bu evlilik için kendisini çok düşündüm. Ailemde aynı şeklde çabaladı. Onun ailesi hiçbir şey yapmadı. Buna ragmen iç güveysi aldınız dye suçlandık. Babam hediye evi vererek kendine iç güveysi damat almış konumuna sokuldu.

Daha çok çok şey var. Yazsam roman olur. Sonuna kadar okuyup zaman ayırdığınız için teşekkür ederim... Şunu söylemek istiyorum. Siz olsaydınız ne yapardınız?
Sevme konusuna gelince hala seviyorum güvenim eskisi kadar yok. Ama ara sıra düşünüyorum acaba düzelir miydi diye.yaşı da küçük değil 29 ailesinin ve çevresinin etkisinde çok kalıyor.

Siz olsaydınız devam mı ederdiniz?
Anlaşmalı boşanır mıydınız?( Her şeyi alıp)
Hiçbir şey almayıp boşanır mıydınız?
Sizde duruş sahibi olamamışsınız yazdığınız konularda .Değersizleştirmeşsiniz kendinizi de çok fazla .
Saygı kalmamış karşılıklı ayrıca kaybetme korkusu yok ortada geleceği olmayan bi ilişki ortada görünüyor . İçkisi ayrı konu içki konusunda sizin tavırlarınız ayrı konu bla bla bla

Siz olsaydınız devam mı ederdiniz?
Anlaşmalı boşanır mıydınız?( Her şeyi alıp)
Hiçbir şey almayıp boşanır mıydınız?
Her şeyi alır boşanırdım.

Böyle sizi şeyine takmayan adamların arkasından perişan olmayın rica ediyorum ya. Al eşyalarını boşan arkadaşım. Hayat mis gibi, dünyada çok güzel kalpli mis gibi adamlar var inan. Senin gözünün içine bakacak, bir dediğini iki etmeyecek, kıymetini bilecek, sana körkütük aşık bi adamı hak ediyosun.
Bırak ne hali varsa görsün yahu.

X