Boşanma . Canım yanıyor

İğrenç herif.. buna üzülüyorsanız unutabilcek miyim diyorsunuz pessss pess artık size ne denmeli bilmiyorum. Çocuklarınıza yazık!
Bence yaşadıklarımı unutabilecek miyim diye kaygılanıyor. Halen lohusa olduğu için düşünceleri, duyguları birbirine girmiştir doğal olarak. Bir evliliğin bitmesi, ne büyük emekler verilmesi, kolay değil..hele de 6 aylık bebeği olan biri için. Adamın prens olmadığının o da farkındadır eminim

İnşallah bol bol nafaka bağlanır, huzurla oturamaz o evde. Hiç bir şey şu anki acıyla kalmayacak konu sahibi, zaman geçtikçe içindeki acı da geçecek, çocukların da büyüyüp etrafında pervane olacaklar. Çok mutlu günlerin olacak, küçük bebeğin biraz büyüsün daha rahat eder, çalışırsın. Şimdi her şey çok kötü geliyor ama güneş doğuyor bir gün inan

Bence yaşadıklarımı unutabilecek miyim diye kaygılanıyor. Halen lohusa olduğu için düşünceleri, duyguları birbirine girmiştir doğal olarak. Bir evliliğin bitmesi, ne büyük emekler verilmesi, kolay değil..hele de 6 aylık bebeği olan biri için. Adamın prens olmadığının o da farkındadır eminim

Bence orta da bile bile lades denilmiş durum var. Kendi çabası ile yürümüş hep kaos ortamı ve kavga ediyorlarmış hep kovuyormuş sonra geri dönüyormuş çift karakterli biri kocası konu sahibinin daha çok kendisinin sömürülmesine izin vermesine emek diyemem.
Onu unutabilecek miyim demesi bu kadar olaydan sonra kaoslu ilişkisi olduğu halde eşini hala sevdiğini düşündürüyor, hamile iken şiddet gördüm diyen biri herşeyden önce çocuklarını sevmeli anne olmuş birinin böyle lüksleri olamaz takdir edersiniz ki sorumluluk bilinci ile hareket edip çocuklarını öncelikle korumak zorunda.
Tek davası bu olmalı. İnşallah atlatır.

Anladığım kadarıyla küçük yaşta evlenmişsiniz eşiniz de küçükse sevgisi bitmiş boşanma kararını kendisi alamayacak kadar zavallı olduğu için de size böyle yaparak bıktırma politika girmiş şuan sizin için en önemlisi çocuklar onları geleceklerini düşünmek zorındasınız. Bunları öne alıp hayatınızı düzenlerseniz bu olayları daha çabuk atlatacağınıza inanıyorum.
Benden büyük 8yas kadar . Ama haklı olabilir sin. İnşallah düzelecegiz

İnşallah bol bol nafaka bağlanır, huzurla oturamaz o evde. Hiç bir şey şu anki acıyla kalmayacak konu sahibi, zaman geçtikçe içindeki acı da geçecek, çocukların da büyüyüp etrafında pervane olacaklar. Çok mutlu günlerin olacak, küçük bebeğin biraz büyüsün daha rahat eder, çalışırsın. Şimdi her şey çok kötü geliyor ama güneş doğuyor bir gün inan
Bu yorumun içimi bir nebzede olsa ferahlatti sağolasın

hamilelikte lohusalıkta şiddet gösteren, hep kovan, kötü davranan adama güvenip zorla ikinciyi yapmanız akıl tutulması. Evlilik düzelir diye çocuk yapmışsınız ama doğal olarak daha kötüye gitti şimdi iki çocukla mücadele edeceksiniz. Üstelik ikinci çocuk ufacık bebek, büyük olan nelere şahit olmuş. Ne gerek var.
Hadi ilkinde anlamadın oldu. Ama hamilelikte lohusada şiddet görmüşsünüz, adam yüzünü göstermiş. Zorla ikinciyi yapmak nasıl bir bencillik. Nasıl bir düşüncesizlik.

hamilelikte lohusalıkta şiddet gösteren, hep kovan, kötü davranan adama güvenip zorla ikinciyi yapmanız akıl tutulması. Evlilik düzelir diye çocuk yapmışsınız ama doğal olarak daha kötüye gitti şimdi iki çocukla mücadele edeceksiniz. Üstelik ikinci çocuk ufacık bebek, büyük olan nelere şahit olmuş. Ne gerek var.
Hadi ilkinde anlamadın oldu. Ama hamilelikte lohusada şiddet görmüşsünüz, adam yüzünü göstermiş. Zorla ikinciyi yapmak nasıl bir bencillik. Nasıl bir düşüncesizlik.
Evet haklı olabilirsin . Bende bunları düşündük ve sizlerden bunları duydukça. Çıldırıyorum . Sanki uykudan uyanmış gibiyim. Canım yanıyor süreç zorlu geçecek belki ama aydınlığa çıkacağız inşallah

Ya ne kadar kalitesiz bir paçavra!

Sizin iüzüldüğünüz şey nedir tam olarak onu anlayamadım? Adam özünde iyiydi falan demeyin sakın.

Kusura bakmayın ama kafanızı hiç kullanmamışsınız, hiç!
Yazık değil mi o çocuklara? Hem sonra 8 yaşındaki çocuk neden bu mesajı görüyor? Siz çocuğa ne yaşattığınızın farkında mısınız?

Kovuyormuş! var ya onu öyle bir doğduğuna pişman ederim ki, hadsiz vicdansız. Rica ediyorum cesur olun artık kadınlar! Yeter artık bu insan görünümlü geri varlıkların hayatınızı mahvetmelerine izin vermeyin okurken çıldırdım resmen.
Çok haklısin 😔

Adam evden kovuyor yaa kovuyor mesajını büyük yavrum gördü hüngür hüngür ağladı yeter anne bırak bu adamı diye yaşı 8
Ah benim yavrum ya. Kıyamam ona😔 çocuk bile babayı istemiyor. Çocukların için boşanmalısın. Hatta çok geç bile kalmışsın. Ama olsun neresinden dönersen kârdır. Ev kira değilse evden çıkma. Tabi tehlikeli biriyse ev için bişey yapacak olursa kalma. Ama hakkını da ara gerekirse ev satılır parası paylaşılır nafakalardan da vazgeçme gurur yapma bu konularda onlar senin ve çocuklarının hakkı

İki çocuğum var biri okula gidiyor. Diğeri 6aylik. 10 yıllık bir evliliği m var.ama bu 10 yıl içinde beni sayısını unuttuğum kadar neredeyse her büyük kavgada evden kovuyor. Anne evime çocuklarım la beraber geliyor aileler bir araya getirince biraz devam ediyor. Sonra tekrar aynı şey oluyor.ve bu son olayda artık canıma tak etti . Son kovduğu olay da şöyle; bir uygulama üzerinden ki bunu bütün ailem görüyor kendisinin aileside dahil bana s....git hayatımdan benim hayatımı zehir etme gibi kelimeleri kullanarak bana gönderme yapmış. Bende bunu gördüm ve yeter artık gidiyoruz biz dedim. O günden beri hafta oldu ne aradı ne sordu. Çocuk larini geldi gördü ve benden daha birde evin anahtarını istedi eve girmeyeyim diye . Bende ipler koptu . Hem canım acıyor çok çok üzülüyorum ağlamak tan helak oluyorum geçer mi bunlar bilmiyorum inşallah geçer. Yarın boşanma davası açmaya gidiyoruz artık bitmeli sorun şu ben bu psikolojiyi atlatabilecek onu unutabilecekmiyim 😔
insan öğlu her şeye alışıyor. Ben çocuğumu kaybettiğinde devlet hastanesindeki psikoloğa gitmiştim hiç bir şey yetmiyordu o adam bana çok yardımcı oldu. İster özele gidin ister devlete ama muhakkak terapi alin

Allah yardımcın olsun canım. Hepimize de bende atlatacagim inşallah
Bu adamın yanında iyi bir hayatınız olamazdı. Güzel bir aile olamazdınız. Çocukların da ayrıldığın için iyi bir hayat sürecek böyle düşün. Kabul etmen zor ama bu adam seni sevmemiş ya da artık sevmiyor. Şiddet var evden kovma var insan sevdiğine bunları layık görür mü? Maalesef geç bile kalmışsın ayrılmakta ama en azından bir adım atmışsın. Emin ol her şey daha iyi olacak

Sizi sayısını unuttuğunuz kadar çok kovmus evden bunu düşünün bence hiçbir evlilik insanın kisiligini yok edecek kadar önemli değil benim fikrim bu ....Bu kadar eziyete dayanma sizi siz olmaktan çıkarmış olmalı ... Önemli olan sizin insanı tarafiniz onurunuz gururunuz .....nasıl devam ettiğiniz o ilginç yoksa bu evlilik diye tanımladığıniz birlikteliğin bitişi değil bence...Çok kötü günler geçirdiğinizi tahmin ediyorum....ortamdan çıkınca zamanda geçince ben niye nasıl dayandım neden çektim deme olasılığınız daha yüksek geldi bana

İki çocuğum var biri okula gidiyor. Diğeri 6aylik.

İki hamilelikte de şiddetini gördüm lohusayken gördüm

İkinci çocuğumuz için son 3 sene çok tedaviler görerek isteyerek oldu tekrar böyle olacağı aklıma bilegelmezdi

Nerden bileydim ahh ahh ama evlatlarına bakınca iyiki varlar diyorum

Hep diyorum ve hep diyeceğim.
Ve sanırım bundan sonra bu tarz konulara hep bu yorumu yapacağım.
Herkes doğurabildiğini veya doğurtabildiğini kanıtlamak zorunda değil.
Sırf kendini tatmin etmek için bu dünyaya çocuk getmek sadece bencilliktir.

Yazık olmuş o çocuklara.

Adam evden kovuyor yaa kovuyor mesajını büyük yavrum gördü hüngür hüngür ağladı yeter anne bırak bu adamı diye yaşı 8

O çocuk o mesajı nasıl gördü çok merak ettim doğrusu.
Siz doğrudan mı gösterdiniz yoksa onun olduğu ortamda başkalarına bu konuda dert mi yanıyordunuz?

Hahi bunlar olmadı, çocuğunuz telefonunuzla oynuyor. Mesajları görme ihtimaline karşı insan önlem alır, şifre falan koyar.
Ama siz ve sizin isteklerinizden önemli bir şey olmadığına göre bunu düşünmeye de gerek yok. Yazık ya, çocuklara yazık.

Son düzenleme:
Bu adamdan boşandığınız takdirde üstünüzden yük kalkar diye düşünüyorum.

Tabiki canınız yanacak 10 sene olmuş her şeyden önce alışkanlık var ama zamanla hepsi geçecek size değer vermiyor ki böyle bir evlilik zor devam eder

X