Boşanma kararım doğru mu?

Balbocegi_99

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2017
136
170
Merhaba hanımlar. Ben daha önce de eşimle ilgili konu açmıştım bazen derdini anlayamıyorum diye. O konuda sorunsuz çözdük. Uzun zamandır başka problemler var ama ben mi bencillik ediyorum düşüncesiz davranıyorum diye sorguladım hep. Ama dün akşam öyle rezil bir kavga ettik ki bu saatten sonra yüz yüze bakarimiz kalmadı bence.
Eşim hep mutsuz, hep dertli hep mizildanan birine dönüştü birkaç yıldır. İşsiz kaldı bir süre asla sorun etmedim benim maasimla geçindik hep yüzü yerde gezdi çok kahroldu diye sesimi de çıkarmadım. Olabilir. Sonra işe girdi işten çalışma ortamından şikayete başladı. Maaştan şikayet etti maaşa zam da geldi. Bu arada ben aralıksız çalıştım çalışıyorum hep. Koşullar ne olursa olsun eşim hep mutsuz hep dertli ama.
ha cok şükür evimiz var kredisini ödüyoruz çocuğumuz yok. Ama adam hep depresyonda. kötü dönemden geçiyorum yanımda ol destek ol anla falan sürekli. Üzerine alınma hayatimda sen de olmasan yaşayamam falan. Doktora gittik antidepresan verdi 7-8 ay sonra bıraktı doktora da tekrar girmeyi reddetti.
bu arada ben sadece kenar süsü gibi duruyorum. Sadece destek veren konumdayim. Tek başıma yaşıyor gibiyim.
dün ben biraz hasta gibiydim ama işten geldim evi topladım sofrayı hazirladim hiç halimi sormadan ya da benle bizle ilgili bişey konuşmadan yine işten şikayet. Patladım yukarıdaki şikayetleri saymaya başladım bencil oldum hasta oldum gecimsiz sorunlu oldum. Bagristik o bana hakaretler ben ona. Tartışma büyüdü yüzüme vurur tarzda yüzümden itti. İlk kez böyle fiziksel bir durum yaşadık. Ben de çok sinirlendim gözüm döndü sen bana nasıl el kaldirirsin diye tokat attım. Elimdekileri yere çarptım falan igrencti yani.
Defol git bu iş bitti dedim, ailesine gitti. Beni bu hale sen getirdin falan her şeyden beni suçladı. Sabah mesaj atmış önce protokolü hazırla diye. Sonra tekrar yazmış her şeyi yıkmak ne kadar kolay kuyruğu dik tutuyorsun falan.
Bu akşam boşanma protokolünü hazırlayacağım. Bu saatten sonra saygısız iğrenç bir hale geldiğimizi düşünüyorum çünkü. Defalarca beni olmayan dertler yüzünden ihmal ettiğini konuştum hiçbir şey düzelmedi. Geri adım atmak istemiyorum. Bana göre işin içine fiziksel şeyler de girince artık olmaz.
Ama hala olay sıcak ve yanlış bir karar mi aliyorum diye düşünüyorum.

Merhaba hanımlar. Ben daha önce de eşimle ilgili konu açmıştım bazen derdini anlayamıyorum diye. O konuda sorunsuz çözdük. Uzun zamandır başka problemler var ama ben mi bencillik ediyorum düşüncesiz davranıyorum diye sorguladım hep. Ama dün akşam öyle rezil bir kavga ettik ki bu saatten sonra yüz yüze bakarimiz kalmadı bence.
Eşim hep mutsuz, hep dertli hep mizildanan birine dönüştü birkaç yıldır. İşsiz kaldı bir süre asla sorun etmedim benim maasimla geçindik hep yüzü yerde gezdi çok kahroldu diye sesimi de çıkarmadım. Olabilir. Sonra işe girdi işten çalışma ortamından şikayete başladı. Maaştan şikayet etti maaşa zam da geldi. Bu arada ben aralıksız çalıştım çalışıyorum hep. Koşullar ne olursa olsun eşim hep mutsuz hep dertli ama.
ha cok şükür evimiz var kredisini ödüyoruz çocuğumuz yok. Ama adam hep depresyonda. kötü dönemden geçiyorum yanımda ol destek ol anla falan sürekli. Üzerine alınma hayatimda sen de olmasan yaşayamam falan. Doktora gittik antidepresan verdi 7-8 ay sonra bıraktı doktora da tekrar girmeyi reddetti.
bu arada ben sadece kenar süsü gibi duruyorum. Sadece destek veren konumdayim. Tek başıma yaşıyor gibiyim.
dün ben biraz hasta gibiydim ama işten geldim evi topladım sofrayı hazirladim hiç halimi sormadan ya da benle bizle ilgili bişey konuşmadan yine işten şikayet. Patladım yukarıdaki şikayetleri saymaya başladım bencil oldum hasta oldum gecimsiz sorunlu oldum. Bagristik o bana hakaretler ben ona. Tartışma büyüdü yüzüme vurur tarzda yüzümden itti. İlk kez böyle fiziksel bir durum yaşadık. Ben de çok sinirlendim gözüm döndü sen bana nasıl el kaldirirsin diye tokat attım. Elimdekileri yere çarptım falan igrencti yani.
Defol git bu iş bitti dedim, ailesine gitti. Beni bu hale sen getirdin falan her şeyden beni suçladı. Sabah mesaj atmış önce protokolü hazırla diye. Sonra tekrar yazmış her şeyi yıkmak ne kadar kolay kuyruğu dik tutuyorsun falan.
Bu akşam boşanma protokolünü hazırlayacağım. Bu saatten sonra saygısız iğrenç bir hale geldiğimizi düşünüyorum çünkü. Defalarca beni olmayan dertler yüzünden ihmal ettiğini konuştum hiçbir şey düzelmedi. Geri adım atmak istemiyorum. Bana göre işin içine fiziksel şeyler de girince artık olmaz.
Bu kararı siz vereceksiniz, mız mız sürekli mutsuz bir adamla ömür boyu yaşayabilir misiniz...

Bu kararı siz vereceksiniz, mız mız sürekli mutsuz bir adamla ömür boyu yaşayabilir misiniz...
Dayanma gücüm kalmamış hissediyordum zaten ama işte sevgi fedakarlık zor günde bırakmamak falan gibi düşüncelerle durdum hep. Kıyamadım ne ona ne onca yil emeğe. Dünkü iğrenç kavga da tuzu biberi oldu.

Biraz bekleyin sessiz kalin oda düşünsün hatasini kolay affetmeyin ...işi degistirmesi icin destek olun yine baska isyerinde de ordada sikayetci tarza ise malesef kocaniz memnuniyetsiz bir karakter derim . ve adami hicbirsey memnun etmez siz bile. biraz kenara para biriktirip habersiz olanlari seyredin .kişi işte mutsuz ise malesef bu eve yansiyor yansitamayan cok az

"Kör gözü açılınca önce bastonunu kırarmış."
Yıllarca işsiz evde oturan ex kişisi işe girip 3 ay sonra beni aldatılma bir arkadaşım söylemişti.
İşsiz kaldı ses etmediniz ya hata orda işte.Alttan alıp, insan yerine koyunca değersizlesiyoruz.Erke adam evde mi oturur? neden çalışmıyorsun diyip boşanmaya kalksaniz kıymetli olurdunuz.
Siz onun zayıf güçsüz tarafisiniz.Esiniz de tembel anladığım kadariyla.
Karar sizin hayat sizin.Allah yardımciniz olsun

"Kör gözü açılınca önce bastonunu kırarmış."
Yıllarca işsiz evde oturan ex kişisi işe girip 3 ay sonra beni aldatılma bir arkadaşım söylemişti.
İşsiz kaldı ses etmediniz ya hata orda işte.Alttan alıp, insan yerine koyunca değersizlesiyoruz.Erke adam evde mi oturur? neden çalışmıyorsun diyip boşanmaya kalksaniz kıymetli olurdunuz.
Siz onun zayıf güçsüz tarafisiniz.Esiniz de tembel anladığım kadariyla.
Karar sizin hayat sizin.Allah yardımciniz olsun
Ya çok uğraşıyordu iş bulabilmek için. Gözümle görüyordum üzüntüsünü mahcubiyetini ne.bileyim. hayat bu iyi günde kötü günde dedik sonuçta. Ki ben herkese karşı aşırı merhamet beslerim kocam dedim kıyamadım o haline hiç. Belki de haklısınız.

Bir süre ayrı yaşayın. Eşinizin psikolojisi düzelse sorununuz da çözülecek gibi duruyor. Tedavi şartı koyun
Eskiden bu ruh halinde değilken öyle iyiydik ki. Eğlenceli dolu dolu bir hayatımız vardi. Maddi olarak bunun daha kötüsünde olup daha çok şey yapıyorduk. Şimdi gece dertle yatıp sabah dertle kalkıyor gerçekten.

Biraz bekleyin sessiz kalin oda düşünsün hatasini kolay affetmeyin ...işi degistirmesi icin destek olun yine baska isyerinde de ordada sikayetci tarza ise malesef kocaniz memnuniyetsiz bir karakter derim . ve adami hicbirsey memnun etmez siz bile. biraz kenara para biriktirip habersiz olanlari seyredin .kişi işte mutsuz ise malesef bu eve yansiyor yansitamayan cok az
İş degistirme bırakma konusunda hep destekçisi oldum. Kesinlikle zorlamadim zorlamam. Hayat müşterek dedim hep. Ama dertsiz başa dert çıkarmayı seviyor resmen. Dediğiniz gibi sessiz kalacağım hiç değilse birkaç gün.

• Beğen
Reactions: Cac
Eskiden bu ruh halinde değilken öyle iyiydik ki. Eğlenceli dolu dolu bir hayatımız vardi. Maddi olarak bunun daha kötüsünde olup daha çok şey yapıyorduk. Şimdi gece dertle yatıp sabah dertle kalkıyor gerçekten.
O halde evliliğinize bir şans ver. Biraz zaman tanıyın birbirinize. Karşına çıkan hiç kimse mükemmel olmayacak. Eşinin psikolojik tedavi olmasını sağla bence. Bana nedense eşin kendi içinde de çok sancı çekiyor gibi geldi. Tedavi olmaya onun kendisi için de ihtiyacı var

Benim eşim de birkaç ay çalışamamıştı. İşten çıkarılmıştı. Çok çalışkandır normalde. Birkaç ay evi ben geçindirdim. İyi ki de çıkarışmış hayatında başına gelen en hayırlı şeylerden biriydi. Sonra çok güzel gitti her şey. O dönem o da çok üzülüyordu bu duruma. İşsiz kalınca gururuna yediremeyen biri demek ki o da. Bu da sorumsuz olmadığını gösterir en azından.

Depresyon geciren biriyle yasamanin en büyük tehlikesi aslinda beraber yasayan kisinin de co-depresyon gecirmesidir. Bu yüzden tedavi süreci ihmal edilmemeli ve esinizde davranislarina daha özen göstermeli. Ayni sekilde sizinde kendiniz icin özgür alanlar yaratmaniz gerekli (bu spor olabilir, kurslar veya arkadaslarla birsey yapmak). Esinizin siddete basvurmasi tabi ki kabul edilemez. Bundan sonraki süreci devam etmeye karar verseniz bile kesinlikle profesyonel destekli olmali, yoksa kisa süre icinde ayni noktaya dönersiniz

Bu kavga çok iyi olmuş bence. Evet dozu kaçmış ama ikiniz de eteğinizdeki taşları dökmüşsünüzdür. İkiniz de haklısınız bana göre. Adam depresyondaysa ne yapsın yani. Bu öyle "olmayan dertler" diyip basitleştireceğimiz bir şey değil ki. Adam hasta şu an. Sizin de yorulmanız çooook normal tabi ki. Yeterince yanında olmuşsunuz ama depresyonda olan biriyle yaşamak da çok zordur. Çok benzer süreçlerden geçtik eşimle, çok tanıdık geldi hemen her şey.. İkiniz için de en iyisi olur umarım.

Ya çok uğraşıyordu iş bulabilmek için. Gözümle görüyordum üzüntüsünü mahcubiyetini ne.bileyim. hayat bu iyi günde kötü günde dedik sonuçta. Ki ben herkese karşı aşırı merhamet beslerim kocam dedim kıyamadım o haline hiç. Belki de haklısınız.
Benim ki.de öyle görünürdü.Yillarca işsizdi ben baktim hem ona hem cocugumuza .Simdi Beni aldattığı o..pu ile evli ve kadin hamile.
Asla erkeğe merhamet göstermemek lazimmis.Ben geç farkettim.Erkekler kendini süründüren kadinlarin peşinde kul köle oluyor.

Sizin hayat müşterek olmamış ki! Sen onun annesi olmuşsun. Önce o moddan çık.
Erkek ya bu gerekirse gidip hamalık yapıp çalışacak. Para kazanmasa da çalışacak. Sonra sana kadın olduğunu hissettirecek. Sen de ona koca olduğunu.
Ben de boşandım. Bendeki hep çalışırdı ama birikim yapıyorum diye yiyip içip s.çmış ben de eve harcamışım. Terapistim seni annesi sanmış sorun burda başlamış dedi. Siz de bir umut var ama o çalışacak mızmız yapmayacak net

Tamam da kendisinin de çabası olsa şans verin derim. İşin içine hem fiziksel şiddet giriyor (ki devamı gelir) hem de kendini tamamen size yaslamış, her derdini size yaslayan biri. Zaten saygı kalmayınca sevgi de kalmıyor

Hiçte yanlış bir karar almıyorsun. Çalışıyorsun, cocugun yok , böyle ruh hastası biriyle ha düzelir diye sakın bir gününü bile heba etme .

X