Boşanma konusundaki cesaretsizliğim

Merhabalar 🌸
Hastane sürecim vardı, arada girebildim ama yazamadım, şimdi yazabiliyorum.

Kız kardeşim çalıştığı ve izin alamadığı için üniversite okuyan erkek kardeşim ile geldim. Her şeyi konuşalım istedim ama yalnız kalmamak için de kardeşim de geldi benimle. Eşim bu hallere gelmemizden dolayı beni suçladı, ben sana taşınalım dedim, ben sana ezdirme kendini dedim, ben sana cevap ver gerekirse kapat kapıyı dedim dedi. E o dedi de, o kdar kolay olmuyor, karşımda yüzsüz bi kadın var :) Ona da anlattım, kendi defalarca kovsa da kadının yalanlarla Geri geldiğini..

Ben yokken de annesine gitmiş, bana gelme demiş. Görümcem geldi, abla abim anneme çok ağır konuştu vs dedi. Eşimle ilgili bir problemim yok ama ben karşımda laftan anlayamayan yüzsüz kadına dayanamıyorum.

Kadın arıyor, açmıyoruz. Yüklü bir mutfak alışverişi yapıp geliyor, doğumgününde bile hediye almayan kadın durduk yere kızıma hediyeler alıyor, bana “sana canımı veririm” falan demeler. Ama yemezler, bunları daha önce de gördüm bu kadından:)
Taşınıyoruz bu muhitten eşimin zoru ile. Ama ben pek istemiyorum aslında, bu defa gelip “saat geç oldu nasıl döncem” diyip kalıcak 2-3 gün, biliyorum. Eşim olmayacak diyor ama bilmiyorum:) Taksi tutar gönderirsiniz demeyin, kadını o zaman da duygu sönürüsü yapıyor. “Bana gelme, sen evliliğimize zarar veriyorsun, her gün seni görmek zorunda değilim, gelme” dememe rağmen gelen bir kadın işte, düşünün nasıl yüzsüz olduğunu:)

Altınlarımı aldım, kendi hesabıma yatırdım.
Tayin ile ilgili dilekçem olumsuz geldi, yani çalışma sürem dolmadan tayin isteyemeyeceğim yazıyordu. Ama zaten sürem 8 ay sonra doluyormuş. Ben daha çok sanmıştım, öyle değilmiş.

Eşim annesinin zehirli dilini hayatımdan uzaklaştırmayı becerebilirse devam edeceğim. Ama kadını engelleyemediği durumda artık bitecek bu evlilik

Kayınpeder yok mu? Bu kaynanaya dur diyecek sana hak verecek kimse yok mu? Eşinle konuşsa aklını başına alsa.
Bence kv kadar eşin de kötü kalpli, bir insan bu kadar değişemez özünde kötü biriymiş.

Eşiniz ile iyiyseniz ondan eminseniz bir şans verin
İzleyin bakalım ne yapabilecek eşiniz?
Eşimle daha bigün başka sebepten dolayı tartışmadık. Çok iyiyiz şu kadının yalanları ile ortalığı karıştırması dışında. Eşim annesi ile sakin konuştu, bağırdı,kovdu, ağladı... inanın çok zor süreçten geçip herşeyi denedik ama yok yani kadını kesemiyoruz. Bir insana “hayatımdan defol, bana zarar veriyorsun, gelme evime” dersen cenazen olsa girmez o eve gururundan. Ama bu yüzsüz öyle değil.

Kayınpeder yok mu? Bu kaynanaya dur diyecek sana hak verecek kimse yok mu? Eşinle konuşsa aklını başına alsa.
Bence kv kadar eşin de kötü kalpli, bir insan bu kadar değişemez özünde kötü biriymiş.

Eşim hep böyleydi, yani hep dur dedi annesine. Son tartışmamızda bana “sen de onun istediği gibi biri olsan böyle olmazdı” dedi. O günün dışında hep beni haklı görür, “ben senikimseye gelin ol diye almadım” der. Bunu annesine de der.

kp memlekette, aşırı kavga ediyorlar yanyana durmuyorlar. Eşimin ablasına anlattım ben, o zaman teyze çağırdı felaket azarladı kvyi, ağlattı. Sen haksızsın, kötüsün, bi daha evlerine gittiğini duymicam falan dedi. Eşimteyzesi çok baskın bi kadın bi o durdurur kvyi. Şuan deneme sürecindeyiz, bakalım ne kadar dayancak kv:)

Eşim hep böyleydi, yani hep dur dedi annesine. Son tartışmamızda bana “sen de onun istediği gibi biri olsan böyle olmazdı” dedi. O günün dışında hep beni haklı görür, “ben senikimseye gelin ol diye almadım” der. Bunu annesine de der.

kp memlekette, aşırı kavga ediyorlar yanyana durmuyorlar. Eşimin ablasına anlattım ben, o zaman teyze çağırdı felaket azarladı kvyi, ağlattı. Sen haksızsın, kötüsün, bi daha evlerine gittiğini duymicam falan dedi. Eşimteyzesi çok baskın bi kadın bi o durdurur kvyi. Şuan deneme sürecindeyiz, bakalım ne kadar dayancak kv:)
Bence temkinli ol, bu 8 aylık süreci deneme olarak düşün eğer düzelme olmazsa tayinini iste davanı aç. Senin gelme demen yetmiyor eşin kabul etmeyecek. Yani kimsenin kendi eşinin çocuklarının tahammül edemediği kadına sen nasıl tahammül edeceksin? Eşinin şiddet uygulamaya başladığını söylemiştin bu kadar kolay yumuşama, yazdığın eski mesajları oku istersen.
Eşin set koysaydı kv bunları yapamazdı.

en dogru kararı vericek olan sizsiniz. hakkınızda hayırlısı olsun inşallah.
bende boşanma aşamasındayım evimi falan ayırdım benim avukatım eşyalarımı alacagım zaman istedigin her eşyayı alablirsin dedi mahkeme başlamadan önce aldıgın eşyaların hepsinde hak sahibiymişsin. ben sadece ilk evlenirken götürdügüm çeyiz eşyalarımı aldım. bi avukata danış istersen eşya için. ben koltuk buzdolabı yatak falan 2, el aldım hep ama gene baya tuttu. o yüzden alacaksan herşeyi yükle çık evden bence çocugunda var üstelik

Bence temkinli ol, bu 8 aylık süreci deneme olarak düşün eğer düzelme olmazsa tayinini iste davanı aç. Senin gelme demen yetmiyor eşin kabul etmeyecek. Yani kimsenin kendi eşinin çocuklarının tahammül edemediği kadına sen nasıl tahammül edeceksin? Eşinin şiddet uygulamaya başladığını söylemiştin bu kadar kolay yumuşama, yazdığın eski mesajları oku istersen.
Eşin set koysaydı kv bunları yapamazdı.
Mesajları okumama gerek yok, yaşadığım için biliyorum :) eşya kırmaya başladığındaN bahsetmiştim, bi kere üzerime doğru geldiğini, bunun şiddete gideceğinden korktuğumu, ondan sonra ailemin yanına gidip boşanma kararı aldığımı demiştim. Kolay yumuşadığım yok yoksa.

Altınları falan o yüzden aldım. Bu sürece tekrar girmem durumunda düşünmek, ne yapacağım ilk olarak vs demek istemiyorum. Bir yemek gibi vu süreç şuan benim için; malzemelerimi aldım, tarifi öğrendim. Aç kalmam durumunda 2 ay önce “malzemem yok, ilk nereden başlayacağım” demek yerine planlı ilerleyebileceğim.(inşallah )

en dogru kararı vericek olan sizsiniz. hakkınızda hayırlısı olsun inşallah.
bende boşanma aşamasındayım evimi falan ayırdım benim avukatım eşyalarımı alacagım zaman istedigin her eşyayı alablirsin dedi mahkeme başlamadan önce aldıgın eşyaların hepsinde hak sahibiymişsin. ben sadece ilk evlenirken götürdügüm çeyiz eşyalarımı aldım. bi avukata danış istersen eşya için. ben koltuk buzdolabı yatak falan 2, el aldım hep ama gene baya tuttu. o yüzden alacaksan herşeyi yükle çık evden bence çocugunda var üstelik

En başta “kurtulayım de ne olursa olsun” diyordum. Ama düşündüm sonra, eşimin boşanan abisinin eşyalarını(ki o evlilik bu kadından dolayı bitti) bu kadın kullanıyor şimdi yeni gelin gibi. Televizyonu, beyaz eşyası, tabak çanağı.. venasıl mutlu, yeniden eşyaları yenilendi diye. O yüzden bu yola tekrar girmem halinde bu kadının yüzünü güldürecek hiç bişey bırakmayacağım.

En başta “kurtulayım de ne olursa olsun” diyordum. Ama düşündüm sonra, eşimin boşanan abisinin eşyalarını(ki o evlilik bu kadından dolayı bitti) bu kadın kullanıyor şimdi yeni gelin gibi. Televizyonu, beyaz eşyası, tabak çanağı.. venasıl mutlu, yeniden eşyaları yenilendi diye. O yüzden bu yola tekrar girmem halinde bu kadının yüzünü güldürecek hiç bişey bırakmayacağım.

Bence siz doğru kararı vermişsiniz, biraz dişinizi sıkın ve herşeyi eşinize bırakın annesiyle ilgili. Eminim olayın ciddiyetini kavramıştır eşiniz.
Eşle bir sıkıntı olmayınca sırf anne baba için ayrılmak çok zor, hele bir de çocuk varsa.
Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah

Merhabalar.. Bir süredir üye olmadan benzer durumu yaşayanların dertlerini, yaptıklarını okuyorum sitenizden.. Sizden yerinize beni ve kızımınkoymanızı rica ederek yazıyorum.. ne yapardınız?

3,5 yıllık evliyim. 1 yaşında kızım var.
Evlenmeden önce ailesinden çok kopuk(kv ve kp ayrı şehirlerde yaşıyorlar, görümce bekar ve ayrı sehirde asgari ücrete calısıyo, kaynım bekar ve oda baska sehitde karın tokluguna yasıyo) birbiri ile anlasamayan bir aileye sahipti esim. Bir araya gelince hep kavga ederler, ailenin her üyesi kv nin çenesinden dolayı(kendileri böyle tanımlıyor) baska sehirde karın tokluguna calısıyor.
Özet geçersem eğer; çocuk olana kadar kv sevepli yasadıgımız sıkıntıları halletmiştik( haftada 4-5 kere bana misafir cagırır ben kapı calınca ögrenirdim. Asırı derecede dedikodumu ederdi ve bi kere de beni kendi evimden kovdu anneme al git kızını dedi) öocuk dogdu hergğn gelmeye basladı kv. Yemek yiyor, 3-4 saat oturuyor. Misafirim varken asla kalkmıyor evin hanımı gibi herşeye o karısıyor. Çocuğu sevemiyorum diye dedikodumu ediyor( ki en fazla haftada bir gün gelmezdi) tencere kenarında gördüğümü lekeyi(10 günlük lohusayken yemek yapmıstım tencereyi iyi yıkayamamısımmkalmıs leke) esime anlatır, toz kalsa bir yerde esime gösterir “sen ananın evinde böyle mi gördün” der, asırı derecede yalanlar söyler(bana annelikle ilgili kendimi kötü hissettirecek), söylediği yaşanları unutup “sen böyle dedin ya” diyince iftira atıyorsun diyip yaygara koparır bir kadın oldu. Esimin yanında askım diyen, esim yokken hep laf sokup suratıma bakmayan kadın ben haftada 2 gün görüşüyorum diye evime gelip bana hakaret eden “eziksin sen” diyen bir kadın.. ve eşim, bana kıyamayan, üzerime titreyen o eşim annesinin ve diger akrabalarının yanında “seni tanısaydım evlenmezdim” diyen, bir adama dönüştü..
Anlatamadıgıım bu nice seyden ötürü bebegim dogdugundan beri eşime soğuğum. Özellikle son tartısmadan ve annesinin yanında beni kötülemesinden sonra iyice sogudum ve bayram bahanesi ile ailemin yanına geldim.
Babam rezil olduk düşüncesi ile beni ve kızımı istemiyor. Eşimin yanına dönmek istemiyorum, onu ve annesini görmek istemiyorum.

Memurum. Ücretsiz izindeyim. Ama İstanbulda geçinmem çok zor kira vs asırı pahalı. E bir de bakıcı tutucam bebegime, malesef hiç tanıdıgım yok. Hani plan yapıyorum. 3.500 güncel maaşım, kira,bakıcı parası(bakıcıya veren arkadaslarım 1.5-2bin tl diyorlar), alacağım eşyaların taksidi, faturası, sağlık giderlerim(kas rahatsızlıgım için olan ilaçlarım aylık 350 tl suan için) vs derken istanbul zorlar, birikim yapmama müsade etmez. Tayin aldırma işlerini araştırıyorum, çok zor ama zorlayacagım. Kendi ailem de eşimin ailesi de rahat vermeyecek biliyorum.

Bebegimin kavgalı bir ortamdan büyümesindense anne ve babasından ayrı büyümesi sizce de daha iyi olmaz mı onun in? Yoksa kendimi düşünüp bencillik mi yapıyorum sizce?

Bu arada bana tek kurua tek esya vermeyecek biliyorum,bosanan abisi tüm esyaları spotcuya sattı tek bi ceyrek altınını bile vermedi kızın. Sırf zora gireyim diye bunu da yapacaklar.

Sadece bir bavul ve bebeği ile ev kuran, tutunanız var mı?

Ağlayarak yazıyorum, devrik cümlelerim için özür dilerim...
sevgiyle...
Gwcmıs olsun zor bır durum.ama en ıyısını dusunuyorsun ailen yanında durmuyorsa cekıp gıdeceksun. Sonra pesıne dusmesını bılırler. Eher tayın durumunuz varsa O taraflar pahalı evet bıraz guneylere ının. Hataya mesela 500 tlye mıss gıbı evde oturyolar yeme ıcme zaten ucuz. Bakıcıya da gayet paranız yeter. Bızım bı teyze var calısan bır aıleye bakıcılık yapıyor kadın haftalık 70-80tl alıyor. Yanı bakıcı uxretınınde okadr ucuk oldugunu sanmam. Oda baba doktor anne ogretmen bır aıleye gıdıyor. En azından sakın haftasonu cocugunı alır denıze gıdersın. Ne bıleyım antık yerlerı gezersin yazın cok sıcsk ama kısın kış gormezsın. antakya ıskenderub cok uygundur. Dilersen sahıbınden de arastır hatay kıralık evlerı gor bak tertemız ve cok uyguna. Benm teyze antakyada asgarı ucretle yasıyor 2 coxugu kendısı gayet gecınıyor her aksamda cocuklarını alır gezmeye gıder. Kı senn maasın daha fazla. Bılemedım bumları esıne donmek ıstemedıgın ıcın onerdım. Ya kvden ayrı nıyerde esınle yasamaya calscaksın onu ıkna edeceksin kabul etmıyorsa yoluna bakacaksın. Bu kvde otursun oglunun evlılıgını ne hale getırdıgıne yansın

Bence siz doğru kararı vermişsiniz, biraz dişinizi sıkın ve herşeyi eşinize bırakın annesiyle ilgili. Eminim olayın ciddiyetini kavramıştır eşiniz.
Eşle bir sıkıntı olmayınca sırf anne baba için ayrılmak çok zor, hele bir de çocuk varsa.
Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah
Çok teşekkür ederim sevgili tosia 🤗♥️ Aslında hep kavrıyor da dıygu sömürüsüne çok gidiyor. Yani kv kandırmayı beceriyor. Umarım bu defa kanmaz biraz aklını kullanır da:)

Yuh ya anneye bak. Once oguuları evlenmez sagdab soldan kız bakarlar cocuklarına dugun olunca calgılı cengılı yaparlar sonrada ayırmaya calısırlar hıcte vıcdanları sızlamaz hıc kendı evlatlarına uzulmezler ne guzdlde eve kururlar. Valla allah ıslh etsın bu kvyı

Çok teşekkür ederim sevgili tosia 🤗♥ Aslında hep kavrıyor da dıygu sömürüsüne çok gidiyor. Yani kv kandırmayı beceriyor. Umarım bu defa kanmaz biraz aklını kullanır da:)

Bilemiyorum açıkçası belki neden çekelim diyenler olacaktır ama, erkeklerin zamanla kendi yeni kurdukları küçük aileyi benimseyip ayak uydurduklarına inanıyorum. Kimse sıkıntı çekmeye zorunlu değil isteyen istediği an gidip boşansın ama geri dönülmez hatalar yoksa insan çocukları için düzeltmeye çalışmalı.
Eminim zamanla düzelecektir eşinizin düşünceleri, anlayacaktır haklıyı haksızı.

Merhabalar 🌸
Hastane sürecim vardı, arada girebildim ama yazamadım, şimdi yazabiliyorum.

Kız kardeşim çalıştığı ve izin alamadığı için üniversite okuyan erkek kardeşim ile geldim. Her şeyi konuşalım istedim ama yalnız kalmamak için de kardeşim de geldi benimle. Eşim bu hallere gelmemizden dolayı beni suçladı, ben sana taşınalım dedim, ben sana ezdirme kendini dedim, ben sana cevap ver gerekirse kapat kapıyı dedim dedi. E o dedi de, o kdar kolay olmuyor, karşımda yüzsüz bi kadın var :) Ona da anlattım, kendi defalarca kovsa da kadının yalanlarla Geri geldiğini..

Ben yokken de annesine gitmiş, bana gelme demiş. Görümcem geldi, abla abim anneme çok ağır konuştu vs dedi. Eşimle ilgili bir problemim yok ama ben karşımda laftan anlayamayan yüzsüz kadına dayanamıyorum.

Kadın arıyor, açmıyoruz. Yüklü bir mutfak alışverişi yapıp geliyor, doğumgününde bile hediye almayan kadın durduk yere kızıma hediyeler alıyor, bana “sana canımı veririm” falan demeler. Ama yemezler, bunları daha önce de gördüm bu kadından:)
Taşınıyoruz bu muhitten eşimin zoru ile. Ama ben pek istemiyorum aslında, bu defa gelip “saat geç oldu nasıl döncem” diyip kalıcak 2-3 gün, biliyorum. Eşim olmayacak diyor ama bilmiyorum:) Taksi tutar gönderirsiniz demeyin, kadını o zaman da duygu sönürüsü yapıyor. “Bana gelme, sen evliliğimize zarar veriyorsun, her gün seni görmek zorunda değilim, gelme” dememe rağmen gelen bir kadın işte, düşünün nasıl yüzsüz olduğunu:)

Altınlarımı aldım, kendi hesabıma yatırdım.
Tayin ile ilgili dilekçem olumsuz geldi, yani çalışma sürem dolmadan tayin isteyemeyeceğim yazıyordu. Ama zaten sürem 8 ay sonra doluyormuş. Ben daha çok sanmıştım, öyle değilmiş.

Eşim annesinin zehirli dilini hayatımdan uzaklaştırmayı becerebilirse devam edeceğim. Ama kadını engelleyemediği durumda artık bitecek bu evlilik
ne yalan söyleyeyim sevindim
hakkınızd hayırlısı inşallah
eşiniz iyiyi kötüyü ayırt edecek inşallah
mutlu günler sizinle olsun :)

ne yalan söyleyeyim sevindim
hakkınızd hayırlısı inşallah
eşiniz iyiyi kötüyü ayırt edecek inşallah
mutlu günler sizinle olsun :)
Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim 🌸🤗🤗
Eşimde şöyle bişey var “annem çekilmez biri, annem zararlı biri, kız kardeşim bile tahammül edemiyor” diyor, ama annesi ağlayıp acındırınca “ya yemeğe çağıralım mı tek kalmış bişey yemiyormuş” diyor. Diyordu daha doğrusu. Bir yıldır benden çekindiğinden diyemiyor sanırım, bu da içinde mi kalıyor anlamıyorum. Umarım artık duygu sömürüsüne gelmez 🙏🏻

Bilemiyorum açıkçası belki neden çekelim diyenler olacaktır ama, erkeklerin zamanla kendi yeni kurdukları küçük aileyi benimseyip ayak uydurduklarına inanıyorum. Kimse sıkıntı çekmeye zorunlu değil isteyen istediği an gidip boşansın ama geri dönülmez hatalar yoksa insan çocukları için düzeltmeye çalışmalı.
Eminim zamanla düzelecektir eşinizin düşünceleri, anlayacaktır haklıyı haksızı.
Ben de sırf bana ayak uyduracak, birbirimize uyum sağlayacağız diyerek iki yıl tahammül ettim kv’ye de, bigün taşma noktasına geldim işte:) Yoksa çevremdeki çiftler için de aynı kanıdayım, büyük ve bazı önemli hatalar yoksa, sevgi varsa hemen bitirilmemeli.

Yuh ya anneye bak. Once oguuları evlenmez sagdab soldan kız bakarlar cocuklarına dugun olunca calgılı cengılı yaparlar sonrada ayırmaya calısırlar hıcte vıcdanları sızlamaz hıc kendı evlatlarına uzulmezler ne guzdlde eve kururlar. Valla allah ıslh etsın bu kvyı
Aminn 🙏🏻 Valla bu kadar yüzsüzünü görmedim. Bu kdar vicdansız ve yalancısını görmedim.

Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim 🌸🤗🤗
Eşimde şöyle bişey var “annem çekilmez biri, annem zararlı biri, kız kardeşim bile tahammül edemiyor” diyor, ama annesi ağlayıp acındırınca “ya yemeğe çağıralım mı tek kalmış bişey yemiyormuş” diyor. Diyordu daha doğrusu. Bir yıldır benden çekindiğinden diyemiyor sanırım, bu da içinde mi kalıyor anlamıyorum. Umarım artık duygu sömürüsüne gelmez 🙏🏻
bence gelmez gözü korktu çünkü eşinizin :)
ücretsiz izindeki kadından bu kadar korktuysa çalışmaya başladığınızda düşünemiyorum :KK70:
kim bakacak çocuğa işe döndüğünüzde?

bence gelmez gözü korktu çünkü eşinizin :)
ücretsiz izindeki kadından bu kadar korktuysa çalışmaya başladığınızda düşünemiyorum :KK70:
kim bakacak çocuğa işe döndüğünüzde?
Dilekçe verdim bakanlığa, arkadaşım da cevabı bana whatsap üzerinden göndermişti. Normalde hayatta yapmazdı ama adam telefonumu kurcalamış o zaman görmüş, o an ağlaya ağlaya geldi dedim Noluyo :))) onu görünce korktu, bide onu korkutmak için falan demeyince kararlı olduğumu gördü sanırım 🤷🏻‍♀️

Kreşe vermeyi düşünüyorum şuan için, 2yaş 4 aylık olacak

X