Bosanma sonrasi esya..

Darp raporunu bilmiyordum. Daha önce aman ver basının gözünün sadakasını olsun demiştim. Ama size şiddet uygulayan adamı surundurmeden bırakmayın. En doğru bilgiyi avukat verecektir zaten. Tabi buna benzer şeyler yaşayan arkadaslar daha iyi yönlendirir. Eğer haklarınızı kullanmazsanız içinizde ukde olarak kalacak. Ne pislik paragöz iğrenç herifmis. Ses kaydı olsun ne ki? Sizi dövmüş. Kaldı ki ses değiştirme montaj programları çok yaygın ufacık çocuklar bile yapacak neredeyse. Kaldı ki eşyayı alsa da protokolü imzalayacağı bile meçhul bu adama güven olmaz.
Cok haklisiniz..

Canim sirf konuna yorum yapmak icin girdim. Ben boşanma davalarina bakan bir avukatim mesleki olarak önerim asla ama asla para verme anlasmali bosanma darp raporun var tazminat alabilirsin nafaka alabilirsin. Bunun gibi pisliklerle anlasma yoluna gitme. Fakat biran önce davani ac mal paylasimi dursun. Ayrica bu surecte asla ama asla tehdit hakaret ya da affetme anlamina gelebilecek mesajlar atma

Canim sirf konuna yorum yapmak icin girdim. Ben boşanma davalarina bakan bir avukatim mesleki olarak önerim asla ama asla para verme anlasmali bosanma darp raporun var tazminat alabilirsin nafaka alabilirsin. Bunun gibi pisliklerle anlasma yoluna gitme. Fakat biran önce davani ac mal paylasimi dursun. Ayrica bu surecte asla ama asla tehdit hakaret ya da affetme anlamina gelebilecek mesajlar atma

Cok tesekkur ederim bilgilendirdiginiz icin.. Peki yakin zamanda esya almali miyim faturasi annemin uzerine bisiler alsam problem olur mu? Cunku ev bombos sayilir su an..

Attığı iftirayı ispatlamak zorunda ama.

Sizin karşınızda aslan kesilen böyle tipler, polisin, hâkimin karşısında konuşamaz bile. Önceki konunuzu hatırlıyorum. Süründürün pisliği. Sakın vermeyin eşya ve para. 2 yıl sürünsün. Sizi yıldırmaya çalışıyor. Hatta üstüne tazminat alın. Yapmazsanız birkaç yıl sonra hatırladığınızda içiniz yanar bu ezikliğinize. Kavga edilebilir, kötü laflar edilebilir kavga sırasında ama darp etmeyi gerektirmez bu. Mahkemeye bunu delil olarak sunsa bile bir şey elde edemez; orantısız güç kullanmış çünkü.
Yalancı şahitle.

Ev kiraysa ver eşyalarını kurtul hiç ugrasma eşyalı ev tutarsın kendine
Niye ki? Çok mu kolay o eşyaların parasını kazanmak? O istedi diye niye versin ki? Biz böyle pısırık olursak ezen çok olur!
Kendiniz böyle bir eşkıyalığa izin verecek yapıda olabilirsiniz ama başkasının cesaretini de kırmayın lütfen.

Ne demek esyayi ver kurtul ya.
Adam hem dovsun sovsun hem hayatini karartsin bi de eşyalar da onun olsun cebinden bes kurus para cikmasin mis gibi kurulu duzende otursun oh ne ala.
Kadina destek olacaginiz yerde neler diyorsunuz.

Elinde kapi gibi darp raporun var, uzlasmani gerektirecek hicbir seyin yok birak esya vermeyi ustune bi de tazminat alacaksin. Seni sindirmesine izin verme.
İftira atar yalanci sahit bulur diyorsun varsin bulsun, sen de bulursun. Her şeyi gectim elinde darp raporun var onun neyi var iki tane yalanci sahitle senden hakli konuma gececegine mi inaniyorsun, yapma.
Simdi bugun o esyalari ona birakirsan ilerde cok vurursun kafani duvarlara.
Huzurun icin birak ugrasma demisler de olay esya degil, olay adamin cile cekmeden bu isten siyrilmasi.
Sakin kendine bunu yapma bu isin de pesini birakma.

Niye ki? Çok mu kolay o eşyaların parasını kazanmak? O istedi diye niye versin ki? Biz böyle pısırık olursak ezen çok olur!
Kendiniz böyle bir eşkıyalığa izin verecek yapıda olabilirsiniz ama başkasının cesaretini de kırmayın lütfen.
O benm yorumumdu sizi ilgilendirmez mesajımı alıntılama lütfen sen kendi yorumunu yap konu sahibine şahsen ben o eş kişisiyle kullandığı eşyalara tenezzül etmezdim !!

Hem çekişmeli ile uğraşmadan çabuk boşanmak istiyorsun hemde eşyaları vermek istemiyorsun katkısı olmadığı için yerinde olsam valla bütün eşyaları balkondan atarım üstüne de benzini döker yakarım hem uğraşmamış olursun hemde ona kalmamış olur. Adam ya 2.el olarak satacak yada senden para alacak kyk borcunu ödeyecek muhtemelen kanı bozuk. Rabbim iyi insanları merhametli insanları yoldaş etsin inşallah canım üzme kendini

Tayin için sizi kullandığını mı söyledi?

Kamu da 5 yıl boyunca evliliğinin sürdüğünü gösterir belge vermek durumundasın, yoksa hopp eski yerine.

İnşallah o adam da eski yerine postalanır, bence iyi bir avukatla görüşün değil eşya/para üstüne tazminat alırsınız gibi.

Arkadaslar bosanmayi dusunuyorum esim de evi terketti ve eylul gibi bosanacagini ama avukata gerek olmadigini esyalarin yarisinin parasini verirsem direkt dilekce verecegini yazmis. Ama ben maddi manevi somurulmus hissediyorum. Bu sehre atanmak icin beni kullandigini rol yaptigini yoksa daha once bosanacagini soylemisti.detay icin eski konuma bakabilirsiniz..eklemeyi unutmusum darp raporumda var. Vucudumda morluk vardi ve hic vakit kaybetmeden aldim..Tazminat icin avukata basvurmayi dusunuyorum ama anlasmali olmadigi icin surec cok uzun surebilirmis..O da sen kavgada bagirirken kizarken ses kaydini aldim elimde var sen zararli cikarsin yazmis..Ugrasmali miyim 2 yil bu da beni dusunduruyor..
Merak ettigim diger konu bosanmadan sonra her sekilde esyanin yarisi onun mu olacak? Su an koltuk almayi planliyorum beyaz esyalar benimdi zaten..ne yapabilirim paylasim olmamasi icin..Cunku ciddi anlamda magdur olan benim..Yardimci olursaniz sevinirim..
Darp raporunuzla tayin isteyebiliyorsunuz.Bosanmalarda özür tayini kalktı artık.Ama darp raporunu kullanarak can guvenliginizin olmadığını ispatlamış oluyorsunuz ve olağanüstü halden hiç bekleme yapmadan tayin isteyebiliyorsunuz.Araştırın avukatiniza soyleyin bu durumu.Orda kalmak zorunda değilsiniz.

Evet durum tam olarak bu ama bolumu mesleki ve atamasi, kadrosu inanilmaz az olan bir bolum..o yuzden zorunlu hizmet icin gondermiyorlar beni bosansam bile diyordu cumle arasinda..surec nasil isliyor tam bilmiyorum

Ona sadece şöyle demek istiyorum “ha ha ha”

X