Boşanma ve aile baskıları

:KK42:
Boşandıktan sonra oğlunuzu bir psikoloğa götürün bence bu şahit olduğu şeyleri zihninden silmenin bir yolu var mı
Elimden geldiği kadar mutlu etmek. Siler umarım. Zaten babasıda çocuğun gönlünü almak için yalanlar söylüyor. Annemin yüzünü morarttın konusmak istemıyorum dedıgınde kumandayı annen yüzüne çarptı diyo deli adam. Yalancı. Narsist. Şeref yoksunu

Çok üzüldüm size. Allah annenizi, babanızı, kocanızı bildiği gibi yapsın. Size de yardımcı olsun. İnşallah evlerden birini bari alırsınız. Üzerindeki malı başkasına veren adamdan her şeyi beklerim zaten

Eşin olacak pislik mucize gibi bir anda gebersin insallah sana da haberi gelsin.
Annene babana da yazıklar olsun!

Sende yürek var aslında da yüreklendiren hiç yok. Sorun da bu. Onun ailesinden hiç bahsetmemissin kaynanan falan da mı insan değil?
İnsan değil o ayrı bi narsist. Narsistten narsist çıkmış. Ayagım kırık gezmeye gitti. Gecmiş olsuna bile gelmedi. Evi terk ettımın ilk gunu bi kere aradı acmadım.Ne dıcem ne dıyebilir diye konuşmak istemedım. Birdaha aramadı. Zaten çok yalancı bi kadın kendını kurtarmak için yalandan çocuklarının uzerıne cok yemın etti. Gecen sene annem ona oglunu pıskolaga gotur dedı oda benım oglum delimi dedi. O aileden hiç kimse dolu bi insan degil. Sadece onun yengesı her zaman benım zulmume dayanamamıstır. Oda yıllardır aynı dertlerı cektıgınden. Insanolmadıklarını bildiğinden. Eger ıyı bı kaynana babaanne olsaydı. Evlerden bırını torununu ustune yapardı. Mallar baslarını yesin benden ve oglumdan uzak olsunlar.

Çocuk okul çağında sabah gider akşam gelir. Ayağınız iyileşince de iş bulur eve destek olursunuz anne babanızın gazını alırsınız az az da birikim yapar tek gözlü evinize çıkarsınız. O arada görmezden gelin gurur yapmayın anne babanıza. Arkasında durmayacaklarsa doğurmasalarmış ölümlerden dönmüşünüz. Gönülsüz olsalar da kovma durumu yok. Ayak iyileşsin çocuk okula başlasın işe girin. Kurtuluş formülü bu. Bence adamla da çok dalaşmayın. Altınlar da sizdeymiş. Ne veriyorsa versin veya vermesin siz bu evlilikten sağ çıktığınıza şükredin.
Bende şuan öyle düşünüüyorum baska yolu yok altınlarım tutar biraz uzerınede calısıp kredi cekerım ayrı eve cıkarım. En azından ayrı bi kapımız olur oglumla. İnşaAllah tez zamanda hersey yoluna girer. Dusuncelerim oturuyo yerıne. Ben boyle dıyınce annemler cahılce dusunuyosun diyo.

Eşin -umarım eski eşin olur- çok aşağılık bir adammış. Muhtemelen avukat "Üstünde mal yoksa bir şey alamaz." dedi, o da onun rahatlığını yaşıyor. Benim boşanma hikayem de buna benzerdi. Maaşımla alınan arabayı bile arkadaşının üstüne vermiş habersizce. Hiçbir şey alamadim ama küçük bir miktar nafaka aldım. Şu an son model çok üst segment bir arabayla geziyor ama o da üstünde değil. :) Kanun önünde malulen emekli maaşıyla geçinen bir zavallı. Eşinin üzerinde hiçbir şey yoksa biraz zor göründü gözüme. Aslında kadinlar bunu fark edip arıza çıkarmalı. Ben fark etmedim ve çıkaramadım. Tüm mallar herkesin kendi üzerinde olmalı. Kadın da kendisine tapu vs. verilmesini evlilik içinde sağlamalı. Geçmiş olsun. Ben olsam asla anlaşmaz, şikayetle giderdim. Şu an mallar garantide diye rahat demek ki, öteki şekilde rahatını kaçırırıdım.
Kuzeni boşanma aşamasında. Kadın şiddet uyguladı demiş ama kanıt yok. Dava uzadıkça uzuyor. Onlardada aynı yasta 1 cocuk var. Sureklı babasını istiyor. Zannediyoki bizde oyle olcak. Ama benım oglum onu istemiyor. Kandırmaya calısıcak oglumu. Ben sadece ıyı yetiştirmeye calısıcam.

Mal mülk devir işlemi yakın zamanda gerçekleşti ise bu onun yakınlarının üstüne ise hak iddia edebilirsiniz.(boşanmada mal kaçırma) Bunun için üstüne düşmenizde fayda var avukatınız iyiyse çözebilir belki..
Malların hiç birinde adı geçmiyor. Hiç birseyi üstüne almadı.sen olunce bize ne olur bıle dıyodum. Verırler dıyodu. Ölseydi keske diyorum. Yıne boyle olcaktı. Ama ölseydi daha iyiydi.

Eşim bana tokat atsaydi.Babam önce sebebini sorardı.Sadece bir tokat sonra eşimi tartaklardi.Amcam ile babam sabahin korunma karakola gitti.Amcamin kızı da aynı dayak yedi.Ve vücudunda ciddi morluk yoktu.
Dün babama eltime kaynım tokat atmış babası ortalığı yıkmış. Çocuğunuda al gıdelim demiş dedim. Sen bu halde orta yol arıyosun dedim. Daha çok coştu. Ben napim bela senin kocan ben sana basta dedım evlenme diye

Malların hiç birinde adı geçmiyor. Hiç birseyi üstüne almadı.sen olunce bize ne olur bıle dıyodum. Verırler dıyodu. Ölseydi keske diyorum. Yıne boyle olcaktı. Ama ölseydi daha iyiydi.
Malların adına olmasına gerek yok. O mallar edinilirken karşı tarafa para kimin hesabından çıktı, bunlar araştırıldığında eşine ait olduğu anlaşılıylr merak etme, sadece iyi bir avukat bul

Dün babama eltime kaynım tokat atmış babası ortalığı yıkmış. Çocuğunuda al gıdelim demiş dedim. Sen bu halde orta yol arıyosun dedim. Daha çok coştu. Ben napim bela senin kocan ben sana basta dedım evlenme diye
Baban yaşıyla başıyla tecrübesiyle anlamış demek ki kocanın ne olduğunu.
"Kendi düşen ağlamaz" diyor yani, haksız da değil, evlenirken hiçe saydığın adamdan yardım bekliyorsun...
Bence sen kendi başının çaresine kendin bak, boşanan bütün kadınlara ailesi destek değil, çocuk değilsin, oturup burda yazacağına çık dışarı ne iş yapabilirim diye bak, çocuğu hangi kreşe veririm diye araştır, iyi de bir avukat bul...
Burda yazarak o eşten kurtulamazsın

Akraba olan avukatınızı değiştirmekle işe başlayın, cani herif telefonunu biliyorsa arayıp tehtid edecektir, rüşvet verecektir. Kendiniz şehrinizde ki iyi avukatlardan bulun.

Ex kv min kocası da tüm malvarlığını ailesine yapmış sgk sı bile yokmuş zamanında. Hakim hem adamın yaptığı harcamalardan hem de ifadelerden mal varlığının olduğuna hükmederek kadına zamanın parasıyla 1 ev parası tazminat verdirmiş. Üzerine bi şey yok diye pes etmeyin. O ana babanın da allah belasını versin

Baban yaşıyla başıyla tecrübesiyle anlamış demek ki kocanın ne olduğunu.
"Kendi düşen ağlamaz" diyor yani, haksız da değil, evlenirken hiçe saydığın adamdan yardım bekliyorsun...
Bence sen kendi başının çaresine kendin bak, boşanan bütün kadınlara ailesi destek değil, çocuk değilsin, oturup burda yazacağına çık dışarı ne iş yapabilirim diye bak, çocuğu hangi kreşe veririm diye araştır, iyi de bir avukat bul...
Burda yazarak o eşten kurtulamazsın
19 yaşındaydım. Zaten bi süre kendim yaptım dıye dayandım. 8 yıldır küs degılız aılemle ıyıyız nolursa olsun basım belada anne babalar dımı. Bana bakın demıyorumda çalışcam diyorum ama çocuğum ağır geldi. Şimdiye kadar canları ciğerleriydi.

Bunun bir sonraki aşaması ne biliyor musun? Şu televizyonlara çıkıp "biz bilemedik aile içinde huzursuzluk zannettik, kocasıyla çocuğuyla mutlu yaşasın istedik ondan gönderdik. Cenazesini alacağımızı bilsek gönderir miydik"diye sahte ağlamalar.... Kızı boşandı demek yerine öldürüldü demeyi tercih ediyorlar.

Çocuğun okul yaşında.
Çalışmasan bile bi mesleğin yada bir yeteneğin var mı?
Kırığın iyileşsin bir an önce iş bul o zamana okul da açılmış olacak çocuğuna nafakayı da versin. Çekişmeli dava aç sana gösterdiği şiddetten dolayı D tazminat iste. Normal şartlarda anlaşmalı yap geç derdim ama şu an şartların çekişmeli davayı gerektiriyor.

Akraba olan avukatınızı değiştirmekle işe başlayın, cani herif telefonunu biliyorsa arayıp tehtid edecektir, rüşvet verecektir. Kendiniz şehrinizde ki iyi avukatlardan bulun.

Ex kv min kocası da tüm malvarlığını ailesine yapmış sgk sı bile yokmuş zamanında. Hakim hem adamın yaptığı harcamalardan hem de ifadelerden mal varlığının olduğuna hükmederek kadına zamanın parasıyla 1 ev parası tazminat verdirmiş. Üzerine bi şey yok diye pes etmeyin. O ana babanın da allah belasını versin
Avukatta tazmınat acalım yuklu bi miktarda istiyelim dedi. Sadece uzun sürer dedi. Biyandan hemen kurtulmak istiyorum. Bı yandan cocugumun hakkı diyorum.

Bunun bir sonraki aşaması ne biliyor musun? Şu televizyonlara çıkıp "biz bilemedik aile içinde huzursuzluk zannettik, kocasıyla çocuğuyla mutlu yaşasın istedik ondan gönderdik. Cenazesini alacağımızı bilsek gönderir miydik"diye sahte ağlamalar.... Kızı boşandı demek yerine öldürüldü demeyi tercih ediyorlar.

Çocuğun okul yaşında.
Çalışmasan bile bi mesleğin yada bir yeteneğin var mı?
Kırığın iyileşsin bir an önce iş bul o zamana okul da açılmış olacak çocuğuna nafakayı da versin. Çekişmeli dava aç sana gösterdiği şiddetten dolayı D tazminat iste. Normal şartlarda anlaşmalı yap geç derdim ama şu an şartların çekişmeli davayı gerektiriyor.
Çok haklısınız.. Bekarken eczanede calısıyodum ılk haftadan reçete okuyup ilaç vermeye basladım. Her işide yaparım elimden gelir ama ticaretten anlamam.

Çok haklısınız.. Bekarken eczanede calısıyodum ılk haftadan reçete okuyup ilaç vermeye basladım. Her işide yaparım elimden gelir ama ticaretten anlamam.

Çok iyi eczanelere hemen başvuru bırak, yaşın genç belli ki üslubun da iyi. Kıyafet mağazalarına, zincir marketlere. Asgari ücret dolaylarında alırsın ilk etap için 1+0 bir daire bile olsa tutarsın.

Buraya yazıp yazmama konusunda çok düşündüm. Ama şuan çok büyük bi derdim var. Hayatımda hiç bu kadar çaresiz hissetmedim. 14 agustosda 8 yıl olucak evlıyım ve ceviz kabuğunu doldurmicak sebeplerden ara ara şiddet gördüm eşimden. Gecenyaz yıne bi gece şiddet gördüm dayanamadım evi terkedıp annemlere geldım. Çocuğumda yanımda. 1 aya yakın burda kaldım ve boşanmak istedim araya büyükler girdi babamda son bi şans ver dedi. Tekrar gittim. Geçen ocak ayında tekrar şiddet uyguladı babamı aradım darp alalım diye ama gelmedi benimle ne yapıyosan yap dedi. Gidip darp raporu alıp ardından uzaklaştırma alıp babamlara geldim. Aslında evime gidicektim karar çıkana kadar annmlerde kaldım çıkıncada 1 hafta onlar bırakmadı korkularından. Boşanıcam demiştim eşimde kabul eti anlaşmalı yapalım dedik. Acıyorum açtım davayı deyip bi hafta oyaladı. Sonra bitirmicem ben sevıyorum diye mesajlara basladı. Araya daha fazla buyuk gırdı hatr ıcın dedıler. Okadar dıl doktum hatr işi degıl bu dedim. Sonra 5.5 yasındakı oglumun Allaha annemle babam ayrılmasın diye dua ettiğini duydum. Araya giren büyükleri şahit tutarak yemınler etti bi daha el kaldırmıcagına. Tekrar denedim. Şuana gelirsek. Ayağım alçıda 1 haftadır. 2 gün önce şakalaşırken şakayı ciddiye aldı ve bacagımı yumrukladı. Bana defalarca şiddet uyguladı kulagıma defalarca yumruk attı telefondan 112 yı ararken elımden aldı daha çok vurdu. Boğmaya çalıştı. İmdat imdat diye bagırdım hiç kimse gelmedi. Ve oglum hepsine şahit oldu. Oğluma artk durum biraz normal gbi geliyor. Bu benı çok uzuyo. Her neyse telefonumu aldım sabaha kadesi silmiş yukledim. O arada annemi aradım gelin diye. Annemi aradıgımı duyunca ilk altınlarımın yerini sordu söylemsdim. Sonra yerdeki saçlarımı toplayıp klozete attı. Ne yalan soylesem dıye dusunuyodu bence. Heryerım yuzum gozum mosmor du hala oyle. Kadese bastım annemlerden once ekıp geldı 1 polıs alıp onu asagı götürdü diğer polis benımle konustu. Polisle giderkn asagı babamı aradı gelın polıs cagırmıs dıye. Ben şikayetcıyım dedım. Sonra anlaşmalı boşanıcam bugun 4 de kadar zaman verın dedi. Ekıplerde daha cabuk bosanırsın dıyınce tamm dedım. Ordan cıkıp bnım akrabam olan avukatı aramış. Anlasmalı bosanma sartlarımı soyledım kabul etmedi. 4 evi var annesının uzerıne yaptı. Arabası var arkadasının uzerınden almadı ustune villa dukkan arsa mınıbus hattı bı suru malı var ama ustundebişi yok. Sigorta bile yok. Ev isedm benım ustume degıl dedı. Tamm dedim 6000 ogluma 6000 kndıme sadece nafaka ıstedım. Bana nafaka vermıcegını soyledı. Oglumada devlet ne verrse o demıs avukatta anlaşmalıda rakam belirleniyo diyince tamm ben cocugun gunluk gıderını hesaplar ararım demış ve bi daha aramamış. Ben bugun mesj yazdım sabahta darp raporumu aldım. Mesajda ya bu anlasma yada şikayet edip çekişmeli olucagını yazdım. Elınden gelenı ardına koyma hadı goreyım senı yazdı engelledim. Avukata davayı acalım dedım ama noter vekalet lazmmıs yarın gıdıp hem onu halledeyım hemde sıkayet edeyım dedım. Babamlar yok dedı şikayet olmaz ver cocugu ona sen bişi isteme anlasmalı boşan dıyolar. O cocuga bakmıyo cocugum onda kalmak istemiyo. Ne yapıcagımı şaşırdım ailemde de anlayıs yok annem 6 yasındakı oglumla tartıyo. Ayagım kırık vucudum mosmor. Herkes acıyarak bakıyo. Bırde eşim babama amcama felan demıskı ben sözde ona sen bana yetemiyosun demişim ondan bana vurmuş böyle anlatmış herkese. Ama kesınlıkle yalan öyle bişi demedim. İnanmak istemiyo babamlar sankı tekrar ona gıtmemı sorun cıkarmamamı ıstıyolar. O kadar zor durumdayım kı. Onunla asla olmam onun yaptıgı canılıktı.. Çalışmıyorum annm ogluma bakmıcagını soyluyo. Mecbur burdayım. Sizler ne yapmamı onerırsınız.
Cekismeli bişanin davadan vazgecmeyin. Burada birinin polis esi darp edince tutuklanmistı. Sizin eşi de tutuklasalardı keşke. Hatta neden tutuklamiyorlar sinir oluyorum. Devlet kadini dovun bisey olmaz diyor resmen. Cekismeli bosanın. Tazminat aliñ mal mulk kanit toplarsinız. Anlasmali bosanmayin kesinlikle birsey verdigi yok zaten. Uzaklaştirma alin. Çocugu vermeyin. Anne babaniza da siz ne biçim insansiniz deyin. Anne babanız da az şer..siz degil insan evladına bunu yaptirir mi ne bencil knsanlar

Çok iyi eczanelere hemen başvuru bırak, yaşın genç belli ki üslubun da iyi. Kıyafet mağazalarına, zincir marketlere. Asgari ücret dolaylarında alırsın ilk etap için 1+0 bir daire bile olsa tutarsın.
İlaç fabrikası yada eczane eczane için kalfalık sertifikası alırıım duruma göre baskıcam

19 yaşındaydım. Zaten bi süre kendim yaptım dıye dayandım. 8 yıldır küs degılız aılemle ıyıyız nolursa olsun basım belada anne babalar dımı. Bana bakın demıyorumda çalışcam diyorum ama çocuğum ağır geldi. Şimdiye kadar canları ciğerleriydi.
Sen ailenin çocuğusun, ailen öncelikli snei düşünüyor, birçok anne babada var bu fikir, senin kendine yeni bir hayat kurman için çocuğunu engel görüyorlar, o nedenle ya onu bırak yeni bur hayat kur, bırakamayacaksan da idare et diyorlar aslında.

X