Boşanmada kadinin hakları

Kadin üniversite mezunuymus ama öğretmenlik yapıyormuş orda tanismislar sonra kadın da galiba çalışmamış ya da calisamamis o da çekip gitmiş o kadının şansı bu ona aşıkmış bu oturduğumuz evi onun için onunla hayal ederek yapmışlar ama yine çekip gitmis
O evden eski eşe bir pay kalmamış mı

Sağlığım zaten gitti psikiyatrist desteği alıyorum abi ABLA var ama hepsi beni ısırmayan yılan bin yaşasın kafası ablama dedim dedi ki eşim var evde abime durumu dedim hatta kalkıp gittim Eşi evi terketti 5 çocuğu var abimin kadın giderse kim bakacak korkusu
Yenge ve eniştenizin yaptıkları da çok acımasızca. Bu forumdaki çoğu insanda onlar gibi ailenin yanlarında kısa sürelide olsa kalmasına fevri tepki veriyor.( o durumda haklı tarafları var) Ama bu kadar zor durumda yardım eli uzatmak gerekir. Bir iki ay idare edilir. Kadın sığınma evlerine başvuraramaz mısınız?

Kendisi zengin halihazırda 11 dairesi var maaşı var arsaları var benim bilmediğim malı daha önceki eşten kaçırmış başka birinin adına kaydetmiş temizliğe gitsem kendi ününe laf gelmesin diye cinayet işler
Böyle zengin olunuyor demek ki, en azından tehdit edin alnımın teriyle kendi paramı kazanırım o zaman diyin, başkasından para almanıza ses çıkarmıyorda kazanmanıza mı çıkarıyor, bu ne perhiz ne lahana turşusu, karaktersiz ya

Modern kolelik işte o da öyle diyor zaten neyin eksik herseyin var hersey dediği temel gıda ihtiyaçları
Esiniz manipule ediyor sizi. Akıl oyunu yapiyor. Kafanizi karistiriyor. Bu durum ruh dengenizi de bozar, sinip pısarsınız. Evlilik bu degil. Hurriyetten mahrum yaşiyorsunuz bir nevi. Gida almakla, evin ihtiyaclarini gidermekle yetmez. Sizin gezip tozmaya, arkadas edjnmeye, sosyallesmeye, calismaya, okumaya da ihtiyaciniz var. Ruh sagliginiz icin, kendi kisisel gelisiminiz icin ihtiyaciniz var. O sizi resmen eve tıkmıs, hizmetcilik yaptiriyor karın tokluguna. Evlilik paylasimdir, cocuk dogurmak degildir sadece. Esinizin size saygisi da yok. Hic deger vermiyor. Yasadiklariniz bosanma nedeni. Ancak oyle pısmıssıniz ki haklarinizi da bilmiyorsunuz. Internetten aile hukuku diye aratip haklarinizi oradan ogrenebilirsiniz.
Eskiden evin reisi erkek idi. Bu kanundan cikarildi. Artik evin reisi yok. Kadin ve erkegin haklari esit. Suzin de soz hakkiniz var. Lutfen bir avukatla gorusun. Resnen mahkum gibi davraniyor size esiniz.

Ben bunları söyleyince suçlu oluyorum şükür etmiyormuşum şükür etmezsem Allah hepsini benden alirmis hastalık verirmiş çocuklarımı alirmis benden ölüm verirmiş gibi şeyler söylüyor
Bunlar cahilce sozler. Asil o size zulm ederek gunahiniza giriyor. Temel haklarinizdan mahkum ederek size zulüm ediyor. Cok gunah. Kalp kirmak Kabeyi yikmaktan daha gunahtır. Bu kadar merhametli Rabbim bunlari yapar mi? Esiniz sizin aklinizla oynuyor. Hic bir seyinize, kiyafetinize bile karisamaz. Daha fazla onun sozleriyle zehirlenmeden su adami birakin lutfen. Gercek evlilik bu degil.

Hala sizin gibi evliliklerin varolduğunu bilmek beni çok üzdü. Eğer avukat olsaydım sizi boşayıp o adamın elini avucunu almak için elinden geleni yapardım. Güçlü olun diretin sizi tehdit ediyormuş ya boşarım diye durum o raddeye geldiğinde yaptığı herşeyi hakime anlatırsınız.ayrıca Bir öğretmenin 11 dairesi nasıl olmuş? Babadan mı kalmış?

Yazacak cok sey var da yazamiyorsun. Esiniz dini kullanarak sizin aklınızla oynuyor. Siz onun esisiniz, mahkumu hizmetcisi ya da kölesi degil. Ne demek sokaga cikmaya izin vermemek. Çip taksin bari bir de. Tovbe tovbe... hurriyetten men etmek bu resmen.

Benim arkadaslarim var başı kapalı. Altlaribda araba fıldır fıldır geziyor. Cocuklari da var. Birsey de oldugu yok. Sükürsüzlük degil ki bu.

Modern kolelik işte o da öyle diyor zaten neyin eksik herseyin var hersey dediği temel gıda ihtiyaçları
Ailenizden kalan bir malk mülk yok mu peki ev en azından ve yine babadan yada anneden kalan bir emekli maaşı eğer var ise boşanma halinde size bağlanır.

merhaba arkadaşlar bir sorunum var bana yardımcı olabilir misiniz sorunlu bir evliliğim iki tane de çocuğum var sorun şu esil bana hiç bir konuda özgürlük tanımıyor 8 yıldır evliyim bulunduğum ilde hic arkadaşım komşum yok istediği kişilerle görüşürüm istemediği kişilerle görüşmem bizi dışarı cikartirsa çıkarız cikartmasa hep evdeyim daha önceleri pencereden bakma bahçeye çıkma balkona çıkma gibi kısıtlamaları da vardı neyse zamanla çocuklar büyüyünce biraz azaldı yani çocuğum okula başlayacak eğitiminde hiç bir söz hakkım yok o istediği okula gonderecek ben anlamazmisim ben de üniversite mezunuyum tekrar sınava girdim kendi bulunduğumuz ilde üniversite bize 10 dk ilahiyat okumak istiyorum eğer ki okula gidersem boşanacakmis kpss ile atanırsam bosanirim dedi buna o beni mecbur ediyor ihtiyaçlarımi almıyor giyim olsun kıyafet olsun harçlık vermez ben alıyorum diyor çok affedersiniz pedimi bile o alır kıyafet ihtiyacım var dediğimde nereye gidiyorsun ki alacağız kaç kez giyeceksin diyor o yüzden yuzugumu sattım biraz kıyafet falan almıştım niye sattın demedi ben verirdim falan da demedi bunu tartistigimzda da diyor neyin eksik diyor neyin eksik dediği yemek karnımı doyuruyor et alıyormuş bilmem ne bu kisitlamalardan eve kapatmaları benim psikolojimi bozdu panik atak oldum bana kafadan hastasın diyor ailem yok maddi imkanlarım yok ama böyle de yaşamak istemiyorum beni hizmetci gibi görüyor yani okumuş alsaydım drla evlenirdim falan diyor işte yok seni niye aldım eğer ki böyle yapacaksan falan diyor şimdi ne yapmam lazım avukat tutacak param yıl şu an baroya git ücretsiz avukat tut deseniz inanın yol gidecek param yok haklarım neler çocukları alır mı bosanma olursa çocukları ona mı verirler ne bileyim kalacağım bir ev bir gelir yok diye benden alırlar mı çocuklarszi denedim yapamadim bana yol gösterecek bu süreçte yıpranmadan nasıl atlatacam başından geçen varsa nasıl toparlandiniz ne yaptınız nasıl bir yol izlediniz hepinizin yorumlarını önerilerinizi bekliyorum 🙏🙏
Çok sinirim bozuldu okurken...böyle hayatlar var hala demek...ALLAH eşinizi nasıl biliyorsa öyle yapsın..
Haklarınızı gelince...aslında bu psikolojik şiddete sağlam bir manevi tazminat alirsiniz. Nafaka da alırsınız.baro ücretsiz avukatda verir..kazanırsınız da ama tek sıkıntı süreç..bu süreçte nasıl ev gecindireceksiniz çocuklar nolacak....mesela aileniz olsa gdersiniz anneniz çocuğa bakarken davayı açar ise girersiniz...ama şimdi ise girseniz bile çocuklara kim bakacak...vallahi çok üzüldüm..bu pisliği çatır çatır bosayip parasinida bir güzel almak lazım.
Kazanın atanin tek kurtuluş diyeceğim ama çocukla oturup ders çalışmakta çok zor...

Evlendikten sonra edinilmiş hiç bir mal yok altında almadı sonra alırız diye güya Müslümanız israf haram düğün haram sade bir törenle evlendik nişanı yüzüğü bile beyaz altın biz düğüne harcayacagimiz para ile umreye gideceğiz vaatleri ve benim manevi boşluğuna denk gelen salak aptal beynim
Cimri pislik

Afedersinz de Kocanız herseye haram diyip cimriligin yolunu bulmjs. Bir kurus vermeyen hayat arkadasını evlilige ikna edip sonrada boyle kısıtlayan zorbalayan beddua eden vir adam necidir ya esiniz f.tocu falan mı? Dinle cok alakalıymıs gibi dinden zerre bir haber olan bu adam herseye haram diyip nasıl bu kadar kotu biri olabiliyor

Yazıklar olsun dini alet ederek böyle kadınlara eziyet ediyorlar . 11 dairesi var ama adam olamamış . Evine eşine çocuklarına harcadığı her kuruş sadaka bunu bilmiyor muymuş. Evi hanımına dar eden bir erkeğin vebali sorgusu çok büyüktür.

Doktorlar da elleri göğüslerinde bu yobaz şeref fakirini bekliyordu zaten. Okumuş istese doktor alırmış, hele hele. Manavdan elma seçiyor beyzade. Okumak cehaleti alır eşeklik baki kalır dedikleri bu tip. Bir de öğretmen, allah çoluğu çocuğu bu tiplerden uzak tutsun.

Kpss çalışın. O karaktersizin iğrenç manipülasyonlarına hiiiç mahal vermeyin. Eliniz ekmek tutunca kendisine eyvallah etmeyeceğinizi biliyor. Bu zihniyetle bir daha kimseyi de bulamayacağının farkında, elindeki kuşu kaçırmak istemiyor. İnadına kazanın, gördüğünüz bu muameleyi kanıtlayın mahkemede boşayın gitsin. Çoluk çocuk yobazdan kurtulur.
Gerçek ten çok doğru yazılmış. Doktorlarda bu uyuzu bekliyordu gelsinde hayatıma eziyet etsin diye. Şunuda eklemek isterim ki böyle tipler çalışma hayatında bir bayan görsün konuşsun ağzının suyu akar. Her pislik beklerim bu tiplerden. Vurun tekmeyi hayatınızı yeniden inşa edin

Çalışıyorum kpss işte bugün diyor atanda kurtulalım senden çocuklarımida bırak git kendine yeni çocuklar yap
Ona deyin ki ben çalışıp paramı kazanacağım kpss olmasa bile işe girip çalışın çok istiyosa o defolup gitsin evden. Çocuklara bakacak kimse de yoktur diye tahmin ediyorum. Kreşe verin gidin çalışın. Karşı çıkar diye karkmayın kararlı olduğunuzu görsün. Ona muhtaç olmadığınızı anlasın.

Bacım ben bir şeyi merak ettim
Öğretmen, sosyal bilgiler öğretmeni, nasıl 11 dairesi oluyor, arsası oluyor?

X