Boşanmada ziynet eşyaları

takılar kadınındır canım avukatını dinle bence aileyle iletişime geçme sana iftira falan atarlar valla hiç haberin olmaz

Ya bir seneden az evli kalmışsınız, çocuğunuz yok herkes kendi tarafının taktığı altını alsın bitirelim niye demiyorsunuz? Tamam altınlar kadının hakkı ama yıllarca evli kalmamışsınız, müşterek çocuğunuz yok, sizin gibi karşı taraf da düğün için masraf yapmıştır. Yani ben olsam bir sene bile dolmamış evlilikte senin tarafının taktığı altınları da vereceksiniz diye tutturmazdım.

2 ay önce de aynı şeyi soruyordunuz. Altınlar az değil çok yazdınız, sizin taraftan takılan altınları isteyin ve boşanın. Değer mi bu kadar yıpranmanıza, mesleğiniz geliriniz var, daha kaç ay böyle altın altın diye kendinizi yiyip bitireceksiniz? Bir ihtimal kandırırım diye adamla karı koca münasebeti kurmaya bile isteklisiniz, yeter ki hamile kalmayayım diyorsunuz. Evet kocanız beş para etmez biri, evlilikten yana şansınız yokmuş ama artık durumu kesinleştirin ve yolunuza bakın.

Siz de haklısınız

Evet ben de işte satarlar ya da düğünü biz yaptık vs diyorlar
İstedikleri kadar desinler. Sizin hakkınız ve hakim size verir. Ama şöyle bir durum varmış mesela altınlarınız 200 gr, bilirkişi ortalama 150 gr diyebiliyormuş. Benim mal rejimi davam henüz başlamadı. Bakalım beni neler bekliyor

Ben sizin yerinizde olsam altinlarin onlarda olduguna dair kanit toplar ve mahkeme araciligiyla alirdim. Suan size altin maltin vermezler bosa yuzgoz olmayin sadece altinlarinin alikonulduguna dair mesajlasma vb. Seyler bulmaya calisin. Altinlarin fiilen sizin elinizde olmasinin bir onemi yok, onemli olan mahkemece size ait oldugunun kanitlanmasi. Bir de bence altin derdi yaninda bir an once bosanabilmeyi onemseyin tabiki haklarinizi alin ama altin calisilir kazanilir. Dertle gecen hayat bir daha geri gelmiyor. Avukatinizi dinleyin, yanlis hareketlerde bulunmayin. Sadece ailenizin tanikligi da yeterli olmayabilir, mesajlasmalar ucuncu kisi taniklar bu konuda daha etkili olur.

Evt bizde tam oyle oldu

Ben altınları alsam ne olacak ki fiziksel olarak

Ben yarin eşimle kaynanamgile gidip Düğün de altın takcam diye alıp kendim hesap açıp koyacağım mahkeme yine benden almaz herhalde .

Mahkemece altınların tarafınıza ait olduğunun tespitine karar verilmesi kadar söz konusu malın/paranın tahsil kabiliyeti de önemlidir mal rejiminin tasfiyesi davalarında.
Dava açıldıktan sonra bozdurup bozdurmamalarının herhangi bir hükmü yok.
tümünü bozdursalar da örneğin mahkeme 100 gr için hüküm vermişse dava tarihi itibari ile ellerindeki mevcudu azaltmış veya artırmış olmalarına bakılmaksızın alacağınız 100 gr olur.

Tahsil edebilme kısmı mühim. Mahkemenin hükmetmesi, sizi karşı taraf karşısında alacaklı, karşı tarafı da sizin karşınızda borçlu konuma getirir.

Mahkeme hükmüne uymazsa hakkında icra takibi başlatırsınız alacaklarınız için. Haczedilebilecek menkulü/gayrimenkulü/maaşı vs varsa tahsil edersiniz. Kaçak göçek yaşayan, sigortasız çalışan, kendi üzerine herhangi bir mal varlığı edinmeyen biri ise ne yazık ki tahsil kabiliyeti oldukça zor.

eve gitme durumunda mahkemede size karşı iftira atabilirler tanıkları da olursa kanıtınız olmadan hiçbi şey yapamazsınız o yüzden mutlaka ama mutlaka mahkemeyi bekleyin

Ama eşimle gidip alacağım .Kaynanamada söyleyeceğim.yine mi suçlu olacağım kuzenimin istemesinde kendi altınlarımı takcam yani

Ne iftira atabilirler benim altınım sonuçta gizlice kacirmicam ki
Aksiyon ihtiyacınız mı var? Kadının evindeki kasada sadece sizin altınlarınız yoktur heralde. Kendi ziynetleri değerli eşyaları falan da vardır. Onları da almış diyebilirler mesela? Ya da siz düğünde takıcam deyip bilezik kolye falan alırsınız ama hepsini aldı derler. Eşinizle gidin o açsın kasayı ve alsın altınları. Hatta evden çıkarken kayınvalideye mesaj atın, sağol anne eşim kendisi açtı kasayı altınları aldı yazın. Kanıt olsun. Hatta bilezik küpe yüzük vs. eşinize deyin ki takacaklarım bunlar ama kalanları da yatırımlık altına çevirelim. Yani çeyrek yarım vs alalım deyip hepsini kuyumcuya götürün.

Ne yaparsanız yapın ama başkasının evindeki kasayı açıp içinden bir şey almayın, size ait olsa bile. Çünkü ev sizin değil kasa sizin değil. Neyi aldığınızı veya neyi almadığınızı kanıtlayamazsınız.
En baştan altınınızı vermeseydiniz, paraya kıyıp kendiniz kasa kiralasaydınız hiç bunlara gerek yoktu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…