Boşanmadan yeni bir hayat mümkün mü?

Boşanmada mal paylaşımı eşit olabilir ama aldatma için tazminat davası açılalmıyor mu orda
Kafam iyi değil diyip hasta numarası yapmasın bildiğin karaktersizlik hastalık değil
Valla katılıyorum, işinde gücünde gayet iyi, madem kafanda sorun var bu sorumluluklarını nasıl beceriyorsun? Burada aldatmak resmen normale indirgenmiş tazminat davası açamıyorum. Kimsenin umrunda değil bunun travması. Şunu önemsiyorlar yalnız, benim iyi sigorta gerektiren bir sağlık durumum var ve eşim benden daha çok kazanıyor. O zaman durumu eşitlemeye çalışıyorlar. O da bir çeşit tazminat gibi düşünülebilir.

Merhaba,
15 yıllık evliliğimde sona gelindi. Çok özel bir beraberlikti, eş dost arkadaş birbiriniz için doğmuşsunuz derdi. Son 1 yıldır eşimin gizli bir ilişki yaşadığını öğrendim. Kesinlikle yapmayacak bir adamdı ama yaptı. Buradan benzer şey yaşayanlara da sesleniyorum, kendinizi sorgulamayın, ilişkiniz kötüydü kavga ediyordunuz diye olmuyor bunlar. Her şey ne kadar iyi olursa olsun fark etmiyor. Eşim bana her gün aşk mesajları yollardı, bu olaylar olurken bile. Çok dürüst, iyi niyetli, yalansız bir adamdı. Son 1 yılda resmen karakteri değişti, kendi de bunu söylüyor. İnanın erkeklere dair tüm duygularım değişti.

Soruma gelince: Yurtdışındayım ve eşimin çalıştığı yerdeki sağlık sigortası benim çalıştığım yerdekinden çok daha iyi. Bir sağlık durumundan dolayı almam gereken çok pahalı ilaçlar var, ve pek çok sigorta karşılamıyor. Cepten parayla ödenecek gibi de değil. O yüzden boşanma yerine hukuki ayrılık düşünüyorum. Hukuki ayrılık bir ömür devam edebiliyor ve eşler birbirinin sağlık sigortasını kullanabiliyor. Sadece kağıt üzerinde evli olacağım.
Dediğim gibi o kadar çok soğudum ki erkeklerden, zaten kimseyle tekrar evlenecek değilim.

Fakat psikolojik olarak bunu kabullenemiyorum. Boşanmak ve bu adamla tüm bağımı koparmak istiyorum ve sanki bunu yapmazsam bu travmadan kurtulamayacakmışım gibi geliyor. Sadece bir imza bile olsa benimle evli kalmayı hak etmiyor. Tabii ki sağlığım her şeyden önemli, mantıklı düşünmeliyim. Boşanmadığım için beni rahatsız edecek, nerdeyim ne yapıyorum gibi takiplerde bulunacak tarzda bir adam da değil kendisi, bunu da belirteyim.
Sizce boşanmadan yeni bir hayata başlayabilir miyim? Evden çoktan çıkardım onu. Çoktan sızlanmaya, çok mutsuzum demeye başladı ama bunları 15 yıllık güzel bir hikayeyi çöpe atmadan önce düşünecekti, değil mi. Dileğim, gözyaşlarım yerde kalmasın. Bu üzüntü beni öldürecek sanmıştım ama dimdik ayaktayım.

O kadar güzel yazmışsınız ki ... Bir evlilik bittiğinde biz kadınlar fazla duygusal baktığımızdanmıdır olaya nedir hep benim yüzümden şöyle dememeliydin böyle bagirmamaliydim şunu yapmamaliydim sorgulayıp duruyoruz kendimizi sucluyoruz içten icte belki ... Aldatilma olayin (cook ağır bizzat yaşayanlardanim)malesefki çoğu kişide olamayan KARAKTER meselesi

O kadar güzel yazmışsınız ki ... Bir evlilik bittiğinde biz kadınlar fazla duygusal baktığımızdanmıdır olaya nedir hep benim yüzümden şöyle dememeliydin böyle bagirmamaliydim şunu yapmamaliydim sorgulayıp duruyoruz kendimizi sucluyoruz içten icte belki ... Aldatilma olayin (cook ağır bizzat yaşayanlardanim)malesefki çoğu kişide olamayan KARAKTER meselesi
Aldatılan insan nasıl kendini sorgular değil mi, ama bizler sorguladık. Bu aslında ilişki boyunca ne kadar fedakar, diğerini düşünen, ona toz kondurmayan bir yapıda olduğumuzu gösteriyor. Maaelef bu aşırı fedakarlık normal değil, bu konuda benim epey bi kendimi yenilemem lazım. Ama tabii gel gelelim yine de mutlu edemedik kimseyi..
Bunu yaşamanıza çok üzüldüm, anlatılması gerçekten çok zor. Karşılaştırma olmasın ama çok sevdiği eşinin aniden ölme acısından bile kötü olduğunu okuyorum, anılar bile ölüyor çünkü.
Geçenlerde yabancı bir sitede şunu okudum çok etkilendim. Bir psikolog aldatılma acısını tarif ediyor: İki kişi bir dağa tırmanıyorsunuz. Manzaradan zevk alıyor, piknik yapıyor, güzel fotoğraflar çekiyorsunuz. Bazı günler tırmanmak zor, çaba gerektiriyor, bazı günler ise çok güzel ve siz yol boyunca el ele veriyorsunuz. Dağ ne kadar yüksekse, o kadar uzun süren yıllar boyunca çıkıyor, çıkıyor anılar biriktiriyorsunuz. Yükseklerde, güzel bir zirvedeyken, eşiniz gözünüzün içine bakıp hiç bir uyarıda bulunmadan sizi uçurumdan aşağı itiyor.
Bu işte bizim yaşadıklarımız.

Sonra o eş uçurumun dibinde yaralı ve neredeyse ölmek üzere olan sizin yanınız geliyor ve sen xyz’yi yapmasaydın seni atmazdım diyor. Sonra biz o kanayan, yaralı halimizle acaba çok mu konuştum, yeterince ilgi mi göstermedim, keşke daha mükemmel olsaydım diye üzülüyoruz.

Aldatma bir karaktersizlik, bir seçim. Eşin bir isteği karşılanmamıştır ondan aldatmıştır hikayelerini bir kenarıys bıraksınlar. Bunu bazen psikologlar bile söyleyebiliyor. İnanılmaz saçma.

Bazıları da ben pişman oldum, yine dağa çıkalım mi beraber diyor. Çıkar mıydınız, ee tabii ki hayır.

Son düzenleme:
15 yılınız yalanmış gibi mesajlar gördüm ben buna katılmıyorum bakın ne güzel yıllar gecirmissiniz siz mutluluğu başarmışsınız. En yüksekten hissetmişsiniz. Ama bitmiş. Öncelikle üzülmeyin. Diğer hukuki ayrılık kararı noktasında da olabilecek en mantıklı kararı düşünmüşsünüz

Adam bizi gözümüze baka baka ve isteyerek defalarca bıçaklamış, ve biz yerlerde kan kaybından sürünürken, onun elindeki bıçağa kendimi ben sokup çıkardım, suç benim diyoruz resmen. Onun yaptığı iğrençliği üstleniyoruz. Ne kadar saçma değil mi.
Çok dolmuşum valla kusura bakmayın.

Benimde 15 senelik evliliğim bitti. İhanetmiş sebebi ama bana asla itiraf etmedi. Psikolojik sorunlarım var diyordu. Bende üzülüyordum onun için. En son psikiyatriste gittik beraber. İkimize de teşhis koydu. Bana manik depresif( adamın elinde oyuncaktım çünkü) dedi. Ona obsesif dedi. İkimize de ilaç yazdı. Beyefendi ilaçlarını kullanmaya tenezzül etmedi. İyileşmeye niyet olmayan birine ben ne yapabilirim. En sonunda boşandık.
Ne parasını gözüm gördü, ne beraber geçer senelerimizi.
Boşandıktan sonra 4 sene sonra tekrardan evlendim. Hayatta verdiğim en doğru karar o evliliği bitirmekti. Sonrasında başta ailem olmak üzere çok zorluklar yaşadım. “Yazık ortada kaldı” filan diye çok manipüle ettiler ama çok şükür atlattım o günleri. Şimdi beni seven, değer veren bir eşim var. 3 aylık hamileyim.
Allah’ın iyiler için her zaman bir planı vardır. 🙏🏻
Sizde kendinize bir yol çizin. Size 15 sene sonra ihanet eden bir adamın sigortasından yararlanmak için evli kalmak gurur kırıcı bir şey bence. Tamamen bağlarınızı kopartmanız lazım.

15 yılınız yalanmış gibi mesajlar gördüm ben buna katılmıyorum bakın ne güzel yıllar gecirmissiniz siz mutluluğu başarmışsınız. En yüksekten hissetmişsiniz. Ama bitmiş. Öncelikle üzülmeyin. Diğer hukuki ayrılık kararı noktasında da olabilecek en mantıklı kararı düşünmüşsünüz
15 yıl yalan değildi. Galiba o yüzden kabullenmek daha zor, özeliikle bu şekilde bitmesini görmek.
Tabii ki ayrılık olur, her ilişki ömür boyu devam edecek diye bir şey yoktur. Keşke bu kadar acımasızca olmasa bazı bitişler.

Benimde 15 senelik evliliğim bitti. İhanetmiş sebebi ama bana asla itiraf etmedi. Psikolojik sorunlarım var diyordu. Bende üzülüyordum onun için. En son psikiyatriste gittik beraber. İkimize de teşhis koydu. Bana manik depresif( adamın elinde oyuncaktım çünkü) dedi. Ona obsesif dedi. İkimize de ilaç yazdı. Beyefendi ilaçlarını kullanmaya tenezzül etmedi. İyileşmeye niyet olmayan birine ben ne yapabilirim. En sonunda boşandık.
Ne parasını gözüm gördü, ne beraber geçer senelerimizi.
Boşandıktan sonra 4 sene sonra tekrardan evlendim. Hayatta verdiğim en doğru karar o evliliği bitirmekti. Sonrasında başta ailem olmak üzere çok zorluklar yaşadım. “Yazık ortada kaldı” filan diye çok manipüle ettiler ama çok şükür atlattım o günleri. Şimdi beni seven, değer veren bir eşim var. 3 aylık hamileyim.
Allah’ın iyiler için her zaman bir planı vardır. 🙏🏻
Sizde kendinize bir yol çizin. Size 15 sene sonra ihanet eden bir adamın sigortasından yararlanmak için evli kalmak gurur kırıcı bir şey bence. Tamamen bağlarınızı kopartmanız lazım.
Sizi çok tebrik ederim güçlü olmanızdan, yalnız kaldı diyenlere kulak vermediğinizden dolayı. Eminim çok üzülmüşsünüzdür 15 yıl çok uzun. Yepyeni bir hayat kurmuşsunuz, inşallah yeni ailenizle çok mutlu olun.
Bana bunları yapan bir adamla sigorta yüzünden evli kalma fikri inanın beni çok rahatsız ediyor. Bazı yakın arkadaşlar gurur yapma, mantıklı olanı yap diyor. Gurur değil sizin de dediğiniz gibi hiç bağım kalsın istemiyorum. Evden çıkardım ama nerede olduğu kiminle takıldığı aklıma geliyor, sinirim bozuluyor ama boşanınca, bana ne o artık bir yabancı diyebileceğim. Açıkçası kendime bunu yakıştırıyorum.
Hikayeniz beni çok mutlu etti, ilham verdi💓

Bence acele etmeyin genel olarak. Hani çok iyi görünen bir insan tarafından sırttan bıçaklamak şoke edici oluyor, ben ilk şoku atlatamadığınızı düşünüyorum. Kolay değil tabi ki, adam şahaneydi bir de baktım aldattı diyorsunuz 😶 Bu kadar rol kesmek sosyopatlık bana göre, eşiniz profesyonel yalancı mı ne😶

Ben de yurtdışındayım bu arada, şöyle de yapabilirsiniz hayatboyu özel sağlık sigortası primi ödemesi için anlaşın. Her ay ödesin. Çok çok iyi özel sağlık sigortaları var, her doktora ön sıradan gidiveriyorsunuz. En pahalısını seçin, ödetin derim. Ya da 30/40 yıllık primi sigortaya sorarım hesaplasınlar peşinen ödesin.

Ben sizin yerinizde olsam ev tapusunu, arabayı, paraları alır boşanırdım. Sizinki gibi uzun süren evliliklerde ihanette hakimler delice tazminat kesiyor, ne isterseniz alırsınız. Yolunuz açık olsun.
Bu ponçik yorumları es geçmeyin konu sahibi. Cherry' nin üslubu bam bamdır ama en gerçekçi ve uygulanabilir yorumlardır.

Ponçik: Kurabiyenin vişne marmeladı kadar lezzetli ve üzerine dökülen pudra şekeri bazen boğazına kaçtığında insanı kendine nasıl getiriyorsa öyle..

Sizi çok tebrik ederim güçlü olmanızdan, yalnız kaldı diyenlere kulak vermediğinizden dolayı. Eminim çok üzülmüşsünüzdür 15 yıl çok uzun. Yepyeni bir hayat kurmuşsunuz, inşallah yeni ailenizle çok mutlu olun.
Bana bunları yapan bir adamla sigorta yüzünden evli kalma fikri inanın beni çok rahatsız ediyor. Bazı yakın arkadaşlar gurur yapma, mantıklı olanı yap diyor. Gurur değil sizin de dediğiniz gibi hiç bağım kalsın istemiyorum. Evden çıkardım ama nerede olduğu kiminle takıldığı aklıma geliyor, sinirim bozuluyor ama boşanınca, bana ne o artık bir yabancı diyebileceğim. Açıkçası kendime bunu yakıştırıyorum.
Hikayeniz beni çok mutlu etti, ilham verdi💓
Rica ederim ne demek. İnsan bazı kötü olaylar başına gelmedikçe içindeki potansiyeli bilmiyor. Ben ilk evliliğimde eşinin yanında taşıdığı çanta gibiydim. Kendime ait hiç hayatım yoktu. Düşünün banka hesabım bile yoktu. 🤦🏻‍♀️ Boşanınca ilk başta sudan çıkmış balığa döndüm. Ama zamanla herşeyi kendi başıma çözdüm. Babam eve geri dön diye baskı yaptı ama boyun eğmedim. “Yalnız yaşayacağım, kendime temiz bir sayfa açacağım” dedim. İlk bir sene çok ağladım. Vücudumdan bir parça sökülmüş, ben yarım kalmışım gibi hissediyordum. Bir senenin sonunda facebookta eşimin tekrardan evlendiğini gördüm. Adam o kadar korkaktı ki, kendi hesabından bile paylaşmamış. Kuzeninde gördüm. Ve bana hala “oturum izni almak için formalite icabı evlendim” diyecek kadar yalancı, iki yüzlü.
sonrası daha kolay oldu. Spora yazıldım. İşe güce sardım. Bu sefer bana talip olmaya başladılar. Ben seçtim. Karşımdakinin parasına puluna bakmadım. Bana sahip çıkabilir mi, arkamda durabilir mi, merhametli mi, dürüst mü? Bunlara baktım. Allah 4 sene sonra karşıma böyle birini çıkardı.
inşAllah sizde hak ettiğiniz mutluluğu yakalayabilirsiniz. 🙏🏻

Yaaa çok saçma.
O kadar saçma ki, sırf kendi konfor alanınızdan çıkmamak için kendinize mantıklı hale getirmeye calismissiniz.
Yorumlara da ayrı gözle okudum, yok nikahımi vermem,boşanmam bensiz metres hayatı yasasinlar ..
Aldatan adam ya da metres olan kadinin da çok umruna sanki resmi nikah. Adamin canına minnet, bir avukat kaç TL,bir boşanma davasında aldatan adamın cebinden kaç para çıkar haberiniz yok galiba. Adam tüm bunlardan kurtulmuş. Hayatındaki insan evlenmek istese tüm bu tantanaya,sorumluluğa hiç girmeyecek "sen hayatımın aşkısın ama nalet kadın boşanmiyor ki" diyecek,mis gibi. Kendini rahatca kanıtlayacak ayrı yaşadığına dair . Peki esas kadina ne olacak? Ne tazminat ne nafaka , oturduğu evi yanına kar sayacak. Eğer kendisini aldatan adamdan harçlık almayı yedirebilecek biriyse adam verdikçe parası olacak, adam 3 ay para bırakmasın (kadın ya da çocuk için) telefonda bağırıp kavga etmek dışında elinden hiç bir sey gelmeyecek,çünkü icra vs gibi bir hakkı yok. Yarın bir gün birine kalbi atsa evlenemeyecek, tam tersi sevgili olsa bile "boşan ne b.k yersen ye,evli kadının ne işi var" lafını duyacak, yedi duvel arkasından "hala evli ama kocası alemlerde" diyecek, kınayacak, bir süre sonra çocukları da rahatsız olacak...
Allah bir can vermis, dünyaya bir kere gelmişiz. Cidden kendi hayatımızı bu kadar kötüleştirmeye değer mi???
Sizin konunuzda da, TC toplumunda çok yaygın,ayrıldığı halde resmi evli olanlar. Benim çevremde de çok var. Normalde boşanan bir kadın, çoluğu cocugu varsa en geç 5 yıl içinde hayatını bir toparliyor, yoluna bakiyro. Ama sizin gibi boşanmayan insanlar bir ömür aynı muhabbetleri yaşayip duruyor. Ölüm doseginde bile o adamın gölgesinden kurtulamıyor. Ve adamın soyadiyla ölüyor.
Ne zavallı bir hayat. Başkasının koynunda gezen , yatıp kalkan adamın soyadindasin...kendine bunu yakisiriyor musun.??
Adamı o kadar çok ovmussun kı, 15 yıllık evliyiz ,hala gözleri dolar bana bakınca,hala her gün aşk mesajı atardı falan. Midem bulandı cıvık romantizmden. Allah aşkına siz 16 yaşında , Kandirilmaya müsait , yeni yetme genc kız misiniz???? Biraz yaşınızın kadını olun, biraz dik durun, erkeklerin manipülasyonlarina,dediklerine kanmayın lütfen.
Madem sizi aldatmış ve madem ilaclariniz pahalli, o ilaçların da bedelini isteyin bosanirken..modern bir ülkede yaşamıyor musunuz? Adam zengin değil mi??? Alın işte donuna kadar. Çok mu zor??? Parazit gibi adamın sosyal haklarına vs yapismaktan çok daha onurlu ve karli bri davranış.
Bence bunu siz de biliyorsunuz, sadece konfor alanından çıkmaktan korkuyorsunuz
Ayrıca "erkeklerle işim bitti" falan filan, bunlar çok yersiz söylemler. Benim birinciyi bosayan çoğu akrabam ellilerinde,atmislarinda yeniden evlendi, KKda da çok var ikinci baharında kalbi çarpan insan. İnsan değişebilir,hayatına güzel insanlwr girebilir,çocuklar evden ayrılınca yalnızlıktan bir yoldaş isteyebilirsin...daha her şey çok yeni.

Cevap için teşekkür ederim. Okurken biraz gerildim, tarzınızdan sanırım.
Ponçik ne demek anlayamadım, çok genç değilim aşina değilim bu tarz kelimelere. Benim bildiğim tek ponçik bir kurabiye çeşiti.

Şerefsizlik konusunda hem fikirim. 15 yıllık evlilikte ne yaşadığımı bildiğim için iyi bir erkekti dedim ve doğrudur. Artık öyle değil elbette. Ama, evet herkesin gıpta ettiği bir erkekti. Bunlar olana dek hiç bir yanlışı olmadı. Hatta benim gibi değer yargılarına bağlı biri aldatsaydı insanlar bu kadar şaşırmazdı. Herkes her şeyi yapabilirmiş, kısacası bir insan ölmeden ona iyi dememek lazımmış.

Bir ihtimal de dediğiniz gibi sağlık sigortasını ona cepten ödetip, kurtulmak.

Hayat boyu iş değiştirdim, ve iyi sigortalı işleri de kovalıyorum. Fakat bu ülkedeki en büyük şirkette çalışıyor kendisi, o kadar iyi sigortalı bir iş henüz bulamadım. Tabii bu bılamayacağım anlamına gelmez. Bir süre ona muhtaç hissetme psikolojisi gibi anlatabilirim. Bu süre kısa olucak umarım.
Boşanıp kurtulma hissinizi çok iyi anlıyorum ben de aynısını yaşıyorum. Ama konunuzun başında dediğiniz gibi kimse kimse için yapmaz diyemez. Şuan hala iyi tarafını görüyorsunuz boşanmasam da beni takip edecek karakterde değil diyorsunuz fakat burdaki boşanan veya boşanmaya çalışan kadınlarla konuşma şansınız olsa herkesin beklemediği nelere maruz kaldığını anlayabilirsiniz.
Kendinizi suçlamamanız iyi bir şey ama artık o adamdan her şeyi bekleyin bence çünkü kaybedeceklerini anladıkları anda bambaşka biri oluyorlar.
Yerinizde olsam ispatlarla birlikte tüm masrafları sağlık da dahil karşılatarak boşanırdım. Madem bu kadar büyük bir şirkette çalışıyor karşılayabilir.
Kendinizi sakın güçsüz hissetmeyin 🌸

Önemli olan sizin çıkarınız. Hele de konu sağlıksa. Bence böyle bir imkan varken kullanın, hiç çekinmeyin.

Yaaa çok saçma.
O kadar saçma ki, sırf kendi konfor alanınızdan çıkmamak için kendinize mantıklı hale getirmeye calismissiniz.
Yorumlara da ayrı gözle okudum, yok nikahımi vermem,boşanmam bensiz metres hayatı yasasinlar ..
Aldatan adam ya da metres olan kadinin da çok umruna sanki resmi nikah. Adamin canına minnet, bir avukat kaç TL,bir boşanma davasında aldatan adamın cebinden kaç para çıkar haberiniz yok galiba. Adam tüm bunlardan kurtulmuş. Hayatındaki insan evlenmek istese tüm bu tantanaya,sorumluluğa hiç girmeyecek "sen hayatımın aşkısın ama nalet kadın boşanmiyor ki" diyecek,mis gibi. Kendini rahatca kanıtlayacak ayrı yaşadığına dair . Peki esas kadina ne olacak? Ne tazminat ne nafaka , oturduğu evi yanına kar sayacak. Eğer kendisini aldatan adamdan harçlık almayı yedirebilecek biriyse adam verdikçe parası olacak, adam 3 ay para bırakmasın (kadın ya da çocuk için) telefonda bağırıp kavga etmek dışında elinden hiç bir sey gelmeyecek,çünkü icra vs gibi bir hakkı yok. Yarın bir gün birine kalbi atsa evlenemeyecek, tam tersi sevgili olsa bile "boşan ne b.k yersen ye,evli kadının ne işi var" lafını duyacak, yedi duvel arkasından "hala evli ama kocası alemlerde" diyecek, kınayacak, bir süre sonra çocukları da rahatsız olacak...
Allah bir can vermis, dünyaya bir kere gelmişiz. Cidden kendi hayatımızı bu kadar kötüleştirmeye değer mi???
Sizin konunuzda da, TC toplumunda çok yaygın,ayrıldığı halde resmi evli olanlar. Benim çevremde de çok var. Normalde boşanan bir kadın, çoluğu cocugu varsa en geç 5 yıl içinde hayatını bir toparliyor, yoluna bakiyro. Ama sizin gibi boşanmayan insanlar bir ömür aynı muhabbetleri yaşayip duruyor. Ölüm doseginde bile o adamın gölgesinden kurtulamıyor. Ve adamın soyadiyla ölüyor.
Ne zavallı bir hayat. Başkasının koynunda gezen , yatıp kalkan adamın soyadindasin...kendine bunu yakisiriyor musun.??
Adamı o kadar çok ovmussun kı, 15 yıllık evliyiz ,hala gözleri dolar bana bakınca,hala her gün aşk mesajı atardı falan. Midem bulandı cıvık romantizmden. Allah aşkına siz 16 yaşında , Kandirilmaya müsait , yeni yetme genc kız misiniz???? Biraz yaşınızın kadını olun, biraz dik durun, erkeklerin manipülasyonlarina,dediklerine kanmayın lütfen.
Madem sizi aldatmış ve madem ilaclariniz pahalli, o ilaçların da bedelini isteyin bosanirken..modern bir ülkede yaşamıyor musunuz? Adam zengin değil mi??? Alın işte donuna kadar. Çok mu zor??? Parazit gibi adamın sosyal haklarına vs yapismaktan çok daha onurlu ve karli bri davranış.
Bence bunu siz de biliyorsunuz, sadece konfor alanından çıkmaktan korkuyorsunuz
Ayrıca "erkeklerle işim bitti" falan filan, bunlar çok yersiz söylemler. Benim birinciyi bosayan çoğu akrabam ellilerinde,atmislarinda yeniden evlendi, KKda da çok var ikinci baharında kalbi çarpan insan. İnsan değişebilir,hayatına güzel insanlwr girebilir,çocuklar evden ayrılınca yalnızlıktan bir yoldaş isteyebilirsin...daha her şey çok yeni.
Biraz sakin olun.
Konfor alanı demişsiniz. Benim bir konfor alanım yok. 50 metrekare bir dairede oturuyorum. Halimden çok memnunum. Lüks için eşini bırakmayan, her gün marka giyip gezen bir kadın gibi yazmışsınız hakkımda. Hiç hoş değil. Ben ikinci el, çok eski arabamı bile kendi birikimimle aldım.

Hala gözleri dolar bana bakınca gibi bir şey yazmadım. Güzel bir aşk yaşadım ve bitmiş sona geldik dedim. Yaşarken ise evet romantik bir ilişkiydi bu. 16 yaşında olmak gerekmiyor aşk için. Bu olaylar olduktan sonra ise yazdığı sözde sevgi mesajlarını sildim, elbette ki aklı olan bir insan bunlara kanmaz.

Modern bir ülkede yaşıyorum. O yüzden boşanırken 50/50 pay alırsınız. Size kimse ilaç ödemek zorunda değil. Donuna kadar alın diyorsunuz ya, modern bir ülkede olduğumuz için o olmuyor öyle. Aldatma var diye tazminat davası açılamıyor. Eşim zengin değil. Sadece çok büyük bir şirkette çalışıyor. Kapı görevlisi de olabilir öyle değil mi, şirket CEO su mu sandınız Evet benden daha çok kazanıyor çünkü benim sektörümde maaşlar düşük. Ama konu o değil. Çok büyük bir şirket olduğu için sağlık sigortası çok daha iyi. Dediğim gibi ben de daha büyük, daha iyi bir iş peşindeyim.

Kısacası konu sadece sağlık sigortası.
Yazdıklarınızda katıldığım tek nokta var. O da kağıt üzerinde de olsa evli kalarak bunları sürekli hatırlamak. Bunu istemiyorum, bağ kalmasın, çabuk unutayım istiyorum. O yüzden bir çıkış yolu arıyorum.

Son düzenleme:
Belli ki naif hassas bir insansınız yazım dilinizden bunu çıkarıyorum. Öncelikle lütfen eşiniz için hala bu kadar iyi konuşmayın düşünmeyin. Dışardan bakan gözler için inanın hiç ikna edici olmuyor. Aldatmış sizi belki de ilk bile değil sadece siz fark etmediniz.

Olayın akut şok anında bile olayları ifade ediş şekliniz açıkçası bu boşanma resmi olarak olmazsa sanki ilerleyen zamanlarda sanki affedebilecekmişsiniz düşüncesi uyandırdı bana. Haricinde hukuki açıdan da iyice araştırmanızı öneririm şu anki ruh hali ile erkek bile görmek istemiyorum diyorsunuz ama belki 3-5 sene sonda karşınıza birisi çıkacak bir şeyler yaşayacaksınız ve bu sefer eski eşinizin bunu kullanma imkanı olur mu? ( tam olarak anlatamadım ama bir avukata ayrıntılı bir şekilde danışın lütfen)

Düşünün taşının sağlığınız için en garantici yolu seçmeye çalışın ama bu süreci kendi imkanlarınız ile olacak şekilde ayarlayın ve sonrasında tamamen boşanın ( mümkün olduğunca en hızlı şekilde). Sağlıklı ve mutlu günleriniz olsun.

Büyük konuşmuyorum
Eşim beni böyle üzse incitse
Ben boşanmazdım
Onu evden atar keyfime bakardım.
Evliliğin pozitif kısmından faydalanurdım

Boşansam ekmeğine yag sürmüş olacaksam neden boşanayım. Madem aldattı huzursuz Bi ilişkiye ve metres olmuş Bi kadına mahkum olmalı bası yerde kalmalı. Sizin madem saglık için bu durum sürmesi menfaatine bence de Bi kac yıl boşanmayın. Gurur romantizmi yapmak yerine biraz gercekçi olup eski eşi ya da toplumu değil kendinizi düşünün derim
Hiç başları yerde olmuyor valla. Sizin kafanızla boşanmayan birini tanıyorum adam gayet ayrı evini tuttu çocuğunu yaptı. İnsanlar hayırlı olsun diye evine bile gittiler. Eşi için de kocasına sahip çıksaydı falan dediler en pozitif davranan acıyanlar oldu. Yazık kadıncağıza dendi durdu madalya falan takılmadı yani. En sonunda boşandı kendi hayatından giden beş güzel sene sonunda.

Erkekler yağsız da yiyor yani ekmeği.

Geçenlerde yakınımın ablasıyla dertlestik.
25 yıllık evli.2 kızı var.maddi durumları çok iyi.kadin bakımlı,özgüvenli,mantıklı bir kadın.

Kocasının aldattığını öğrenmiş.kocasi da kaba,çok kilolu,tarımla uğraşan birisi.ama çok zengin.acikcasi dünyanın en yakışıklısı kibari falan olsada sonuçta karısını aldatmış bana mükemmel gibi anlatmak bile saçma geliyor.

Tarlaya giden işçilerden birisiyle birlikteymis.kadin da evli adam da.ve ilişkileri 10 yıldır varmış.

Sonuç:kadın adamdan boşanmadi.sozde sevgililer ayrılmis.kadin adamla evliliğini sadece kağıt üzerinde taşıyor.ayni yatakta yatmiyorlar aynı sofraya oturmuyorlar.
Yıllarca kahrını çektim.bu duruma onu ben getirdim.yillarca ailesiyle yaşadım.ilk zamanlar dayak yedim.
Bunca kahrından sonra malı mülkü bırakıp gidecek değilim.es...k gibi çalışacak bana bakacak parasını yiyeceğim dedi.

Sadece sağlık sigortası,maddi çıkarlar, süründürmek için bence yapılmamalı.bir yorumda okudum bende bosamazdim falan diye.onun için yazmak istedim.

Hiç başları yerde olmuyor valla. Sizin kafanızla boşanmayan birini tanıyorum adam gayet ayrı evini tuttu çocuğunu yaptı. İnsanlar hayırlı olsun diye evine bile gittiler. Eşi için de kocasına sahip çıksaydı falan dediler en pozitif davranan acıyanlar oldu. Yazık kadıncağıza dendi durdu madalya falan takılmadı yani. En sonunda boşandı kendi hayatından giden beş güzel sene sonunda.

Erkekler yağsız da yiyor yani ekmeği.
Agır konusacağım ama
Böylelerini dışlamak lazım
Benim de etrafımda var bu gibi tipler bakmıyorum yüzlerine.
Evli erkekle olan kadının saygınlığı olmamalı
Evli iken Baska kadınla görüşen adamın saygınlığı olmamalı.
Dışlamalıyız

Agır konusacağım ama
Böylelerini dışlamak lazım
Benim de etrafımda var bu gibi tipler bakmıyorum yüzlerine.
Evli erkekle olan kadının saygınlığı olmamalı
Evli iken Baska kadınla görüşen adamın saygınlığı olmamalı.
Dışlamalıyız
Malesef bir tek kadın dışlanıyor. Erkeklere bişey olduğu yok. En iyi ceza bütün haklarını alarak boşamak. O asıl yenilgi işte onlara. Evdeki olmayınca yedikleri haltın da kıymeti kalmıyor çünkü. Erkek, anca karısı onun çapkınlığını çekmeyip boşarsa rezil oluyor. '' Bi karıya diş geçirememiş. '' diyorlar. Boşanmamak metres denilen kadına da dezavantaj değil. Asıl o öyle adam için '' evdeki '' konumuna gelmeli ki, nasıl oluyormuş bi görsün.

öncelikle geçmiş olsun
Sağlığınıza bir an evvel kavuşmamız dileğiyle

Eğer imkan varsa dava açın nafaka velayet tazminat ve ilaç paralarını isteyinnn
Zaten mağdur olduğunuz için kazanırsınız diye düşünüyorum.

Sonrasında da yeni iş bulup daha iyi şartlarsa hayatınızı idame ettirirsiniz.

Ama bunlar mümkün değil diyorsanız da şartlara göre hareket edin o zaman fikren bedenen ruhen ayrılmışsınız.
Bir imzanın ilaç haricinde bir fonksiyonu olmayacaksa belki ilerde adını bile hatırlamayacaksanız gerisini önemli bulmayın.

X