Boşanmak için cesaret istiyorum

Ne deseniz haklısınız iyi ki konu açmışım ve hepiniz iyi ki varsınız. Bana kızanlar haklı bişey demiyorum. Ama ben 1060-ve 960 gram bebekler doğurdum. 70 gün yoğum bakıma gittim. Eve aldım kaynana ile yaşadım. Boğulan bebekler ile boğuştum. Bebeklerim ameliyat geçirdi hastanelerde yattık. Yani Dünyam çocuklar olmuştu. Mart'ta kaynanamı evine güzellikle yolladım artık eşimle bakarız diye ona döndüm ki o zaten çoktan uzaklaşmış. Bende yine bebekler o ev arada gittim geldim. Gözümde perde mi var üstümde büyü mü yoksa bu kadar nasıl saf olur insan değil mi
Doğru söyleyin sizin anlatamadiginiz biseyler mi var? Tamam aranıza soğukluk girmiş olabilir bebeklerden dolayı ama bir adam doğum öncesinde pırlanta gibi iyi niyetli şefkatli olup da doğum sonrasında böyle pisliklesemez. İnsan soğuduğu kişiye bile böyle davranmaz, bu adamın resmen siz olseniz umrunda değil

Çoook teşekkür ederim. Evet kafa olarak bitik durumdayım cesaretsiz özgüvenini yitirmiş sanki biterim çocuklar perişan olur. Onları babasız büyütmeye hakkım yok hep bu kafadayım. Sonra an geliyor ya ben diyorum ben ne oluyorum insanlıktan çıkmış,değer görmeyen bişey sorduğunda hep ağız dolusu hakaretler yiyen oturan biri oldum. O beni bastırdı. Ama düştüğüm gibi kalkacağım İnan'ın ben çok zor günler geçirip zorluklar içinde yokluk ile okumuş biriyim. Her işte çalıştım ama hep paramı kazandım. Okurken bile baba parası yemedim. Güçlüyüm ben kızlarım da güçlü olacak
Kızlarınız varsa hele kesinlikle kalmayın o adamla, toplayın kendinizi koyun kapının önüne onu, boşanırken de kesinlikle bir kuruşunuzun ona geçmesine izin vermeyin. Siz güçlü bir kadınsınız, sadece zor bir dönemden geçiyordunuz o da size destek olmak yerine başka yol seçti. Hatasının bedelini ödemeli.

Çok zor durumdayım İnan diyorum intihar etsem kurtulsam. Hbilmem ölür giderim ama çoçuklarım ortada kalır. Küsüyorum mesela bir ay asla gelmez konuşmaz.

İntihar mı? Bir dangoz yüzünden mi intihar edip iki bebeyi annesiz bırakacaksın? Aynısını yaşasam ne intihar edicem inadına yaşarım. Çocukların velayetini alır nafakamı da alır mis gibi yaşarım.

Bizim de eşimle karşılıklı birbirimizden soğuduğumuz bir dönem oldu. İntihar aklımdan bile geçmedi. Çocuğumla ayrı eve çıkar mis gibi yaşarım diyordum.

Pipili yüzünden ne diye annesiz bırakacakmışım çocuğumu. Dünyada binlerce pipili var biri olmazsa öteki olur ya da hiç olmaz çok da önemli değil. Böyle bir pipili olacağına vibratöre nikah kıyarım daha iyi. Ancak evlat başka. Annelik başka. Her durumda, her koşulda, her zorlukta evladımın yanında olurum. Babası babalık yapmazsa baba da olurum.

Ne desem çok üzüldüm ya 😔asıl ruh hastası kendisi çocuklarınıza tek başınıza baktığınız yetmiyormuş gibi bir de velayeti ile tehdit edilmek doğumdan sonra birden mi böyle oldu?

Sanmam maddi hiç sıkıntımız yok. Ama çocuk sesi onu her gün 10-11'e kadar uyuyor kalkıyor çayı kahvaltısı hazır. Yiyor yıkanıyor çıkıyor. Akşam da bir saat bebekleri gezdiriyor oynuyor evde okadar
Neden herseyi sen yapıyorsun? Benimde 15 aylık bebeğim var ve ev hanimiyim.Yemegi ben yapıyorsam eşim toplar, ben temizlik yapıyorsam o çocuğa bakar vs vs.hic bir işi tek halletmiyorum bilerek ki o da sorumluluk alsın diye.Hiç acimiyorum valla ben zaten yoruluyorum o da yorulsun banane.Sende acıma heleki böyle bir adamı insan yurduna koyma çok sinir oldum

Merhaba nerden başlasam bilmiyorum ama 11 yıllık evliyim çocuğumuz olmadı tüp bebek yaptık. 2019 ağustosta ikizlerim oldu. O gün bugündür hiç eşimle birlikte olmadık. 3-4 defa gittim beni istemedi. Sen sadece çocukların annesisin dedi. Ayrı uyuyoruz ben bebeklerle yatıyorum. Ne zaman yatağıma gitmek istesem hır çıkardı. Asla gün içinde aramaz. Asla hiç bir işe elini sürmez. Yemek olsa tabağa koyup yemez. Okadar gece uykusuz kaldım bir gün bir saat bakayım demedi. İstedim de söyledim de kavga ettim de olmuyor. İki gün önce bir konu vardı sordum kolumdan tuttu bi otarafa itti bi bu taraf Çelik şurdan. Deli sen zaten kafayı yedin. İnsanlar seni normal sanıyor. Ruh hastası kendinden soğuttun beni. Bi aynaya bak sen bi sürü hakaret etti. Ben bişey bile diyemedim. Demeye çalışıyorum üstüme yürüyor. Bebekler 15 aylık ailem yanımda olur ama vermez bana çocukları ne yapacağım. Bi kere böyle tartıştık çocukları aldı beni kolumdan tuttu dışarı atıyordu temmuz ayıydı. Gitmedim gidemedim. İki bebeğim var bırakamam onları.
Baska bir kadin var. Bosanmak istersen cocuklari alamaz senden ailen destek olsun

Çok zor durumdayım İnan diyorum intihar etsem kurtulsam. Hbilmem ölür giderim ama çoçuklarım ortada kalır. Küsüyorum mesela bir ay asla gelmez konuşmaz.
sen degıl o pidlık gebersin sız guclu olun bır avukatla gorusun saglıklı kararlar alın lutfen aetık kadınlar boyle konular acmasın cok uzuluyorum.

Konuşmuyorum diye kaç gündür erken geliyor. Normalde yatmadan bi saat önce gelir oynar zaten uyku saati gelir. Şimdi üç saat önce geliyor. Yemeğini yapıyor, çayını demliyor,sofrasını topluyor ama geçti o tren umrumda değil artık
Hah işte böyle ol canım bırak kendi zıkkimlansin senin yüzüne bakmayan adam senden de birşey beklemesin böyle devam et lütfen baktım daha kötüye gidiyor eyvallah etme lütfen kendini ezdirme artik

Benim maddi olarak ayaklarımın altına bişey sermiyor. İki yıldır evdeyim daha onun parası ile bir üst bir pantolon almadım. İşsizlik maaşı aldım baya onu harcadım hep. Yüz nemlendiricim yok bir yıldır kaç kere dedim sürüyorsun ya kızların kremini yeter dedi. Ha sen niye kendine almadın diyeceksin ben buna güvenmediğim için parama dokunmuyorum o benim güvencem. Herşey için o paraya dokunmam alsın ama sadece ev ihtiyacı çocukların ihtiyacını görüyor
O bile yok yani...ee kenarda guvencen de varsa bir saniye daha durma. Kendine ssygin olsun.

O gidecek bu evden. Ben 8 yıl ayağıma ayakkabı almadım ev kredisi ödedim. Bütün takılarımı verdim. Cebimde para olmadan ondan bundan çok borç aldım. Şimdi başka bir kadın bence de var henüz bilmiyorum. Onlara bırakacağım öyle mi ? Yok öyle bi dünya ben kızlarımla oturacağım bundan sonra deli nasıl oluyormuş görecek o kaçacak bu evden. Artık ben ona dünyayı dar edeceğim. Zaten sevmiyor zaten karı koca hayatımız Yok zaten itip kakıyır varsın dövsün bende uzaklaştırma alırım adım atamaz.
Akıllıca davran. Bir süre şüphenden sakın bahsetme ki delil toplama sürecinde tedbirli davranmasın. İkiz çocuklarla boşan demek hiç içimden gelmezdi ama lütfen sen boşan. Bu durumu sindirme lütfen. İnsan içinden çıkmadan bilemiyor. Çıktığında daha net göreceksin yaşadığının çekilir işkence olmadığını. Tüm delilleri topla. Değişmiş numarası yapacak ama kanma. 2 yıldır sana bunları yaşatan, aldatan insan müsveddesine prim verme. Sen çocuklarla harab olurken o seni düşünmeden kim bilir hangi keyifteydi seni aşağılayıp insan yerine koymazken. Boşan. İşine başla ve çocuklarınla çok mutlu ol

Annesi beş ay bizimle kaldı. Salonda yattık eşim yatağında. Valla bişey olmadı bence. O çayını alsın sigarasını içsin kimse ona karışmasın. Ha evin hiç bişeyini eksik etmez. Para sorunu yok. Herşeyin en iyisini alır. Sadece benden soğudu. Asla yüzüme bakmıyor. Konuşsam hııı ney duymadım yapıyor. Yemek yerken tiktok açıyor hiç konuşmuyoruz. Ama başkaları ile telefonu alır balkonda saatlerce Güler konuşur kahka atar
Yüksek ihtimal aldatılıyorsunuz
Sizi bezdirip evden kaçırmaya uğraşıyor.

Özür dilerim, kırdıysam. Şu yatak mevzusuna tepem attı. Ne demek istememek. Sen çocukların anasısın ne demek, sordunuz mu çocukları nasıl yaptınız? Bu herifler zannediyor ki bizim gururumuz yok. Sevdiğimiz adamın elini bile sürmemesi içimizdeki camdan şeyleri parçalamıyor sanıyorlar. Ama erkekliklerine az laf etsen alırlar baltayı ellerine. Madem sadece çocuklarının anasısınız, evli kalmanıza da gerek yok yani. Boşanın, sadece çocuklarına sorumluluğu olsun.
Estağfirullah özür dileyecek bişey Yok. Burası herkesin fikrini yazacağı bir yer hoşumuza gider yada gitmez. Beni düşündüğünüz için burdasınız belki acıdınız. Ah o yatak mevzusu düşün ben kendime bakarım kişisel temizliğim banyom asla aksatmam. Evde iki bebek telsizi var defalarca şunlara bi bakalım pil al takalım ben yatağıma geçeceğim dedim bakmadı. Bi gün evde Yok iki telsize de baktım biri bozuk birine pil taktım çalıştı. Fişe taktım odaya kurdum geldi ya bu gece bi yine odada yat ne olur ne olmaz bi deneyelim dedi. Tamam dedim bu arada bebek odasında bana yatak yada çekyat yok iki battaniye yere seriyorum yerde yatıyorum. Aylarca yerde yattım o ara annem geldi kadın şok delirdi. Oturma odasında ki çekyatı aldık çocuk odasına. Neyden ertesi gün telsiz bozuldu yenisini al dedim. Bugün yarın bugün yarın almadı. Ben çocuk odasında yatmaya devam ettim

Hah işte böyle ol canım bırak kendi zıkkimlansin senin yüzüne bakmayan adam senden de birşey beklemesin böyle devam et lütfen baktım daha kötüye gidiyor eyvallah etme lütfen kendini ezdirme artik
Bugün öğlen 12:00 da uyandı mustafa gitti çaydanı kaldırdı çay Yok. Kahvaltı da Yok. Ben yapmıştım zaten. Oda kendlne kahve yaptı içti 14:00 gibi gitti ne o konuştu ne ben ah bi kavga etse ne olur

Estağfirullah özür dileyecek bişey Yok. Burası herkesin fikrini yazacağı bir yer hoşumuza gider yada gitmez. Beni düşündüğünüz için burdasınız belki acıdınız. Ah o yatak mevzusu düşün ben kendime bakarım kişisel temizliğim banyom asla aksatmam. Evde iki bebek telsizi var defalarca şunlara bi bakalım pil al takalım ben yatağıma geçeceğim dedim bakmadı. Bi gün evde Yok iki telsize de baktım biri bozuk birine pil taktım çalıştı. Fişe taktım odaya kurdum geldi ya bu gece bi yine odada yat ne olur ne olmaz bi deneyelim dedi. Tamam dedim bu arada bebek odasında bana yatak yada çekyat yok iki battaniye yere seriyorum yerde yatıyorum. Aylarca yerde yattım o ara annem geldi kadın şok delirdi. Oturma odasında ki çekyatı aldık çocuk odasına. Neyden ertesi gün telsiz bozuldu yenisini al dedim. Bugün yarın bugün yarın almadı. Ben çocuk odasında yatmaya devam ettim
Ben bu istenmeme olayını yıllar içinde ara ara yaşadım, ama böyle değil, eşim isteksizdi. En son dellendim işte ağzıma geleni saydım. Şimdi beynine oksijen gitmeye başladı. Sizi o kadar iyi anladım ki o konuda. Sizin durum çok çok farklı ama. Sizin ona mecburluğunuz yok, karı koca gibi de yaşayamayacaksanız onun donlarını yıkamak zorunda değilsiniz. Bu kadar özgüven nerden gelmiş, onu da anlamadım. Derhal kökü kurutulmalı, yapılmazsa bundan iyiye gitmeyecek. Bakacak ne yapsa da düzeni bozulmuyor, daha beterini yapacak.

Ben bu istenmeme olayını yıllar içinde ara ara yaşadım, ama böyle değil, eşim isteksizdi. En son dellendim işte ağzıma geleni saydım. Şimdi beynine oksijen gitmeye başladı. Sizi o kadar iyi anladım ki o konuda. Sizin durum çok çok farklı ama. Sizin ona mecburluğunuz yok, karı koca gibi de yaşayamayacaksanız onun donlarını yıkamak zorunda değilsiniz. Bu kadar özgüven nerden gelmiş, onu da anlamadım. Derhal kökü kurutulmalı, yapılmazsa bundan iyiye gitmeyecek. Bakacak ne yapsa da düzeni bozulmuyor, daha beterini yapacak.
Ya en çok zoruma giden bana diyor ki sen hiç aynaya baktın mı? Sen hiç bu gece uyudun mu? Sen bugün yemek yedin mi? Hiç dışarı çıkmak istermisin? Deme. Evimiz mahalle arasında asansörsüz 3. Kat öyle oluyor ki 15 gün hiç dışarı çıkmıyorum çünkü kimse Yok oda kendi aleminde. Bi kere markete gideyim hem hava alırım dedim çocukların birini al ikisine bakamam dedi bende aldım mal gibi

Ya bu çocukların odası çok mu uzak 15 aylık bebeğin sesini yatağınızdan da duyarsınız, gidin yatın yatağınıza, çocuklar falan demeye kalkarsa "ben duyacağıma inanıyorum, çok endişelendiysen sen git yat,uyanırlarsa bana seslenirsin" deyin. Sizi yatakta istemiyorsa gitsin kendine yatacak yer bulsun.
Bir bebek telsizine layık görmüyor sizi yazık, çok sabretmişsiniz. Kredi kartını isteyin sipariş verin internetten, bu nasıl bir şey ya

Bebeklerinizi mahkeme babasına vermez daha onlar küçük ve anne ilgilisine muhtaçlar böyle bir insanla ömür geçmez eğer ayrılmayı düşünüyorsanız eşiniz yokken çocukları alıp ailenize sığının kavga anında gitmeye kalkarsaniz vermeyecektir çocuklarınızı yada farklı şeyler yapabilir Allah yardımcınız olsun

Ya en çok zoruma giden bana diyor ki sen hiç aynaya baktın mı? Sen hiç bu gece uyudun mu? Sen bugün yemek yedin mi? Hiç dışarı çıkmak istermisin? Deme. Evimiz mahalle arasında asansörsüz 3. Kat öyle oluyor ki 15 gün hiç dışarı çıkmıyorum çünkü kimse Yok oda kendi aleminde. Bi kere markete gideyim hem hava alırım dedim çocukların birini al ikisine bakamam dedi bende aldım mal gibi
Az sıkıyı görmeden yola gelmiyorlar. O kapının önünü bi görsün. Çocukları almaya kalkarsa da verin. Dönün gidin arkanızı. O an koştur koştur gelip verecek o çocukları, emin olun. Daha yarım saat bile katlanamayan adam bu yahu, bi de elinizden alacakmış çocukları ahahaha nasıl güldüm. 3 günde aklı başına gelecek öküzü, korkup pısıp yıllarca çekmeyin.

Ya bu çocukların odası çok mu uzak 15 aylık bebeğin sesini yatağınızdan da duyarsınız, gidin yatın yatağınıza, çocuklar falan demeye kalkarsa "ben duyacağıma inanıyorum, çok endişelendiysen sen git yat,uyanırlarsa bana seslenirsin" deyin. Sizi yatakta istemiyorsa gitsin kendine yatacak yer bulsun.
Bir bebek telsizine layık görmüyor sizi yazık, çok sabretmişsiniz. Kredi kartını isteyin sipariş verin internetten, bu nasıl bir şey ya
Yok yatak odası ile Yanyana o uyuyorken ben mama yapmaya gidiyorum bebek ağlıyor kalkıp geliyor. Yani duymama şansımız Yok. Ama işte konu o değil yeni dank eden istenmiyorummm. Geçti artık o telsizleri alsın başına çalsın. Bende bitti o yüzüne bile bakmıyorum. Belini tutuyor bebeklere diyor kızım çok kötüyüm ilaç içeceğim. Normalde ben hemen krem ile ovardım ilaç getirirdim. Umrumda değil benim her yerim ağırıyor

X