Bosanmak icin illa siddet ya da aldatma mi lazim demistim ya hani... bosaniyoruz...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Asil derdim gecmis evliligindeki kadinin ailesiydi borcu da bunlara dolayisiyla bi turlu kopmuyor bazi seyler gorusmuyorlar tabi de huzursuzum tehdit ediliyorum. Gencim dimi asarim yine ayaga kalkarim unuturum dimi ablacim yine gulerim dimi ben :KK43:

Ah guzelim, neler gecmez. Insanlarin basina neler geliyor da gene yasamaya devam edebiliyorlar. Hersey insan icin diyolar ya, bir sekilde dogru. Icin rahat edicekse biraz daha dene, ama kendini koru derim. Dedigim gibi ne ki, daha 23 yasindasin. Hayatin basindasin.

Eyer icinde duzelme emaresi yoksa don arkani kac kurtul derim. Omrunu tuketmeye hic bir ask deymez. Benim fikrimce, zaten ask goreceli bir kavram da oldugu icin, baska bir insanla daha saglikli bir iliski, bir sevgi yasamak icin su an esine duydugun ask engel deyil.

Bence bunun son olacagini dusunme. Mantigini kullanmaya calis, en sagliklisi neyse onu yap. Rabbim yardimcin olsun, umarim esin kendini deyistirmeye calisir, ama bunun icin hatali oldugunu kabul etmesi de lazim. Mesela, ne diye seni ickili yere goturuyor. Biliyor icince ne olacagini. Senin somurtmana bozulduysa gitsin spor yapsin, atsin icindeki negatif enerjiyi. Cocugun annesinin memesine sarilmasi gibi, kotu bir aliskanliga sarilmak niye ?

Off just okuduklarım karşısında şoktayım şu an :KK43:

Canım benim, alkollüyken ve alkolsüzken iki farklı insan gibi diyorsun, elbet iyi taraflarını hatırlıyorsun v.s ama alkollüyken insanın özbenliği meydana çıkıyor maalesef.

Yarın bir gün, alkol almadığında da yaşayabilirsin bu tarz şeyleri. Ciddi manada can güvenliğin tehlikede gibi gözüküyor buradan.

Zaten dışarıda yaptıkları bile bana göre boşanma sebebidir:KK50:

Ah guzelim, neler gecmez. Insanlarin basina neler geliyor da gene yasamaya devam edebiliyorlar. Hersey insan icin diyolar ya, bir sekilde dogru. Icin rahat edicekse biraz daha dene, ama kendini koru derim. Dedigim gibi ne ki, daha 23 yasindasin. Hayatin basindasin.

Eyer icinde duzelme emaresi yoksa don arkani kac kurtul derim. Omrunu tuketmeye hic bir ask deymez. Benim fikrimce, zaten ask goreceli bir kavram da oldugu icin, baska bir insanla daha saglikli bir iliski, bir sevgi yasamak icin su an esine duydugun ask engel deyil.

Bence bunun son olacagini dusunme. Mantigini kullanmaya calis, en sagliklisi neyse onu yap. Rabbim yardimcin olsun, umarim esin kendini deyistirmeye calisir, ama bunun icin hatali oldugunu kabul etmesi de lazim. Mesela, ne diye seni ickili yere goturuyor. Biliyor icince ne olacagini. Senin somurtmana bozulduysa gitsin spor yapsin, atsin icindeki negatif enerjiyi. Cocugun annesinin memesine sarilmasi gibi, kotu bir aliskanliga sarilmak niye ?

Iradem cok zayif ablacim hemen geri donuveriyorum bu ilk de degil bizim aramizdaki oldum olasi boyleydi icim rahat etmiyo her seferinde pisman oluyorum keske daha once bitirseydim diye :KK43:

Dimi ben de cok ofkeleniyorum ama hic ickiye sarilip ona saldirmadim korkuyorum ben ondan artik o hali gozumun onunden gitmiyor aciz gibi karsisinda

Off just okuduklarım karşısında şoktayım şu an :KK43:

Canım benim, alkollüyken ve alkolsüzken iki farklı insan gibi diyorsun, elbet iyi taraflarını hatırlıyorsun v.s ama alkollüyken insanın özbenliği meydana çıkıyor maalesef.

Yarın bir gün, alkol almadığında da yaşayabilirsin bu tarz şeyleri. Ciddi manada can güvenliğin tehlikede gibi gözüküyor buradan.

Zaten dışarıda yaptıkları bile bana göre boşanma sebebidir:KK50:

Ya herkes vazgecme terapiye gotur falan demis sasirdim ben de o an sok oldum taniyamadim kocami kendi kocamdan kactim ya

Ilk degil zaten kendine vurdugu kirdigi beni ittigi cantama tekme attigi gozum donuyor sana da kendime de bisey yapicam bicagim olsa keserdim diyor ya of nerden bulastim da ben bitirmek istiyorum ama bak o vazgecmez bosanmaz ben mahkemeye git gel yapip o yalvarirken pes etmekten korkuyorum acimaktan ona herkes de cok seviyo falan yazmis Allah askina sen nasil atlattin bunlarin bosanmanin acisini hic ozlemedin mi :KK43:

Ya herkes vazgecme terapiye gotur falan demis sasirdim ben de o an sok oldum taniyamadim kocami kendi kocamdan kactim ya

Ilk degil zaten kendine vurdugu kirdigi beni ittigi cantama tekme attigi gozum donuyor sana da kendime de bisey yapicam bicagim olsa keserdim diyor ya of nerden bulastim da ben bitirmek istiyorum ama bak o vazgecmez bosanmaz ben mahkemeye git gel yapip o yalvarirken pes etmekten korkuyorum acimaktan ona herkes de cok seviyo falan yazmis Allah askina sen nasil atlattin bunlarin bosanmanin acisini hic ozlemedin mi :KK43:

Hala atlatmaya çalışıyorum :)
Bir şekilde geçecek..Yarın boşanmasan öbür gün yine aynı durumda olacaksın, dipsiz kuydasın yani..Sonu yok..

Ayrıca hakim bu durumda boşar hemen..Can güvenliğin yok yahu..Boru değil.
Bilmiyorum ama ben bile buradan tırstım..Zaten bu tarz insanlar hep tedirgin etmiştir beni.

Hala atlatmaya çalışıyorum :)
Bir şekilde geçecek..Yarın boşanmasan öbür gün yine aynı durumda olacaksın, dipsiz kuydasın yani..Sonu yok..

Ayrıca hakim bu durumda boşar hemen..Can güvenliğin yok yahu..Boru değil.
Bilmiyorum ama ben bile buradan tırstım..Zaten bu tarz insanlar hep tedirgin etmiştir beni.

Morluk bisey de yok ki tek alnimda iz var tek celsede biter mi dersin bisey istemiyorum zaten muhattap oldukca ona cekiliyorum kendimi zor tutuyorum gel dememek icin :KK43:(

Simdi sen oyle deyince de gozum korktu hala atlatmaya calisiyorum diye :KK43:

Canım şaşkınlık içinde okudum gerçekten yaptıkları normal bir insanın yaptığı şeyler değil kendini delmek sigara söndürmek nedir ya:KK53: kusura bakma ben terapiye falan gidin demicem boşanmalısın bunu şimdi kendine yapan yarın sanada yapar :KK19:

Morluk bisey de yok ki tek alnimda iz var tek celsede biter mi dersin bisey istemiyorum zaten muhattap oldukca ona cekiliyorum kendimi zor tutuyorum gel dememek icin :KK43:(

Simdi sen oyle deyince de gozum korktu hala atlatmaya calisiyorum diye :KK43:

Kolay değil ki canım..Seviyorsun sonuçta..Ama sizinki sevgi olayını geçmiş sanki..Yani hastalıklı bişey bu..(eşinin sana olan sevgisinden bahsediyorum)..

Ben bu durumda evli kal, terapiye götür diyemem sana açıkçası..Yaşadığın basit bir kavga veya basit bir öfke kontrolsüzlüğü değil zira.

Eşin kolay olanı yapıyor.korkutarak seni sınırlarını zorluyor.
Peki aranızdaki proplemler için ne yaptı.Sadece seni tabir-i caizse 'hizaya sokmaya 'çalışıyor.
Boşanmak yada devam etmek senin elinde.
Ama unutmaki 'bir düzen bozulmadan bir düzen kurulmaz'.

Cunku mutluyken yazdiklarin cok romantik. Aranizda guzel bir romantizm var. O yuzden insanlar yazik etmeyin diyolar .Ama anacim, oyle dagiticaksam sIkistigimda ben de romantik olurum hem de nasil. Onemli olan boyle anlarda adam olmayi basarmaktir. Boyle siddeti, olmasaydi, ben de tavsiye ederdim, biraz daha dene, vazgecirmeye calis diye, ama bu durum tehlikeli, ve insanin kalbi sadece bir yere kadar kaldiri boyle seyleri. Zaten adamin basindan bir evlilik te gecmis, biliyor evlilik nedir ne deyildir, ne yapmak lazim, ama hala bilemediyse de yapicak bir sey yok.

Bence mumkunse ailenden destek iste. Sanirim karsi cikmislardi sana. Ama genede sen kizlarisin, sana manevi maddi her turlu destek olurlar bence. Ben kizimi boyle durumda gorsem, kizim anne yardim dese, hic dusunmeden ceker alirim.
Yanlizken gene duzelicek umuduyla geri donersin. Ama hep ayri bir hayal kirikligi yasarsin, bir oncekiden daha siddetli, ayni seyler tekrar yasandiginda. Butun ugrasmalarinin butun sozlerin bos oldugunu gordugun zaman.
Kisir dongu gibi.

Alışkanlıklar kolay değişmez , özellikle alkol alınca içindeki canavarı dışarı çıkaran insandan korkarım ben
Bugün böyle birşey yaşanmış, bu tekrarlanabikşr, daha ağırı yaşanabilir
Her sorununda alkol alıp bu şekilde kontrolunu kaybedebilir
Basit bir sorun değil bu , bir anlık öfke patlaması yada kontrolsüz hareket senin içinde ciddi zarar verici olabilir
Daha çok gençsin , bu kadar sorunu yüklenmemelisin,
Sağlık sorunum var diyorsun , eşinin sana destek olması lazımken nelerle uğraşıyorsun
Bu ilişkiyi bir yere kadar sürüklersin ama çok fazla devam ettiremezsin bana göre
O yüzden daha fazla zarar görmeden herkes yoluna gitsin:KK31:

Hala ayrı yerlerde mi duruyorsunuz .. ?
Ben yanlış hatırlamıyorsam sen farklı yerdeydin , eşin farklı yerdeydi..
Eğer bu durum hala devam ediyorsa bazı şeylerin birikmişliği olduğunu düşünüyorum ben..

Bir kaç gün sonra neler olacağına dair tahminlerimi söyleyeyim..

Eşin kendine gelecek , neler yaptığına anlam veremeyip seni sevdiğini bi daha bi daha dile getirecek..
Sen ise kendine zaman verip ,bu durumları görmezden gelmek isteyeceksin çünkü eşini seviyorsun. Ama bu sevgi artık alışkanlık haline döndüğü için kesin kararlar veremiyorsun..
Ve bu olayları hiç yaşanmamış varsayıp yoluna o adamla devam edeceğini düşünüyorum ben..

Yani boşanıyoruz kelimesini söylemek senin açından çok çok erken bir hareket ..
Bunu gerçekten istediğini düşünmüyorum.
Bu olayların kökten tek çözümü boşanmak olduğu için böyle söylüyorsun..

Ama sonuç bence yine aynısı olacak =)
Ayrılık değil..

eşin seni seviyor canım hemde çook..senın yaşadığın sorunların farkında ve sanırım o da kendı ıcınde yaşıyor..bu olan bıtene alkolun de etkısyle boyle tepkı vermıs..anladıgım kadarıyla senı yanında ıstıyor,destek ıstıyor..şuan bırbırınıze ancak sız yardım edebılırsınız..bence boşanmak için acele etme derım...çok uzuldum bu duruma gelmesıne:KK43:

Canım şaşkınlık içinde okudum gerçekten yaptıkları normal bir insanın yaptığı şeyler değil kendini delmek sigara söndürmek nedir ya:KK53: kusura bakma ben terapiye falan gidin demicem boşanmalısın bunu şimdi kendine yapan yarın sanada yapar :KK19:

Oyle yapicam ama umarim surec uzamaz uzadikca dirayetimi kaybetmekten korkuyorum geri donmekten ikna olmaktan o yuzden actim konuyu da zaten bibim of :KK43:

He he. Esin seni sevdigi icin camdan atmaya kalkiyor, bicagim olsa keserim, kendime ya da sana zarar verecem demeleri ise paha bicilemez sevgiden. Birakin ya, sevgi buysa ben almiyim. :KK14:

Bu konudaki cevaplara inanamadim. Insanlarin sevgi anlayisi ne kadar farkliymis meger. Baska konularda bunun ceyregini yapan adam icin "bosan" derler, burda sevgiden bahsedilmis. Cok ilginc. Iyiyken romantizmi herkes yapar, kanmayin bunlara. Sinirlenince kendisinin ya da esinin canina kasteden adama bakin siz. Bunu sorgulayin.

Sevdiginden yapiyor filan diye dusunup kendini kandirma. Seven insan boyle yapmaz. Kac canini kurtar. Yasin genc, gercek sevgiyi bulunca sukredersin kurtulduguna. Sen dua et basina bela olmasin.

Peki aranızdaki proplemler için ne yaptı.Sadece seni tabir-i caizse 'hizaya sokmaya 'çalışıyor.

Yeniden duzen kurabileyim ayaga kalkayim Allahim nolur :KK43:

Okurken babam canlandi gozumun onunde. Degisecek duzelecek alkolu birakacak diye bosanmaktan vazgecmeyin. Malesef yok oyle bi dunya. Annem kardesim ve ben babasiz buyumeyelim diye katlanmis bunca sene. Annem babasiz buyumus cunku. Ayni aciyi yasamamizi istememis. Kucuk yasta kaybetmis babasini annem ama herkes dedemden ovguyle bahseder annem ben kazimin kiziyim derken gururla soyler. Bense kuzenlerim babamin sarhos haliyle dalga gecmesinden utanarak her zaman les gibi kokan ayakta durmayi bile basaramayan babam icin aglayarak ondan korkarak buyudum. Iki farkli babam var sanki sarhosken ve ayikken cok cok farkli. Dengesiz yapti beni de kendisi gibi. Ona nasil davranmam gerektigine eve geldiginde sarhos mu degil mi diye anlamaya calisarak karar verirdim. Hem asigim babama hem de nefret ettim ondan. Ona karsi ne hissedecegimi bilemedim. Sevdigimde gucsuz hissettim beni aglatan bu adami sevmemeliyim dedim. Nefret ettigimde ise kendimi sucladim o benim babam nasil nefret ederim diye.
Kucucuk ellerimi acip dua ettigim zaman sadece babamin ickiyi birakmasini isterdim Allah'tan. Ne yeni bir bisiklet ne de yeni oyuncaklar... aglamakla gecti gecelerim onun anneme haksiz yere hakaret ettigini duyarak her defasinda yorganimin altinda korkuyla ne yapacagimi bilmeden sessiz sessiz aglardim. Annemin gencligini benim ve kardesiminse cocukluk yillarini caldi. Her defasinda yeminler etti sozler veri agladi zirladi ama hep ayni. Doktora gitti psikologa gitti hatta haci hocaya bile goturduler. Parasini kaybetti gururunu arkadaslarini kaybetti en onemlisi de cocuklarinin sevgisini kaybetti ama birakmadi. Biliyorum bizi deli gibi seviyor herhangi bir babaya gore cok daha fazla deger veriyor bize adim gibi eminim beni baska kimse boyle sevemez hatta annem bile boyle sevemez beni ve babam gercekten iyi bir baba ama bu alkol yuzunden her sey. Anladigim kadariyla sizin cocugunuz yok sanirim. Bence bosanin omrunuzu bu adamla curutmeyin nolur ben canim annemin bosanmasina varligimla engel oldugum icin kendimi suclu hissediyorum. Boyle bir babayla buyumektense ayda yilda bir gordugum ve gordugumde de sarhos olmayan bir babam olmasini isterdim en azindan ona olan saygimi yitirmezdim ve bana hissettirdikleri icin kendimi suclamazdim psikolojim bozulmazdi. Lutfen kurtarin kendinizi. Duzelecegine dair umudunuz varsa sizi uzmek istemem ama cok zor birakmasi. Birakanlar tabiki var ama belki duzelir diye senelerce bekleyip yillarinizi bosa harcamayin omrunuzu tuketmeyin. Allah yardimciniz olsun insallah her sey duzelir cok cok mutlu olursunuz.

Yeniden duzen kurabileyim ayaga kalkayim Allahim nolur :KK43:

Ben boşanamayacağını düşünüyorum.Diline uzun zamandır pelesenk ettin bu kelimeyi,ama yapacak gücü görmüyorum ben sende.:KK31:

Sevgiden yapıyor demişler ya.:KK53: Alkollü olması hiçbir şeyi değiştirmez,ayıkken yapmayacağının garantisi yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X