Bosanmak icin illa siddet ya da aldatma mi lazim demistim ya hani... bosaniyoruz...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Can güvenliğin olmayan evde romantizmden aşktan nasıl bahsedilebilir? Bu yaşadığın basit bir şey değil.

Fiziksel ve psikolojik şiddet görmüşsün. Eşin de kendine zarar veriyor, kendi üzerinde sigara söndürüyor, kendine kürdanla acı vermeler, gömleğini parçalamak, içki içerek kendine zarar vermek gibi. İçki içince alkolün etkisiyle aslında aklının köşesinde yer alan davranışları rahatça sergileyebiliyor.

Bıçak olsa keserdim, ikimiz birden atlayalım, kendimi öldürürümler ne demek? Kesinlikle psikiyatriye gitmesine ikna et, mümkünse sen de yardım al. Bu olayı yaşayan kim olsa ilk düşüneceği şey tabi ki boşanmak olur. Ayrıca bu kadar içmek bağımlılık olmuş sanıyorum, bırakamıyorsa tedavi görecek bırakacak başka çözümü yok.

Sana karşı olan duyguları bence sevgi değil, takıntı olabilir depresyonundan dolayı sana bağlanmış olabilir ama sevgi değil sevmek böyle olmaz. Eski sevgilim bunun az daha iyi hallisiydi seni çok iyi anlıyorum ödüm kopardı höt diyemezdim kolumdan tutup oturturdu bağırırdı kendine vururdu silahı kafasına dayardı aynen senin gibi ayrık barış iki yıl geçirdim sonra ayrıldım ve aslında özgür olmanın ne güzel bişey olduğunu gördüm onu aramadım bence biraz ayrı kalsan anlayacaksın sen de. Tamamen ayrılıp yeni bi hayat planla bak ne mutlu olacaksın, kırkında bi psikopatın derdini çek üstüne bide haketmediğin şeyler yaşa. Olmaz böyle

Ne kadarda atlattin peki iyi ki esim olmus diyor musun belki benim icin de dogru insan baskasidir..

Can güvenliğin olmayan evde romantizmden aşktan nasıl bahsedilebilir? Bu yaşadığın basit bir şey değil.

Fiziksel ve psikolojik şiddet görmüşsün. Eşin de kendine zarar veriyor, kendi üzerinde sigara söndürüyor, kendine kürdanla acı vermeler, gömleğini parçalamak, içki içerek kendine zarar vermek gibi. İçki içince alkolün etkisiyle aslında aklının köşesinde yer alan davranışları rahatça sergileyebiliyor.

Bıçak olsa keserdim, ikimiz birden atlayalım, kendimi öldürürümler ne demek? Kesinlikle psikiyatriye gitmesine ikna et, mümkünse sen de yardım al. Bu olayı yaşayan kim olsa ilk düşüneceği şey tabi ki boşanmak olur. Ayrıca bu kadar içmek bağımlılık olmuş sanıyorum, bırakamıyorsa tedavi görecek bırakacak başka çözümü yok.

Valla o kismi artik beni ilgilendirmiyor arkadasim su an kendini asiyorsa kesiyorsa bilemem ben normal insan gibi acimi yasayip ayakta durmaya calisiyorum. Evet yapti bunlari bu daha baslangic da dedi daha kotusunu yapmadigima dua et dedi piskin piskin bi de

Ben provoke etmisim biliyomusum boyle olcagini bosanmaya bahanem olmus bu. Allah askina somurtmakla provoke mi olur ya padisah torunu mu ki o benim ona somurtmaya hakkim olmasin

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ne kadarda atlattin peki iyi ki esim olmus diyor musun belki benim icin de dogru insan baskasidir..

Dört ay hiç konuşmadık, sonra bi gece beni aradı dayanamadım açtım şartlarımı koydum kabul etti sadece beş günde aynı olduğunu gördüm değişmezsin dedim ve bitirdim. Üç ay sonra eşimle tanıştım her seferinde şükrediyorum iyiki o olmamış iyiki eşimle tanışmışım diye.

Canım benim... bir adam alkolikse ondan hemen boşanmalısın ne kadar aşık olsan dahi.. zavallı anneannemin çektiklerini biliyorum..
boşanmamış ve şuan her türlü psikolojik hastalık var kadıncağızda haplarla gün geçiriyor..ve dul kaldı anlıcağın dedem elinde sonunda alkolden öldü. ve ardında bir sürü borç bıraktı:KK43:
o yüzden sakın duygusal düşünme bu konu şakaya gelmez o adamla sakın aile kurma.. gençsin güzelsin elbet yeniden güler aşk sana merak etme.

Son düzenleme:
Just çok üzüldüm yaşadıklarına.
Kendimi senin yerine koydum ne yapardım diye düşündüm.Ürktüğüm korktuğum biri ile bilmiyorum bir evde yapamazdım.Huzursuzluk her duygunun önüne geçer.Huzursuzsan sevemezsin mutlu olamazsın.Bundan sonra eşin büyük bir değişim geçirmediği sürece ona güvenemez ve huzurlu olamazsın.Bilmiyorum sen daha iyi tanır ve bilirsin içtiğinde böyle oldu diyorsun.Bu durumdan kurtulmak istiyor mu gerçekten.Gerçekten pişman mı buna bakmalısın en önemliside herşey düzelse dahi sen bu ilişkiyi istiyor musun ?

Haklisin ya simdi affetsem nolacak ki ben de boyle sonra cocugum var deyip en guzel yillarimi harcamis olucam cocuklarim da uzulecek sen gibi kardesin gibi ne gececek elime yani arada edilen iki uc guzel laf mi cicek mi pirlanta mi. Alsin hepsi onun olsun ne mal ne mulk hicbisey istemicem. Allahim sana da kardesine de annene de kolaylik versin yalniz annen koruma falan istesin ben isticem de

Biz zaten bosandiktan sonra baska bir sehire tasinmayi dusunuyoruz ama belli olmaz manyak babam gelip bulur yine :KK70: bir yandan cok seviyorum onun hakkinda kotu konusunca icim sizliyor ama su dunyada en cok sevdigim kisi olarak en cok o uzdu beni. O yuzden babami artik uzaktan uzaktan platonik bir sekilde sevmeye karar verdim 😄
Bence eger mumkunse bosandiktan sonra baska bir sehirde yasayin geri donup affetme olasiliginiz daha az olur yepyeni bir hayat kurmus olursunuz hem de guvenlik acisindan daha rahat edersiniz. Hakkinizda hayirlisi olsun 😙

Valla o kismi artik beni ilgilendirmiyor arkadasim su an kendini asiyorsa kesiyorsa bilemem ben normal insan gibi acimi yasayip ayakta durmaya calisiyorum. Evet yapti bunlari bu daha baslangic da dedi daha kotusunu yapmadigima dua et dedi piskin piskin bi de

Aynen öyle sen alttan alsan o pişkinliğine devam edeceğini kendi itiraf etmiş zaten bu daha başlangıç diyerek, değişmeye iyileşmeye niyeti olan insan hali göremedim ben. Sen affetsen de bir ağlamanda, öfkelenmende onun gözünde hala suçlu duruma düşersin. Üstelik her tartışmanızda seni camdan mı sarkıtacak, bıçak mı çekecek bu korkuyla yaşanmaz arkadaşım.

Canim ya cok kötü bir durum Allah yardimcin olsun kendine çok dikkat et ne olacağı belli olmaz neler okuyoruz öyle bu saatten sonra nasil guvenip inanacaksin ki simdi daha sakin olup güçlü olmalısın

Dört ay hiç konuşmadık, sonra bi gece beni aradı dayanamadım açtım şartlarımı koydum kabul etti sadece beş günde aynı olduğunu gördüm değişmezsin dedim ve bitirdim. Üç ay sonra eşimle tanıştım her seferinde şükrediyorum iyiki o olmamış iyiki eşimle tanışmışım diye.

Insallah ben de bigun iyi ki diyecek bi adam tanirim canim sen sukret senin esin sadece sigara iciyor

Canım benim... bir adam alkolikse ondan hemen boşanmalısın ne kadar aşık olsan dahi.. zavallı anneannemin çektiklerini biliyorum..
boşanmamış ve şuan her türlü psikolojik hastalık var kadıncağızda haplarla gün geçiriyor..ve dul kaldı anlıcağın dedem elinde sonunda alkolden öldü. ve ardında bir sürü borç bıraktı:KK43:
o yüzden sakın duygusal düşünme bu konu şakaya gelmez o adamla sakın aile kurma.. gençsin güzelsin elbet yeniden güler aşk sana merak etme.

Insallah hayat guler once aski bosverdim de keske bi abim falan olsaydi guclu bi erkegin korumasi cok iyi olurdu su an.. sevmiyor dimi sevgi boyle olmaz..zaten esimin kanser riski var karacigeri de iflas ediyomus gozleri falan sararmis

Biz zaten bosandiktan sonra baska bir sehire tasinmayi dusunuyoruz ama belli olmaz manyak babam gelip bulur yine :KK70: bir yandan cok seviyorum onun hakkinda kotu konusunca icim sizliyor ama su dunyada en cok sevdigim kisi olarak en cok o uzdu beni. O yuzden babami artik uzaktan uzaktan platonik bir sekilde sevmeye karar verdim 😄
Bence eger mumkunse bosandiktan sonra baska bir sehirde yasayin geri donup affetme olasiliginiz daha az olur yepyeni bir hayat kurmus olursunuz hem de guvenlik acisindan daha rahat edersiniz. Hakkinizda hayirlisi olsun 😙

Biz zaten ayri sehirlerdeyiz yakiniz ama tayin isteyecekti istemez olur biter bi daha da karsilasmam zaten..

Annemi haftasonu yanima cagirmayi dusunuyorum isinden olmasin kadin babama nasil soyleyecegimizi dusunuruz cagirayim mi ki? Bunun donusu olmaz artik ailem girdiginde isin icine asla bidaha donemem.

Kadin benden cok kahrolacak bi yanim anlatma olanlari uzulmesin diyor zaten annem hasta oldugumu da bilmiyor uf uff

Annemi haftasonu yanima cagirmayi dusunuyorum isinden olmasin kadin babama nasil soyleyecegimizi dusunuruz cagirayim mi ki? Bunun donusu olmaz artik ailem girdiginde isin icine asla bidaha donemem.

Yahu just sorduğun soru mu?
Elbette çağır..Aile desteğin olmadan nasıl üstünden geleceksin?
Saklama lütfen bunları ailenden.

Yahu just sorduğun soru mu?
Elbette çağır..Aile desteğin olmadan nasıl üstünden geleceksin?
Saklama lütfen bunları ailenden.

Dogru diyosun cuma cagirayim anne kiz toplariz birbirimizi ama cok uzulecek kizimi bu hale getirdi diye agit yakicak biliyorum kiyamiyorum da ya ona cok kirdim onu cok uzdum o geri donmeme izin vermez daha gider anasini da onu da yolar annem tek basina hukumet gibi kadindir valla :)

justo çok üzüldüm ya:26::26:
sen anlatırdın falan ama sorunun bu kadar büyük oldugunu bilmeden akıllar verirdik bizde sana hay kafamıza ya:KK25:
vereceğin ya da verdiğin karar senin için hayırlı olur inşallah canım
bizi haberdar et durumundan:KK50:

Evet mutluyken cok iyi de kotusu de boyle kotu iste canimdan bezdim ablacim hasta oldum bu ikinci hastalik yasadigim ilkin migren olmustum bu daha ciddi..

Boyle giderse olumcul olurmus stres sIkinti yok dedi doktor gel de stres yapma sIkinti yapma iste ailem affeder ama korkuma bisey diyemedim bunun geri donusu olmaz babam mahkemeye verir benden once temiz adamdir ama delidir biraz gider o dograr bu kez napiyosun kizima diye

Su an sevgi falan hissetmiyorum ben tek korkuyorum kilitlerimi falan degistirttim bugun hemen ben mahkemeden korkuyorum sanki ocu orasi ya nolcak cok soguk geliyor keske hemen bitse hemen iyilesmeye baslasam bosansam da geri donerim korkusu var o kadar cok korku var ki ya anlatamam gelecege dair sakin olamiyorum napicam panigi cok buyuk

Canım çok geçmiş olsun. Üzüldüm Kararın kesin galiba ama merak etme öyle bi unutuluyo ki izinin tozu bile kalmıyo hem İtalya'ya yüksek lisansa gitmeyi düşünüyodun daha çabuk unutursun gözden ırak olan gönülden de ırak oluyo onu hatırlatan hiç bişeyde olmıycak üstelik seni oralarda bulamaz da. Ne karar verirsen ver hakkında hayırlısı olsun inşallah.kolay gelsin

Just canım, eşinle sorun yaşadığın konularından uzak kalmaya çalışıyorum. Siz de bizim gibi uzaktan yürütmeye çalışıyorsunuz. Bizim de sorunlarımız katlanarak büyüyor her geçen gün. Senin sıkıntılarını hep buna bağlıyorum ben. Etkilenmemek için okumaya bile korkuyorum ne yalan söyliyim. Konu da açmak istemiyorum. Gün içersinde sorunları kafamdan silip atmak istiyorum komple. O kadar fazla şey var ki bizde de birikmişler. Kadın ev arkadaşı mı dersin, arayıp sormamak mı dersin, haftasonları sabahlara kadar eve gelmemeler mi. Resmen öğrenci gibi yaşıyor yurtdışında. Bu hafta veya önümüzdeki hafta bir gidip toparlamak bir şeyleri kurcalamak istiyorum artık. Kötü bir şeyle karşılaşmaktan korkuyorum.

Off senin konuna girdim kendi dertlerimi anlatmaya başladım. İşte bunu kastediyordum aslında :)

Ama eşinin hareketlerinin seni çok sıktığının farkındayım. Eşim nazlı diyordun. Şimdi de böyle garip tavırlar. Evet eşin ergen gibi. Sanki hiç olgunlaşmamış. Öyle şeyler anlatmışsın ki sonuna kadar hak verdim. İkinci evliliği olan bir erkeğin daha olgun davranıyor olmasını beklerdim açıkçası. Şu alkol sorunu çok çok tuhaf. Eşinin burcunu çok merak ettim..

Bu aşamaya bu karar nasıl gelebildin bilmiyorum. Bayağı cesaret işi galiba. Umarım bundan sonrası çok güzel olur senin için. Anneni çağır ve annenle konuş bakalım. Hayırlısı olsun hepiniz için..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X