Boşanmak istemek ve cesaretsizlik..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sen neyden besleniyorsun ben sana ayna tutayım dur. Sana kocanın TL’leri yetmedi Euro ile beslenmek cazip geldi. 3 yaşındaki evladını bile gözün görmedi. Bildiğin para hırsı sebebiyle bahane buldun kocaya yallah dimi??? Vay köylü kurnazı. Ama o hollandalı adam sanma ki sana para yedirir. Haydi şimdi ağzımı bozdurma buradaki insanlara da beddua okuma. Haydi…
Evettt kesinlikle öyle 20.000 £ kazanıyor. Bende tabikiii kaçıramazdım ve öylede yaptım okey. Güle güle

Böyle bir akşamda içten duamdır en beterini yaşamadan Allah canınızı almasın okey ? Haydi güle güle.
allah asil seni daha beter duruma dusurmeden canini almasin tabi daha beterine dusebilir misin bilmiyorum. o cocugun insallah senin elinden kurtulur da kendisini ahlakli buyutecek birine denk gelir babasiyla birlikte.

Allah tüm kötü düşüncelerinizi yaşatsın. Güle güle
herkesten once siz insanlara kotu dileklerde bulundunuz o yuzden hiiccc umrumda bile degil su yazdiginiz. sizin duaniz kabul olacak olsa zaten hepimize gokten hollandali koca duserdi :KK53:

allah asil seni daha beter duruma dusurmeden canini almasin tabi daha beterine dusebilir misin bilmiyorum. o cocugun insallah senin elinden kurtulur da kendisini ahlakli buyutecek birine denk gelir bab

bosver ya ne yazsak anlamayacak kendisini sadece kocasiyla kiyasladigi icin bir sey zannediyor. evet kocasi kendini gelistirememis olabilir, hayata bakis acilari uyusmuyor olabilir ama bu yine de adami aldatmanin gerekcesi olmaz. insanda biraz omurga olur bir sey yapacaksa onun arkasinda durur. adami sevmiyor musun, bosan ne halt edersen et. ama hem o adami elinin altinda tutup hem de telefondan baskasiyla sevgili olmanin anlasilacak noktasi yok. isterse kutuphane yutsun insan bazi konularda cig kalir ve anlatamazsin iste bu da boyle. cocuga cok uzuldum asiri.
Harika bir yorum olmuş eline sağlık

Merhaba hanımlar,

8 yıllık evliyiz. Eşimle 20li yaşların başında evlendim(22). Babamın ailemize bir ilgisi yoktu, bense baba sevgisi eksikliği, özgüven eksikliği yaşamış bir insan olarak büyüdüm. Fiziksel açıdan bir kaç noktada okulda arkadaşlarım tarafından rencide edilmek, beni mutluluğu yemekte aramaya teşvik etti ve kilolar aldım. Çok ilgi ve beğeni gören biri değildim. Eşimle bir tanıdık aracılığı ile tanışarak evlendik. Çok beğenilen biri olmamam, baba sevgisi yaşamamış olmam ve karşı tarafın beni beğeniyor olması beni cezbetti ve evlendik.

Eşim nişanlı ve evlilik süresinde beni arzulayan, ilgi gösteren biri olmadı. Bu ilgisizlik beni inanılmaz yıprattı. Kendiside çok fazla konuşamayan, karşıdaki kişi ile göz göze dahi bakamayan bir insan. Zamanla ben kendimi okuyarak, öğrenerek geliştirdim ve bu gayretim devam ediyor. Tanıştığımızda cahilce davranışlarım vardı. 8 yıl evlilik ve tanışma dahil 11 yıldır birlikteyiz. Ne güzel bir söz, ne ilgi, ne de zor durumlarda bana sarılarak sevgisini belli etti. Evde gergin, sinirli bazen daha ılımlı biri. Cesaretsizliğim yüzünden boşanmayı düşünmedim. 3 yaşında çocuğum var. Konuşmayı denedim kaç kez maalesef başarısızlıkla sonuçlandı, yani bir gelişme sağlanmadı. Ben ise kitap okumaya, spor yapmaya başladım zayıfladım. Öğrendikçe, kendime güvenim gelişti. Fakat kendisi tamamen aynı duruyor. Sohbet olarak hiç keyif almıyorum.Markete gitse market alışverişini tam yapamıyor, pazara gitse pazar alamıyor. Araba alacaktık bana, satıcılarla konuşmayı dahi yönetemiyor. Kendime yakıştıramıyorum. Arkadaş ortamına götürüyorum, konuşmuyor selam verse sohbeti devam ettiremiyor.

Ve asıl konum şu kamuda çalışıyorum, ve tesadüfen tanıştığım bir insanla Hollanda’da yaşıyor kardeşini ziyarete geldiğinde tanıştık.
Sohbet ederken ilgisine bilgisine hayran kaldım. Ve bir konu vardı üzerinde konuştuğumuz, yaşadığım bir sağlık sorunu ile ilgili ve Hollanda’dan getireceği ürünle ile ilgili numaramı verdim. Fiyatını, içeriğini bildiririm size dedi.

Zamanla sohbet etmeye başladık. Ve bazı üzgün olduğum durumlarda ona anlattım yaşadığım bazı sorunları(cinsel değil). Hiç evlenmemiş 37 yaşında biri, karşısına istediği gibi biri çıkmamış. Ortak yanlarımız, hayata bakış açımız aynı. Sohbeti inanılmaz keyif veriyor, sevgi dolu. Kadın ruhundan anlıyor, kibar ve tam bir centilmen. Eşimle zaten ara ara boşanmaktan bahsediyorduk, geçenlerde tamamen konuştuk tamam dedi fakat şöyle ki bana ev işlerinde yardım etmeye çalışıyor bişeyler yapmaya çalışarak sanırım boşanmak istemediğini düşünüyorum. Vicdan azabı çekiyorum. Ne kadar ilgisiz, sevgiden ve kadın ruhundan, cinsellikten anlamasada yaptığım bir aldatma, sadece telefonda konuşuyoruz ama bu da bir tür aldatma şekli.

Ne kadar kendimi geliştirmeye gayret etsem de, “el ne der” tabusunu yıkmak istesem de tam anlamıyla cesaret gösteremiyorum. İyi kötüde olsa anılarımız var, yuva yapmak için çaba gösterdiğimiz emeklerim var ve çocuğumun babası en önemlisi. Tanıştığım insan ise ömrümce bir daha karşıma çıkmayacak nitelikte, sanki bilinçaltıma bir insanı kodlamışım ve sıfat bulup karşıma çıkmış.

Ömrümü bu şekilde, sadece çocuğumun babası ve alışkanlıktan ve cesaret edemediğim için bu insanla geçirirsem ileriki yıllarda hayatımı bu adama heba etmişim diye düşünür müyüm?

Diğer türlü şunu da düşünüyorum, çocuğunun büyüdüğünü tam anlamıyla göremesin mi? İçinden çıkamadığım bir durum söz konusu, ne yazık ki sevgi de hissetmiyorum. Bir sabah dahi beni öperek uyandırmadı. Bir gün güzel olduğumu hissettirmedi. Hiç değerli hissetmedim. Hakaret ve şiddet eğilimi yok ama şiddet ne yazık ki sadece dayak ile olmuyor. Cinsel arzulanmamak, sevildiğini hissetmemek bunlarda bir şiddet..

Evliliğimiz boyunca her şeyini ben aldım, giysi, iç çamaşır , ayakkabısına kadar haberi bile olmazdı. Bu kadar becerisi kısıtlılığı olan bir adam beni inanılmaz yıprattı. Ben almasan eski, yıpranmışta olsa giyinip gidiyordu. Çocuğum babasını seviyor, boşanınca zorlanır mı. Psikolojisi olumsuz etkilenir mi?

Benzer durumlar yaşayan ve çözebilen, ya da yorumlamak isteyen herkesten saygı çerçevesinde yorumlarını bekliyorum.

Not; Destek aldık fakat aldığımız kadarı ile etkili olmadı, sonrasında devam etmek istemedi.
sevmiyorsaniz ve sadakat gosteremeyecekseniz evli kalmayin.

ama karsinizdaki insana da cok bel baglamazdim, evli bir insana yuruyecek bir yapisi var demek ki..

Böyle bir akşamda içten duamdır en beterini yaşamadan Allah canınızı almasın okey ? Haydi güle güle.
Aynen sen dedin diye şimdi Allah duanı kabul edecek ve hepimiz kocasını aldatan ahlaksızlara dönüşeceğiz. Bir atasözü vardı ya. Şeyin duası kabul olsaydı Kemik Memik yağıyordu sanki, cok fazla kitap okumuyorum hatırlayamadım sen hatırlamıssındır kesin. 🥺💔

Ovulasyon testi hep pozitif
13 Aralık 2020
Kızlar merhaba bende ovulasyon testi ile hamile kalmaya calisiyorum bende şöylebir durum oldu testi yaptım ikinci çizgi hafif belirdi daha sonra ise kayboldu 3 4 dk geçince böyle bir durum yaşayan varmi prefertil kullanıyorum testi

Beğenmediğiniz eşinizden 1 kızınız var ve 2.çocuk istiyormuşsunuz.

Boşanmak hep gündeminizdeyse çok tutarsız bir davranış değil mi ?

94.6 kilodan 53 e giden yolda eşiniz hep yanınızdaymış.

Umarım eşiniz gözünü açar ve neler olduğunun farkına varır ; kızına sahip çıkar.

Ovulasyon testi hep pozitif
13 Aralık 2020

Beğenmediğiniz eşinizden 1 kızınız var ve 2.çocuk istiyormuşsunuz.

Boşanmak hep gündeminizdeyse çok tutarsız bir davranış değil mi ?

94.6 kilodan 53 e giden yolda eşiniz hep yanınızdaymış.

Umarım eşiniz gözünü açar ve neler olduğunun farkına varır ; kızına sahip çıkar.
Hayırlısı olsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X