Boşanmak istemek ve cesaretsizlik..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kocanız şu an dünyanın en pis lanet beceriksiz insanı olsa da bu sizin ahlak sınırlarının dışında kalan davranışlar gerçekleştirdiğinizin üstünü çizemiyor ne yazık ki. Ben olsam çocuğumun yüzüne bakarken utanırdım, babası belki konuşmayı sohbeti bilmiyor ama annesi sadakat ve ahlak kelimelerinden yoksun. Hemen boşayın kurtulsun zavallı adamcağız, boşanmayacaksanız da inşallah karşısına çıkar o sizi çatır çatır boşar

eşinizle daha iyi bir seçeneğiniz olmayacağını düşünerek bir evlilik yapmışsınız, fakat siz kendinize bir şeyler katarken onun geride kaldığını görmüşsünüz pek ala. oturup bir şeyleri konuşamadığınız, cinsel bir çekim hissedemediginiz, size karşı duygusal olaram cimri davranan biriyle evli olmak zorunda değilsiniz elbette. tabi öncesinde evliliği kurtarmak için gerekli desteğin alınması gerektiğini düşünüyorum (bu sizin için zor olur çünkü sizin zaten aklınız başka birinde, eşinizle kalmaya ikna olmankz artık çok zor). bosanimca illa mutsuz olacaksınız, hollandali bey hayal kırıklığı çıkacak diye bir şart da yok. bence eşinizi artık sevmediğiniz, onu beğenmediğiniz için hem kendi iyiliğiniz hem eşinizin iyiliği için zaten bosanin. ama boşanma sonrasi işler istediğiniz gibi gitmeyebilir. Hollandali sizi ulasilamaz olduğunuz için ilgi çekici buluyor ve aslında sizinle bir gelecek planlamiyor olabilir, buna hazırlıklı olmalisiniz.

bir de çocukluk sorunlarınız için destek almanızı öneririm. üzgünüm ama her şeye kılıfı hazirlamissiniz. ileride hollandaliyla da bir soğukluk yaşansa yine başka kollarda sevgi arar bulursunuz kendinizi. hatta sizin o kişiye karşı hissettiğiniz aslında sevmek değil, sevilebilecek biri tarafından sevilmek hazzıdir muhtemelen ve uzun sürmez. ilaciniz sevilmek değil, kendinizi sevebilmek.

üstelik Hollandaliyi evli kadinlara sirnastigi için teessüf ediyorum.

Bakış açınızdan faydalandığım noktalar oldu, öncelikle bunun için teşekkür ederim.

Bana kesinlikle benim yüzümden bir karar alma tarzı bir şey söyledi. Senin alacağın karar, ben olmasaydım nasıl olacaksa öyle olsun dedi. Diğer türlü kendimi asla affetmem dedi. Benimle gelecek planıda var, ama tabi hayatta hiç bir şeyin garantisi yok.

Konuşmalarımız, ortak yönlerimiz o kadar aynı ki oda bana kayıtsız kalamadı.

Kocanız şu an dünyanın en pis lanet beceriksiz insanı olsa da bu sizin ahlak sınırlarının dışında kalan davranışlar gerçekleştirdiğinizin üstünü çizemiyor ne yazık ki. Ben olsam çocuğumun yüzüne bakarken utanırdım, babası belki konuşmayı sohbeti bilmiyor ama annesi sadakat ve ahlak kelimelerinden yoksun. Hemen boşayın kurtulsun zavallı adamcağız, boşanmayacaksanız da inşallah karşısına çıkar o sizi çatır çatır boşar

Buraya konu açarken sizin gibi bakış açısına sahip salt bir çoğunluk olduğunu bildiğim için yorumunuzdan olumlu-olumsuz hiç bir etkide kalmadım.
Ama yinede zahmet edip yazmışsınız, keşke etmeseydiniz. İyi akşamlar.

Kizlar mrb konu basligindanda anlasilacagi gibi eşimle 1 yillik evliyiz sevdim evlendik ve halen cok seviyorum sorunum şu ki esimle medeni bir sekilde kavga edemiyoru-M yani sorun tamamen bende..esim cok saygili tartisma esnamizda bagirmaz hakaret etmez medeni bir şekilde tartisir dogrusuda bu zaten..Ben ise mesela tartisiyoruz bana cevap vermiyorsa hemen hakaret malsin odunsun okuzsun gibi agza alinmayacak sozler sarfediyorum o ise terbiyeli konus vs gibi sozler soyluyor benim hakaretlerim karsisinda yani asla saygisini bozmuyor ben ise hakaretleri savuruyorum ve yarim saat sonra geciyor eskisi gibi olmak istiyorum yani saman alevi gibi ve sonra cok pişman oluyorum aciz kendini savunamayan bir insanin basvurdugu yoldur hakaret diyorum beni cileden cikaran nokta esimin sessizligi yardimmi almaliyim kizlar boyle giderse saygisizliktan sevgisizlik te baslayacak ve sonra is isten gecmis olacak uzun yazdim basini agrittiysam affolaa..simdiden tesekkur ederim..ne yapmaliyim kendimi nasil dizginlerim
Gerçekten problemli olan kişi eşinizmiş🤪 siz kendini çok geliştirmiş birisiniz🤪🤪 offf güldüm gidiyorum, ayağınıza dolanır ama 🥹

halkin her kesiminden buna farklı cevaplar duyabilirsiniz. sizin cevabiniz evetse bosanin, hayır diyorsaniz da o kişiyi silin engelleyin evinize bakın.

ben ne demeye çalıştığınızı anlamadim. kocam bana layık değil ama ayrilirsam çocuğum üzülür üstelik cesaretim yok, topluma yenik düşüyorum bla bla. öte yandan görüştüğüm birisi var bana iyi geliyor, madem kocam yabani, benim de başkası ile takilmaya hakkım var mı demek istiyorsunuz?

Başlangıçta da belirttiğim gibi aldatmanın bir gerekçesi yoktur. Spontan gelişti ve etkisinden çıkamadım. Çünkü benzerine rastlamadığım bir insan, yani bir arayışta değildim. Zaten içinden çıkamadığım bir girdap yüzünden konu açmak istedim.

Gerçekten problemli olan kişi eşinizmiş🤪 siz kendini çok geliştirmiş birisiniz🤪🤪 offf güldüm gidiyorum, ayağınıza dolanır ama 🥹
Kendinize ve hayata karşı neden bu kadar mutsuzsunuz? Zaten belirttiğim gibi benimde başlangıçta cahilce davranışlarım vardı yazdım konuya, ama ben yol katettim. Umarım size de nasip olur.
Kalbiniz gibi geçsin hayatınız, hoşçakalın.

Kendinize ve hayata karşı neden bu kadar mutsuzsunuz? Zaten belirttiğim gibi benimde başlangıçta cahilce davranışlarım vardı yazdım konuya, ama ben yol katettim. Umarım size de nasip olur.
Eline iki roman alan kendini psikolog zannediyor🥹 yok ben çok mutluyum, maşallah diyelim kem gözler malum. Sadece yalancı sevmiyorum 🤪 buraya aldatılan kadın konu açsa vereceğim tepkilerin aynısı👍 Psikolog numaralarınızı eşinize ve hollandalıya kesin siz, ben yanlış adresim zira sizden x10 daha donanımlıyım😄

bu forumda 1-kocasini aldatanlar 2-metresler boyle suslu suslu laflar etmeye calisip kendilerini hakli cikarma cabasina giriyorlar da bu gercegi degistirmiyor.

ne varmis kadinin kalbinde? evden kurtulmak icin evlendigi adami aldatip sonra utanmadan ayni yataga girmeye devam mi etmis? cocugu varken telefondan sevgili mi yapmis? nesi varmis yani????

Eline iki roman alan kendini psikolog zannediyor🥹 yok ben çok mutluyum, maşallah diyelim kem gözler malum. Sadece yalancı sevmiyorum 🤪 buraya aldatılan kadın konu açsa vereceğim tepkilerin aynısı👍 Psikolog numaralarınızı eşinize ve hollandalıya kesin siz, ben yanlış adresim zira sizden x10 daha donanımlıyım😄
icinden sana mal misin odun musun dedigine eminim ama kanitlayamam djdkxhdkdhdjdhd 2 kitap okuyunca benim girdigim haller

Bence boşanın. Biraz empati kuruyorum da aldatma karşı tarafın birinden hoşlanıp senden vazgeçmesi midir yoksa hoşlanıp kimseye duygum yok hala seni seviyorum diye kandırması mıdır?

Birincisi evet üzer ama hayatın bir gerçeğidir ama ikincisi ihanettir. Hatanız var o da deneyimsizlikten ve cahilllikten size uygun olmayan bir eşle evlenmek. Valla ben bilgizlikten yapılmış hatalara çok kızamıyorum sadece üzülebiliyorum.

Siz boşandıktan sonra iyi bir hayat sürecek misiniz belli değil aynı eşiniz boşanınca kötü bir hayat süreceğinin belli olmadığı gibi. Belki o da onu seven ve iltifatlara boğacağı bir eş bulacak. Valla ortada mutsuzluk varsa düzletmek için elinden gelen yapılmalı. O yüzden boşanın. Sonrasını hayat belirler.

Ama bu adama da çok güvenmem sonuçta evli bir kadınla konuşuyor

Son düzenleyen: Moderatör:

Psikolog değilim. Ama iyi bir okuyucuyum fakat roman değil. Ayrıca donanımlı insan donanımlıyım demez, donanımsızlar kullanır genellikle. Çünkü kendisini geliştiren insan ne kadar çok şey bilmediğinin farkına varır ve mütevazileşir. Cahil insan ise bilmediğinin dahi farkında olmadığı için, biliyorum zanneder.

İletişim kurmakta dahi güçlük çekiyorsunuz. Yaşadığım duruma katılmayabilir, desteklemeyebilirsiniz tabi ki.
Fakat sizinle mahalle kavgası yapmayacağımdan da emin olabilirsiniz. Yazarak daha fazla kendinizi yormanızı istemem.

[/QUOTE]
Uzun uzun yazmışsınız öncelikle bu uğraşınız için teşekkür ederim. Evlilik çok uzun bir yol, çok fazla sebep görünmüyor geliyor çünkü toplumumuzda biz alışmışız boşanma gerekçesi olarak şiddet, aldatma vb durumlarının olmasına. Cinsel isteksiz olması, bişeyleri becerememesi, agresif tutumları, aynı pencereden hayata bakamamak, sevgi ve ilginin olmaması... Sizce bu sebeplerde gerekçe değil midir ?
Anlattığım kadının da cok gerekçesi vardı. Oturup dinleseniz adama küfür ederdiniz. Başkaları cazip geldi. Ama vaatlerde bulunan, eski esinden daha iyi olan adamlar (!) burnundan getirdi. Sonunda dönüp dolaşıp beğenmediği kocasına sorunlarını anlatmaya başladı. Boşanacaksanız gerçekten yürekten istemeniz ve kararlı olmanız gerek. Ve herseyden önce çocugunuzu düşünmek zorundasınız. Siz sizle beraber olup olmayacağı belli bile olmayan bir erkekten etkilenmişsiniz ve ister istemez kıyas yapıyorsunuz. Burda boşanma konusu açsanız bambaşka yorumlar alırdınız. İnsanların tepki verdiği konu başka.

Son düzenleme:
icinden sana mal misin odun musun dedigine eminim ama kanitlayamam djdkxhdkdhdjdhd 2 kitap okuyunca benim girdigim haller
Ay cok sinirlendim ya. Bizim diğer kız aldatıldı mesela onun eşine nasıl saydırdık, bunun farkı ne? Seks yapmıyormuş o yüzden aldatmış, eeee senin de önden yürüyen göbeğin varmış hangi erkekte libido kalır o göbekle diye sorsan hemen kalbi kötü oluyorsun. Aynen kötüyüm😬

Bence boşanın. Biraz empati kuruyorum da aldatma karşı tarafın birinden hoşlanıp senden vazgeçmesi midir yoksa hoşlanıp kimseye duygum yok hala seni seviyorum diye kandırması mıdır?

Birincisi evet üzer ama hayatın bir gerçeğidir ama ikincisi ihanettir. Hatanız var o da deneyimsizlikten ve cahilllikten size uygun olmayan bir eşle evlenmek. Valla ben bilgizlikten yapılmış hatalara çok kızamıyorum sadece üzülebiliyorum.

Sizin boşandıktan sonra iyi bir hayat sürecek misiniz belli değil aynı eşiniz boşanınca kötü bir hayat süreceğinin belli olmadığı gibi. Belki o da onu seven ve iltifatlara boğacağı bir eş bulacak. Valla ortada mutsuzluk varsa düzletmek için elinden gelen yapılmalı. O yüzden boşanın. Sonrasını hayat belirler.

Yorumunuzu dikkate alacağım, çok teşekkür ederim.

Psikolog değilim. Ama iyi bir okuyucuyum fakat roman değil. Ayrıca donanımlı insan donanımlıyım demez, donanımsızlar kullanır genellikle. Çünkü kendisini geliştiren insan ne kadar çok şey bilmediğinin farkına varır ve mütevazileşir. Cahil insan ise bilmediğinin dahi farkında olmadığı için, biliyorum zanneder.

İletişim kurmakta dahi güçlük çekiyorsunuz. Yaşadığım duruma katılmayabilir, desteklemeyebilirsiniz tabi ki.
Fakat sizinle mahalle kavgası yapmayacağımdan da emin olabilirsiniz. Yazarak daha fazla kendinizi yormanızı istemem.
Maalesef cahil görünce böyle oluyor mütevazileşmiyor benim donanımım kahretsin 😔

Ay cok sinirlendim ya. Bizim diğer kız aldatıldı mesela onun eşine nasıl saydırdık, bunun farkı ne? Seks yapmıyormuş o yüzden aldatmış, eeee senin de önden yürüyen göbeğin varmış hangi erkekte libido kalır o göbekle diye sorsan hemen kalbi kötü oluyorsun. Aynen kötüyüm😬
bosver ya ne yazsak anlamayacak kendisini sadece kocasiyla kiyasladigi icin bir sey zannediyor. evet kocasi kendini gelistirememis olabilir, hayata bakis acilari uyusmuyor olabilir ama bu yine de adami aldatmanin gerekcesi olmaz. insanda biraz omurga olur bir sey yapacaksa onun arkasinda durur. adami sevmiyor musun, bosan ne halt edersen et. ama hem o adami elinin altinda tutup hem de telefondan baskasiyla sevgili olmanin anlasilacak noktasi yok. isterse kutuphane yutsun insan bazi konularda cig kalir ve anlatamazsin iste bu da boyle. cocuga cok uzuldum asiri.

Anlattığım kadının da cok gerekçesi vardı. Oturup dinleseniz adama küfür ederdiniz. Başkaları cazip geldi. Ama vaatlerde bulunan, eski esinden daha iyi olan adamlar (!) burnundan getirdi. Sonunda dönüp dolaşıp beğenmediği kocasına sorunlarını anlatmaya başladı. Boşanacaksanız gerçekten yürekten istemeniz ve kararlı olmanız gerek. Ve herseyden önce çocugunuzu düşünmek zorundasınız. Siz sizle beraber olup olmayacağı belli bile olmayan bir erkekten etkilenmişsiniz ve ister istemez kıyas yapıyorsunuz. Burda boşanma konusu açsanız bambaşka yorumlar alırdınız. İnsanların tepki verdiği konu başka.
Verilecek olan karar zaten bir başkasına güvenerek alınmamalı.

Verilecek olan karar zaten bir başkasına güvenerek alınmamalı.
Boşanan insanlar değil yeni bir ilişkiye hazır olmak çevresinde mutlu görmeye tahammül edemez ilk başlarda. Belirli bir toparlanma süreci olur ve yeni bir evlilikte daha temkinli gider. Nerden tutsan elinde kalıyor yani 🤷🏻‍♀️

Maalesef cahil görünce böyle oluyor mütevazileşmiyor benim donanımım kahretsin 😔
Evet göbeğim vardı, kiloluydum. Şu an 53 kilo, sporun ve bakımın hakkını vermiş iş kariyerinde ise gayet iyi bir noktadayım. Öz güvenimi, moralimi ise böyle yorumlarla etkilemeyecek ve bozmayacak kadar da kendime değer veriyorum. Yaptığım davranışla ise gurur duymuyorum, spontan gelişen ve içerisinden çıkamadığım bir konuda bakış açısı ve tecrübelerinden faydalanmak istediğim kişilerden yorum almak için konu açtım.
Sizin gibi insanların olacağından da emin olduğum için, şaşırmıyor ve size kızmıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X