Boşanmak tek çare mi?

KIrIkalpp

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2020
21
26
31
hırsız, yalancı, küfürbaz, şiddet eğilimli bir koca, adamdan korkuyorsunuz hala elalemin ağzına laf vermekten bahsediyorsunuz, çocuk da yokken boşanın gitsin, uzaklaştırma da alın, uzunca bir süre ailenize sığının
Ben kendim için değil ailem için endişeleniyorum malum adalet sistemimiz ve yasalar kadını ve ailesini pek koruyamıyor malesef. Ama sırf bu yüzden de onun tehditlerine boyun eğmeyeceğim, ne gerekiyirsa yapacağım. Elalem konusunda da daha önce bir nişan attım şimdi de bu insanlarda çok acımasız yargılıyor ama tabiki elalem için yine kendime eziyet çektirmeyeceğim,yazık etmeyeceğim. Kınayan kınadığını yaşar birgün ne diyeyim.
 

KIrIkalpp

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2020
21
26
31
Aman ne önemli insanlarmışsınız millet sizi 40 sene konuşur artık boşanırsanız. Sakın milletin ağzına laf vermeyin. Böyle devam. Bu kafayla zaten daha iyisini hak etmiyorsunuz kusura bakmayın.
Siz benim içinde bulunduğum durumu ve tam olarak neler yaşadığımı nerden biliyorsunuzda böyle keskin yorumlar yapabiliyorsunuz? Bende sizin gibi gözü kara,kırmızı çizgileri olan bir insandım fakat insanın bizzat kendi başına böyle olaylar gelince o işler öyle olmuyor işte... Eğer her insan hakkettiğini bulsaydı benim ne böyle bir eşim olurdu nede bu üzücü olayları yaşardım.Üslubunuz ve son cümleniz fazlasıyla kırıcı.
 

manderley

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2013
406
1.120
İşin içinde yalan varsa asla ve asla düzelmez. Büyük ihtimalle kumar oynuyordur. Bu da düzelmez. Yol yakınken hayatınıza bakın. Sakın duygusallığa kapılıp çocuk filan yapmayın.
 

KIrIkalpp

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2020
21
26
31
Ya böyle evlilikler o kadar çok ki . Kendim de dahil kadınlar kulubünde bu tarz açılan çok konu gördüm henüz kısa sürelik ama tamamen hayal kırıklığı evlilikler ... Bu erkekler nedir imza attırmak mı dertleri anlamadım gitti .

benim eşimde beni çok tehdit ediyor boşanmamak için ama açtım davamı dik durmaya çalışıyorum. Yoksa böyle değmeyen insanlarla ömür geçmez ki. Evlilik bu ona bağlı oluyorsun bir yerde. Boşanmaya kurtulmaya çalış çocuk yokken .
İmzayı attırana kadar rol yapayım sonra nasıl olsa boşanamaz tehditle,psikolojik şiddetle kendime bağımlı hale getiririm kafasındalar heralde. Ama öyle bir dünya yok. Kimse kimsenin kölesi değil, kimse vazgeçilmez değil. Bunu bile anlayabilecek kapasiteleri yok böylelerinin.
 

kediseverkadin

SessizZuzu
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2020
1.796
2.688
En güvenmem gereken insanın o olması gerekirken, şu hayattaki en güvenemediğim insan o malesef. Davayı açacağım anlaşmalı açıp biran önce kafam rahat şekilde kurtulmak istiyorum eğer yine sıkıntı çıkarırsa çekişmeli açıp tazminatta talep etmeyi planlıyorum o işleri zorlaştırırsa tabiki bende zorlaştıracağım. Elalem konusunda da çok haklısınız aslında hiçbir zaman bu kafada bir insan olmadım ama sanırım içinde bulunduğum psikolojik durum zaman zaman sağlıklı düşünmemi engelliyor. İşte bu tür zamanlarda da sizinki gibi beni kendime getirecek yorumlara çok ihtiyacım oluyor teşekkürler🤗
Rica ederim ne demek. Siz iyi olun inşallah. Ancak üzülmeyin. Sevdiğimizden ayrılmayacaksınız. Size zarar veren birini hayatınızdan çıkaracaksınız böyle düşünerek üzülmeyin. Ve çok mutlu olun ☺️
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-10-2021

Hamileliğimin 5. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 249 gün kaldı.

Hücrelerin en üst tabakası (ektoderm) sıkışarak notokord denilen bir oluk, boşluk oluşturur. Bebeğin omurgası, bel omurgası kemikleri ve bu kemikler arasındaki disk dokuları burada oluşur. Bebeğin sinir sistemi tüpleri ve kalbi oluşmaya başlar. Ayrıca kan dolaşımı bu günlerde başlar. Bebeğinizin boyu yaklaşık 0,4 mm dir.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayınKIrIkalpp

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2020
21
26
31
Merhaba, insanların değişmeyeceğini defalarca tecrübe etmişsiniz. Bence artık ilişkinize son verin ve mahkemede sizi tehdit ettiğini de hakime bildirin. Adalet sistemimiz ne kadar işler bilmiyorum ama korkularınız varsa uzaklaştırma kararı çıkmasını sağlayın derim. Çok geçmiş olsun.
Kafama koydum zaten artık geri dönüşü yok. Ne yapılması gerekiyorsa yapacağım ama umarım sıkıntısız atlatırım. Güzel yorumunuz için teşekkürler.
 

KIrIkalpp

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2020
21
26
31
Adam
hırsız
Yalancı
Şiddet eğilimi var


Tüm bunları sıfırlayacak olan ve sizi ikilemde bırakan artıları neymiş bu adamın merak ettim
Hic
Adam
hırsız
Yalancı
Şiddet eğilimi var


Tüm bunları sıfırlayacak olan ve sizi ikilemde bırakan artıları neymiş bu adamın merak ettim
Hiçbir artı sayamıyorum malesef. Sadece boşanmak zor geliyor ama sakince düşününce böyle biriyle evli kalıp yaşamaya çalışmak daha da zor.
 

KIrIkalpp

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2020
21
26
31
tamamıyla yalan üzerine kurulmuş bir ilişki. Nasılsa gitmez dusuncesi .. Eşime yıllar önce bir lafım vardı.. Yalandan önce yalandan sonra ilişkiler değişir.. Bence gazı kaçmış soda gibi olur demiştim :) ve gazı kaçan her şeyin tadı olmaz tadı olmayan her şey eninde sonunda biter.. Sen eskisi gibi olmayacaksın ona karşı ve dolayısıyla bir noktadan sonra onunda tahammul sınırı bitecek sen bitirmezsen bir noktadan sonra o bitirecek.. Sen eskisi gbi olabilecek misin?
"Nasılsa gitmez düşüncesi" nokta atışı yapmışsınız. Ama kararımı verdim, geri dönüşü yok. Gidiyorum...
 

KIrIkalpp

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2020
21
26
31
Suraya kadar, bu evlilige 1.5 yil iyi sabretmişsiniz ama ailenizin yanina gitmekle iyi yapmışsınız diyecektim ki bunu gördüm..
Milletmi yaşıyor sizin evliliğinizi? Ne sacma bi düşünce. Onlara ne? Bir iki konusur susarlar. Ama siz bu hayatı bir omur yasayacaksiniz.
Eşiniz şimdilik 3 5 bin lira borçlar yapıyor ya ılerleyen dönemlerde bu 50 bin 100 bin olacak hatta daha fazla.. yazıkmi değil size?
O kadar haklısınız ki insanlar zaten her koşulda yargılıyorlar kınıyorlar yine yargılasınlar yine kınasınlar (kınayan kınadığını bulur zaten) artık umrunda değil sırf bu yüzden kendime daha fazla yazık etmeyeceğim. Bu adamın eline ne kadar çok para geçerse o kadar çok batacağını bildiğim için zaten artık pes ediyorum.
 

KIrIkalpp

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2020
21
26
31
kuzenim böyle bir adamla evliydi.sürekli borçları çıkardı,babası öderdi,kuzenim öderdi.bitmedi bitmedi....adam uslanmadı uslanmadı...düşün o kadar borç yaptı ki babası en son evini sattı.kuzenim beş sene sabretti.düzelmez kardeşim ,boşan yoluna bak.en son adamın peşinde tefeciler vardı düşün artık olayın boyutunu. ha parayı internetten kumar oynuyormuş,orada kaybediyormuş ,senin ki de böyle bir şey yapıyor olabilir.
Öyle ama sinsi olduğu için arkasında hiçbir iz bırakmıyor oyüzden de ispat edemiyoruz. Zaten artık uğraşacak gücüm kalmadı ne hali varsa görsün. Çok sevdiği o bataklıkta tek başına batmaya devam etsin.
 

KIrIkalpp

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2020
21
26
31
Bir kere pişman olacağın ne olabilir ki boşandıktan sonra, sevgi gösterme desen yok, ilgi yok
Yalan ve güvensizlik var ki ilişkinin temelini sarsar
Gizli gizli para harcama ve şiddet var söyle hangisine pişman olacaksın? Hangisine ahh keşke boşanmasaydım da tekrar yaşasaydım dersin?
Millet zaten şu anda da bi dünya dedikodunuzu yapıyordur, millet konuşmasın diye devam mı edeceksin bunları yaşamaya.
Herkese mahcup etti beni zaten dediğin gibi dedikodu oluyordur şuan. Ömür boyu hergün böyle olacağına boşanıp topluca bir dedikodumu yapsınlar bende hayatıma bakayım, hayatımı yaşayayım.
 

Arzu1292

Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2020
543
360
Merhaba,
Yaklaşık 1,5 yıldır evliyim, çocuğum yok. Çok severek evlenmistik ama bu evlilik benim için tam bir hayal kırıklığı oldu. Meğer eşim flört döneminde bana hiçbir konuda dürüst olmamış tabi ben bunu evlendikten sonra aynı çatı altına girince anlayabildim. Sevgiliyken ilgili,sevgisini sürekli dillendiren hissettiren biriydi, ufakta olsa sık sık hediye alır sürpriz yapardı, maneviyatına düşkündü, ailesi de anlayışlı yapıcı insanlardı. Kısaca bana göre evlenmek için mükemmel bir eş adayıydı.İşler ciddiye binmeden düğün dernek işlerinin nasıl olacağını, evlilikten beklentilerimizi uzun uzun konuştuk düşüncelerimiz çok uyumluydu. Ben istemiyorum diye sigarayı bıraktığını, borçsuz evleneceğimizi, ilk yıllarda birikim yapıp nasip olursa sonra çocuk sahibi olmak istediğimizi,birbirimize karşı sevgi saygı ve ilgimizi kaybetmemek için herşeyi yapacağımızı ve sorumluluklarımızın farkında olacağımızı konuştuk sözler verdik.Evlendik evliliğin ilk gününden itibaren bambaşka biriyle karşılaştım. Hiçbir zaman yeni evli gibi davranmadı ilgi alaka yakınlık yok gibi bir şeydi gezme tozma hiçbir şey yoktu bıraksanız evden hiç çıkmazdı ne sürpriz yapar nede ufacıkta olsa bir hediye alırdı sürekli sinirli ve gergindi elinden teli hiç düşmezdi şifresini fln bilirdim ama bütün herşeyini temizler silerdi sürekli yalanlar söylerdi ortaya çıksa da devam ederdi hiç dürüst olmadı bunların karşısında yıkıldım tabi ama kimseye bir şey belli etmedim evliliğe alışma sürecidir dedim düzelmesi için dua ettim. Ama tabi düzelmedi aramızda sürekli bir soğukluk sürekli geçim sıkıntısından kaynaklı kavgalar oldu hiç cicim ayı nedir bilmedim. Meğer bu eşimin evlenmeden önce dünya kadar borcu varmış ailesininde haberi yokmuş, sigarayıda hiç bırakmamış. Okadar borç,sigara parası birde ev geçimi kira eklenince bir canavara dönüştü, bu davranışlarının sebebi meğer bunlarmış. Niye başta dürüst olmadın dediğimde yoksa evlenemezdik seni kaybetmekten korktum dedi. Bunlar yetmezmiş gibi birde benim bekarken biriktirdiğim 15 bin TL'yi hesabımdan gizlice alıp harcamış sıfırlamış. Tüm bunların hepsini bir anda öğrendim ve dünyam yıkıldı. Tabi ailelerde öğrendi babası tüm borçlarını kapattı bir şans ver dediler. Beşer şaşar dedik şans verdim ama 2 ay sonra 4bintl daha borcu çıktı tabi yine dürüst olmuyor ben kendi çabalarımla ortaya çıkarıyorum. Geçenki borçlarımdan ozaman söyleyemedim birazda sigara parasına gitti dedi. Yine yıkıldım yine babası borcu kapattı yine şans verildi. Araya pandemi dönemi girdi bir sıkıntı yoktu tabi para konusunda yoktu sadece, ilişkimiz güvensizlik ten çok yıpranmıştı haliyle sürekli gerginlik tartışma oluyordu. En son yine 2 hafta önce 3bine yakın borcu olduğunu yine kendi çabalarımla öğrendim artık ona ve bana yaşattıklarına tahamülüm kalmadığı için büyük bir kavga ettik. Hem suçlu hem güçlü beni itekleyip hırpaladı küfürler etti kimse bilmeyecek bilirse sana çok kötü şeyler yaparım diye tehdit etti. O gece sabrettim sabah durumu ailelere anlatıp bikaç parça eşyayla annemin evine gittim. Artık ne onun ailesi nede benim ailem ona güvenmiyor ve bana yaşattıklarından dolayı çok kızgınlar. Paraları ne yaptığını hiçbir zaman net şekilde açıklayamıyor ben iddiadan şüpheleniyorum ama onu çok az miktarda oynuyorum onunla alakası yok diyor. Çıkmazdayım boşanmak istiyorum ama sonrasında yaşayacaklarımdan pişman olmaktan ve milletin ağzına laf vermekten korkuyorum psikolojimde çok bozuldu. O boşanmak istemiyor sıkıntı çıkarıyor çok pişman olduğunu düzeleceğini söylüyor açıkçası boşanma aşamasında ve sonrasında kötü şeyler yapmasından da korkmuyor değilim. Kendinizi benim yerime koyun, siz ne yapardınız? En doğrusu boşanmak mı? Lütfen cevaplayın yorumlarınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkürler.
Canim lutfen kendine gel. Evlilik seni 1.5 senede bitirmiş bundan sonraki yillarina acı. Ne demek milletin ağzina soz vermek istemiyorum. Senin üzüntünde yanindalar mı? Elalem hep konuşur. Ama dikkatli ol. Kafasi normal değil. Sana zarar vermesin. Allah hayirlisini etmişki evlenen aydan çocuk doğurup sonra eşini tanıyanlardan etmemiş seni. Kendini geleceyini kurtar derim. Hemen boşan demiyorum. Herkes değişebilir. Ama değişdiyini herkese ispatlayana kadar o eve adim atma derim
 

Periningelecegi

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2019
161
59
29
Buna benzer şeyleri bende yaşadım. Eger eşine karşı sevgin varsa onu tek sartla affedecegini doktor kontrolundr olmasi gerektini söyle. Ama eger seviyorsN. Bir sans daha vermek istiyorsan bunu en iyi sen bilirsin. Benim esimde iddaa oynadi benden habersiz ama oyle 3 bin 5 bin değil 😂😂😂😂 50 bin 70 bin gibi tutarlarda bebegimiz olmuyordu tek carrm tüp bebekti. Gerekce olarak tüp bebek parası biriktirmekti. Avukatla bile görüştüm yine sans istedi verdim. Ama artık son şanstı onun yuzunden tüp bebek yaptiramiyordum. Son kez verdim o sansi daha da görmedim. Yanlışa suruklenen bir insanı birde siz bırakırsanız daha kötü olabilir. Eşimi çok seviyordum onu bırakamadım ama yanlisindan donmesi içinde cok çabaladım. Simdi bir kizim var artik kizimin rizkini zaten vermem diyor bizim iddadan baska bir problemimiz yoktu ama. Küfür dayak şiddet vs. Diyecegim o ki bana gore size bosanin yada bosanmayin demek benim haddime değil. Sevgiler🥰