Boşanmakla da bitmiyor dertler

Neler yaşattılar hem de asla bırakmadım oğlumu .Mehirimi bile alamadım elimde alyansla kaldım ortada . Sonra bi miktar paraya bıttı. Zaten avukat aldı ondan da. 600 TL nafakayla bkaldım ortada. Kendisi altınlarımı bozup abd ye gitti kaçak sekilde agladım dedım oğlunu görmeden nasıl duracaksın ,bu cocuk babam nerde dese ne dicem ben dedim.Okul zamanı gelıcem dedi sen bişsey yapamadın bunca yıl ama ben cocuguma gelecek kurmaya gıdıyorum dedı lafta. Hep aşağılaı benı. 2 gun sonra surgun edıldı tabı turkıyeye Rabbım bırakmadı yanına. O gıderken ayıp deıl ama ben kendımı kurtarmak ıstıyorum dıye ayıplanıyorum anne olmamıs oluyorum .Gercekten kadınların bakıs acısına uzuluyorum ben yeterınce heba oldum hala bana yok beledıyenın kapısında yat yok bılmem ne dıyolar. O adam ben sıgınmaya gıdınce halıme guldu benım, oglumu getir sen nereye gıdıyosan gıt dedı neden kendımı oylelerının dılıne dusureyım kı. Elimden alınan altınlarımı da kendım kazanıp almaya basladım takıp takıstırıcam da o da borc batagında beter olsun
Eşinizin berbat bir baba olması, hayat kurucam deyip çocuğunu sallaması sizin de böyle yapmanızın doğru olduğu anlamına gelmiyor. Takın takıştırın şimdi, yaşlanınca oğlunuza muhtaç olmayın inşallah da sizle uğraşmak zorunda kalmasın. Yazık!

Tabi ki oğlumdan vazgeçmiyorum. Sadece bir süre o adamla muhatap olmak istemiyorum. Sonuç olarak oğluma zarar verecek halleri yok evet ben çok zorlanıyorum ama gerçekten bezdirdi beni bu adam. Ya velayet davası açıcam diyodu ortada dava yok ,çocuğu soruyorum bi afra tafralara giriyor sanki onuı soruyorum , bir tartışma oluyor çocuk için ,ben senden kurtulamıcak mıyım diye triplere giriyor..Anlasın istiyorum artık asıl benım ondan kurtulmak istedğimi ,zaten evime geçince oğluma da oda kuracağım ama temelli alamam çünkü bakacak kimsem yok
Keşke suratına kussanız adamın. Erkekler boşanma aşamasında 180 derece dönüyor galiba. Adam gibi ayrilamiyorlar illa ki bir çirkeflik yapacaklar. Bütün bunların haricinde çocuğunuz kaç yasında orada durduğu surece belki sizi kötü bilecek bunlara da hazır mısınız

Merhabalar.. Öncelikle düzgün şekilde boşanıp sağlıklı bir birey olarak yoluna devam eden tüm kadınları tebrik ediyorum çünkü ben bu süreci çok zor atlattım ki hala daha da ara ara sorunlar yaşıyorum.3 yıl oldu ayrıyız 1.5 yıldır da resmiyette bitti. Haklarım yendi çok acılar çektim. 3 yaşında oğlum var çok zorluklarla büyüttüm yapayalnız bırakıldım. Çok kez oğlumu ona bırakıp çalışmayı düşündüm ama yapamadım.

Şu anda 2 aya yakın bir zaman olacak oğlumu ona bıraktım işe girdim baya kendime geldim açıkçası. Teyzemde kalıyorum kış bitince Allah nasip ederse kendi evime çıkmayı düşünüyorum. Bu süreçte o kendime eş, çocuğuma baba ettiğim şahıs defalarca psikolojik şiddetlerle beni delirtti. Ama ben yine de onu her defasında muhatap aldım çocuğum için. Oğlumun bu ay doğum günüydü istedim ki oğlum bizimle olsun sevinsin .ona teklif ettiğimde ,ablalarım pasta yaptırıyor kutlayacağız dedi ,iyi sen ailenle kutla dedim bende. Bana yaşattığı her şeye rağmen oğlum ilerde mutsuz bir çocuk olmasın diye çaba gösterdim her seferinde ama karşımdaki insan her şeyi bir çocuk gibi şahsi algılıyor. Kendisi çocuk hastalandığında beni çağırıyor ben gidiyordum ve her seferinde bana yaklaşmaya çalışıyor ,senden tiksiniyorum dokunma bana dediğimde ,bende senden tiksiniyorum diyor ama dokunup öpmeye çalışıyor utanmadan.

Zaten bu doğum günü durumundan sonra ne olursa olsun onunla bir araya gelmeme kararı aldım. Hatta öyle anlar oluyor ki oğlumu bile artık almak görmek istemiyorum. Adam beni her şeyden soğuttu belki yadırgayan olacaktır ama Allah kimsenin başına böylesini vermesin. Çocuğu akşam saatinde iş çıkısı gidip alıyorum zoruma gidiyor yani sonuç olarak bir erkeksin o saate beni düşünme tamam ama oğlun için bindirir bir taksiye gönderirsin.En son oğlumu almaya gittiğimde dayanamayıp ,sen ne çeşit bir namussuzsun dedim bu saatte insan yabancı bir kadını bile gönlü razı olmaz bu şekilde göndersin dedim. Sen değer verilecek biri değilsin bana o kadar hakaret ettin dedi. Oğlumun annesi diyosan oğlunu düşünüp değer verirsin zaten ama bana yazıklar olsun ki senin gibi biriyle evlenip ayrılmışım kendimden tiksindim senin yüzünden dedim. Tabi ne desem boş adam m.l gibi biri olduğu için. Çocuğu 2 hafta göremedim işlerden dolayı hemen bir anneliğime laf etmeler falan, ki kendisi oğlumu 5 aya kadar görmeyen bir baba.. gidip alsam çocuk hastalansa ,burda iyiydi demeler..çocuğu arayıp annen sana bunu bunu pişirsin diyip sipariş vermeler ,ben sonuç olarak teyzemde kalıyorum çocugumu bu yüzden de götürmek istemiyorum zaten oraya ,benim mutfağım değil istediğim gibi pişiremiyorum her şeyi dediğimde,ağız taklidimi yaparak aman başla yine drama yapmaya demeler..Oğlumun huyu suyu değişmiş küfürler öğrenmiş içim gidiyor ama çaresizim öyle birinin yanında bırakıyorum çocuğumu. Bu arada ablaları bakıyor çoğunlukla zaten. Hatta bir gün ablasını gördüm yolda oğlumda yanındaydı. Allah senden razı olsun dedim gayet güzel konuştuk ettik. Eski eş olacak kişiye de bunu söyledim ,oğlum sendeyken bile rahat değilim Allah o kadından razı olsun dedim, sen ne şeytansın dedi bana çıldırdım o an. Her şeyimde bir kötülük görüp arıyor.

İnanın yoruldum tiksindim ,oğlumu götürdüm pazar günü ve onu her yerden engelledim oğlumu da almayacağım sadece kendime odaklı olup hayatımı kurtarmak istiyoırum .Çünkü bu adam resmen zevk alıyor benim ağlamalarımdan ,benim her halime sebep kendisi ama buna rağmen, bak Allah seni bu hallere düşürdü ,bak baban bile kovdu seni( ben kendim çıktım babaevinden bu arada ,sırf teyzemde kalıyorum diye kovuldu diyor herkese) ,seni kim ne yapsın ben aldım seni de değer verdim coştun daha neler neler ..

Bu saatten sonra uzun bir süre onunla iletişimde olmak istemiyorum. Evet çok zor oğlumun hiçbir günahı yok ama vallahi yoruldum tükendim. Bu hayatta beni hiçbir şey bu hale getirmemişti.Ama ben kendimi kurtarmak istiyorum. Adam benim resmen delirmemi istiyor. Ben onun inadına daha da güçlü olmak istiyorum. Ben aramasam o arıyor sırf çocuğu alayım diye. Beni değersiz kılan anneliğime bile bir saygısı olmayan adam sırf zorda kalıyor diye bana iyi olup sonrasında bana bir k.pek muamelesi yapamaz buna izin vermek istemiyorum artık. Umarım kendimi iyi ifade edebilmişimdir. Sizin önerileriniz nelerdir bu konuda siz nasıl davranırdınız merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler okuyup yorumladığınız için..
Bari bir daha evlenirseniz çocuk yapmayın. Birinciye bakmayıp bırakıp sonra bir sürü başka çocuk doğuranlardan tiksiniyorum

yani asgari ücretli iş.teyzenin evine sığınma ve teyzenin çocuğu yanında istememesi. belalı eski eş. sürekli belalı babayı görmek isteyen çocuk.vicdan azabı ve kızgınlığın içiçe geçmesi. kreş parası yok. anneniz yok. babanız sorumsuz. sığınma evi olmamış. sürekli eski kocası tarafından değersiz hissettiriliyor. teyze eve gelince laf sokuyor. eve gelme saati gecenin körü. işten gelince dinlenme saati bile kalmıyor. araba yok. anladığım kadarıyla arkadaş yok. derdini anlatacak biri yok. berbat boşanma.parasızlık. çaresizlik. bozulmuş psikoloji ve psikolojik yardım alabilmek için para olmaması. çaresizlik içinde evleneyim biriyle de çocuğumu alayım diyecek kadar sağlıklı düşünememesi. ben sizi anladım. çocuk siz bir düzen kuruncaya kadar babada kalsın. sizin zaten şu anda çocuk bakacak psikolojiniz kalmamış. yanınıza alsanız da bu süre bakmasanız daha iyi olur. sizi hiç sağlıklı görmedim. sağlıklı düşünemiyorsunuz. üç beş ay kafanızı toplayın. çocuk sokakta değil. baba hala aile ortamında sıcak yemeği oyunu. biraz da onlar baksın ki ne yaşadığınızı anlasınlar. çocuk bakması hele tek başına ne kadar zor anlasınlar bir süre. umarım maaşınız artar ev tutarsınız çocuk yanınıza gelir ve bu günler biter. çok üzüldüm.

X