Boşanmalı mıyım?

Topluca sizi aptal yerine koymuşlar, bir eş buna nasıl müsade edebilir? Eşin onuru artık sizin de onurunuzdur evlilikte. sanki evlilik değil de geçici ilişkide gibi davranmış.Bu konu diğer konuların uzantısı bence. Eşinizin sizi hak ettiğini düşünmedim açıkçası.

erkekler düzdür o kızla öyle şeyler olduğunu zerre önemsemiyordur şuan
yalnız aynını sen ona yapmış olsa kıyamet koparır veya büyük tepki verir miydi acaba?
sordunuz mu bunu?

2. olay için bişey diyemeyeceğim

Kız, bu senin kocanın hesabı galiba

Nikah ne zaman?
O zamana kadar bekleyin nikahtan sonra koyun valizini kapinin onune
Sabirli gordum sizi az daha bekleyin madem
su an evden kovarsaniz rezillik cikarabilir yine herkes duyar cunku

Nikah ne zaman?
O zamana kadar bekleyin nikahtan sonra koyun valizini kapinin onune
Sabirli gordum sizi az daha bekleyin madem
su an evden kovarsaniz rezillik cikarabilir yine herkes duyar cunku
Kasımda. Fakat ben onunla ayni evde kalmak istemiyorum. Eşyalarini toplayip gitmesini isticem (iş yerinde kalacak yeri var) nikahtan sonra da ailelere soyleriz dicem

Kabul eder. İş yerinde kalacak yeri var oraya gitmesini söylerim. Aileler duymaz böylece. Ortak evimiz kira zaten. Giderse de kirasını tek başıma öderim. En azindan kardesim evlenene kadar ayri yaşariz. Ama konuyu nasil açmaliyim sizce? Bütün bildiklerimi bir anda söylesem mi

birinci olayda hadi neyse falan dedim tavsiye düşünüyuodum ama 2. beni benden aldı kız niye hala boşanmadın neyi bekliyosun onu anlamdım

Evet bu gerçekten çok güzel bir şey. Ailem de boşansam arkamda duracak insanllar şükürler olsun ki .. o yuzden umutsuzluga kapilmiyorum ve kendi kendime yetebilecegimi biliyorum

birinci olayda hadi neyse falan dedim tavsiye düşünüyuodum ama 2. beni benden aldı kız niye hala boşanmadın neyi bekliyosun onu anlamdım
Aniden karar vermemek için düşünmek istedim ..

Eşinize mi konuyu açmaktan söz ediyorsunuz, ailenize mi boşanma fikrinizden?
Eşiniz gibi algıladım, o nedenle size tek tavsiyem. Eşinizi suçlayarak konuşma yapmayın. Ona sadece bu durumlar karşısında kendinizi nasıl hissettiğinizi anlatın.
Birlikte geçireceğimiz zamanları bekar hayatına devam eder gibi dışarda geçirdiğinde, kendimi çok değersiz ve önemsiz hissettim.
Daha önceden bir şekilde ilişkin olmasına rağmen, bir kadınla beni aynı ortama sokman kadınlık gururumu kırdı, evli insanlarız, ben sana saygı duyduğum için hiçbir türlü farklı bir arayış içinde olmadım. Senin bu uygulamaları kullanman, bende güven duygusunu zedeledi ve kendime daha fazla saygısızlık yapmak istemiyorum. O nedenle sen evden gidersen, süreç daha düzgün ilerler ve ileride birbirimizin yüzüne bakacak yüzümüz kalması için bu konuyu başkalarını dahil etmeden aramızda çözelim. Sen de kendi yolunu çiz, benim de daha fazla zamanımı ve hayatımı çalma. Ben de aynı şekilde senin beklentilerinin önüne geçmek istemiyorum. Yapmak istediğin her şeyi yapmaya özgürsün, ama ben yokken.
Bu minvalde bir konuşma, sizi hem öfkelendirmez hem de çıkmaza sokmaz. Diğer türlü suçlayıcı bir konuşma, karşınızdaki insanı kışkırtır sadece.
Siz kendi hayatınıza bakın. Açıklama yapmak isteyecektir, özür de dileyebilir. Onu dinleyin ama ben kararımı verdim. Bu şekilde devam etmek istemiyorum deyin. Çekilin kenara sonra. İlk kez başınıza gelen konularda bir suçunuz olmaz ama sonrasında her affediş, aynı sorunların benzerlerini çoğaltır sadece. O nedenle kendinizi de suçlamayın, üzülmeyin de.
Hep şuna inanırım.
Yarım kalmış bir hikaye yoktur, o hikaye o kadardır.
Hakkınızda hayırlısı olsun.

Dimdirekt yüzleş bence. Madem aklın başkasındaydı, ne halt yemeye benimle evlendin derdim. 1 numaralı olay zaten rezillik, sen nasıl benim onurumu düşünmedin sen p.şt falan mısın derdim.

Kasımda. Fakat ben onunla ayni evde kalmak istemiyorum. Eşyalarini toplayip gitmesini isticem (iş yerinde kalacak yeri var) nikahtan sonra da ailelere soyleriz dicem
Esinizin tepkisini bilemem
Tamam diyip gidecegine emin misiniz?
Aileniz ayni sehirdeyse kardesim evlenmeden gideyim kalayim biraz onlarda diyip gidebilirsiniz
Ya da grip gibi oldum doktora gittim nolur nolmaz kendini karantinaya al disarda maske tak dedi sen bi sure isyerinde kal diyebilirsiniz
Yuzlesip sonrasinda nikahi bekleyelim demek ve karsinizdakinin ilimli davranip kabul etmesi utopik geldi cunku
Muhtemelen inkar edip cirkefe baglayacaktir
Yine de siz daha iyi tanirsiniz esinizi

Evet eşim için sormuştum. Içimdeki öfkeyi bir anda kusmak mı mantikli yoksa bu şekilde konuşmak mi mantikli buna karar vermeye çalışıyordum. Ama sizin yazdiğınız şeyler ve iletişim şekliniz çok güzel. Bu şekilde kendimi ifade edersem neye kırıldiğımı daha net anlar. Çok teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…