Bosanmam icin bana güç verir misiniz

Ah aileler ah...kız cocuklarina iyi bir hayat veremeyince böyle oluyor iste...boşuna demiyoruz bir kadın ayakları üstünde durmalı diye işte bu yüzden...kardeşim sen kötü düşünme herşeyin bir çaresi vardır elinden geleni yap heryere bir başvur bakalım mutlaka sen ve çocuklarına kucak açacak yerler vardır.sakin ol pes etme, araştır bakalım belki buralardan da yardım eden çıkar, iyi haberlerini bekliyoruz

Yok vefat ettiler
Gerçekten çok çıkmaz bir sokak bir mesajında demişsin işte başka eve çıksam verir ama başka kadınla yaşar gibi bırak ne halt yapıyosa yapsın parasını ye en azından iki çocuğu bir yere emanet edip çalışmaya başlayana kadar geçindirsin seni bak bir mesleğin yok harcanır gidersin şu an en iyi seçenek ev temizliklerine gitmek ben bu işten çok güzel paralar kazandım zamanında bir şirketle anlaşırsın önce haftanın 5 günü ayarlarsın zamanla insanları tanıdıkça şirketten çıkarsın tek gidersin bütün para sana kalır çok güzel paralar var ben 2013 de inşaat sonrası temizliğe günlük 100 bazen 150 liraya gidiyordum normal evler çok riskli ve zor ama inşaat sonrası temizlik hem kolay hem parası daha iyi zamanla çevre edindin mi ütü işi alırsın ben bir eve haftada sadece bir gün ütüye gidiyordum mesela olmayacak şey değil yaparsın emin ol çabanı bu adama dayanamamanı gururunu takdir ettim kendi adıma ama önce çocukları düşünmen lazım o yüzden dedim bırak kimle düşüp kalkıyosa kalksın yeter ki bir göz oda evin olsun huzurun olsun başında bu adam olmasın bırak ödesin zamanı gelince tekmeyi basarsın ama bu lafı böyle havada bırakacak biri mi yoksa verir mi gerçekten ?

En mantıklısı bir süre size ev tutup ne b*k yiyorsa yemesi. Gurur yapma lüksünüz yok, bebeğiniz var. Ya çocukları alıp beni kovdu diyip baba evine gideceksiniz, ki bu durumda babanız çocukları babalarına vermek isteyecek.. Allah inşallah sizi kurtarır. Canı gönülden diliyorum bunu.

Psikolojik şiddetin herturlusu var aşağılama hor görme hakaret ben cocuklar icin sabrediyorjm ama o durmuyor surekli bi bahane bulup kavga çıkarıyor istemiyorum çocuklarını da al git diyor nereye gidecem diyorum babana git diyor kabul etmezler diyorum anlamıyor madem öyle bu seferde çocukları bana bırak git diyor ama ben cocuklar olmadan yaşayamam babam benim arkamda hic durmadı o yüzden hep keşke babam hiç olmasıydı diyorum cocuklariminda büyüyüp annem bizi bırakıp gitti keske öyle bir annemiz olmasaydı dmesini istemiyorum cocuklarimi asla birakamam ne yapacam hiç bilmiyorum
Sizinle aynı şeyleri yaşadım,çok şükür imkanım olduğu için o evde durmadım çıktım fakat sizin durumunuza baktığımda evinizde kalmanız daha doğru görünüyor neyazikki..Evden kovarlar gidince de evi terk etti diye suç atarlar,evini terk etme burası ortak hane sen gitmelisin kusura bakma de

Mor catiyi cuma günü aramistim pazartesi arayın yardımcı olacaz dediler umutlanmistim ama onlarda yardım etmediler sığınakları doluymuş sadece bilgi verdiler bulunduğunuz ildeki avukata gidin siginaga başvurun dediler bunları bende düşündüm ama tek başıma iki küçük çocukla olmadı birkez daha umutlarim yerle bir oldu kendimi boşlukta hissediyorum biktim artık o adamın hskaretlerinden asagalamasindan defol git diyor ama ben çocuğum için yine gururumu çiğneyip kalmak zorunda kalıyorum zoruma gidiyor hemde çok intihar etmek istiyorum ama çocuklarım ne yapar diye vazgeciyorum dayanacak gücüm kalmadi artik

Eşinden boşanan veya babası olmayan kadınn çocuklarına devlet 18 yaşına kadar yardım yapıyor
Benim halam aldı üstelik halam eşinden emekli maaşı alıyor eşi öldü

kızı 16 yaşında iken başvurmuştuk 18 yaşına kadar aldılar 800₺ şimdi 1000₺ olmustr belki dha fazla.
Ama kız okuyurdu liseye gidiyordu
Biz sosyal yardimlasma ya başvurmuştuk
Aile bakanlığına bağlı olan birde ora ile görüşün. Elbette çaresi bulunacak. Elbet bir yol açılacak kardeşim.
Benim babam da aynı senin babanın kafada herkes aynı olmaz ama nereli baban.
Birde ben üniversite mezunu ikinuc uni okuyan biriyim inan bende bosansm aynı böyle olacak
Biraz dha sabredip bebek bir yaşına kadar gelene kadar biraz para mı biriktrsen
Eşin konunca da sen git burda benim de hakkım mi desen
Cimer e yaz birde orayı dene

Annem hayatta iki gün öncesinde onu aradım bana hak verdi önce eve gel bosanirsin avukat tutup nafakada alırız dedi ama telefonu kapattıktan sonra babam denecek adama soylemis o da olmaz öyle şey beni elaleme rezilmi edeceksiniz otursun evinde iki çocuğuna baksın diyor ya dedim anne adam istemiyor beni cocuklarinida al git diyor babam demiş kulak asmasin istediği kadar soylesin bosversin demiş annemde çaresiz o köyde olduğu için elinden biseyde gelmiyor
Satırları okurken size kocaman sarılasım geldi,o kadar üzüldüm ki anlatamam! İçimden dedim ki "sen benim kız kardeşim olacaktın,ben seni bir dk o evde bekletir miydim acaba..? Çocuklarınla beraber çeker alırdım" dedim. Allah'ım yardımcınız olsun,o eşiniz olacak adama Allah akıl fikir versin. Babanıza da bir parça merhamet ve vicdan nasip etsin.

Şuan dünyanın hali belli.Turkiye de kötü bir donemden geçiyor.Her yer issiz kaynıyor evden paketlemeyle 2 çocuk kira faturalar altından kalkamazsin.Evinizden çıkmayın.Yapamam diyorsaniz size 1+1 bile olsa ev açsın.Oyle bir adamin ne yaptığıni umursamayin.Isterse kendine 2.es adi altinda metres tutsun siz ilgilenmeyin bile... Maddi desteği olsun da bırakın ne hali varsa görsün.Kaymakamlik sosyal yardımlaşmaya gidin.Mutlaka bir yerlere yonlendirirler.Lutfen o adami ciddiye almayin duymayin onu.Zaten bomboş konusuyormus biraz sabredin zamani şimdi degil ama zamanı gelince poposuna tekmeyi atarsiniz

Gerçekten çok çıkmaz bir sokak bir mesajında demişsin işte başka eve çıksam verir ama başka kadınla yaşar gibi bırak ne halt yapıyosa yapsın parasını ye en azından iki çocuğu bir yere emanet edip çalışmaya başlayana kadar geçindirsin seni bak bir mesleğin yok harcanır gidersin şu an en iyi seçenek ev temizliklerine gitmek ben bu işten çok güzel paralar kazandım zamanında bir şirketle anlaşırsın önce haftanın 5 günü ayarlarsın zamanla insanları tanıdıkça şirketten çıkarsın tek gidersin bütün para sana kalır çok güzel paralar var ben 2013 de inşaat sonrası temizliğe günlük 100 bazen 150 liraya gidiyordum normal evler çok riskli ve zor ama inşaat sonrası temizlik hem kolay hem parası daha iyi zamanla çevre edindin mi ütü işi alırsın ben bir eve haftada sadece bir gün ütüye gidiyordum mesela olmayacak şey değil yaparsın emin ol çabanı bu adama dayanamamanı gururunu takdir ettim kendi adıma ama önce çocukları düşünmen lazım o yüzden dedim bırak kimle düşüp kalkıyosa kalksın yeter ki bir göz oda evin olsun huzurun olsun başında bu adam olmasın bırak ödesin zamanı gelince tekmeyi basarsın ama bu lafı böyle havada bırakacak biri mi yoksa verir mi gerçekten ?
Kabul etse bile şöyle kabul eder bzn senin evinde bzn onun evinde kalirim der yine rahat vermez ve yine benden hicbisey olmamış gibi davranmami ister yine ona kadınlık etmemi ister yoksa kiminle sevgili olduğu umrumda değil ama o evdede rahat vermez bana temizlik işine gitmeme asla izin vermezler ne onun ailesi ne benim ailem gizleden gidecem desem ilçede hepsi tanıdık birbirlerini tanıyorlar beni görüp gidip söylerler sonra sen baskalirirn evine niye gidiyorsun diyip namus adı altında oldurmeye kalkarlar

valla burda etkiye tepki var genel olarak.yani siz durumunuzu yazıp boşanamam çocuklarım küçük deseniz herkes boşan da boşan derdi,oysa siz boşanmak istiyorum güç verin dediğiniz için bakıyorum bu halinle nasıl boşanacaksına dönmüş yorumlar.
evet çok zor,ben de yazmıştım kendi durumumu sizinkine benzer tabi eşimden ziyade boşanma isteyen benimdir genelde,biz şimdilik iyiyiz sorunları da az biraz hallettik bizimkiler ekonomik kaynaklıydı .sizin eşinizin de maaşı iyimiş.sanırım başka dertler de var.3 aylık bebekle annenize gitseniz bbanız neden geldin demez heralde,bu nasıl baba,gerekirse annenizle gider yaşarsınız o da sizi tutuyorsa.katlanılamayacak boyuttaysa boşanın tabi,bu kadar istekli ve kararlı olduğunuza göre.fakat bebeğiniz biraz büyüse de şu açıdan iyi olur.eğer boşanma işi çekşmeli olur bir de ailenizden destek göremezseniz stres ve üzüntüden sütünüz falan kesilebilir yavrunuza olur olan,ben de şuan emziren bir anne olarak en çok bu sebeple vazgeçtim hep boşanmaktan erteledim.hayırlısı olsun feraha ersin yüreğiniz inşallah

Cok ısrar edip babamın evine gitsem bile babam şöyle bi insan ona gore kadınların çalışması haram o yüzden asla çalışmama izin vermez ve yine ona gore çocuklar babasının hakkı çocuklarımı benden alıp babaya veriri benide eve hapseder hor görme laf sokmada çabası olur ustune yine biri istemeye gelirse bu seferde başkasına verir bunu iyi bildiğim için ısrar etmek istemiyorum babam eski kafalı biri
babanızın dini bilgisi eksik.sanki cümlelerin başını okumuş sonlarını hiç okumadan bilgiliyim sanmış kendini.açsın ilmihali okusun.baba çocuğa maddi olarak bakmak zorunda.giyimi,barınacağı yer yiyeceği yiyecek ilerde eğitimi vs .ama kadın boşanırlarsa bakım olarak çocuklarına bakabiliyor hatta küçük olan bebek için anneden sonra anne tarafı sonra baba tarafı mükellef.kadının çalışması hamgi durumlarda haram veya helal bunlar da yazıyor.kesin haram diye kestirip atmıyor dinimiz.keşke babanız gibi cahil dindarların soyu tükense

Söyledilerini yapın sizde. Bulunduğunuz ildeki avukata gidip sığınağa başvurun. Size yardımcı olurlar evet ama sizin de çabalamanız lazım. Hazır önünüze yeni bir hayat gelmez ne yazık ki. Keşke ikinci çocuğu doğurmasaydınız. Yazdığınız gibi büyüğü kreşe verir çalışırdınız. Neyse olan olmuş artık kadın derneklerinin hepsine yazın tek tek, hatta görüşmeye gidin. Bulunduğunuz belediyeye de bir başvurun iyi çalışan bir belediyeyse yardımcı oluyorlar onlar da yönlendirebilirler. İntiharı falan da çıkartın aklınızdan çocuklarınızın sizden başka kimsesi yok
Doğru soyluyosunuz ama soyle bi durum var ben ilçede kalıyorum ilçede sayılmaz aslında köy gibi bir yer il bana 1 saat uzak mesafede küçük bebeğimi bırakıp gidecek kimsem yok cocuklarida alıp gidiyim desem bi daha eve almazlar ne ailem ne o başka sığınaklara güvenmiyorum maalesef daha bir hafta önce bi akrabam kocasının dayağından kız çocuklarıyla birlikte önce karakola sonra siginaga başvurdular ama sadece iki gün falan kaldılar sığınak ve karakoldakiler arabuluculuk edip yine evine yollamış ki o eve geldiğinde kocası şikayet etmesine rağmen yine onu çocuklarını eve almış ben şikayet etsem tekrar eve donme gibi bi sansimda kalmaz o yüzden oyle olmalı ki herşeyi ayarlayip bileti kesip bidaha dönmemek üzere gidebilirm anca ama onun icinde dışarıdan yardım almam lazım hem ev hem iş hem de bana hukuksal destek lazım oda yok

Mor catiyi cuma günü aramistim pazartesi arayın yardımcı olacaz dediler umutlanmistim ama onlarda yardım etmediler sığınakları doluymuş sadece bilgi verdiler bulunduğunuz ildeki avukata gidin siginaga başvurun dediler bunları bende düşündüm ama tek başıma iki küçük çocukla olmadı birkez daha umutlarim yerle bir oldu kendimi boşlukta hissediyorum biktim artık o adamın hskaretlerinden asagalamasindan defol git diyor ama ben çocuğum için yine gururumu çiğneyip kalmak zorunda kalıyorum zoruma gidiyor hemde çok intihar etmek istiyorum ama çocuklarım ne yapar diye vazgeciyorum dayanacak gücüm kalmadi artik
oturdum sana cevaplar yazıyorum.bana bak.sen bir annesin sen ölüp gitsen ne olacak o çocuklar hele ağzı süt kokulu bebeğin.her ağladığında annesinden başka kim susturabilecek onu düşünsene.sen intihar edince öbür tarafta da hoşgeldin demeyecekler heralde.burdakini azap sanarken orda göreceksin sonra pişman olsan da dönemeyeceksin.artık yan hangi derdine yanacaksan.sana kızdım bak cahilce düşünme
üzüldüm de,seni bu kadar çaresizliğe iten düşünceleri bi kovvvvv.yavrularına sarıl öp ve kokla.o bebek kokusu insana nasıl enerji veriyor.sonra da dua et.iyi şeyler düşün.en azından eşinin parası var.sakince konuş ya,birak önce açsın evi.yok gelir kalır diyorsun da o sürede boşanmış olursanız koruma kararı çıkartıp gelmesini engelleyebilirsin de.bence başka evi açsın sana iyilikle davran.sen tekrar düzeliriz belki başka kadın alırsa onu affedemem diye düşünmüyorsun umarım.yoksa sevmediğin bir adamdan ayrılınca başka kadın olasa nolur be,birak onla takılsın da senle uğraşmaya zamanı kalmasın.sen de o sürede kendine gelirsin.iyilikle o evi kendine açtır.ya da aynı evde ayrı yaşayabildiğin kadar yaşa,seni sevmeyen biriyse ona ilişmemenden hoşnut olması bile lazım.Allah yardımcın olsun .sen de kendine gel 2 çocuğunun annesisin ne intiharı

Kabul etse bile şöyle kabul eder bzn senin evinde bzn onun evinde kalirim der yine rahat vermez ve yine benden hicbisey olmamış gibi davranmami ister yine ona kadınlık etmemi ister yoksa kiminle sevgili olduğu umrumda değil ama o evdede rahat vermez bana temizlik işine gitmeme asla izin vermezler ne onun ailesi ne benim ailem gizleden gidecem desem ilçede hepsi tanıdık birbirlerini tanıyorlar beni görüp gidip söylerler sonra sen baskalirirn evine niye gidiyorsun diyip namus adı altında oldurmeye kalkarlar
Ben onların namus anlayışına ...... şerefini haysiyetini..... bakmaya bakmazlar sevmeye sevmezler sahip çıkmaya çıkmazlar ama namus öyle mi ? Hangi şehirdesiniz bilmiyorum afyon yazıyor eğer doğruysa oradan Isparta’ya rahat geçersiniz ısparta apart dolu bir yer kiralar nispeten ucuz ve iş olur diye tahmin ediyorum ya da konyada baya iş bulursunuz temizlik işi için konuşuyorum bir şekilde bu şehirlerdeki konaklama sığınma evlerini arama şansınız var mı

Esra Erol'a başvurun
Denedim instagram açtım Esra erolla kaç defa yazdım cvb vermediler bu sefer whatsaptan aradım msj attım aradan iki gün geçti msj geldi buyrun size nasıl yardımcı olabiliriz diye msjda derdimi anlatan msj attım ama aradan bi hafta geçti hala cvb yok

oturdum sana cevaplar yazıyorum.bana bak.sen bir annesin sen ölüp gitsen ne olacak o çocuklar hele ağzı süt kokulu bebeğin.her ağladığında annesinden başka kim susturabilecek onu düşünsene.sen intihar edince öbür tarafta da hoşgeldin demeyecekler heralde.burdakini azap sanarken orda göreceksin sonra pişman olsan da dönemeyeceksin.artık yan hangi derdine yanacaksan.sana kızdım bak cahilce düşünme
üzüldüm de,seni bu kadar çaresizliğe iten düşünceleri bi kovvvvv.yavrularına sarıl öp ve kokla.o bebek kokusu insana nasıl enerji veriyor.sonra da dua et.iyi şeyler düşün.en azından eşinin parası var.sakince konuş ya,birak önce açsın evi.yok gelir kalır diyorsun da o sürede boşanmış olursanız koruma kararı çıkartıp gelmesini engelleyebilirsin de.bence başka evi açsın sana iyilikle davran.sen tekrar düzeliriz belki başka kadın alırsa onu affedemem diye düşünmüyorsun umarım.yoksa sevmediğin bir adamdan ayrılınca başka kadın olasa nolur be,birak onla takılsın da senle uğraşmaya zamanı kalmasın.sen de o sürede kendine gelirsin.iyilikle o evi kendine açtır.ya da aynı evde ayrı yaşayabildiğin kadar yaşa,seni sevmeyen biriyse ona ilişmemenden hoşnut olması bile lazım.Allah yardımcın olsun .sen de kendine gel 2 çocuğunun annesisin ne intiharı
Tsk ederim bu cvb iyi geldi akşam gelince iyilikle konusucam inş yalan değildir bi dediği bi değini tutmuyor çünkü şuan için tek care bu kesinlikle başka kadını tekrar aramiz duzelsin diye değil sadece kuma olayı çok kotu bisey hem dışardan bakıldığında hem içerde ezilmiş gibi hissediyor insan kendini bu kadar küçük duruma düşmeyim diye karşıyım ama çocuklarım için bunuda kabul edecem başka eve cikicam tekrar oraya gelip rahat vermese dediginiz gibi uzaklaştırma sonra da boşanma davası acacam bu mantıklı geldi benim için dua edin lutfen

Bu boşanmalarda neden çok az nafaka bağlıyorlar anlamıyorum.Adam 2 kuruş verip tüm sorumluluktan kurtuluyor.Kadınlar hem bakımını hem masraflarını karşılamak zorunda.Çocukların tüm masraflarına ortak olmak zorun da olmalı.Küçük çocuk için adam anneye bakıcı ücreti vermeli..Zenginler trilyonluk nafaka alabiliyor ama iş normal vatandaş olan kadın hep nağdur oluyor..Benim bir tanıdığım da eşinden ayrıldı.Adamın maaşıda iyiydi ama mahkeme çocuğa 400 tl nafaka çıkardı.Adam evide babasının üstüne yaptığı için ordan da birşey alamadı.Düğündeki takıları da ev alırken vermiş .Kadın baba evinde .Kabul etmişler ama hep hor görüp laf söylüyorlar .Yasalar değişmeli.Adam çocuklarının tüm giderlerini karşılamalı.Anne de bakımını yapmalı..Bu adamlarda da insaf yok.Boşandın diye o çocuklar seni ilgilendirmiyo mu . Hiç korkmuyorlarmı bu çocukların başına birşey gelirmi diye..Bu zorluklar yetmezmiş gibi birde çevre baskısı .Toplumun dul diye yaftalaması .Kadının işi mesleği olsa bile tüm sorumluluğu tek başına alması çok yanlış..Sonra işte adamlar evlenince kendini bir halt sanıyor nasılsa boşansa kendine birşey olmaz olan kadına olur.Hele bide çocuk oldumu iyice artık kadın onun için çantada .Ayyy sabah sabah içim kavruldu..Lütfen yasalar değişsin..Dayak, aldatma, psikoljik şiddet gören kadınlar boşanınca yüksrk nafaka ödensin.Allahım yar ve yardımcınız olsun.
Büyük ihtimalle sigortası düşükten gösteriliyordur. Mahkeme resmi gelire göre bağlıyor nafakayı. Evi babasının üzerine yapacak kadar kurnaz adam bunu da yapar. Yasa mahkeme bir yere kadar Allah iyi insanlarla karşılaştırsın, kötü bir yolunu buluyor.

Ben onların namus anlayışına ...... şerefini haysiyetini..... bakmaya bakmazlar sevmeye sevmezler sahip çıkmaya çıkmazlar ama namus öyle mi ? Hangi şehirdesiniz bilmiyorum afyon yazıyor eğer doğruysa oradan Isparta’ya rahat geçersiniz ısparta apart dolu bir yer kiralar nispeten ucuz ve iş olur diye tahmin ediyorum ya da konyada baya iş bulursunuz temizlik işi için konuşuyorum bir şekilde bu şehirlerdeki konaklama sığınma evlerini arama şansınız var mı
Temizlik işi içinde bebeğimi birine bırakıp gitmem gerekiyor temizliğini yapacağım evdekiler bebeği eve almami kabul etseler bile bebek kucuk durmaz ki ağlar surekli ilgi bekler, emmek rahat durmaz ki iyi bi temizlik yapayım kendi evimde calisabilecegim bi iş olmalı çocuk bakıcılığı varmış çocuğu bakıcinin evine bırakıp akşam aliyorlarmis ama onunda parasi az ayda 1000tl onunla da gecinemem ki

Cok ısrar edip babamın evine gitsem bile babam şöyle bi insan ona gore kadınların çalışması haram o yüzden asla çalışmama izin vermez ve yine ona gore çocuklar babasının hakkı çocuklarımı benden alıp babaya veriri benide eve hapseder hor görme laf sokmada çabası olur ustune yine biri istemeye gelirse bu seferde başkasına verir bunu iyi bildiğim için ısrar etmek istemiyorum babam eski kafalı biri
Bence sen eşini duymazdan gel . Boşanmak için uygun zaman değil şu anda . Hele biraz daha büyütün çocuklarınızı . Çok rahatsız oluyorsa babasının veya kardeşlerinin evine gitsin . Gerekirse gururunuzu hiçe sayın ama evinizde durun .

X