Bosanmam icin bana güç verir misiniz

Esiniz de sizi istemiyorsa cözümü kendisi bulsun. Sizin seçenekleriniz yok gibi görünüyor.
Türkiye'de tanıdığım var imkanlar olmadığı için ayrilamiyor ama hayati yaşanması cok zor hal aldi. Eşiniz cok istiyorsan, o da cözümler bulsun madem...

Temizlik işi içinde bebeğimi birine bırakıp gitmem gerekiyor temizliğini yapacağım evdekiler bebeği eve almami kabul etseler bile bebek kucuk durmaz ki ağlar surekli ilgi bekler, emmek rahat durmaz ki iyi bi temizlik yapayım kendi evimde calisabilecegim bi iş olmalı çocuk bakıcılığı varmış çocuğu bakıcinin evine bırakıp akşam aliyorlarmis ama onunda parasi az ayda 1000tl onunla da gecinemem ki
Canım parasının dışında şu var çoğu kişi bebekli insana çocuk emanet etmez kendi çocuğuyla ilgilenmekten vakit bulamaz diye evden yapacağın bir iş illaki vardır ama bu pandemide maalesef yok pandemi dışında bile kaç kişi dolandırıyorlar böyle 200-500 tl verin önden paketleme işi diye o yüzden diyorum bu hayale bağlanıp çıkmayın diye mesela yatılı hasta bakayım deseniz yine küçücük çocukla sizi tercih etmezler annem senelerce hasta bakıcılığı yaptı hasta hık dese gık dese koşarak yetişmeniz gerek bir şeyle o an uğraşmıyor olmanız gerek yani hiç mi farklı şehirde sizi evinde hiç yoktan ağırlayabilecek kimse yok

Eğitimimi kendi rizamla birakmadim fakirdik orta okul uzak bir yerdeydi servis tutmak gerekiyordu o zamanlar koydeydik para olmayınca ailem aldı okuldan ikinci çocuk korundugum halde hamile kaldım almak istedim ama kiyamadim masum bebeğe ben bi kaç sene daha idare ederim çocuklarım biraz büyüyene kadar ama eşim denecek adam istemiyor bizi evde çok kinci biri herseyde kendini haklı görüyor eve gelince buraya gelmek istemiyorum bu evde mutlu değilim surekli böyle konuşmalar yüzü asık benimle doğru düzgün konusmuyor belkide aldatıyor hayatında başka biri var bilemiyorum ama duzelecek gibi değil herşeyi Altan alıyorum sırf çocuklarım için ama o yine bir bahane bulup kavga çıkarıyor ne yapacam bilmiyorum sizce ne yapmam gerekiyor
bir tanıdıgım liseden sonra ana babasını yok sayarak evlendi. iki sene kv ile beraber oturduktan sonra kiraya çıktı. severek evlendigi eşi eve gelemez çocuklara bakmazdı y. yazık annesi neyi eksikse alır , çocuklar ile ilgilenirdi. adamda alkol, yasaklı madde, yalan herşey vardı. Kızın ailesi arkasında oldugu için şiddet 1-2 defa oldu. en son olayda kız valizini topladı ve evinden ayrıldı. Sahip çıkan ailesi dediki bizim evimizde sana yer yok gideceksen mor çatıya git. Buda evine döndü .biraz çocuklar büyüdü adam dururdu . Düzelir diye 3. çocugu bile bile doğurdu. Covidden dolayı mekanların kapalı olması da ayrı bir güzellik oldu. 2-3 den önce eve gelmeyen adam erkenden eve gelmek zorunda kaldı. bakarım daha bu hikaye bitmedi. nasıl biter bilmiyorum. Sizde aklınızı kullanın .zor bir hayat sizi bekliyor. imtihan dünyası . boşanmak sizin konuuzda olan biri için hiç kolay oluyacaktır. Elinizdeki kozları güçlendirin. aldatıyorsa belge edinin. nafaka için şansınız artar. eşiniz memur değilse nafaka alamazsınız çok zor .kendisini askeri ücret gösterebilir.

Yok ailem
Canım parasının dışında şu var çoğu kişi bebekli insana çocuk emanet etmez kendi çocuğuyla ilgilenmekten vakit bulamaz diye evden yapacağın bir iş illaki vardır ama bu pandemide maalesef yok pandemi dışında bile kaç kişi dolandırıyorlar böyle 200-500 tl verin önden paketleme işi diye o yüzden diyorum bu hayale bağlanıp çıkmayın diye mesela yatılı hasta bakayım deseniz yine küçücük çocukla sizi tercih etmezler annem senelerce hasta bakıcılığı yaptı hasta hık dese gık dese koşarak yetişmeniz gerek bir şeyle o an uğraşmıyor olmanız gerek yani hiç mi farklı şehirde sizi evinde hiç yoktan ağırlayabilecek kimse yok
Yok ailem bile sahip çıkmıyor akrabalar var başka şehirde ama yardım edeceklerini sanmıyorum kimse babamı karşısına alıp yardım etmeyi kabul etmez ztn tanıdığım oyle dusunceli yardımsever akrabam bile yok annemin akrabaları anneme bile bi telefon etmezkn bana asla yardım etmezler babamın ailesinde de herkes babamın kafasında olduğu için onlarda yardım etmez

Yok ailem

Yok ailem bile sahip çıkmıyor akrabalar var başka şehirde ama yardım edeceklerini sanmıyorum kimse babamı karşısına alıp yardım etmeyi kabul etmez ztn tanıdığım oyle dusunceli yardımsever akrabam bile yok annemin akrabaları anneme bile bi telefon etmezkn bana asla yardım etmezler babamın ailesinde de herkes babamın kafasında olduğu için onlarda yardım etmez
Peki şimdi ne yapacaksınız dünden beri bir şeyler biraz olsun kafanızda şekillendi mi

Peki şimdi ne yapacaksınız dünden beri bir şeyler biraz olsun kafanızda şekillendi mi
Kafam hala karışık akşam gelince iyilikle anlatmaya calisicam bana küçük bi ev tutması için maddi olarakta yardim etmesi için çocuklar biraz büyüyene kadar diyecem sonra ben calisirim gerek kalmaz diyecem inş kabul eder tek care bu gibj

Kafam hala karışık akşam gelince iyilikle anlatmaya calisicam bana küçük bi ev tutması için maddi olarakta yardim etmesi için çocuklar biraz büyüyene kadar diyecem sonra ben calisirim gerek kalmaz diyecem inş kabul eder tek care bu gibj
Kabul ederse lafta mı eder yoksa gerçekten yapar mı peki

İnternette bakılıyor diye gordum ama detaylı konusamadim orasi dolu olabiliyor devlet sığınakları da çözüm değil giden yine çaresiz kocaya dönüyor diye duydum urun paketleme olmasa da kendi evimde çocuk bakıcılığı da yapabilirim bugün detaylı mor çatıyla konusucam onlar ev kiralama iş bulma ve boşanma avukat vs konusunda yardımcı olurlarsa çok iyi olur ama yinede kafam karışık iki cocugumla bakamamaktan korkuyorum
Annen ve babana kinli olabilirsin ama konuş onlarla deki aylık 750 TL size veririm ben çalışırım asgari ücrete
dersin annendee bebeğine bakar böylece birikim yaparsın evini alırsın ilerde

Bende öyle dedim madem istemiyosun bize bir ev kirala maddi olarakta yardim et dedim bu seferde olur ama seni bosanmam sen başka evde kalirsin bi kuma getiririm oda benim evimde yaşar diyor ben böyle biseyi asla kabul edemem

Allah'ım nasıl bir zihniyet bu pislik herifi boğasım geldi. Allah ıslah etsin.
Niyeti bozmuş o.
Madem bu kadar boşanmak istiyor sana ve çocuklarına uygun şartlar sunmak zorunda.
Ailesi nasıl insanlar, yok mudur bir kulağını çekecek?

Çok üzüldüm.
Umarım bir cıkış yolu bulursunuz. :KK43:

Bizden kurtulmak rahat etmek başka bi kadın getirmek için kabul edebilir ama paraya düşkün insanlar o yüzden emin olamiyorum
Bu adamı tehdit edebileceğiniz gözünü korkutabileceğiniz bir şey yok mu hiç ne iş yapıyor

Annen ve babana kinli olabilirsin ama konuş onlarla deki aylık 750 TL size veririm ben çalışırım asgari ücrete
dersin annendee bebeğine bakar böylece birikim yaparsın evini alırsın ilerde
Keşke kabul etseler ama babam olduğu surece kabul etmezler kaç defa dedim babam eski kafalı kadınların çalışması haram onun gözünde babam kocamdan bile daha kötü biri çocukları alıp valizimi toplayıp gitsem bile beni kabul eder çocukları babalarina yollar bakmaz annem bu yasina kadar alıştığı için oda arkamda durmuyor ben babana katlandim sende katlan diyor

Çok üzücü bir durum .Babanız geberse de kurtulsa herkes İnanılır gibi değil kıca ve baba yok . Kanının sanki yüm sorumluluk Nolacak şimdi ya :KK43: Ama bak mahkemeye ver ve seni sürekli kovduğunu söyle tazminat davadı aç. Gidecek yerim yok de. Babam destek olmuyor de hakime anlat derdini. Samimiyetle anlat. Korkma evi sana bırakırlar afamı uzaklaştırırlar o gelemez eve .Korkma.

Ekonomik özgürlük işte bu yüzden çok önemli .. özellikle kız çocuklarımızı okutmak meslek sahibi yapmak zorundayız ... Sizin yerinize koyduğumda kendimi ne beklerdim sanırım annemden mücadele beklerdim babama karşı durmasını ve beni yanlarına alıp arkamda durmalarını sağlanmasını ve babamın saçmalıklarını çekmeyi üzerine kuma getirmeyi tehdit edecek şeref yoksunu bir varlıkla yaşamaya tercih ederdim.. . yahu bir dam 2 tabak fazladan yemek verecek insanlar..Bence anneniz ile plan yapın anneler bazen çok güzel çare üretir. mesela babanız ne olursa ikna olur dinine çok bağlıysa mesela domuz eti yiyor, dinime küfrediyor, falan deyin ne bileyim ucunda çocuk ve senin geleceğin var bu yolda bazı yalanlarda mubah olsun

Kabul etse bile şöyle kabul eder bzn senin evinde bzn onun evinde kalirim der yine rahat vermez ve yine benden hicbisey olmamış gibi davranmami ister yine ona kadınlık etmemi ister yoksa kiminle sevgili olduğu umrumda değil ama o evdede rahat vermez bana temizlik işine gitmeme asla izin vermezler ne onun ailesi ne benim ailem gizleden gidecem desem ilçede hepsi tanıdık birbirlerini tanıyorlar beni görüp gidip söylerler sonra sen baskalirirn evine niye gidiyorsun diyip namus adı altında oldurmeye kalkarlar
Bence de en mantıklısı bu. Gelip size tecavüz edecek hali yok ya. Yüz vermezsiniz. Çocuklarınız için en mantıklısı bu gibime geldi. Biliyorum çok zor ama en azından bebeğiniz büyüyen kadar ne yapacağınıza karar verirsiniz. Şimdiki halinizden de boşandıktan sonra yaşayacaklarınızdan da daha mantıklı. Pandemi bittikten sonra kendinize bir iş bulursunuz. Ama bu süreçte herşey çok zor. Aileniz de arkanızda değil. Çok ama çok üzüldüm adınıza. Umarım sizin için en güzeli olur. 🌸🙏

Akşam konuştum onunla iyilikle söyledim ayrı ev tutmayacakmis para için annemde onunla konuştu niye böyle yapiyosun kizima hakaret kırıcı laflar soyluyosun evden kovuyosun sizin iki tane küçük çocuğunuz var onlara ne olacak hiç dusunuyomusun falan diye sustu bisey demedi sonrasında bana hem gittin ailene yetistirdin falan dedi bende bi değil iki değil kaç defa bizi kovdun çocuklarına da al git dedin kaç defadir mutlu değilim bu eve gelmek istemiyorum diyen sensin bnde mecbur kaldım artk söyledim dedim iyilikle konustum ayrı ev tutmayi kabul etmedi ama kendine evde bi oda duzenleyecek tv v.s orda kalacakmis artk bebek biraz büyüyene kadar sonrasını dusunucez dedi

Akşam konuştum onunla iyilikle söyledim ayrı ev tutmayacakmis para için annemde onunla konuştu niye böyle yapiyosun kizima hakaret kırıcı laflar soyluyosun evden kovuyosun sizin iki tane küçük çocuğunuz var onlara ne olacak hiç dusunuyomusun falan diye sustu bisey demedi sonrasında bana hem gittin ailene yetistirdin falan dedi bende bi değil iki değil kaç defa bizi kovdun çocuklarına da al git dedin kaç defadir mutlu değilim bu eve gelmek istemiyorum diyen sensin bnde mecbur kaldım artk söyledim dedim iyilikle konustum ayrı ev tutmayi kabul etmedi ama kendine evde bi oda duzenleyecek tv v.s orda kalacakmis artk bebek biraz büyüyene kadar sonrasını dusunucez dedi
Gerçekten çok zor bir durum madem bunu kabul ettin bundan sonra aklın varsa para biriktir, boşanınca kendine ev tutacak bir süre idare edebileceğin bir paran olsun bir zanaat öğren artık herkes online satış yapıyor yaptıklarını ordan satarsın birsürü güvenliris shop lara ürünler ekliyorlar kendine bir çevre edin bu saatten sonra geçireceğin her saniyeyi kendine acımakla değil ayağa kalkmakla uğraşarak değerlendirmen gerek ... biz kadınlar güçlü insanlarız hem çocuklarımıza hemde kendimize yeteriz sende ayakların üzerinde kalacak bir yol bulman lazım

X