Bosanmam icin bana güç verir misiniz

Gerçekten çok zor bir durum madem bunu kabul ettin bundan sonra aklın varsa para biriktir, boşanınca kendine ev tutacak bir süre idare edebileceğin bir paran olsun bir zanaat öğren artık herkes online satış yapıyor yaptıklarını ordan satarsın birsürü güvenliris shop lara ürünler ekliyorlar kendine bir çevre edin bu saatten sonra geçireceğin her saniyeyi kendine acımakla değil ayağa kalkmakla uğraşarak değerlendirmen gerek ... biz kadınlar güçlü insanlarız hem çocuklarımıza hemde kendimize yeteriz sende ayakların üzerinde kalacak bir yol bulman lazım
Ayn bende sizin gibi dusunuyorum elimden geleni yapacam beni düşündüğünüz yol gösterdiğiniz için sagolun

Eşiniz düzgün bir insan olsaydı bir düzen kurana kadar çocuklar babada kalsın derdim ama hem bebeğiniz çok küçük hem de başka kadın alırım o bakar ne demek yahu. :kızgın: Anneniz en azından küçük çocuğunuza bakmaz mı siz çalışırken. Hasta bakımı işi bulabilirsiniz belki, temizlik de olur. Pandemi döneminde cafeler, restoranlar kapalı olduğu için iş bulmak daha zor. Allah yardımcınız olsun.

Akşam konuştum onunla iyilikle söyledim ayrı ev tutmayacakmis para için annemde onunla konuştu niye böyle yapiyosun kizima hakaret kırıcı laflar soyluyosun evden kovuyosun sizin iki tane küçük çocuğunuz var onlara ne olacak hiç dusunuyomusun falan diye sustu bisey demedi sonrasında bana hem gittin ailene yetistirdin falan dedi bende bi değil iki değil kaç defa bizi kovdun çocuklarına da al git dedin kaç defadir mutlu değilim bu eve gelmek istemiyorum diyen sensin bnde mecbur kaldım artk söyledim dedim iyilikle konustum ayrı ev tutmayi kabul etmedi ama kendine evde bi oda duzenleyecek tv v.s orda kalacakmis artk bebek biraz büyüyene kadar sonrasını dusunucez dedi
Biriktirebildiğinşz kadar para biriktirin. Boşanınca ne yapacağınızı detaylı planlayın. Hatta iş bile bakın şimdiden.

Öncelikle ne diyeceğimi bilemiyorum. Size babanız değer vermezken eşiniz de vermemiş, o kadar kötü insanlar ki, bahanelerin arkasına saklanmayın sakın görmemiş cahil köy yeri demeyin, baba da eşte bunlar kötü insanlar net. Başka biri olsa eşiniz diyebilir mi kuma getireceğim defol çocukları al diyebilir miydi sizin mesleğiniz güvenceniz aileniz arkanızda olsa. Asla diyemezdi. Çocuk konusuna herkes değinmiş, keşke yapmadan düşünseydiniz ama yapacak bir şey yok artık evlatların onlar. Son durumuna göre yapacağın şey bu adamdan tekrar para koyabilirsen kenara koy 50 lira bile olsa koy gizli biriktir bankaya gidebiliyorsan hesap aç. Orada çocuğunu emanet edebileceğin biri varsa işe başlamaya çalış para biriktir Yoksa evden bir şeyler yap her şeyi araştır dene. Elini biraz güçlendirdikten sonra da mahkemede seni evden kovduğunu(SUÇ) sana kuma getirmek isteyip hakaretler ettiğini(SUÇ) varsa aldattığı biri onun delillerini mesajlar vs resmini Çek kanıt olarak sakla aldatma(SUÇ) bunları söyleyip maddi manevi tazminat ayrıyetten açıp çocuklara nafaka iste

Ayri ev tutmayi kabul etmedi bi evde iki yabancı gibi yaşamayı kabul etti öyle yaşıyoruz simdilik iyi hakaret falan da yok bulamıyor bana inş böyle devam eder

Bide bayadir online İngilizce öğreniyorum bebeğim biraz büyüyene kadar öğrenmeye devam edecem sonrasında iş ararken İngilizce bilmemin iş bulmada faydası olur mu?

Merhaba arkadaşlar boşanmak istiyorum eşim denecek adama tahamulum kalmadı o da boşanmak istiyor ama iki çocuğum var biri 3 yaşında diğeriyse henüz 3 aylık ailem yardımcı olsaydı bu kadar sorun olmazdı ama babam denecek adam otur oturdugun yerde çocuklarına bak diyor bu sözlerinden sonra sildim onu nefret ediyorum ondan bu yaşıma kadar bir kere bile arkamda durmadı ben çocuklarımı hep kendimden daha çok dusunurum bzn diyorum ben anneysem benim ailem ne peki beni zere kadar dusunmuyorlar. Konuma doneyim mor çatıya email attım yardımcı olacaklarını söylediler bugün arayacaklarmis detaylı konuşmak için benim eğitim durumum ilköğretim ve bir işe girsem asgari ücret alacam biraz birikmisim var biraz para birazda altın toplam 20bin eder oğlum 3yasinda krese verebilirim ama kızım çok küçük nasıl yapacam araştırdım evde urun paketleme isi varmış aylık 2binliraya kadar geliri varmış doğru mu acaba böyle çalışan varmı veya başka evde iş imkanları varmı varsa soylermisiniz mahkemede nafakada talep edecem eşim aylık 6 bin TL kazanıyor her iki çocuğum işin 1000 tl nafaka istesem verirler mi tek korkum cocuklarima bakamamak ama evliliğim yuruyecek gibi değil eşim bakamiyacaksan çocukları bana bırak git diyor ama asla yapamam cocuklarimdan bi gün bile ayrı kalamam bana sozlerinzle güç verir misiniz çok ihtiyacım var.
Valla Ailen arkanda olsaydı boşan demem bir nebze basit olabilirdi .Ancak 2 çocuklar küçük .Onlar olmasaydı bir nebze bir işe girer kendini geçindirirdin de .Ev kiralamak eşya düzen kurmak bunlar basit şeyler değil .Hadi kurdun kira fatura ay dediğin geliyor .Rezil olursun .Ne bileyim şiddet aldatma yoksa 2 çocuk olan bir Evlilikte toparlama yoluna gitseniz .Eşinizin ailesiyle aranız nasıl ?Durumu anlatsanız sizden uzaklaşmasındaki sebep ne ?ilgisi vs azalmış derdi ne ?karşınıza alıp konuşamıyormusunuz ?Hemen Boşancam muhabbetiyle yaklaşıyorsanız bazı adamlar kadının bu tür konuşmalara girmesinle tahrik olur .İki çocuk var ortada bir birinizle çatışma haline girmeden onlar için yapıcı tutum izlemeniz gerekir .Kolay değil öyle çocuklarla hadi boşandın .Sonrası ilerde birinle evlilik yoluna girsen çocuklar yine sıkıntı .Her ne olursa olsun kimse başkasının çocuğuna çoğunlukla sabırla yaklaşmaz .Olan çocuklara olacak yazık valla .

Valla Ailen arkanda olsaydı boşan demem bir nebze basit olabilirdi .Ancak 2 çocuklar küçük .Onlar olmasaydı bir nebze bir işe girer kendini geçindirirdin de .Ev kiralamak eşya düzen kurmak bunlar basit şeyler değil .Hadi kurdun kira fatura ay dediğin geliyor .Rezil olursun .Ne bileyim şiddet aldatma yoksa 2 çocuk olan bir Evlilikte toparlama yoluna gitseniz .Eşinizin ailesiyle aranız nasıl ?Durumu anlatsanız sizden uzaklaşmasındaki sebep ne ?ilgisi vs azalmış derdi ne ?karşınıza alıp konuşamıyormusunuz ?Hemen Boşancam muhabbetiyle yaklaşıyorsanız bazı adamlar kadının bu tür konuşmalara girmesinle tahrik olur .İki çocuk var ortada bir birinizle çatışma haline girmeden onlar için yapıcı tutum izlemeniz gerekir .Kolay değil öyle çocuklarla hadi boşandın .Sonrası ilerde birinle evlilik yoluna girsen çocuklar yine sıkıntı .Her ne olursa olsun kimse başkasının çocuğuna çoğunlukla sabırla yaklaşmaz .Olan çocuklara olacak yazık valla .
En ufak bir tartışmada boşanma lafını ben değil kocam denecek adam söylüyor. Kira fatura vs biliyorum kolay olmadığını ama başka çare bırakmamıştı çocuklarımı düşündüğüm için ztn bu güne kadar bir suru hakarette aşağılanmaya katlandim onlar olmasaydı şimdi çoktan çekip gitmistim gerekirse esyasiz bi evde bile bir sure yasardim huzur yeterdi bana ztn kocam öyle bi adam degilki ailesine soyliyim gelip nasihat etsinler onların yanında tm der bisey demiyorum der onlar gittikten sonra bu seferde aileme beni şikayet ettin diye yine hakaret etmeye hatta dövmeye kalkabilir çok iyi tanıyorum onu ben onu karşıma alıp niye surekli bosanalim diyosun ben sana ne yaptım diyorum bana dedi ki sen bilmiyorsun ama soyleyim ben senle isteyerek evlenmedim başkasını seviyodum kabul etmediler seni buldular baskı sonucu evlendim seni sevemedim bnde dedim niye şimdi soyluyosun daha çocuğumuz yokken syleseydin ozaman bosanirdik bisey demedi.evde çocuklar için iki yabancı gibi yaşamayı kabul etti.bide ikinci evlilikten bahsetmissin asla ikinci bi evlilik yapmayı dusunmuyorum asla.

En ufak bir tartışmada boşanma lafını ben değil kocam denecek adam söylüyor. Kira fatura vs biliyorum kolay olmadığını ama başka çare bırakmamıştı çocuklarımı düşündüğüm için ztn bu güne kadar bir suru hakarette aşağılanmaya katlandim onlar olmasaydı şimdi çoktan çekip gitmistim gerekirse esyasiz bi evde bile bir sure yasardim huzur yeterdi bana ztn kocam öyle bi adam degilki ailesine soyliyim gelip nasihat etsinler onların yanında tm der bisey demiyorum der onlar gittikten sonra bu seferde aileme beni şikayet ettin diye yine hakaret etmeye hatta dövmeye kalkabilir çok iyi tanıyorum onu ben onu karşıma alıp niye surekli bosanalim diyosun ben sana ne yaptım diyorum bana dedi ki sen bilmiyorsun ama soyleyim ben senle isteyerek evlenmedim başkasını seviyodum kabul etmediler seni buldular baskı sonucu evlendim seni sevemedim bnde dedim niye şimdi soyluyosun daha çocuğumuz yokken syleseydin ozaman bosanirdik bisey demedi.evde çocuklar için iki yabancı gibi yaşamayı kabul etti.bide ikinci evlilikten bahsetmissin asla ikinci bi evlilik yapmayı dusunmuyorum asla.
Sevmediği zoraki evlendiği birinden neden çocuk yapmış .Bazı adamları anlamak güç .Madem o kadar boşanmak istiyor sizin diyeceğiniz şu 2 çocuğum var hadi beni değil onları düşün .Evden sen çık .Çocuklar için nafaka talep edin .Evinizden ayrılmayın nafakanızı alın böylece sıkıntılarınız bir nebze azalır .Fakat evden asla çıkmayın .O erkek tek başına her yere sığar .Gitsin ailesinin yanına .Büyük ihtimalle hayatında biri var .Sadece anlayamadığım böyle bir Evliliğe 2 çocuk nasıl yapılmış ,Olan onlara olacak üzüldüm gerçekten .

Sevmediği zoraki evlendiği birinden neden çocuk yapmış .Bazı adamları anlamak güç .Madem o kadar boşanmak istiyor sizin diyeceğiniz şu 2 çocuğum var hadi beni değil onları düşün .Evden sen çık .Çocuklar için nafaka talep edin .Evinizden ayrılmayın nafakanızı alın böylece sıkıntılarınız bir nebze azalır .Fakat evden asla çıkmayın .O erkek tek başına her yere sığar .Gitsin ailesinin yanına .Büyük ihtimalle hayatında biri var .Sadece anlayamadığım böyle bir Evliliğe 2 çocuk nasıl yapılmış ,Olan onlara olacak üzüldüm gerçekten .
Bnde çocukları dusun dedim bir sure iki yabancı gibi yaşayalım sonrasında ben gidecem ztn dedi evlendigimizde çok iyiydi ilk çocuk isteyerek oldu oda istiyordu ama çocuk olduktan sonra kavgalar başladı o zaman bosanalim demiyodu ama huzur yoktu aileme daha ozaman syledim boşanmak istedigimi sahip cikmadilar bnde bebeğim biraz büyüyene kadar katlanirim sonrasında bosanirim diye düşündüm korundum yeni bir bebek olmaması için ama korumama rağmen hamile kaldım onu doğurmak istemedim huzur olmayan bi evde büyümesini istemedim surekli ağır şeyler kaldırdım ama dusuk olmadı kürtaj ailem kabul etmedi bnde kiyamadim o bebeğe ne diyimki çok isteyenlerin çocuğu olmuyor istemeyeninde korunduğu halde oluyor keşke olmasaydı ama yapacak bisey yok

Bnde çocukları dusun dedim bir sure iki yabancı gibi yaşayalım sonrasında ben gidecem ztn dedi evlendigimizde çok iyiydi ilk çocuk isteyerek oldu oda istiyordu ama çocuk olduktan sonra kavgalar başladı o zaman bosanalim demiyodu ama huzur yoktu aileme daha ozaman syledim boşanmak istedigimi sahip cikmadilar bnde bebeğim biraz büyüyene kadar katlanirim sonrasında bosanirim diye düşündüm korundum yeni bir bebek olmaması için ama korumama rağmen hamile kaldım onu doğurmak istemedim huzur olmayan bi evde büyümesini istemedim surekli ağır şeyler kaldırdım ama dusuk olmadı kürtaj ailem kabul etmedi bnde kiyamadim o bebeğe ne diyimki çok isteyenlerin çocuğu olmuyor istemeyeninde korunduğu halde oluyor keşke olmasaydı ama yapacak bisey yok
Olan olmuş artık bundan sonrasına odaklanın .İlk zamanlar iyi olduğunu ilk çocuktan sonra değiştiğini söylemişsiniz .Bazen biz kadınlar çocuk olduktan sonra bütün ilgiyi çocuğa veriyoruz veya kendimizi salabiliyoruz .Evlendim çoluk çocuğa karıştım diye ne bileyim kocanız acaba bundan falanmı soğudu .Bu boşluğu dışarda arayış içine geçerek doldurdu .Aldatma vs kuşkularınız varsa takip edin elinizde delil olsun .Fakat dediğim gibi iş artık çıkmaza girer boşancam senden diye ısrar ederse .Evden asla çıkmayın bu sizin hukuki hakkınız .Neticede 2 çocuk var ailenizde arkanızda değil rezil olursunuz .Mor çatı falan geçin onları asla evinizden çıkmayın asla .Bırakın o defolup gitsin .Boşanmayıda o adım atmadan bence düşünmeyin .İnanın çocuk olmasa aileniz sahip çıksa tamam ama çok zor duruma düşersiniz .Nafaka ve haklarınızıda alın çatır çatır .

Olan olmuş artık bundan sonrasına odaklanın .İlk zamanlar iyi olduğunu ilk çocuktan sonra değiştiğini söylemişsiniz .Bazen biz kadınlar çocuk olduktan sonra bütün ilgiyi çocuğa veriyoruz veya kendimizi salabiliyoruz .Evlendim çoluk çocuğa karıştım diye ne bileyim kocanız acaba bundan falanmı soğudu .Bu boşluğu dışarda arayış içine geçerek doldurdu .Aldatma vs kuşkularınız varsa takip edin elinizde delil olsun .Fakat dediğim gibi iş artık çıkmaza girer boşancam senden diye ısrar ederse .Evden asla çıkmayın bu sizin hukuki hakkınız .Neticede 2 çocuk var ailenizde arkanızda değil rezil olursunuz .Mor çatı falan geçin onları asla evinizden çıkmayın asla .Bırakın o defolup gitsin .Boşanmayıda o adım atmadan bence düşünmeyin .İnanın çocuk olmasa aileniz sahip çıksa tamam ama çok zor duruma düşersiniz .Nafaka ve haklarınızıda alın çatır çatır .
Dediginiz gibi hareket edecem yol gösterdiğiniz için saolun

Konunuzu okurken karnıma ağrılar girdi. Nasıl bir anne ve babanız var. Hangi anne baba yavrusu acı cekerken, bu kadar mutsuzken gözlerini, kulaklarını kapatır. Esinize diyecek hiçbir şey bulamıyorum inşallah en kısa zamanda kurtulursunuz ve çok çok güzel bir hayatınız olur. Anne ve babanıza da Rabbim akıl izan versin.

Konunuzu okurken karnıma ağrılar girdi. Nasıl bir anne ve babanız var. Hangi anne baba yavrusu acı cekerken, bu kadar mutsuzken gözlerini, kulaklarını kapatır. Esinize diyecek hiçbir şey bulamıyorum inşallah en kısa zamanda kurtulursunuz ve çok çok güzel bir hayatınız olur. Anne ve babanıza da Rabbim akıl izan versin.
Tessekur ederim babam olmasaydı annem yardım ederdi gerçi benim kızım böyle bisey yaşasaydı herşeyi arkamda bırakıp ona yardım ederdim ama butun aileler öyle dusunceli olmuyor hatta annem son zamanlarda telefonda konuşurken başka kadınların hayatını anlatıyor bana haline sukret sendn daha kotu hayat yaşayıp katlananlar var diyor bnde dedim tmm anne herşeyi içime atacam sizden hayır yok ztn üzüntülerden kanser olursam o zaman bi kızımız var deyip sahip çıkmaya kalkmayın dedim. Hala diyor bazı kadınlar kocalarından dayak yiyip kan içinde kalırdı yüzleri yine yüzlerini silip hicbisey olmamış gibi yaparlardı sende öyle yap içine atma umursama diyor.anlayacağınız umurlarinda degilim.

Ayri ev tutmayi kabul etmedi bi evde iki yabancı gibi yaşamayı kabul etti öyle yaşıyoruz simdilik iyi hakaret falan da yok bulamıyor bana inş böyle devam eder
Peki elinize nakit geçiyor mu birikime devam edebilir misiniz gizli olarak

Esiniz evden gitse, cocuklarin masrafini da karsilamayi kabul etse siz evde bebek bakarak bir sekilde gecinirsiniz.

Esiniz evden gitse, cocuklarin masrafini da karsilamayi kabul etse siz evde bebek bakarak bir sekilde gecinirsiniz.

X