Boşanmama

Abisi diyordun..
Dogu tarafta bazi insanlar erkek kiz ayrimini yapiyor. Erkek bosana bilir, kiz bosansa 2 El gibi görünür, rezalet ve elalemin diline düsürdün bizi düsünür kiz ailesi

Kimse yalnis anlamasin, Ama egerki aile bu Durumu Kabul etmiyorlarsa. Bosanip kendi hayatini kursun. Tabi zor bende öyle bir Dönemden geciyorum.
Ya o evde yaşanan sıkıntıları sizler çekiyorsunuz anneniz babanız kardesiniz değil onlara göre hava hoş onlar şiddet görmüyor onlar küfür yemiyor onlar ezilmiyor herşeyi yaşayan siz ama en büyük kararı onların vermesini beklemek çok saçma bı durum ister anne baba olur yanınızda olur isterlerse yaninizda değil karşınızda olsunlar. O adamla hayatı yaşayan sizlersiniz onlar değil o yüzden boşanma kararını kendiniz vereceksiniz onlaar değil. Size de Allah yardımcıniz olsun

Çalışıyorum ama akrabayız eşimle o yüzden olmaması için uğraşıyorum sadece ben değil birçok insan etkilenecek ayrıca eşimin çekilir yanı yok ama biz kadınlar işte yuvam yıkılmadın diyoruz hep

Amin

Zor karar ama ortada yuva yok ki

İnan anne babam benden daha çok üzülüyor son ana kadar sabret boşansan da gizlice boşan işin bitsin sonra duyur diyorlar ama işte onlar da benim gözlerinin önünde boşanmış mutsuz yanlız olmamı istemiyorlar biliyorlar çünkü bir daha evlenmeyeceğimi

Bosanmasan da mutsuzsun boşananlarin çoğu mutlu niye çekmişim bunca yıl önceden bosasaydim diye dusunuyorlae

Ev alacağız kavga araba alacağız kavga evdeki herşeyi herkes duyar laflarımı istediği yöne çeker kesinlikle aldatmaz o konuda serttir sanırım tek iyi yanı bu insanlara hep rezil oluyorlar hep ben haklı onlar haksız ve hep evde bunun intikamını benden alıyorlar babasına gelince oğluna söz geçiremiyor baba geçirmeye çalışıyor içim o kadar sağuk ki kaç yüzü var daha görmediğim bilmiyorum

Rabbim kolaylığını versin . Ama doğuda hala kaldımı böyle ya

Boşanmış kadin olmak istemiyorum cümlesinden sonra cokda soylenecek bisi yok.Hayat sizin tercih sizin.Bosanmis kadin olmak kötü birsey değil önce bunu kabul edin

Boşanmış kadin olmak istemiyorum cümlesinden sonra cokda soylenecek bisi yok.Hayat sizin tercih sizin.Bosanmis kadin olmak kötü birsey değil önce bunu kabul edin

Aynen Katiliyorum.
Bende Herseyi ve Herkezi arkama birakip Tek basima bir Dünyada yasiyorum. Cok zor tabiki ailesiz hayati devam etmek Ama bende bir insanim sonucta. Onlari düsündügüm kadar onlar Beni Düsünemedi. Bedua aldim en Son annemden.

Senin aklini Manipule etmisler, onlarin istedikleri gibi Düsüniyorsun, bende yasadim,bende gördüm.

Rabbim yolunuzu acik etsin iyi insanlarla karsilastirsin insallah

Abisi diyordun..
Dogu tarafta bazi insanlar erkek kiz ayrimini yapiyor. Erkek bosana bilir, kiz bosansa 2 El gibi görünür, rezalet ve elalemin diline düsürdün bizi düsünür kiz ailesi
İşte abisine izin vermemişler zamanında, ama arkadaşıma(kız) izin verdiler ailecek arkasında durdular. Onlar da doğulu. Derdini anlatsın, eşinin yaptıklarını insan değil mi bunlar, kim olsa boşan der. Yok illa olmaz diyorlarsa kendisi boşansın memlekette oturmasın, gerekirse tayinini çıkartsın başka ile.

Ozaman arkadasiniz cok sansli.
Inanin bende oturup ailem ile konustum, defalarca. Ve sonuc herzaman istemedigim halde baristirildim. Barismasan hakkimi helal etmem vs diyorlardi.
Beni anlamadilar. Ickisi ve aldatmasi yok neden öyle birsey istiyorsun diyorlardi. Bosanmak kefen giymekmis bizde!

Son düzenleme:

Istersen Konularimi okuyup ne demek istedigimi anlarsin..

Çok kez evi terkedip baba evine gitti zaten aynı şehirdeler. Aile her tartışmalarına hakimdi, bence ikisinin de hataları vardı, birkaç kez biz barıştırdık ortada çocuk vardı, şiddet aldatma yoktu. Ama anlaşamıyorlardı, o yüzden barıştırmak vakit kaybı. En iyisi yol yakınken ayrılmak. Evliliğinde mutsuz olan eninde sonunda cesareti kendinde bulduğunda boşanır, boşanmayıp devam eden mutsuz bir hayat yaşayıp ölür. Herkesin kendi tercihi. Boşanıp da pişman olan görmedim.

Katiliyorum.
Mutsuz bir Evlilikte bir türlü anlasma yok ise ve bunun icerisinde Sevgi azalmissa öyle Devam ederse Ruhsuz olur yasiyan. Yorulur, Yorgun olur, nefes alamaz olur Bu Genis Dünyada.

Arkadasiniz cok Sansli.

Ben hayattan umudu kestim herşeyi akışına çıraktım rüzgarın savurduğu yöne gidiyorum nereye kadar sürecek bilmiyorum ben çok safım onlar ise çok fena eşim herşeyimizi ama herşeyimizi ailesine anlatıyor bazen diyorum bunu anlatma lütfen tmm diyor sonra kavga edince aileler karışınca anlıyorum ki evde her saniyeyi anlatıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…