Saç Rengi ve Saç Boyama Boya derdi

baklavacheesecake

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2017
2.765
3.012
Güncelleme: Arkadaşlar boyattım, boyatalı bir ay olacak boyat demenize gerek yok :)

Arkadaşlar dert değil belki ama sormak istedim kararsızım.
Bu aralar radikal değişikliklere gerçekten çok açığım (nedeni bana kalsın) düşünün ki deli gibi çikolata yiyen ben yaklaşık bir haftadır sıkı bir diyete başladım artı yürüyüş de yapıyorum. Saçlarıma da el atmak istiyorum. Kestane rengi saçlarım var, sarıya dönmüş ombre var saçımda 6 ay oldu. Kafamda komple boyatmak var. (çok açık bir renk değil). Artık ombrenin beni tatmin etmeyeceğini düşünüyorum.
Ne var ki hem kararsızım hem de annemin tepkisinden biraz çekiniyorum. Kalkıp tabii ki kızıp bağırmaz ama hala arada bana esmer halimi özlediğini söyleyip sitem eder. Annemden uzakta yaşıyorum bu arada. Sizce ne yapsam boyatsam mı? Bir taraftan kırılır diye korkuyorum çünkü konusunu açtığım zaman hiç olumlu bir tepki almamıştım ama bir taraftan kırılır diye saç boyatmamayı da mantıklı bulmuyorum. Sonuçta saç boyatmışım yani kalkıp vatandaşlıktan çıkmamışım :KK70: siz ne yapardınız?

Son düzenleme:
Yani istiyorsanız boyatın tabi anne saçın zarar görmesin diye istemiyordur da zaten ombrede görmüş ne farkeder.

Bu aralar radikal değişikliklere gerçekten çok açığım (nedeni bana kalsın) düşünün ki deli gibi çikolata yiyen ben yaklaşık bir haftadır sıkı bir diyete başladım artı yürüyüş de yapıyorum. Saçlarıma da el atmak istiyorum. Kestane rengi saçlarım var, sarıya dönmüş ombre var saçımda 6 ay oldu. Kafamda komple boyatmak var. (çok açık bir renk değil). Artık ombrenin beni tatmin etmeyeceğini düşünüyorum.
Ne var ki hem kararsızım hem de annemin tepkisinden biraz çekiniyorum. Kalkıp tabii ki kızıp bağırmaz ama hala arada bana esmer halimi özlediğini söyleyip sitem eder. Annemden uzakta yaşıyorum bu arada. Sizce ne yapsam boyatsam mı? Bir taraftan kırılır diye korkuyorum çünkü konusunu açtığım zaman hiç olumlu bir tepki almamıştım ama bir taraftan kırılır diye saç boyatmamayı da mantıklı bulmuyorum. Sonuçta saç boyatmışım yani kalkıp vatandaşlıktan çıkmamışım :KK70: siz ne yapardınız?
Anne söylenecek yer arıyorsa bulur bu saçın olur kirpiğin olur, kendi saçınız başkasının karışmasına çok fırsat vermeyin

Yani istiyorsanız boyatın tabi anne saçın zarar görmesin diye istemiyordur da zaten ombrede görmüş ne farkeder.
Ya hani mesela burada ilk ombre yaptıracağım zaman endişelendi ay umarım kendi rengine boyatmak zorunda kalmazsın falan diye, hatta kuaför bi renk yaptı ben tepkisinden çekindiğim için (kızmaz da canım sıkılır diye) değiştirmek zorunda kaldım. Kuaför de tanıdığımdı, sordum artık o rengi yapamayız dedi :KK43:

Ya hani mesela burada ilk ombre yaptıracağım zaman endişelendi ay umarım kendi rengine boyatmak zorunda kalmazsın falan diye, hatta kuaför bi renk yaptı ben tepkisinden çekindiğim için (kızmaz da canım sıkılır diye) değiştirmek zorunda kaldım. Kuaför de tanıdığımdı, sordum artık o rengi yapamayız dedi :KK43:

bakın şimdiden içinizde kalmış

saç sizin şimdi anneniz için ileride belki eşiniz için isteklerinizden feragat ettikçe yaşam sizin değil de çevrenizinmiş gibi oluyor

ne renk istiyorsanız öyle yaptırın

bakın şimdiden içinizde kalmış

saç sizin şimdi anneniz için ileride belki eşiniz için isteklerinizden feragat ettikçe yaşam sizin değil de çevrenizinmiş gibi oluyor

ne renk istiyorsanız öyle yaptırın
Mesela sevgili ya da eş olsa o kadar şey yapmam da anne olunca insan bi tereddüt ediyor. Tamam o da haklı saçları ciddi yıpratabilecek bir şey ama bir taraftan da acaba yaptırsa mıydım demek istemiyorum :KK43:
Dediğim gibi kızıp bağırmaz zaten 23 yaşında insana da bu yapılmaz ama bi sitem ediyor ki keşke yaptırmasaydım oluyorum. Mesela renkli lens kullanıyorum, itiraf etti lenssiz halimi çok özlüyormuş :KK43:

Mesela sevgili ya da eş olsa o kadar şey yapmam da anne olunca insan bi tereddüt ediyor. Tamam o da haklı saçları ciddi yıpratabilecek bir şey ama bir taraftan da acaba yaptırsa mıydım demek istemiyorum :KK43:
Dediğim gibi kızıp bağırmaz zaten 23 yaşında insana da bu yapılmaz ama bi sitem ediyor ki keşke yaptırmasaydım oluyorum. Mesela renkli lens kullanıyorum, itiraf etti lenssiz halimi çok özlüyormuş :KK43:
anneler hep öyle der
boya gitsin :KK76:

İlla boyatacaksiniz ten rengine uygun kumral tonları ya da açık kahveler olabilir .Açık renklere gitmenizi tavsiye etmem.

Anneler hep öyle der.
Yapma etme boyatma sürme vs.
Sonra gün gelir gözleri alışınca kızım saçlarına bakıver boyatma vaktin gelmiş derler. 😂

Bunlar gözün alışma meselesi, takılmayın bu konuya 😉
Gerçi benim annem de saçlarını kısa kestirmişti alışamamıştım ilkten, şimdi çok güzel geliyor gözüme 😍 tepkisini çok merak ediyorum

Ay bayağı da gerildim biliyor musunuz
Yıllarca annemin 'senin saç rengin çok güzel, sakın boyatma bidaha aynı renk tutturamazsın' demesiyle saçımı boyatmamıştım. ilk boyamı ombre olarak 25 yaşında yaptırdım. aynı yıl numaralı renkli lens de aldım 'senin göz rengin çok güzel ne gerek vardı' demeye başladı :)
30 yaşındayım bugün anneme sorayım yine aynı seyleri söyler :)
yap gitsin bu yaşa bidaha gelmeyeceksin..

16 yasımdan itibaren sacımda istisnasiz denemediğim renk kalmamıştır. Hızmalar mı takılmadı piercing mi sonra renkli lensmi kullanmadımm?? Hey yavrum heyy :rolleyes:

Simdilerde 13 yasında kızım anne sacımı kestirsem mi diyor DOGAL HALİNNN UZUN SACLI RAPUNZEL HALİN GÜZEL KAŞININ TEKİNİ BİLE ALDIRTMAMMM yavrııım diyorum?? Alfjskfjdkjf

Biz anneler kizlarimizi hep dogal severiz dogal güzelliklerini isteriz😍🥰 anne terligi ne kadar gercekse anne tepkisi de aynisidir..

Ama bence de yansa bile degisim yaptirmalisin eger istiyorsan canim..Tecrübe ederek annem demisti aslinda diyerek ogrenmek hayata daha güzel hazirliyor..

Kızım büyüdügünde ne isterse yanında durarak yardımcı olmaya calısacagim ben de bakalim ne derece durabilecegim🤷‍♀️

Yıllarca annemin 'senin saç rengin çok güzel, sakın boyatma bidaha aynı renk tutturamazsın' demesiyle saçımı boyatmamıştım. ilk boyamı ombre olarak 25 yaşında yaptırdım. aynı yıl numaralı renkli lens de aldım 'senin göz rengin çok güzel ne gerek vardı' demeye başladı :)
30 yaşındayım bugün anneme sorayım yine aynı seyleri söyler :)
yap gitsin bu yaşa bidaha gelmeyeceksin..
Beni düşündüren asıl nokta uzakta yaşamam. Hani yan yana yaşıyor olsak neyse de :KK43:

41 yaşındayım annem hala saçlarımı daha kısa kestirmem gerektiğini söylüyor

bir dönem saçlarım bob model idi yani ensem dahi açıktaydı ama annem hala daha kısa kestir derdi :skandal:
Bob modeline bayiliyorumm..Ben de de annem hep begenmistir ablam yapsa neden kestirdin der ama alfjkdfk

X