Saç Rengi ve Saç Boyama Boya derdi

41 yaşındayım annem hala saçlarımı daha kısa kestirmem gerektiğini söylüyor

bir dönem saçlarım bob model idi yani ensem dahi açıktaydı ama annem hala daha kısa kestir derdi :skandal:
Ya bu anneler ne istiyor bizden 🙈Benimki de saçlarını sarıya boyat kumrala değil diyor .Çocukken saçlarım sariydi doğru ama o zaman beyazım da yoktu 😂

Son düzenleme:
canım banada arada geliyorlar böyle boyatsammı boyatmasammı diye geçen senede aynısı oldu boyatınca çok rahatladım sanki yenilenmiş gibi hissettim bu aralar yine istiyorum ama renge karar veremiyorum

Valla randevu alacağım elim telefona gitmiyor. Bende şey var, annem bir şey dedi mi herhangi bir konuda, direkt soğuyorum. ya yanlış yaparsam korkusu çekiyorum

Bir kız ablası ,iki kız annesi olarak küçük yaşta kendilerinde değişiklik yapmalarını istemem. Şimdiki aklım olsaydı kendim de zamanında fönleri permaları yaptırmazdım çünkü saçlarım döküldü. Annemi hiç dinlemedim. Aynı pişmanlıkları yaşamalarını istemem. Doğal kalmalarını tercih ederim. Sanırım koruma içgüdüsü...

Bir kız ablası ,iki kız annesi olarak küçük yaşta kendilerinde değişiklik yapmalarını istemem. Şimdiki aklım olsaydı kendim de zamanında fönleri permaları yaptırmazdım çünkü saçlarım döküldü. Annemi hiç dinlemedim. Aynı pişmanlıkları yaşamalarını istemem. Doğal kalmalarını tercih ederim. Sanırım koruma içgüdüsü...
23 yaşındayım ya, sanki o kadar küçük bir yaş değil gibi duruyor :KK43:

Ben de bu işlemleri senin yaşlarında yaptırdım. Dört ay sonra 38 olacağım. Yani küçüksün 😂
Yaptırmamak da istemiyorum, yaptırsam sitem çekmek istemiyorum çok garip bir durum :KK43: bir de şu var kendim okuyup çalışıyorum yani parayı o veriyorsa o karar verir diyecek Kişiler olabilir öyle bir durum yok

Saç boyatmanın çok radikal bi karar olduğunu düşünmüyorum, yani saç bu yıpransa bile toparlanır, kestirilir. Ben saçımı laciverte, maviye, mora vs boyadım, ayda 3-4 kere boyardım hem de. Benim annem de 18 yaşındaki kızının saçını açtırıp nerdeyse her hafta saçını boyamasını tercih etmezdi ama benim kararıma saygı duydu. Şimdi de 6 senedir saçıma boya değmedi ve anneme kalsa uçlara sarı ombre artırmalıyım ama saç benim saçım olduğu için yine karar benim :)

Anneniz size farkında olmadan psikolojik şiddet uygulamış küçükken sanırım
Yoksa saç boyası için de vicdan azabı çekilmez
Saç boyamak değil konu da ben genel olarak karşımdaki bir insan bana kırıldığında haklı da olsam sürekli kendini bi affettirme çabaları içinde olduğumdan :KK43: arada diyor çünkü ben esmer doğurmuştum diye.

Saç boyamak değil konu da ben genel olarak karşımdaki bir insan bana kırıldığında haklı da olsam sürekli kendini bi affettirme çabaları içinde olduğumdan :KK43: arada diyor çünkü ben esmer doğurmuştum diye.
Evet çok iyi anlıyorum bu hissi ama inanın bazı şeyler yanlış kodlanmış beyninize
Bir bireysiniz ve bu konuyu araştırın bence
Saç boyamaktan öte başka sorunlarınız olabilir
Ayrıca boyayın anneniz kendi saçını istediğü gibi yapsın o onun kararı, ama sizde kendi saçınızı istediğiniz gibi yapın
Zamanla saygı duymayı öğrenecektir

neden vicdan azabı çekiyorsunuz ki kötü bişey mi yaptınız,
annenizin uzaktasınız diye şüphelendiği, ya da sizin yapıp vicdan azabı duyduğunuz bişeyler mi var ki.. saçma geldi bana.
belki saçınızı boyattınız diye anne başka şeylere mi bağlayacak konuyu diye düşünüyosunuz..
saç sizin saçınız, karar size ait olmalı. yetişkin insansınız neticede.

neden vicdan azabı çekiyorsunuz ki kötü bişey mi yaptınız,
annenizin uzaktasınız diye şüphelendiği, ya da sizin yapıp vicdan azabı duyduğunuz bişeyler mi var ki.. saçma geldi bana.
belki saçınızı boyattınız diye anne başka şeylere mi bağlayacak konuyu diye düşünüyosunuz..
saç sizin saçınız, karar size ait olmalı. yetişkin insansınız neticede.
Hayır ama karşımdaki insanın kırılmasını istemiyorum sadece :KK43: kalkıp işte bana niye söylemedin ay zorlanacaksın vesaire diyecek. Biliyorum. Mesela saçımı maşa yaptırdım bir kere ombre var diye, şey dedi çok yaptırmamak lazım saçına dikkat et sıcaklıktan. Sabah akşam yaptırmıyorum ki kırk yılda bir yaptırmışım. Ama galiba küçükken çok imtiyaz verdim, geri almam gerek sadece korkuyorum

Hayır ama karşımdaki insanın kırılmasını istemiyorum sadece :KK43: kalkıp işte bana niye söylemedin ay zorlanacaksın vesaire diyecek. Biliyorum. Mesela saçımı maşa yaptırdım bir kere ombre var diye, şey dedi çok yaptırmamak lazım saçına dikkat et sıcaklıktan. Sabah akşam yaptırmıyorum ki kırk yılda bir yaptırmışım. Ama galiba küçükken çok imtiyaz verdim, geri almam gerek sadece korkuyorum
anneler hep öyle der herkes yazmış ama ben de yazıyım.. bu cok dogru
kaşımı biraz ince alsam annem hemen yaaa kaşların cok kötü olmuş , küser bir daha bu kadar ince alma der mesela en basitinden.. yeni saç rengime alışana kadar da epey zaman geçti. hissettirmedi ama ben hissettim.
anneler doğal olmayan hiçbir şeyi sevmiyorlar söz konusu çocukları ise eğer :))

X